Ο Βασίλης Μπουδρος

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Είναι λίγο άτοπο να κρίνει κάποιος τον σωματότυπο ενός άλλου σε μία κατηγορία, λες και ο σωματότυπος γενικά, παίζει ρόλο.
Η κάμερα γενικά σε παχαίνει, και ο συγκεκριμένος αναβάτης έχει αποδείξει πολλές φορές την αξία του, με ακριβώς τον ίδιο σωματότυπο, και τον απέδειξε και πρόσφαρα στο Μαρόκο. Αν θέλει κάποιος, να πάει να δει πως είναι.
¨Ημουν στην Αφρική, το 2017, και μπορώ άνετα να πω ότι η φυσική κατάσταση αλλά και η οδηγική εμπειρία δεν κρίνεται απο το πόση την έχεις (την κοιλιά), αλλά απο την εμπειρία σου. Είδα θείους 60 χρονών, και όπως και Franco Picco πχ. δεν είναι του μαραθωνίου, αλλά τερμάτισε το Ντακάρ και πάλι, και θα πάει και του χρόνου.
Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο. Σίγουρα θέλει αντοχή, επιμονή και υπομονή, όμως θέλει τρόπο πρωτ απ' όλα και αυτό είναι η χάρη σε αγώνες πλοήγησης. Ότι δεν συγκρίνονται τόσο οι οδηγικές μας ικανότητες, όσο το σύνολο της κατάστασης (οδήγηση, πλοήγηση, μηχανική).

Σημασία σε τέτοιους αγώνες, και γενικά δηλαδή στην ζωή, έχει να τερματίσεις. Έστω και μπουσουλώντας. Τελεία.
Να ξέρεις το όριό σου και όταν το ξεπεράσεις σε κάποιο επίπεδο, να ζήσεις για να ξαναπάς στον αγώνα. Έχω γνωρίσει (δυστυχώς... ) και κάποιους που δεν έκαναν πίσω, στον συγκεκριμένο αγώνα και δεν είναι πια εδώ. Θέλει ρέγουλα, θελει να ξέρεις το όριό σου. Να ξέρεις πότε πρέπει να στα σταματήσεις, αν τύχει και χρειαστεί.

Απο εμένα, είμαι χαρούμενος για όποιον ιδιώτη καταφέρνει να πάει σε τέτοιο αγώνα, γιατί είναι μεγάλη οικονομική αιμοραγία και ξέρω ότι πολλού έχουν χάσει ακίνητα και κινητά απο δαύτο...

Κατά τα άλλα.... φεεεεεετα.
 

bmw320is

Μέλος
Όνομα
ALEX
Μοτό
XLV650
990 ADVENTURE
TENERE 700
HUSKY 701 ENDURO
Είναι λίγο άτοπο να κρίνει κάποιος τον σωματότυπο ενός άλλου σε μία κατηγορία, λες και ο σωματότυπος γενικά, παίζει ρόλο.
Η κάμερα γενικά σε παχαίνει, και ο συγκεκριμένος αναβάτης έχει αποδείξει πολλές φορές την αξία του, με ακριβώς τον ίδιο σωματότυπο, και τον απέδειξε και πρόσφαρα στο Μαρόκο. Αν θέλει κάποιος, να πάει να δει πως είναι.
¨Ημουν στην Αφρική, το 2017, και μπορώ άνετα να πω ότι η φυσική κατάσταση αλλά και η οδηγική εμπειρία δεν κρίνεται απο το πόση την έχεις (την κοιλιά), αλλά απο την εμπειρία σου. Είδα θείους 60 χρονών, και όπως και Franco Picco πχ. δεν είναι του μαραθωνίου, αλλά τερμάτισε το Ντακάρ και πάλι, και θα πάει και του χρόνου.
Δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο. Σίγουρα θέλει αντοχή, επιμονή και υπομονή, όμως θέλει τρόπο πρωτ απ' όλα και αυτό είναι η χάρη σε αγώνες πλοήγησης. Ότι δεν συγκρίνονται τόσο οι οδηγικές μας ικανότητες, όσο το σύνολο της κατάστασης (οδήγηση, πλοήγηση, μηχανική).

Σημασία σε τέτοιους αγώνες, και γενικά δηλαδή στην ζωή, έχει να τερματίσεις. Έστω και μπουσουλώντας. Τελεία.
Να ξέρεις το όριό σου και όταν το ξεπεράσεις σε κάποιο επίπεδο, να ζήσεις για να ξαναπάς στον αγώνα. Έχω γνωρίσει (δυστυχώς... ) και κάποιους που δεν έκαναν πίσω, στον συγκεκριμένο αγώνα και δεν είναι πια εδώ. Θέλει ρέγουλα, θελει να ξέρεις το όριό σου. Να ξέρεις πότε πρέπει να στα σταματήσεις, αν τύχει και χρειαστεί.

Απο εμένα, είμαι χαρούμενος για όποιον ιδιώτη καταφέρνει να πάει σε τέτοιο αγώνα, γιατί είναι μεγάλη οικονομική αιμοραγία και ξέρω ότι πολλού έχουν χάσει ακίνητα και κινητά απο δαύτο...

Κατά τα άλλα.... φεεεεεετα.
Συμφωνώ σε όσα λές.....Παρακολούθαγα περσυ τον David Knight που κατέβηκε Ντακαρ με χορηγό τους φαν του που του τσοντάρανε λεφτά για να τρέξει.........Ο David Knight εντωμεταξύ δεν είναι εντουράς στην Πάρνηθα.......Ο τύπος αμα δείτε τι έλεγε μετά από κάθε ειδική........Με το ζόρι την πάλευε και απλά οδήγαγε απλά για να τερματίσει.......Υπήρχαν ειδικές που ομολόγησε ότι φοβότανε να ανοίξει το γκάζι μη σκοτωθεί.......!!! Μιλάμε για ένα κτήνος 2μέτρα που είναι hard enduro παγκόσμιος που ότι μηχανάκι καβάλαγε το έστιβε.......και φοβότανε να ανοίξει το γκάζι τέρμα ! ! !! Πάντως στο Ντακαρ τερματίζουνε και γενικά κόσμος όχι τόσο φιτνεσ όπως οι παγκόσμιοι......Το κυριότερο απ'οτι λένε όλοι είναι να αδειάσει το μυαλό και να κάνεις πλοήγηση, οικονομία δυνάμεων και υπομονή να τελειώσει το μαρτύριο......
Εννοείται την ευχή μας στον Βασίλη γιατί ο άνθρωπος πάει εκεί και θα τραβήξει τα μαρτύρια του αιώνα..........μακάρι να τερματίσει και να αποκτήσει και αυτή την εμπειρία..........
Το θέμα όμως είναι..........ρε παιδιά................ο Toby Price κλπ,κλπ.........τι στο διάλο ???? Με πόσο αναβολικό τους τρυπάνε.......ούτε ο Carl Louis δεν πρέπει να έχει πάρει όσα παίρνουνε αυτοί........Μιλάμε αυτό που κάνουνε με τους ρυθμούς που τρέχουνε μόνο με αναβολικά για άλογο και στα καπάκια κοκαινη γίνεται..........
καλή επιτυχία σε όλους........!!!
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Nicola Dutto
Προσωπικός φίλος και ίνδαλμα.
Το ποτάμι φρίκη για εμάς που έχουμε την ικανότητα να περπατάμε...

Δεν είναι τα αναβολικά. Έχουν τελείως άλλη αίσθηση της ταχύτητας και του τι θα γίνει 'αν' . Εν μέρη, όσοι έχουν πάει Σέρρες το καταλαβαίνουν σε μικρό βαθμό. ¨Οταν δεν πας, όλα σου φαίνονται απίστευτα γρήγορα, η ευθεία, η κ5.... Μόλις ξαναβρείς τον ρυθμό σου είσαι οκ. Αν μιλήσεις με πραγματικούς επαγγελματίες, και όχι κοκκόρια του είδους, η προσέγγισή τους για το Dakar, είναι ακριβώς η ίδια όπως σε κάθε αγώνα (τάδε εφη PAU) και δεν κάνουν κάτι συγκεκριμένο επειδή είναι το Dakar. Είναι ενας αγώνας και αυτός και πρέπει να δώσουν το 100%.
Γενικά ο Toby είναι αλλού. Δεν υπάρχει καμία απολύτως σχέση κατά την γνώμη μου και κάτι του λείπει (ίσως μηδενική αδρεναλίνη ξέρω γω...) .

Συμπαθώ απίστευτα όλους τους παλαιότερους, Ullevalseter συμπεριλαμβανομένου που είχα και την τιμή να είμαι μαζί του στην Αφρική και να καλοπίζω την μοτοσυκλέτα του. Εκείνη η γενιά, θεωρώ ότι είχε την καλύτερη ισσοροπία ερασιτεχνίας και επαγγελματισμού αν μπορώ να πω. Οι γνώσεις του πρέπει να μπουν σε βιβλίο. Εγώ θα το ήθελα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωραία, τώρα τον είδαμε με ρούχα, να κάνει ένα πέρασμα με μαγιό, να φέρουμε έναν κύβο να κάνει πόζες;

Όχι τίποτα άλλο αλλά να ξέρουμε αν είναι όντως χοντρός, στο σπίτι του gntm (Greece's next top motorcyclist) δέχονται και plus size.



Edit, ρε σεις, σοβαρά τον βάλατε για "εύσωμο" αυτόν;

http://instagr.am/p/CEodRGbiFOa/
 
Τελευταία επεξεργασία:

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Χωρίς παρεξήγηση, η φωτογραφία που έχεις βάλει είναι πριν γίνει παραπληγικός και ανάπηρος απο την μέση και κάτω....
Τώρα δεν είναι σε καμία περίπτωση όπως ήταν τότε (προφανώς...) αλλά το τι χρειάζεται για να τρέχεις χωρίς να βάζεις πόδι κάτω ενας θεος το ξέρει. Γι αυτό θεωρώ και ότι μπήκε εδώ.
Δεν μπορείς να σταματήσεις. Απλά πέφτεις. Τελεία...

Ακόμα κι αν είσαι κουρασμένος, το ξεπερνάς.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Χωρίς παρεξήγηση, η φωτογραφία που έχεις βάλει είναι πριν γίνει παραπληγικός και ανάπηρος απο την μέση και κάτω....
Τώρα δεν είναι σε καμία περίπτωση όπως ήταν τότε (προφανώς...) αλλά το τι χρειάζεται για να τρέχεις χωρίς να βάζεις πόδι κάτω ενας θεος το ξέρει. Γι αυτό θεωρώ και ότι μπήκε εδώ.
Δεν μπορείς να σταματήσεις. Απλά πέφτεις. Τελεία...

Ακόμα κι αν είσαι κουρασμένος, το ξεπερνάς.
Πήγα να κάνω πλάκα και τελικά δεν ήταν, δηλαδή ήταν αλλά όχι πολιτικώς ορθή, ελπίζω να έχει χιούμορ ο άνθρωπος. Το όνομα γνωστό, το ιστορικό του όχι, εξ ου και η γκάφα. Είναι αυτός που τρέχει με βοηθό αναβάτη;
 

640 Armageddon

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
640 Adventure, Angry Berg 450
Σωστά. Με τρείς για την ακρίβεια.

Δεν μπορώ να φανταστώ την ηθική δύναμη των τριών αναβατών. Να πέφτει ο άλλος και να τρέχεις παρατώντας το μηχανάκι στην έρημο, να πας να σηκώσεις τον αναβάτη με την μοτοσυκλέτα μαζί...

Υ.Γ. Έχει πολύ χιούμορ και είναι καταπληκτικός άνθρωπος. Παραδειγμα για όλους μας.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Σωστά. Με τρείς για την ακρίβεια.

Δεν μπορώ να φανταστώ την ηθική δύναμη των τριών αναβατών. Να πέφτει ο άλλος και να τρέχεις παρατώντας το μηχανάκι στην έρημο, να πας να σηκώσεις τον αναβάτη με την μοτοσυκλέτα μαζί...

Υ.Γ. Έχει πολύ χιούμορ και είναι καταπληκτικός άνθρωπος. Παραδειγμα για όλους μας.
Το είχα παρακολουθήσει αλλά ούτε εγώ θυμόμουν το όνομα. Τεράστιο Respect, τεράστιο!!!!!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτός εκεί, στην πλώρη της μηχανής, που φτιάχνει κάτι, ο ....... el-Gatto είναι;;;; :laugh:
Κάνε εικόνα...
Ο gsmaniac καβάλα στον Γκάντι και ο el-Gatto μπροστά να προσπαθεί να κάνει την ηλεκτρονική να δουλέψει... :roflmao:
Joe Bar Team σκηνικό... :roflmao:
 

al800

Μέλος
Περιοχή
Νέα Πέραμος Καβάλας
Όνομα
Al
Μοτό
?
Αυτός εκεί, στην πλώρη της μηχανής, που φτιάχνει κάτι, ο ....... el-Gatto είναι;;;; :laugh:
Παντού υπάρχει ένας el-Gatto που πάντα προσπαθεί να φτιάξει κάτι...ο κυριος δεν ξερω αν ειναι ο μανιακ αλλά το μηχανάκι σίγουρα δεν είναι Γκαντις...
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Κάνε εικόνα...
Ο gsmaniac καβάλα στον Γκάντι και ο el-Gatto μπροστά να προσπαθεί να κάνει την ηλεκτρονική να δουλέψει... :roflmao:
Joe Bar Team σκηνικό... :roflmao:
Πες ότι έκαναν αντιγραφή τον Γκάντι εκεί στην fantic... Τα λαμογια οι σιτσιλιανοι
 

todor

在中國,我們信任
Περιοχή
ΒΟΛΟΣ
Όνομα
ΘΟΔΩΡΗΣ
Μοτό
Τίμιος Κινέζος
Πες ότι έκαναν αντιγραφή τον Γκάντι εκεί στην fantic... Τα λαμογια οι σιτσιλιανοι
κι όχι μόνο αντιγραφή...
μα DHL?????DHL????????????πόσο χοντρό... ξεδιάντροπο...
 
Top Bottom