Πάνω τρομπα συμπλέκτη 990

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Νομίζω πως έφτασε και η δική μου ώρα ,μετά από πολύ συμπλήρωμα νομίζω πως πρέπει να δώσω μια οριστική λύση,Και θα ήθελα γνώμες! Να αναφέρω πως το κιτ αντικατάστασης δεν κάνει Γιατί διαπίστωσα ότι έχει κάνει πατούρα κύλινδρος
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Κάνε μια "ψαχτική" στο φόρουμ ,κ θα βρείς πολλές πληροφορίες.
Για παράδειγμα δες από κάτω ,αλλά υπάρχουν κ πολλές ακόμα ,διάσπαρτες...Τα είχα διαβάσει αυτα και ήμουν ανάμεσα στη magura απο καφουνη που λέει και ο φίλος Andreas 990 και σε αυτη του 1190 αν και γι'αυτή δεν ξέρω τιμή !

http://www.advride.gr/threads/ΚΤΜ-950-990-Προβλήματα-Λύσεις-service-Μόντες-Αναβαθμίσεις.5522/page-31#post-174676

http://www.advride.gr/threads/Τρόμπα-συμπλέκτη-πάνω-990adv.5328/#post-125678

http://www.advride.gr/threads/πάνω-τρομπα-συμπλεκτη-990.2486/#post-49696
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Τα είχα διαβάσει αυτά και ήμουν ανάμεσα στη magura απο καφουνη Που έβαλε και ο φιλος antreas990 και σε αυτή του 1190 αν και γι'αυτή δεν ξέρω τιμή!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Αυτη που εβαλε ο αντρεας απο καφουνη ειναι εν τελη απο 1190... η κτμ την πουλαει 100€ πανω... την εχω παραγγειλει απο μεσα φλεβαρη απο καφουνη, και μου ειπε ΠΑΛΙ: απο βδομαδα...
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Αυτη που εβαλε ο αντρεας απο καφουνη ειναι εν τελη απο 1190... η κτμ την πουλαει 100€ πανω... την εχω παραγγειλει απο μεσα φλεβαρη απο καφουνη, και μου ειπε ΠΑΛΙ: απο βδομαδα...
Η άλλη διαφορά τους είναι το πιστόνι που είναι 10,5 στου καφουνη και 12 χιλ στο 1190. Επίσης είναι πιο ελαφριά η αίσθηση.
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Αυτη που εβαλε ο αντρεας απο καφουνη ειναι εν τελη απο 1190... η κτμ την πουλαει 100€ πανω... την εχω παραγγειλει απο μεσα φλεβαρη απο καφουνη, και μου ειπε ΠΑΛΙ: απο βδομαδα...
Οχ! Το από βδομάδα δεν μου ακούστηκε καλο! Εγώ θα επικοινωνήσω μαζί του την δευτέρα μάλλον!
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Την έχεις βάλει και έχεις μείνει ευχαριστημένος ?
Οχι φιλε αλλα ολοι λένε οτι αυτη λύνει το πρόβλημα και στο εξωτερικο
 

Antreas990

Μέλος
Περιοχή
Σούνιο
Όνομα
Ανδρέας
Μοτό
Ktm 990 adventure
Ναι.. Έχει καλύτερη αίσθηση όπως είπα πιο στιβαρή κατασκευή στην μανετα και λίγο μεγαλύτερο δοχείο λαδιού. Αν παρατηρήσεις στην μαμά η μανετα παίζει αρκετά πάνω κάτω και αυτό ίσως παίζει το ρόλο του. Γιαυτό ο gefr στην ανακατασκευή που κάνει βάζει ρουλεμάν στην βάση της μανετας. Η μαμά είναι σειρά 163 και του καφουνη όπως και του 1190 σειρά 167. Το δικό μου συμπέρασμα είναι πως η magura κατάλαβε τις αδυναμίες της 163 και προχώρησε στην 167...
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Οταν πηρα τηλ ρωτησα ποια μηχανακια φορανε αυτη την τρομπα μηπως την εβρισκα μτχ.. και μου ειπε θα το ρωτησω και θα σε παρω.. με πηρε λοιπον και μου ειπε 1190 και 690 duke(νομιζω)

Νομιζω και το μαμα 9Χ0 φοραει 10,5 οποτε αν υπολογισεις οτι ειναι και ημιακτινικη θα ειναι ελαχιστα πιο μαλακη σε αισθηση...
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Οταν πηρα τηλ ρωτησα ποια μηχανακια φορανε αυτη την τρομπα μηπως την εβρισκα μτχ.. και μου ειπε θα το ρωτησω και θα σε παρω.. με πηρε λοιπον και μου ειπε 1190 και 690 duke(νομιζω)

Νομιζω και το μαμα 9Χ0 φοραει 10,5 οποτε αν υπολογισεις οτι ειναι και ημιακτινικη θα ειναι ελαχιστα πιο μαλακη σε αισθηση...
Εν τελει ποσο ειναι το μαρουλι για την πανω κομπλε καινουργια απο 1190?
 
Top Bottom