Ο Βασίλης Μπουδρος

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
κοίτα, δε θα σταθώ στο σχόλιό σου που βγάζει μάτι. Όταν μιλάμε για rally και για τέτοιου επιπέδου, όσο φιτ και να σαι άμα δε το λέει η καρδούλα σου ντακάρ δε βγάζεις. Η προετοιμασία μόνο που χρειάζεται να κάνεις ένα χρόνο πριν τρέξεις και η δέσμευση σε αυτό είναι no-go για τους περισσότερους από εμάς. Αν έχεις λοιπόν όλο το πακέτο, βγάζεις ντακάρ και βγάζεις γενικότερα και ότι θέλεις κι ας λένε ότι θέλουν οι ζυγαριές..
Φυσικά είναι όλα αυτά που λες και να προσθέσω και κάποιους ανθρώπους που είναι γεννημενοι και ταλαντούχοι για τέτοιες καταστάσεις
Οποιος έχει παρακολουθήσει τον Βασίλη και όποιος τυχερός έχει πάει μαζί του απλά μια βόλτα στο βουνό, καταλαβαίνει πολύ καλά για τι τύπο μιλάμε.

Για μένα και μόνο η προσπάθεια που έχει κάνει για να πάει στο dakar είναι τεράστια και εύχομαι όλοι οι θεοί του κόσμου να είναι μαζί του να τον καμαρώσουμε στον τερματισμό.
 

Siaperas

a.k.a faraway
Περιοχή
Άρτα-Κέρκυρα-Αθήνα ...κτλ
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
BMW 1200GS LC
Tuono V4 1100 Factory
Τι φάση ρε σεις με τα σχόλια για τα κιλά του ανθρώπου ? Αλήθεια τι φάση ?

Γνωρίζετε τη φυσική του κατάσταση ή την κρίνατε μόνο απο τα κιλα του ?
Γνωρίζετε τι προετοιμασία έχει κάνει , ποια είναι η προιστορία του , και τι ψυχικά αποθέματα έχει ?

Αυτό που λέει ο amyroukai απο πάνω !!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ναι ρε σεις...
Ξεκολλάτε με το σωματότυπό του καθενός ανθρώπου...
Μία χαρά κάνει το παλικάρι...
Η ψυχή μετράει και αναλόγως προσαρμόζεις και το σώμα σου στις ανάγκες...
Με το καλό να πάει το παλικάρι και να τον δούμε και στον τερματισμό.
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Χαλαρωστε λιγο πολιτικλι κορεκτ παρεξηγιαρηδες. Ουτε γκομενες να ησασταν. Δεν προσπαθω να σας υποτιμησω το ινδαλμα. Πρωτη φορα τον βλεπω τον ανθρωπο και ειπα το προφανες. Ο εν λογω αγωνας απαιτει εκτος απο οδηγικα σκιλς και τρομερη φυσικη κατασταση. Υπαρχουν μερες που εισαι 15 ωρες ορθιος στη σελλα. Βαλε στον καλλιτερο εβερ καβαλαρη μια 20αρα κιλα στη πλατη και αντι για πρωτος θα βγει τελευταιος.
Εχετε δει ποτε υπερμαραθωνοδρομο αξιωσεων με μπακα?
Ε μια απο τα ιδια.....
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Σίγουρα όταν κάνεις πρωταθλητισμό και έχεις από πίσω σου μια αρμάδα σπόνσορες θα είσαι και φιτ και φέτες σωματικά εκ των πραγμάτων
Από την άλλη επειδή η βασική εκπαίδευση που έχω πάρει είναι στην φυσική αγωγή θα πω το έξεις
Τα κιλά τα παραπάνω σε αυτό το άθλημα έχουν επιρροή όμως είναι και πολύ εύκολα να πέσουν , δηλαδή μέχρι την αρχή του αγώνα από τώρα μπορεί ο κάθε αγωνιζόμενος να πέσει 10 κιλά κάτω χωρίς καμία επίδραση αρνητική
Το πρωτο κρισιμο σε αυτά τα εγχειρήματα από την πλευρά του ανθρώπινου παράγοντα είναι η διαχείριση το λοτζιστικς που λένε της ψυχικής σωματικής ενέργειας καθώς και της σωστής υποστήριξης αυτής
Το δεύτερο κρίσιμο είναι η εμπειρία που έχεις πάνω σε τέτοια εγχειρήματα
Και τέλος το τρίτο κρίσιμο είναι το πάθος η φλόγα που έχεις για αυτό που κάνεις
Θεωρώ πρώτος στόχος που βάζουν όλοι οι διαγωνιζόμενοι από τον ποιο παγκόσμιο μέχρι τον ντόπιο είναι να τερματίσουν
Για τον Βασίλη που τον παρακολουθώ χρόνια χωρίς να είμαστε κολλητοί θεωρώ ότι με την βοήθεια του γιαραμπι και της τεχνικής του υποστήριξης μπορεί σίγουρα να τερματίσει
Είναι μεγάλο πράγμα να τερματίζεις έστω και τελευταίος σε ένα Ντακάρ το λιγότερο που θα λέγετε μετά θα είναι
Να ένας πραγματικός Ντακαρισιος !!!!

ΥΓ
Θα προσπαθήσω να του δώσω ένα σηματακι της ΦΑΡΣΑ ...
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
ΥΓ
Θα προσπαθήσω να του δώσω ένα σηματακι της ΦΑΡΣΑ ...
:secret:Εγω λεω να του δωσεις ενα αυτοκολλητο speedex
:like:
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Εύγε στο παλικάρι για την προσπάθεια και που τρέχει με τα χρώματα της πατρίδας μας
Οποιος θεωρει οτι ο εν λόγω αγωνιζόμενος είναι "λίγος " να πα να τρέξει στο Ντακάρ να μας δείξει- αποδείξει το ποσο ανώτερος είναι
Φιλιά..
 

clear

Μέλος
Περιοχή
Παλλήνη
Όνομα
Κλέαρχος
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
ειδικά αυτός ό toby price είναι πετσί και κόκαλο, πως πει να τρέξει.;;;;
Ααααα πήρε τρόπαιο κιόλας (1,88 και 99kg)
 
Τελευταία επεξεργασία:

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Χαλαρωστε λιγο πολιτικλι κορεκτ παρεξηγιαρηδες. Ουτε γκομενες να ησασταν. Δεν προσπαθω να σας υποτιμησω το ινδαλμα. Πρωτη φορα τον βλεπω τον ανθρωπο και ειπα το προφανες. Ο εν λογω αγωνας απαιτει εκτος απο οδηγικα σκιλς και τρομερη φυσικη κατασταση. Υπαρχουν μερες που εισαι 15 ωρες ορθιος στη σελλα. Βαλε στον καλλιτερο εβερ καβαλαρη μια 20αρα κιλα στη πλατη και αντι για πρωτος θα βγει τελευταιος.
Εχετε δει ποτε υπερμαραθωνοδρομο αξιωσεων με μπακα?
Ε μια απο τα ιδια.....
Σαν τον παππού 90 χρόνων που έβγαλε μαραθώνιο ας πούμε....κι εγώ με τα 100+ κιλά που έτρεξα σε αγώνα 10χλν τερμάτισα τελευταίος κυριολεκτικά, αλλά το χαμόγελο που είχα λόγω συμμετοχής και τερματισμού δεν υπολογίζεται...
Το προφανές είναι να πεις μπράβο και καλή επιτυχία!
Δεν νομίζω να είπε κάπου ότι πάει για πρωτιά.... Κι επίσης, νομίζω ότι για να συμμετάσχει στο Ντακάρ πρέπει να έχει συμμετάσχει σε άλλους παρόμοιους εξαντλητικούς αγώνες.

Α και τελειώνοντας, φαντάζομαι ότι εγώ με 100 κιλά + v-strom δεν θα έπρεπε να κοιτάω το χώμα ούτε για τις γλάστρες ε??

Καλή επιτυχία να έχει το παλικάρι!
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Σαν τον παππού 90 χρόνων που έβγαλε μαραθώνιο ας πούμε....κι εγώ με τα 100+ κιλά που έτρεξα σε αγώνα 10χλν τερμάτισα τελευταίος κυριολεκτικά, αλλά το χαμόγελο που είχα λόγω συμμετοχής και τερματισμού δεν υπολογίζεται...
Το προφανές είναι να πεις μπράβο και καλή επιτυχία!
Δεν νομίζω να είπε κάπου ότι πάει για πρωτιά.... Κι επίσης, νομίζω ότι για να συμμετάσχει στο Ντακάρ πρέπει να έχει συμμετάσχει σε άλλους παρόμοιους εξαντλητικούς αγώνες.

Α και τελειώνοντας, φαντάζομαι ότι εγώ με 100 κιλά + v-strom δεν θα έπρεπε να κοιτάω το χώμα ούτε για τις γλάστρες ε??

Καλή επιτυχία να έχει το παλικάρι!
Με ολα τα γ@μάτα μεζεδοπωλεια και τσιπουραδικα του Βολου, τα κιλα που εχεις, ειναι ¨αέρινα¨-¨πουπουλένια¨, ζηλευτά :laugh:!!! Δεν μετρανε οπως τα ¨κανονικα¨ κιλα :p!!!
Μια χαρα εισαι!!!
Τωρα για το στρώμα........... :friend:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
ειδικά αυτός ό toby price είναι πετσί και κόκαλο, πως πει να τρέξει.;;;;
Ααααα πήρε τρόπαιο κιόλας (1,88 και 99kg)
Οι αυστραλοι ειναι αλλη ρατσα. Δεν εχεις δει τον κροκοδειλακια?
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Σαν τον παππού 90 χρόνων που έβγαλε μαραθώνιο ας πούμε....κι εγώ με τα 100+ κιλά που έτρεξα σε αγώνα 10χλν τερμάτισα τελευταίος κυριολεκτικά, αλλά το χαμόγελο που είχα λόγω συμμετοχής και τερματισμού δεν υπολογίζεται...
Το προφανές είναι να πεις μπράβο και καλή επιτυχία!
Δεν νομίζω να είπε κάπου ότι πάει για πρωτιά.... Κι επίσης, νομίζω ότι για να συμμετάσχει στο Ντακάρ πρέπει να έχει συμμετάσχει σε άλλους παρόμοιους εξαντλητικούς αγώνες.

Α και τελειώνοντας, φαντάζομαι ότι εγώ με 100 κιλά + v-strom δεν θα έπρεπε να κοιτάω το χώμα ούτε για τις γλάστρες ε??

Καλή επιτυχία να έχει το παλικάρι!
Τελειωσες?
Κι εγω!
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Έναν κροκοδειλάκια και έναν Ράμπο χρειάζεται η χώρα, και τους φάγαμε όλους!!!!!!! :ha
Έχουμε Πανικα.
Και σούπερ Χατζηδάκη
 

mousitsas

Μέλος
Όνομα
Αγις
Μοτό
KTM 950SE
2005 HAYABUSA
XR400R
CRF1100
Έναν κροκοδειλάκια και έναν Ράμπο χρειάζεται η χώρα, και τους φάγαμε όλους!!!!!!! :ha
Σωστος, εκτος κι αν ο τζεισον στεϊθαμ παει με τους αλλους, οποτε τον ηπιαμε...
 
Top Bottom