ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΜΟΤ.Ο.Ε.

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Αν έχει φαγητό και γενικότερα πλάκα, φαντάζομαι ότι μπορεί κάποιος να μείνει κοντά σε ζεστό ξενοδοχείο (χωρίς βαθμολογία φαντάζομαι) και να δει τα δρώμενα.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καίγοντας το πρώτο "αγώνισμα" γιατί δεν έχω την παραμικρή διάθεση να κάνω το XR εκχιονιστικό είπα να προετοιμαστώ για τα επόμενα.


And the plot thickens.

Για να πάρεις κάρτα ΜΟΤΟΕ πρέπει να είσαι μέλος σωματείου της ΜΟΤΟΕ. (δεν είναι υποχρεωτική για το "πρωτάθλημα")
Για τους Αθηναίους αυτό σημαίνει σύμφωνα με την σελίδα ότι μπορείς να ενταχθείς σε τρεις φορείς, εκ των οποίων πιο γνωστός είναι η Λέσχη Μοτο Γκούτσι, υπάρχει η Λέσχη Κλασικής Ιαπωνικής Μοτοσικλέτας και η Μοτολέσχη Πουρέιντζερς Σαλαμίνας (οι τελευταίοι ακούγονται και πιο χαβαλέδες αλλά δεν ξέρεις ποτέ, Aldebaran έχεις άποψη για το θέμα; ).
Μετά μπαίνεις σε ένα eshop που δεν λειτουργεί η σελίδα του τώρα που μιλάμε και κάνεις δουλίτσα.

Δεν είναι δυνατή η πρόσβαση σε αυτόν τον ιστότοπο
Ο κεντρικός υπολογιστής 93.104.208.231 άργησε πολύ να ανταποκριθεί.


Γενικότερα μιλώντας το "ώφου πολλή μανούρα" το έχω ήδη επεξεργαστεί, ισχύει. Ας πούμε ότι έχω την... ψευδαίσθηση (ελλείψει αποδείξεως για το αντίθετο) ότι ισχυροποιώντας τον φορέα έστω αριθμητικά δυναμώνει και ο λόγος του απέναντι στην εκτελεστική εξουσία. Κάποτε ο νομικός σύμβουλος της ΜΟΤΟΕ είχε στήλη σε περιοδικό, αν θυμάμαι τελευταία φορά που είδα το όνομά του ήταν όταν έγινε η μείωση ΦΠΑ στα κράνη όπου παρουσιάστηκε ως δικαίωση του αγωνα της ομοσπονδίας (δεν λέω ότι ήταν ή ότι δεν ήταν αλλά είπαμε, πάντα κρατώ επιφυλάξεις σε "θαύματα" κάθε είδους). Τα παράπονα ότι τους αγνοούν είναι πολλά, όπως και ότι δεν καλούνται στις συνεδριάσεις για τον ΚΟΚ και για την οδική ασφάλεια.


Με πιάσανε τα γέλια γιατί θυμήθηκα τις απαιτήσεις του βέσπα κλαμπ για να μπεις, πιο εύκολα γράφεσαι σε στοά. Δεν έχω ρωτήσει τι θέλουν οι πενφεδαίοι, κάποια στιγμή πρέπει να πάω από εκεί να μάθω, άσχετο με το θέμα βέβαια γιατί δεν είναι μέλη της ΜΟΤΟΕ, σχετικό γιατί δεν ξέρω τι συμβόλαια αίματος ζητάνε οι πιστοποιημένοι.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μην το κουραζεις βρε Ζαν.
Πρέπει να είσαι κάτοικος Βορείου Ελλάδος για να παίξεις μπαλιτσα με δαυτους
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μην το κουραζεις βρε Ζαν.
Πρέπει να είσαι κάτοικος Βορείου Ελλάδος για να παίξεις μπαλιτσα με δαυτους
H πλάκα με αυτό είναι ότι σε άλλη συζήτηση, σε άλλο γαλαξία, το περιεχόμενο ήταν "είναι καχύποπτοι οι βόρειοι με τους Αθηναίους και δεν γράφονται"
Γύρισε η μπάλα αλλιώς και τώρα έχουμε οι νότιοι θέματα με τους βόρειους, λες και πχ το κράνος και ο εξοπλισμός, ο ΚΟΚ και η διήθηση, οι μπαριέρες, τα όχι αναλογικά διόδια που συζητούσαν κάποτε από την ΜΟΤΟΕ δεν είναι πανελλήνιο θέμα.

Ας πούμε ότι δεν παίζω μπαλίτσα και απλά θέλω να βλέπω το ματσάκι από την κερκίδα σαν πρώτο βήμα. Κάπου έχει ταμείο για το γήπεδο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
H πλάκα με αυτό είναι ότι σε άλλη συζήτηση, σε άλλο γαλαξία, το περιεχόμενο ήταν "είναι καχύποπτοι οι βόρειοι με τους Αθηναίους και δεν γράφονται"
Γύρισε η μπάλα αλλιώς και τώρα έχουμε οι νότιοι θέματα με τους βόρειους, λες και πχ το κράνος και ο εξοπλισμός, ο ΚΟΚ και η διήθηση, οι μπαριέρες, τα όχι αναλογικά διόδια που συζητούσαν κάποτε από την ΜΟΤΟΕ δεν είναι πανελλήνιο θέμα.

Ας πούμε ότι δεν παίζω μπαλίτσα και απλά θέλω να βλέπω το ματσάκι από την κερκίδα σαν πρώτο βήμα. Κάπου έχει ταμείο για το γήπεδο.
Ναι ρε....ξεκινα
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μοτολέσχη Πουρέιντζερς Σαλαμίνας
Είναι μια αρκετά ενεργή λέσχη μοτοσυκλέτας στη Σαλαμίνα, αλλά άλλο από τρία μέλη της δεν ξέρω κάτι άλλο γιατί δεν ασχολούμαι με λέσχες.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Και μόνο ως κίνητρο για παραπάνω βόλτες είναι ωραίο. Το ότι θα γνωρίσεις και 5 άτομα παραπάνω και θα κάνεις και διαδρομές που πιθανόν δεν θα πήγαινες να βρεις μόνος σου είναι +

Πολύ μου αρέσουν κάτι τέτοια, αλλά πλέον το πρόγραμμα μου δεν μου δίνει τα περιθώρια να το σκεφτώ.

Βασικά εδώ που τα λέμε θα έπρεπε να ξαναδώ απ' την αρχή το πως υλοποιώ το όλο θέμα "μοτοσυκλέτα" στην ζωή μου αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα :Watching:
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
 

IoannisB

Μέλος
Όνομα
Ιωάννης
Μοτό
AfricaTwin
Top Bottom