Πάμε Μπάρο!!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Να ξαναευχαριστήσω τον Θάνο tripper.gr για την ιδέα και το ξεσήκωμα. :inlove::friendship:

Εγώ, μαζί με thenos allen rodouma , επιλέξαμε να μείνουμε λίγο πίσω από το κυρίως σώμα του γκρούπ για να είμαστε λίγο πιο άνετοι, γιατί είμεθα και ολίγον κανίβαλοι στην οδήγηση :p.
Συναντηθήκαμε και συνοδηγήσαμε για λίγο με την παρέα του Παντελή Padis

Ας εμπλουτίσω το νήμα με όσες φωτό τράβηξα, δεδομένου ότι εκείνα τα μέρη δίνουν αβίαστα/αβασάνιστα τα πιο ωραία κάδρα που έχει η Ελλαδίτσα μας.
Προσωπικα, ήταν από τις ωραιότερες ασφάλτινες που έχω κάνει.

Στον δρόμο από Ελάτη για Μπάρο.
Όταν τα παιδιά δεν κρύβοντε πίσω από οθόνες...








Στον αυχένα allen





thenos



Padis



@GEDAROS





@omostavlos





 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μετά το Μπάρο συνεχίσαμε για Πράμαντα, όπου βαλαμε μπετζίνα και αράξαμε για το απαραίτητο φιξάκι καφείνης στην πλατεία του χωριού.



 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αφού η καφείνη έφτασε μέχρι εκεί που δεν πιάνει μελάνι, χωρίστήκαμε για λίγο και εγώ με τον thenos τραβήξαμε για ένα κρυφό διαμάντι των Τζουμέρκων, το καταφύγιο των Πραμάντων, κάτω από την εντυπωσιακή κορυφή Στρογγούλα. Ο Θανάσης allen και ο Μάνος rodouma τραβήξανε με αργούς ρυθμούς για Καταρράκτη Άρτας, όπου θα ήτο και η επόμενη στάση.





thenos










 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αναχώρηση από καταφύγιο και επόμενος προορισμός ο διπλός καταρράκτης στο ομώνυμο χωριό.
Η διαδρομή μέχρι εκεί ε κ π λ η κ τ ι κ η.



 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μετά τον Καταρράκτη Άρτας πήραμε τον δρόμο της επιστροφής, μέσω Βουργαρέλι, με τον δρόμο να στρίβει ανεβοκατεβαίνοντας τα βουνά.
Μαζί με τον thenos κάναμε και λίγο χωματάκι, να τιμήσουμε και τα μηχανάκια μας.

Η επόμενη μέρα ξημέρωσε, ήπιαμε το καφεδούμπι μας, φάγαμε και το τοστάκι μας και πήραμε τον δρόμο της επιστροφής μέσω Αγράφων - Καρπενησίου.
Περιττό να μιλήσω για το κάλλος το οποίο συναντάς, στρίβοντας σε εκείνους τους επαρχιακούς, είτε ασφάλτινους, είτε χωμάτινους. Κάνοντας στάση και σβήνοντας τον κινητήρα, καταλαβαίνεις το μεγαλείο της φύσης γύρω σου.
Ποτέ δε μπόρεσε να αποδωθεί με λόγια αυτό το μεγαλείο.

Μόνο λίγες εικόνες πήραμε από εδώ, γιατί η ακόρεστες αισθήσεις της όρασης, της ακοής και της όσφρησης, υπερκαλύπτουν την ανάγκη για φωτογραφία.







 
Τελευταία επεξεργασία:

dimos47ki7

Μέλος
Περιοχή
Τρικαλα
Όνομα
Δημος
Μοτό
KTM 1290 Super Adventure 16
Να ξαναευχαριστήσω τον Θάνο tripper.gr για την ιδέα και το ξεσήκωμα. :inlove::friendship:

Εγώ, μαζί με thenos allen rodouma , επιλέξαμε να μείνουμε λίγο πίσω από το κυρίως σώμα του γκρούπ για να είμαστε λίγο πιο άνετοι, γιατί είμεθα και ολίγον κανίβαλοι στην οδήγηση :p.
Συναντηθήκαμε και συνοδηγήσαμε για λίγο με την παρέα του Παντελή Padis
Όταν είσαι κανίβαλος πας πιο μπροστά από τους άλλους ρε, όπως έκανα εγώ με άλλους 2 ;)
Στην ίδια βόλτα και δεν βολταραμε παρέα χαχαχα

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Άγραφα. Χωριό το οποίο σου προκαλεί δέος.












Μετά τα Άφραφα, τραβήξαμε για Καρπενήσι και αφού ξηγηθήκαμε άλλη μια ένεση καφείνης με το Μάνο, τραβήξαμε από παλαιά Εθνική για τα σπίτια μας.

Θέλω να ευχαριστήσω από καρδιάς τον Θανάση thenos και την οικογένειά του , οι οποίοι είναι άνθρωποι πραγματικά διαμάντια, από εκείνες τις ψυχές που πραγματικά σε κάνουν και αναθεωρείς τι σημαίνει ανθρωπιά και φιλοξενία.
Γνήσιοι και αξιοπρεπείς.
Εις το επανιδήν Θένο.
:friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Τι εικονες....!!!
Μπραβο σας παιδες!!!!!!!!!!!!!!!!Σε ολους!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τρο-με-ρές εικόνες (και γραφή) Γιάννη!

Άντε και στα δικά μας :)
Σε ευχαριστώ.
Άιντε, ζυγωνει και ο δικός σας ο καιρός σιγά σιγά :happy:

Προσπαθήστε να ανεβείτε στο καταφύγιο των Πραμαντων.
Έχει λίγο χώμα, αλλά είναι αρκετά βατό και δε θα σας δυσκολέψει ιδιαίτερα. Είναι μόνο 10 λεπτά απο τα Πράμαντα.
 

Padis

ven pasa ...
Περιοχή
Άγ.Στέφανος Αττικής
Όνομα
Παντελής
Μοτό
®1200 adv
Drz400E
και πήραμε τον δρόμο της επιστροφής μέσω Αγράφων - Καρπενησίου.
Τελικά το ίδιο δρομολόγιο κάναμε... :)

Στην ίδια βόλτα και δεν βολταραμε παρέα χαχαχ
Και να δεις που όταν ανέβασα photo στο fb μου μίλησαν 2 φίλοι πως ήταν κι αυτοί εκεί και δεν βρεθήκαμε..... Πολύς ο κόσμος !
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Προσπαθήστε να ανεβείτε στο καταφύγιο των Πραμαντων.
Έχει λίγο χώμα, αλλά είναι αρκετά βατό και δε θα σας δυσκολέψει ιδιαίτερα. Είναι μόνο 10 λεπτά απο τα Πράμαντα.
Το καταφύγιο των Μελισσουργών εννοείς μάλλον. Εκεί θα είναι το κέντρο των διαβουλεύσεων :)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ελλαδαρα μας...
Ωραίες φώτο καπτεν, να είστε καλά να γυρνάτε.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Το καταφύγιο των Μελισσουργών εννοείς μάλλον. Εκεί θα είναι το κέντρο των διαβουλεύσεων :)
Όχι, είναι άλλο το καταφύγιο των Πραμαντων.
Ενιγουέι όπου και να πάτε θα περάσετε τέλεια στα Τζουμέρκα. :ok:
 
Τελευταία επεξεργασία:

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Μετά τον Καταρράκτη Άρτας πήραμε τον δρόμο της επιστροφής, μέσω Βουργαρέλι, με τον δρόμο να στρίβει ανεβοκατεβαίνοντας τα βουνά.
Μαζί με τον thenos κάναμε και λίγο χωματάκι, να τιμήσουμε και τα μηχανάκια μας.

Η επόμενη μέρα ξημέρωσε, ήπιαμε το καφεδούμπι μας, φάγαμε και το τοστάκι μας και πήραμε τον δρόμο της επιστροφής μέσω Αγράφων - Καρπενησίου.
Περιττό να μιλήσω για το κάλλος το οποίο συναντάς, στρίβοντας σε εκείνους τους επαρχιακούς, είτε ασφάλτινους, είτε χωμάτινους. Κάνοντας στάση και σβήνοντας τον κινητήρα, καταλαβαίνεις το μεγαλείο της φύσης γύρω σου.
Ποτέ δε μπόρεσε να αποδωθεί με λόγια αυτό το μεγαλείο.

Μόνο λίγες εικόνες πήραμε από εδώ, γιατί η ακόρεστες αισθήσεις της όρασης, της ακοής και της όσφρησης, υπερκαλύπτουν την ανάγκη για φωτογραφία.







το μηχανακι σου ειναι πολυ γκαυλα ρε φιλε!!! φτου φτου!
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Με τη σειρά μου να ευχαριστήσω τον Θάνο tripper.gr για την ευκαιρία που μας έδωσε να βρεθούμε με διαδυκτιακούς και όχι μόνο φίλους κάποιους από τους οποίους γνώρισα στην βόλτα.
Επίσης την ωραία παρέα που φάγαμε, ήπιαμε και συνταξιδέψαμε τον Γιάννη Aldebaran τον Θανάση allen τον Μάνο rodouma τον Παντελή Padis και την παρέα του που δυστυχώς βρεθήκαμε ελάχιστα...
Όπως και τον gsmaniac που μας τίμησε το βράδυ της Παρασκευής...!
Όντως τα μέρη που περάσαμε είναι εξαιρετικής ομορφιάς,παρόλο που τα γνωρίζουμε,κάθε φορά που περνάμε έχουν να σου δείξουν και κάτι καινούργιο...;)
Χάρηκα ιδιαίτερα με την επιλογή των παιδιών να επιστρέψουν από την περιοχή των Αγράφων παίρνοντας μια ιδέα από την άγρια ομορφιά τους!
Καλά να είμαστε...!!!
Στις επόμενες... :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Για κατεμακιας είσαι πολύ καλό παιδί theno
Ευχαριστούμε για όλα (και για την μεταφορά με λιμουζίνα)!

Μαλλον θα το καθιερώσουμε το μάζεμα στην ελάτη κάθε χρόνο!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μαλλον θα το καθιερώσουμε το μάζεμα στην ελάτη κάθε χρόνο!!!

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Προβλέπω ξεκλήρισμα των αμνοεριφίων της περιοχής... :fun
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Επίσης ξέχασα...
Κάπταιν Aldebaran εκτός από καλό τιμόνι και φωτογράφος είσαι και ωραία πένα ρε μπαγάσα... :ok:
:brv:
 
Top Bottom