Ουγγαρια - Σλοβαkia

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα παιδες... Επειδη φετος η αδεια ειναι μικρη και η τσεπη αδιανη δεν ειμαστε για μακρια... Εχετε να προτεινε κανα ομορφο passo και για διαμονη σε συνδιασμο αυτες τις δυο χωρες σε συνδιασμο στα περιχωρα των δυο συνορων τους αν ειναι εφικτο... Οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη!!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
Καλησπερα παιδες... Επειδη φετος η αδεια ειναι μικρη και η τσεπη αδιανη δεν ειμαστε για μακρια... Εχετε να προτεινε κανα ομορφο passo και για διαμονη σε συνδιασμο αυτες τις δυο χωρες σε συνδιασμο στα περιχωρα των δυο συνορων τους αν ειναι εφικτο... Οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη!!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στη Σλοβενία μπορείς να κάνεις το Vrsic pass και τις λίμνες bled και bohjini.
Η Ουγγαρία είναι οδηγικά αδιάφορη εκτός από τα παραδουνάβια χωριά
κοίτα το οδοιπορικό μου που έκανα πρόσφατα
Αυστροουγγαρία και τα πέριξ 30/6-14/7/2019
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Ρε παιδιαααα με συγχωρειτε ειμαι χαζοοοοος... Σλοβακια εννοουσαααα... Σορρυ ειμαι απο κινητο δεν μπορω να αλλαξω το θεμα... Συγνωμη... Btw αν με περνουν οι μερες... Θα το σκεφτω για σλοβενια... Εχουμε κατι αλλο ενδιαφερον η μονο αυτο;;;;;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Πουλα το Αφρικα.....που σε εχει μαδησει.....κ γυρνα τα βαλκανια με το
μουλαρι ΧΤR......!!!!!
Μονο τη βενζινα να βαλεις.....θα γυρισεις με περισσευμα....χαχα !!!!!!
Το θεμα ειναι ο σιγονταρουν και τα like σου που τους εχω χασει τελειως με την κολοδουλεια!!!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

estebahn

Μέλος
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
CBR 600F4i
Έκανα σήμερα ένα (μικρό) κομμάτι των Tatra στην Σλοβακία. Όμορφα τα βουνά, πολύ όμορφα, αν και η κατάσταση του δρόμου σε άφηνε να το ευχαριστηθεις. Ανετα βατος με το VFR, πόσο μάλλον με ένα on-off.
Έχω γυρίσει τις βαλκανικές, αλλά η φτώχια που είδα σήμερα είναι άνευ προηγουμένου. Το ίδιο και το κιτσαριο των νεοπλουτε wannabe περιοχών. Εμένα προσωπικά με γέμισαν αυτές οι εικόνες, αλλά είσαι σίγουρος ότι είναι αυτό που ψάχνεις από την εκδρομή σου;

Η Ουγγαρία επίσης οδηγικά είναι αδιάφορη σε μεγάλο ποσοστό.

Κατ' εμέ, όπως σου πρότειναν μεινε Σλοβενία, δεν βλέπω λόγο να κάνεις περισσότερο δρόμο για να δεις κάτι "υποδεέστερο". Και αν η δικιά σου θέλει σώνει και ντε Βουδαπέστη, δειξτης την Λιουμπλιάνα, τις είχα περάσει και τις δύο με την πρώην κοπέλα μου.

Μην παρεξηγηθώ, μου άρεσε το είδος της ομορφιάς της Σλοβακίας, αλλά φοβάμαι δεν έχετε αυτό κατά νου με την δεσποινίδα.
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Έκανα σήμερα ένα (μικρό) κομμάτι των Tatra στην Σλοβακία. Όμορφα τα βουνά, πολύ όμορφα, αν και η κατάσταση του δρόμου σε άφηνε να το ευχαριστηθεις. Ανετα βατος με το VFR, πόσο μάλλον με ένα on-off.
Έχω γυρίσει τις βαλκανικές, αλλά η φτώχια που είδα σήμερα είναι άνευ προηγουμένου. Το ίδιο και το κιτσαριο των νεοπλουτε wannabe περιοχών. Εμένα προσωπικά με γέμισαν αυτές οι εικόνες, αλλά είσαι σίγουρος ότι είναι αυτό που ψάχνεις από την εκδρομή σου;

Η Ουγγαρία επίσης οδηγικά είναι αδιάφορη σε μεγάλο ποσοστό.

Κατ' εμέ, όπως σου πρότειναν μεινε Σλοβενία, δεν βλέπω λόγο να κάνεις περισσότερο δρόμο για να δεις κάτι "υποδεέστερο". Και αν η δικιά σου θέλει σώνει και ντε Βουδαπέστη, δειξτης την Λιουμπλιάνα, τις είχα περάσει και τις δύο με την πρώην κοπέλα μου.

Μην παρεξηγηθώ, μου άρεσε το είδος της ομορφιάς της Σλοβακίας, αλλά φοβάμαι δεν έχετε αυτό κατά νου με την δεσποινίδα.
Θα συμφωνησω...αντιθεση φουλ στην Σλοβακια...καμια σχεση τα βουνα με την Μπρατισλαβα αν και εμενα για καποιο λογο στην τελικη μου αφησε ωραια συναισθηματα...και αν ψαχνεται καμια μεγαλη πολη να χαζεψετε(λογικο ζευγαρι ειστε) η Λουμπλιανα ειναι παρα πολυ ομορφη..αλλο πραγμα απο τη Βουδαπεστη αλλα εξισου ωραια...η διαφορα βεβαια ολων αυτων ειναι οι τιμες..Σλοβακια ολα ειναι πολυ πιο φθηνα απο Σλοβενια..η Ουγγαρια και αυτη φθηνη σχετικα.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Δεν ξερω με μπερδεψατε αλλα και με βαλατε σε σκεψεις.... δεν ειμαστε ζευγαρι που θα περπατησει σε αξιοθεατα κλπ παλαιων πολεων ....δωσε μας βουνο και αγιος ο θεος ...αυτο ειναι αξιοθετο (εξαλου εντουροζευγαρο χαχαχα) ποταμια καταρακτες κλπ ..... Χιλιομετρικα το ιδιο μου φαινονται...αν εχετε επιπλεον διαδρομες και για τις δυο χωρες βομβαρδιστεεεεε!!!!
 
Top Bottom