Ο κυρ Τάκης εκπαιδεύεται

HackmaN

Χωμασφάλτινος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νίκος
Μοτό
Xtz 660 tenere 2009
Ωωωω! Καλοτάξιδο! Μπάνικο μότο από σωστή εταιρεία εν τέλει. :cool::happy:

Κι εγώ θα πρότεινα 3d προστατευτικά αυτοκόλλητα τα οποία θα προστατεύουν και στο χώμα περισσότερο.
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Η γνώμη μου....
Άσε τα αυτοκόλλητα κλπ, αφού θα το βάψεις αργά ή γρήγορα, βάψτο εξαρχής!
Βάλε κι ένα σετ μαύρα άβαφα καπάκια από το 990 χαμηλά στα τεπόζιτα και... τίποτα άλλο!
Ούτε κάγκελα μπρος-πίσω ούτε λοιπές αηδίες...
ΚΤΜάρα πήρες, όχι BMW!

Στάλθηκε από το Redmi Note 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Spiros 00

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
ktm 640 adventure 1997
ktm 990 adventure s 2007
honda z50r 1984
Αφου έχεις σκοπό να το πηγαίνεις χώμα, άφησε το έτσι ώστε να μη σε νοιάζει αν τυχών πέσει. Επειδή η γεωμετρία του είναι ίδια με εντούρο μηχανή, στις πτώσεις ακουμπάει το τιμόνι και δεν βρίσκει αλλού. Από δικές μου πτώσεις στο χώμα θα σου πω πως τα εμπρός κάγκελα προστατεύουν αρκετά ενώ τα πίσω καθόλου. Είναι στενή η σιλουέτα του 9χ0 και ''αυτοπροστατεύεται''. Τα πίσω φτερά είναι τόσο ελαστικά που σε εντυπωσιάζουν!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Ξέρω κάθε βήμα για την μοτοσυκλέτα σου χωρίς να είμαι παρόν :)
Σε περιμένουμε για τσάρκα!
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Να δούμε το ΣΚ. Να βάλω τις δεύτερες ζάντες με τα TKC 80 για καμιά χωμάτινη;
Στεγνά παντού!
Όχι χωμάτινα, με αυτά που έχεις
Πάμε ρομαντικά βουνό!
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Εσείς που ξέρετε
Παράγγειλα για το 950 Pirelli str rally για καλοκαίρι για τις tubeless ζάντες με προοπτική φθινόπωρο να βάλω στο δεύτερο σετ TKC 80. Η ημερομηνία παράδοσης από 6 Μάη μεταφέρθηκε στις 31. Παράγγειλα λοιπόν TKC 80 που είναι ετοιμοπαράδοτα. Να τα βάλω στις tubeless και να κοιτάξω για κάτι πιο χωμάτινο για τις δεύτερες από φθινόπωρο ή να βάλω τις μαμά επάνω με τα Κόντι και να περιμένω τα STR όποτε έρθουν; Τι κάνουν τα 80 στην άσφαλτο; Το να κρατήσουν 10000 χιλ δεν με ενδιαφέρει . Ευχαριστώ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με μπερδεψες λίγο.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το tkc είναι καλό λάστιχο παντού, εκτός της βροχης
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Με μπερδεψες λίγο.
Το μόνο σίγουρο είναι ότι το tkc είναι καλό λάστιχο παντού, εκτός της βροχης
Ευχαριστώ! Να ξεμπερδέψω . Μιλάω για 2 σετ ζάντες , δυο σετ λάστιχα. Η μέχρι τώρα επιλογή ήταν STR ασφάλτινο TKC χωμάτινο . Με την έλλειψη του STR παράγγειλα TKC και το ερώτημα είναι αν θα παίξουν τα TKC τον ρόλο του ασφάλτινου με δεύτερο σετ κάποιο περισσότερο χωμάτινο ή αν θα παραμείνω στο αρχικό μου πλάνο , με αλλαγή μόνο σειράς στην παραγγελία. Ερωτηματικό αν το TKC είναι καλό για σβέλτη οδήγηση στην άσφαλτο. Η βροχή δεν με πολυνοιάζει και γιατί πάω κότα στο βρεγμένο αλλά και γιατί δεν πολυταξιδεύω με βροχή
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαριστώ! Να ξεμπερδέψω . Μιλάω για 2 σετ ζάντες , δυο σετ λάστιχα. Η μέχρι τώρα επιλογή ήταν STR ασφάλτινο TKC χωμάτινο . Με την έλλειψη του STR παράγγειλα TKC και το ερώτημα είναι αν θα παίξουν τα TKC τον ρόλο του ασφάλτινου με δεύτερο σετ κάποιο περισσότερο χωμάτινο ή αν θα παραμείνω στο αρχικό μου πλάνο , με αλλαγή μόνο σειράς στην παραγγελία. Ερωτηματικό αν το TKC είναι καλό για σβέλτη οδήγηση στην άσφαλτο. Η βροχή δεν με πολυνοιάζει και γιατί πάω κότα στο βρεγμένο αλλά και γιατί δεν πολυταξιδεύω με βροχή
Οκ....καλό και στην σβέλτη οδήγηση.
Βεντουζα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Tkc80 είναι από τα κορυφαία 50/50 λάστιχα, πολύ καλά επίσης και στην άσφαλτο εκτός βρεγμένου όπως όλα τα τακουνατα σε αυτό το μοτίβο.
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Ευχαριστώ!
Αν είχες επιλογή , θα τα έβαζες σε tubelles ζάντα ή με σαμπρέλα ;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ευχαριστώ!
Αν είχες επιλογή , θα τα έβαζες σε tubelles ζάντα ή με σαμπρέλα ;
Τα έβαζα πολλά χρόνια σε tubeless χωρίς πρόβληματα και με σαμπρέλα πάλι χωρίς πρόβλημα
 

Takisg

Μέλος
Περιοχή
Κόρινθος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Husaberg fe 550 2006
Καλημέρα σας , τα φώτα σας παρακαλώ ( εκπαιδευόμενος είπαμε)
Στο 950 έχω την βάση της φωτογραφίας και το από πάνω που δεν ξέρω τι είναι. Από ότι καταλαβαίνω η βάση θέλει και κάποια άλλα μπλιμπλίκια για να στερεωθεί κινητο , gps κλπ. Θα με υποχρεώνατε αν μου λέγατε τι χρειάζομαι και που τα βρίσκω


Επίσης στο ντουλαπάκι υπάρχει μπρίζα αναπτήρας . Μπορώ να μεταφέρω εύκολα ρεύμα από εκεί ή πρέπει να πάρω από το ταμπλό;


Ευχαριστώ
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

Εδώ είσαι.. πάρε καμμία ιδέα
Εγώ πήρα αυτήν την quadlock τελευταία και την έχω ευχαριστηθει
 
Top Bottom