ΠΗΝΙΑ

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Ήρθε κ η δικιά μου ώρα για πηνια . Αύριο θα λύσω το καπάκι να τα βγάλω . Από Πάτρα έχω ακούσει τον Δεμπονο για περιελιξη . Έχουμε κανεναν άλλο εδώ κοντά; Χλμ έφτασα 65000
 

Rangos

Stop buying, Start riding
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
BMW F 800 gs
KTM 300 exc
YAMAHA Majesty 125
YAMAHA CT 50
Ήρθε κ η δικιά μου ώρα για πηνια . Αύριο θα λύσω το καπάκι να τα βγάλω . Από Πάτρα έχω ακούσει τον Δεμπονο για περιελιξη . Έχουμε κανεναν άλλο εδώ κοντά; Χλμ έφτασα 65000
Τι έγινε, σου έβγαλε πρόβλημα ή προληπτικά?

Στάλθηκε από το SM-A520F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Το πρόλαβα να το πω έτσι . Έχω βάλει βολτομετρο πάνω , κ μετά από ένα ταξίδι άρχισε να λέει τα δικά του . Στην αρχή έδειξε πρόβλημα η μπαταρία η οποία είχε φουσκώσει λίγο κ αλλαχτηκε .

Μετά από κάποιες μέρες όμως η νέα μπαταρία δν έδειχνε τα νούμερα που έπρεπε πάλι στο βολτομετρο κ πήγα στην Bmw να την μετρήσουμε . Έδειχνε μόνιμα εν κινήσει 12,4-12,8. Ίσα που φόρτιζε γενικά . Βάλαμε νέο ανορθωτη για δοκιμή κ πάλι δεν φόρτιζε . Όποτε θα το ανοίξω σήμερα να δω τα πηνια κ λογικά πάμε για περιελιξη . Ξενέρωσα ήδη . Γενικά πάντως η μηχανή δεν με άφησε ούτε μου έκανε κάτι κουλό. Αν δν είχα βολτομετρο ίσως μου χάλαγε κ την καινούργια μπαταρία
 

Salv92

Μέλος
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
F800GS
Μη βιαστείς, πάρε γνώμες και κοίτα να γίνει καλή δουλειά στο κομμάτι που υποφέρει το μηχανάκι μας.
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Eιναι σχετικο το να μην βιαστω.Ηδη η μηχανη εκλεισε εβδομαδα μεχρι κ σημερα που πηρα στα χερια το πηνιο ετοιμο απο περιηλιξη. Λογω οτι δν ηθελα να αργησω παραπανω εγινε στην Πατρα σε εναν που πανε οι περισσοτεροι κ θεωρειται απο τους καλυτερους. Τεσπα , το τελειωσα το απογευμα, κ εκανα ηδη μια βολτα. Στοιχισε 85 ευρω η περιηλιξη ,18 η φλατζα απο την bmw κ εργατικα δικα μου.

Να ευχαριστησω κ ενα φιλο απο εδω μεσα που ενδιαφερθηκε χωρις να με γνωριζει κ με καλεσε προσωπικα και μου εδωσε καποιες συμβουλες.Δυστυχως το ειχα δυσκολο να το στειλω Αθηνα. Δεν θυμαμαι το ονομα του, ενας φιλος με africa απο το Ναυπλιο. Να εισαι καλα αγορινα κ μονο που με καλεσες,σε ευχαριστω παρα πολυ!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Eιναι σχετικο το να μην βιαστω.Ηδη η μηχανη εκλεισε εβδομαδα μεχρι κ σημερα που πηρα στα χερια το πηνιο ετοιμο απο περιηλιξη. Λογω οτι δν ηθελα να αργησω παραπανω εγινε στην Πατρα σε εναν που πανε οι περισσοτεροι κ θεωρειται απο τους καλυτερους. Τεσπα , το τελειωσα το απογευμα, κ εκανα ηδη μια βολτα. Στοιχισε 85 ευρω η περιηλιξη ,18 η φλατζα απο την bmw κ εργατικα δικα μου.

Να ευχαριστησω κ ενα φιλο απο εδω μεσα που ενδιαφερθηκε χωρις να με γνωριζει κ με καλεσε προσωπικα και μου εδωσε καποιες συμβουλες.Δυστυχως το ειχα δυσκολο να το στειλω Αθηνα. Δεν θυμαμαι το ονομα του, ενας φιλος με africa απο το Ναυπλιο. Να εισαι καλα αγορινα κ μονο που με καλεσες,σε ευχαριστω παρα πολυ!
Ναύπλιο και Africa θυμίζουν Γιώργη..
sugariasgeorge
Καλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα εύχομαι από δω και πέρα...!
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Eιναι σχετικο το να μην βιαστω.Ηδη η μηχανη εκλεισε εβδομαδα μεχρι κ σημερα που πηρα στα χερια το πηνιο ετοιμο απο περιηλιξη. Λογω οτι δν ηθελα να αργησω παραπανω εγινε στην Πατρα σε εναν που πανε οι περισσοτεροι κ θεωρειται απο τους καλυτερους. Τεσπα , το τελειωσα το απογευμα, κ εκανα ηδη μια βολτα. Στοιχισε 85 ευρω η περιηλιξη ,18 η φλατζα απο την bmw κ εργατικα δικα μου.

Να ευχαριστησω κ ενα φιλο απο εδω μεσα που ενδιαφερθηκε χωρις να με γνωριζει κ με καλεσε προσωπικα και μου εδωσε καποιες συμβουλες.Δυστυχως το ειχα δυσκολο να το στειλω Αθηνα. Δεν θυμαμαι το ονομα του, ενας φιλος με africa απο το Ναυπλιο. Να εισαι καλα αγορινα κ μονο που με καλεσες,σε ευχαριστω παρα πολυ!
Αφρικα και Ναύπλιο;;;; σήμα κατατεθέν Γλυκογιωργης ακα ψυχαρα!!!
Καλά χλμ και απροβλημάτιστα να χεις εύχομαι
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Ναύπλιο και Africa θυμίζουν Γιώργη..
sugariasgeorge
Αυτος ειναι ο φιλος!Γιωργαρε sugariasgeorge νασαι καλα μαν!Μονο κ μονο το ενδιαφερον δηλωνει πολλα!
Αφρικα και Ναύπλιο;;;; σήμα κατατεθέν Γλυκογιωργης ακα ψυχαρα!!!
Καλά χλμ και απροβλημάτιστα να χεις εύχομαι
Παιδες, δεν μπορει να σας απαντησει τωρα, γιατι κανει προετοιμασια για το μεγαλο ταξιδι που θα κανει.
Παει στο ¨καμπινγκ¨ του Μπεκα λεει......... :fun, και μαλλον θα παει μαζι και ο Κωστας (366)! Ο τελευταιος θα κραταει τα νερα και τα τροφιμα του ταξιδιου!!!! :laugh:

Τα χαιρετισματα μου στο Ναυπλιο και στο Λυγουριο:happy::happy::happy:!!!!!!
 

dan

lone wolf
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Θανάσης
Μοτό
F 800 GS
Z 50 J
Φίλε dimprio σκέψου και την λύση να βρείς μεταχείρο βελτιωμένο ρότορα έτσι θα λύσεις μόνιμα το πρόβλημα.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
dimprio
Ευτυχως που ήσουν μακρυά φίλε, γιατί αν ήσουν κοντά θα σε είχε πλακώσει στα γλωσσοφιλα ο Σουγκαριάς και μετά ποιος σε ξεπλένει :p

sugariasgeorge Σ'αγαπαμε ρε ψυχή :inlove::inlove:
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Φίλε dimprio σκέψου και την λύση να βρείς μεταχείρο βελτιωμένο ρότορα έτσι θα λύσεις μόνιμα το πρόβλημα.
Ψάχνω κ eBay μήπως κ βρω αν κ είναι δύσκολο να βρεθεί . Τα καινούργια μετά του 2013 δν είναι τόσα πολλά ώστε να βρεις ανταλλακτικά τους
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ναύπλιο και Africa θυμίζουν Γιώργη..
sugariasgeorge
:l2:
Καλά και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα εύχομαι από δω και πέρα...!
Αυτος ειναι ο φιλος!Γιωργαρε sugariasgeorge νασαι καλα μαν!Μονο κ μονο το ενδιαφερον δηλωνει πολλα!
:inlove::inlove::inlove:
Αφρικα και Ναύπλιο;;;; σήμα κατατεθέν Γλυκογιωργης ακα ψυχαρα!!!
Καλά χλμ και απροβλημάτιστα να χεις εύχομαι
:inlove::friendship:
Παιδες, δεν μπορει να σας απαντησει τωρα, γιατι κανει προετοιμασια για το μεγαλο ταξιδι που θα κανει.
Παει στο ¨καμπινγκ¨ του Μπεκα λεει......... :fun, και μαλλον θα παει μαζι και ο Κωστας (366)! Ο τελευταιος θα κραταει τα νερα και τα τροφιμα του ταξιδιου!!!! :laugh:

Τα χαιρετισματα μου στο Ναυπλιο και στο Λυγουριο:happy::happy::happy:!!!!!!
:ha:ha:ha:ha:ha
dimprio
Ευτυχως που ήσουν μακρυά φίλε, γιατί αν ήσουν κοντά θα σε είχε πλακώσει στα γλωσσοφιλα ο Σουγκαριάς και μετά ποιος σε ξεπλένει :p

sugariasgeorge Σ'αγαπαμε ρε ψυχή :inlove::inlove:
:inlove::inlove::inlove::friendship::friendship::friendship:
 
Top Bottom