Ο "μύθος" του Nordkaapp!

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Χαμόγελα γιατί δεν έχουν καταλάβει πόση κοροϊδία ζουν. Όταν εμείς στέλναμε τριήρεις στην Αμερική αυτοί ζωγράφιζαν με στάχτη στις σπηλιές.



 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Έκανα καθημερινά για 3 χρόνια το δρομολόγιο Σαλαμίνα Πειραιά με καραβάκι και περνούσα έξω απ'την Ψυττάλεια.

Ξέρετε κάτι που δεν ξέρω;
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Έκανα καθημερινά για 3 χρόνια το δρομολόγιο Σαλαμίνα Πειραιά με καραβάκι και περνούσα έξω απ'την Ψυττάλεια.

Ξέρετε κάτι που δεν ξέρω;
οτι δε γελάς αρκετα. Δεν σου αρκεί η ψυττάλεια?
 

snpl

Μέλος
Περιοχή
Βιβ λα Φρανς
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Teneke II
Για την σέλφι ρε γαμώτο
Κρίμα που τσακίστηκε η κοπέλα. Παρεμπιπτόντως ανοίκει άραγε στην παρακάτω κατηγορία?
Αν ο οποιοσδήποτε κάνει το οτιδήποτε περιμένει ΜΟΝΟ και ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ χειροκρότημα και έπαινο σε οτιδήποτε κάνει υπάρχει θεματάκι, κυρίως με τον ίδιο και λιγότερο με τους άλλους.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ειλικρινά δεν ξέρω, δεν την παρακολουθώ. Ο αλγόριθμος φρόντισε να την ρίξει στον δρόμο μου. Στο συγκεκριμένο βίντεο η σέλφι είχε πιο μεγάλη αξία από οτιδήποτε άλλο στην περίπτωση της. Το αν άξιζε (σε αντίθεση με το να πάει λίγους μήνες μετά ή την επόμενη χρονιά) το ξέρει μόνο η ίδια.
Edit Δεν κατάλαβα και το ηθικό δίδαγμα του βίντεο.

Το βίντεο που... Πυροδότησε τον αλγόριθμο για να μου βγάλει το βίντεο της κοπέλας ήταν αυτό που είδα νωρίτερα. Εντελώς διαφορετική ιστορία.


Θα μου τα κάνει τσουρέκια τις επόμενες μέρες με την σφαίρα φυσικά.


Τις προάλλες πέτυχα αυτό στο ινσταγκραμ, λίγο αστείο γιατί ο ινφλουένζας από εκεί "ζει". To είχε και στο Goodreads άρα δεν είναι ψεύτικο φαντάζομαι.



Κάτι ήξερε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Ειλικρινά δεν ξέρω, δεν την παρακολουθώ. Ο αλγόριθμος φρόντισε να την ρίξει στον δρόμο μου. Στο συγκεκριμένο βίντεο η σέλφι είχε πιο μεγάλη αξία από οτιδήποτε άλλο στην περίπτωση της. Το αν άξιζε (σε αντίθεση με το να πάει λίγους μήνες μετά ή την επόμενη χρονιά) το ξέρει μόνο η ίδια.
Edit Δεν κατάλαβα και το ηθικό δίδαγμα του βίντεο.

Το βίντεο που... Πυροδότησε τον αλγόριθμο για να μου βγάλει το βίντεο της κοπέλας ήταν αυτό που είδα νωρίτερα. Εντελώς διαφορετική ιστορία.


Θα μου τα κάνει τσουρέκια τις επόμενες μέρες με την σφαίρα φυσικά.


Τις προάλλες πέτυχα αυτό στο ινσταγκραμ, λίγο αστείο γιατί ο ινφλουένζας από εκεί "ζει". To είχε και στο Goodreads άρα δεν είναι ψεύτικο φαντάζομαι.



Κάτι ήξερε.
Καταλαβαίνω το νόημα αλλά έχω λίγο διαφορετική οπτική από τον κύριο. Θεωρώ μεγάλο δώρο το να μοιράζεσαι την ιστορία σου.
Η διαφορά είναι ίσως στο κίνητρο. Μπορείς να μοιράζεσαι για να προσφέρεις, μπορείς να μοιράζεσαι και για να εισπράξεις.

Ωστόσο και πάλι δώρο είναι. Ας πει κάποιος την ιστορία του και αποφασίζω εγώ τι κρατάω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καταλαβαίνω το νόημα αλλά έχω λίγο διαφορετική οπτική από τον κύριο. Θεωρώ μεγάλο δώρο το να μοιράζεσαι την ιστορία σου.
Η διαφορά είναι ίσως στο κίνητρο. Μπορείς να μοιράζεσαι για να προσφέρεις, μπορείς να μοιράζεσαι και για να εισπράξεις.

Ωστόσο και πάλι δώρο είναι. Ας πει κάποιος την ιστορία του και αποφασίζω εγώ τι κρατάω.
Έτσι ακριβώς.
Πάντα υπήρχαν άνθρωποι που μοίραζαν γνώση, εμπειρία , πληροφορίες και πάντα θα υπάρχουν αυτοί που μόνο παίρνουν και δεν δίνουν ούτε τον πυρετό τους.

Στην τώρα εποχή κάποιοι βρήκαν τρόπο να μαζεύουν λεφτά δείχνοντας και μοιράζοντας...τι να πεις?
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Είναι καλύτερο να υπάρχει περιεχόμενο παρά να μην υπάρχει.


Το δικό μου σχόλιο αφορούσε το εάν αξίζει να θυσιάσεις την υγεία σου και την σωματική σου ακεραιότητα απλά για μια selfie. Θα μου πεις βέβαια τώρα τι συζητάω, έχουν πέσει άνθρωποι από ουρανοξύστες απλά για μια selfie. Είχα μία ψευδαίσθηση ότι γενικότερα είμαστε λίγο πιο συνειδητοποιημένοι ως μοτοσικλετιστές. Χθες το βράδυ λοιπόν από περιέργεια μπήκα και είδα και άλλο ένα βίντεο της κοπέλας, όπου κατάλαβα ότι από το ατύχημα που είχε δεν ένιωσε τίποτα, μηδν επεξεργασία. Και εννοείται δική της ζωή την κάνει ότι θέλει αφού αυτό θέλει να κάνει καλά έκανε και το έκανε και σχολιάζουμε από τον καναπέ και ένα δάκρυ κύλησε και αν μπορείς κάνε το καλύτερα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι καλύτερο να υπάρχει περιεχόμενο παρά να μην υπάρχει.


Το δικό μου σχόλιο αφορούσε το εάν αξίζει να θυσιάσεις την υγεία σου και την σωματική σου ακεραιότητα απλά για μια selfie. Θα μου πεις βέβαια τώρα τι συζητάω, έχουν πέσει άνθρωποι από ουρανοξύστες απλά για μια selfie. Είχα μία ψευδαίσθηση ότι γενικότερα είμαστε λίγο πιο συνειδητοποιημένοι ως μοτοσικλετιστές. Χθες το βράδυ λοιπόν από περιέργεια μπήκα και είδα και άλλο ένα βίντεο της κοπέλας, όπου κατάλαβα ότι από το ατύχημα που είχε δεν ένιωσε τίποτα, μηδν επεξεργασία. Και εννοείται δική της ζωή την κάνει ότι θέλει αφού αυτό θέλει να κάνει καλά έκανε και το έκανε και σχολιάζουμε από τον καναπέ και ένα δάκρυ κύλησε και αν μπορείς κάνε το καλύτερα.
Εάν παίρνει φράγκα από όλα αυτά, είναι επαγγελματικό ατύχημα, που όλοι μπορούμε να πάθουμε στην εργασία μας:p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Εάν παίρνει φράγκα από όλα αυτά, είναι επαγγελματικό ατύχημα, που όλοι μπορούμε να πάθουμε στην εργασία μας:p
Φράγκα από τα views θα έπαιρνε και αν απλά γυρνούσε σε νοσοκομείο πριν κάνει μεγαλύτερη ζημιά. Καθαρά από τύχη δεν πέθανε στο δρόμο ή στο μνημείο.

Θα είχε και υλικό για... Νορντκαπ2, η εκδίκηση της ξανθιάς.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φράγκα από τα views θα έπαιρνε και αν απλά γυρνούσε σε νοσοκομείο πριν κάνει μεγαλύτερη ζημιά. Καθαρά από τύχη δεν πέθανε στο δρόμο ή στο μνημείο.

Θα είχε και υλικό για... Νορντκαπ2, η εκδίκηση της ξανθιάς.
Εδώ και λίγα χρόνια κάνουν βιουζ οι δικοί μας, που σε κάθε βόλτα σπάνε και ένα ποδαρ....είναι σημεία των καιρών και των ινφλου, πώς στο διαλα λεγονται
 
Top Bottom