Ο ΦΩΤΟμοτοσυκλετιστης...και οι επιλογες του!

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Λες να έχει τόσο κόσμο αυτή την εποχή???
Μήπως έχει περισσότερο στην Πνύκα....γιατι κάθε χρόνο γίνεται του λελου εκεί γύρω!!
Αλλά όπως και να έχει μέσα και στην Πνύκα.....:friendship:
Σκυλο εχεις;
Οχι τπτ απλα μην μου πεις οτι θα μας την πεσει κανενας εκει... :ha

Δεν ανεβαινει ψυχη εκει...
Τελευταιο ανθρωπο θα δεις 20.10 :like:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σκυλο εχεις;
Οχι τπτ απλα μην μου πεις οτι θα μας την πεσει κανενας εκει... :ha

Δεν ανεβαινει ψυχη εκει...
Τελευταιο ανθρωπο θα δεις 20.10 :like:
Οκ....που ακριβώς το ραντεβού Και τι Ωρα???
Ο 18-300....θα κάνει δουλειά??
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Μια προειδοποίηση μόνο. Έχουν εντολή από τη Τροχαία και αυτή τη περίοδο γράφουν κάργα για κίνηση σε πεζόδρομο των οχημάτων (και Μοτό και Αυτοκίνητα) και το πρόστιμο είναι τσουχτερό, 200€ +5 πόντους (100€ αν πληρωθεί εντός 10ημέρου).
Την έφαγα στην Αιόλου για 10 μέτρα που ήθελα να πάω σε μαγαζί να αγοράσω ένα πορτοφόλι και ήθελα να αφήσω τη μηχανή στο οπτικό μου πεδίο. Προσέξτε γιατί από αυτό παίρνουν προμήθεια και αυξάνουν το μισθό τους για την άδεια του καλοκαιριού και δεν χαρίζουν κάστανο.
Ίσως έρθω κι εγώ!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μια προειδοποίηση μόνο. Έχουν εντολή από τη Τροχαία και αυτή τη περίοδο γράφουν κάργα για κίνηση σε πεζόδρομο των οχημάτων (και Μοτό και Αυτοκίνητα) και το πρόστιμο είναι τσουχτερό, 200€ +5 πόντους (100€ αν πληρωθεί εντός 10ημέρου).
Την έφαγα στην Αιόλου για 10 μέτρα που ήθελα να πάω σε μαγαζί να αγοράσω ένα πορτοφόλι και ήθελα να αφήσω τη μηχανή στο οπτικό μου πεδίο. Προσέξτε γιατί από αυτό παίρνουν προμήθεια και αυξάνουν το μισθό τους για την άδεια του καλοκαιριού και δεν χαρίζουν κάστανο.
Ίσως έρθω κι εγώ!
το σημειο συναντησης ειναι σε χωρο σταθμευσης .....νομιζω
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
@gsmaniac χωρίς να είμαι απολύτως σίγουρος, περνάς από πεζόδρομο στον οποίο επιτρέπεται να κινούνται μόνο οι μόνιμοι κάτοικοι της περιοχής. Οκ, λίγο προσοχή και τα μάτια ανοιχτά!
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
@kostasra απο οτι κατάλαβα το σημειο συνάντησης ειναι το πάρκινγκ του Αστεροσκοπείου;;;Επισης για αυτο που θα κανουμε αυριο τι προτεινεις καλυτερα τον φωτεινο 35αρι η τον πιο σκοτεινο 70-300?
 

achalatsis

Συντρίμ team
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
KTM ADV 990 R
KTM EXC 300
Πάρτους και τους δύο μαζί, γιατί να αποφασίσεις από το σπίτι;

Θα πάρω τα φωτογραφικά μαζί, αν παλεύεται η ζέστη θα σας βρω εκεί!

Υπόψην, όπως και κάθε χρόνο:
http://www.culturenow.gr/panselinos-aygoystoy-2017-ekdiloseis-se-115-arxaiologikoys-xoroys-kai-moyseia/

Πέρσυ είχε και ωραίο λάιβ στην είσοδο του μουσείου της Ακρόπολης - μαζί με Πλάκα είναι ωραία βόλτα μετά τις φωτό..
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
@kostasra απο οτι κατάλαβα το σημειο συνάντησης ειναι το πάρκινγκ του Αστεροσκοπείου;;;Επισης για αυτο που θα κανουμε αυριο τι προτεινεις καλυτερα τον φωτεινο 35αρι η τον πιο σκοτεινο 70-300?

Παρε και τους 2 αλλα τον 70-300 θα δουλεψεις!
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Για τα settings, κοιτάξτε λίγο παρακάτω. Η φωτογράφηση της σελήνης δεν έχει καμία σχέση με τη φωτογράφηση των αστεριών:

Camera Mode: Set your camera mode to full Manual Mode.
ISO: Set your ISO to 100 if you have a Canon DSLR and to 200 if you have a Nikon DSLR (basically, whatever base ISO you have in your camera). For most other brands, the base ISO is also 100. If you have a point and shoot camera, see if you can find a menu setting to set your ISO to 100. Make sure “Auto ISO” is turned Off.
Aperture: Set your aperture to f/11.
Shutter Speed: Set your shutter speed to 1/125 on cameras with base ISO 100, and to 1/250 on Nikon DSLRs with base ISO 200.
Lens Focus: Set your lens to manual focus (either through a switch on the lens or on the camera) and set your focus to infinity. Be careful while setting the focus to infinity, as some lenses allow focusing beyond infinity. On more advanced DSLRs such as Nikon D300, there is a handy feature called “live-view with contrast detect”, which can accurately acquire focus on distant objects. I have used it many times for my moon photography and it works great! If you do not have such a feature in your camera, then try setting your lens to the center of the infinity sign, then take a picture and see if it came out sharp by zooming in the rear LCD of the camera.

Από εδώ: https://photographylife.com/how-to-photograph-moon (έχει και κάποιες άλλες οδηγίες)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Από τα ελάχιστα που ξέρω και έχω δοκιμάσει Πάντως, όλα αυτά είναι γενικότητες!!
Εγώ με 100 iso και διάφορες ρυθμίσεις στην ταχύτητα -διαφραγμα, δεν νομιζω οτι πρεπει να παω στο 200....μαλκον θα βγάλει "θορυβο"..
Κάποια άλλα προβληματάκια που εχω θα μου τα λύσουν τα "γατονια"....το βράδυ!:D
 

kostasra

Ncλάτρης
Όνομα
Κώστας
Μοτό
Nc750x
Τα λεμε 19.45 στο παρκιν οποιος αργησει θα μας βρει απο πανω διπλα απο το αστεροσκοπειο...
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Η πανσέληνος μέσα απο έναν ταπεινό 200άρη...
 
Top Bottom