Πάνω τρομπα συμπλέκτη 990

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Αυτη που εβαλε ο αντρεας απο καφουνη ειναι εν τελη απο 1190... η κτμ την πουλαει 100€ πανω... την εχω παραγγειλει απο μεσα φλεβαρη απο καφουνη, και μου ειπε ΠΑΛΙ: απο βδομαδα...
Καλησπέρα ! πήρα τηλ στον καφουνη και παρήγγειλα και γω τρόμπα, μου είπε πως έχει παραγγείλει Και τις περιμένει τέλος τις εβδομάδας! Εσύ θα την περάσεις μόνο σου?
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ναι δεν ειναι τιποτα... βγαζεις την παλια βαζεις την καινουρια αλλαζεις υγρα κανεις εξαερωση και εισαι ετοιμος...!
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Ναι δεν ειναι τιποτα... βγαζεις την παλια βαζεις την καινουρια αλλαζεις υγρα κανεις εξαερωση και εισαι ετοιμος...!
Καλησπερα! Σε ειδοποίησαν από καφουνη ?οι τρομπες ήρθανε!
 

lmb990

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ
Όνομα
ΛΑΜΠΡΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Ναι με ειδοποίησαν! Δευτέρα λογικά θα πάω να την παρω!!
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Η τρομπα από το 1190 μπήκε ταιριάζει γάντι ,δεν θέλει καμια τροποποίηση ,Και δουλεύει τέλεια με ποιό μαλακή αίσθηση του σιμπλεκτη! Το αναφέρω Γιατί πιστεύω ότι τέτοιο προβληματισμό με την τρομπα θα έχουν πολοί ! Δυστυχώς!!!!
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Μήπως γνωρίζει κάποιος το κόστος γιανα κατεργισω το προγραμα του r (με το οποίο το μηχανάκι καίει το εξωπραγματικό πόσο τον 25λ ανά χ) και να βάλω αυτό τις akrapovic? Εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία?
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Δεν κοστίζει τίποτα να αλλάξεις πρόγραμμα. Αρκεί ή να πάρεις το απαραίτητο καλώδιο του tune ecu και να το ψάξεις μόνος σου ή να πας σε ένα συμφορουμιτη που γνωρίζει. Στείλε κανένα μήνυμα στον @el-Gatto. Θα σου πει.
 

gaslion

Μέλος
Όνομα
Κωνταντίνος
Μοτό
Ducati Multistada 1200 Enduro
TTR 250 Raid
Μήπως γνωρίζει κάποιος το κόστος γιανα κατεργισω το προγραμα του r (με το οποίο το μηχανάκι καίει το εξωπραγματικό πόσο τον 25λ ανά χ) και να βάλω αυτό τις akrapovic? Εχει κάποιος παρόμοια εμπειρία?
Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και το r με acrapovic και αυτό έχω πάνω.

Με το r παίρνει άλογα η μηχανή. Είδα μια μικρή αύξηση στην κατανάλωση (έως αμελητέα) όταν το έβαλα.

Αυτό το 25λ ανά χ που λες, αν θες κάνε το σε lt/100km για να δούμε τι εννοείς μεγάλη κατανάλωση.

Κατά τα άλλα ότι είπε ο από πάνω.

Στο εξουσιοδοτημένο που πήγαινα μου το είχε περάσει δωρεάν σε 1 λεπτό.

Τώρα έχω το καλώδιο και βολεύομαι μόνος μου....

Θα στο έδινα, να ψαχτείς αλλά είμαι επαρχία....
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και το r με acrapovic και αυτό έχω πάνω.

Με το r παίρνει άλογα η μηχανή. Είδα μια μικρή αύξηση στην κατανάλωση (έως αμελητέα) όταν το έβαλα.

Αυτό το 25λ ανά χ που λες, αν θες κάνε το σε lt/100km για να δούμε τι εννοείς μεγάλη κατανάλωση.

Κατά τα άλλα ότι είπε ο από πάνω.

Στο εξουσιοδοτημένο που πήγαινα μου το είχε περάσει δωρεάν σε 1 λεπτό.

Τώρα έχω το καλώδιο και βολεύομαι μόνος μου....

Θα στο έδινα, να ψαχτείς αλλά είμαι επαρχία....
Το ξέρω πως δίνει άλογα, αλλά το μηχανάκι στα χαμηλά μπερδεύει και κάνει σκασιματα το πιγα σε εξουσιοδοτημένο και μου είπε πως φτεει το πρόγραμμα του r και να βάλω της ακραποβιτσ ! Επίσης μου ειπαν πως για να το ξεκλειδώσει η κτμ χρειάζεται χρήματα! Η κατανάλωση φαντάσου ότι διανυω 26 χιλ την ημέρα για να πάω και να ρθω στην δουλειά μου κα καίω 5 €
990, post: 184789, member: 1450"]Καμιά φώτο; Να δούμε πώς είναι με την μαύρη μανετα...[/quote]
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
ΤΗ κατανάλωση φαντάσου ότι διανυω 26 χιλ την ημέρα για να πάω και να ρθω στην δουλειά μου καίω 5 €
Με τιμη βενζινης 1.55€/λτ αν καιει 5€ για 26χμ η καταναλωση ειναι 12.4λτ/100χμ o_O αλλα η μετρηση σου δεν ειναι ακριβειας και πρεπει ναναι λιγοτερο, εκτος βεβαια αν πας στη δουλεια σου με "τελικες" :rolleyes: :D
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Καμιά φώτο; Να δούμε πώς είναι με την μαύρη μανετα...
Με τιμη βενζινης 1.55€/λτ αν καιει 5€ για 26χμ η καταναλωση ειναι 12.4λτ/100χμ o_O αλλα η μετρηση σου δεν ειναι ακριβειας και πρεπει ναναι λιγοτερο, εκτος βεβαια αν πας στη δουλεια σου με "τελικες" :rolleyes: :D
Αν η κατανάλωση ήταν νορμάλ δεν θα το έκανα θέμα φιλε μου! Τα ποσά αυτά είναι με κανονική οδήγηση! :biker2:
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Το ξέρω πως δίνει άλογα, αλλά το μηχανάκι στα χαμηλά μπερδεύει και κάνει σκασιματα το πιγα σε εξουσιοδοτημένο και μου είπε πως φτεει το πρόγραμμα του r και να βάλω της ακραποβιτσ ! Επίσης μου ειπαν πως για να το ξεκλειδώσει η κτμ χρειάζεται χρήματα! Η κατανάλωση φαντάσου ότι διανυω 26 χιλ την ημέρα για να πάω και να ρθω στην δουλειά μου κα καίω 5 €
990, post: 184789, member: 1450"]Καμιά φώτο; Να δούμε πώς είναι με την μαύρη μανετα...
[/quote]
Ειναι στην κριση του καθενος αν θα σου παρει χρηματα ή οχι.
Κανονικα ομως να ξερεις οτι ειναι δωρεαν στις αντιπροσωπιες η αλλαγη χαρτη.
Μου φαινεται υπερβολικη η καταναλωση σου, αν σου ειναι ευκολο να την μετρησεις πιο σωστα, ξεχιλισε τα ντεποζιτα και μολις πιασεις 100χλμ ξαναγεμισε παλι φουλ ωστε να εχουμε μια πιο στανταρ εικονα για την καταναλωση.

Εγω με το προγραμμα της Acrapovic εχω 6/100 εκτος πολης και 7,5-8 εντος.(χαλαρα παντα ειναι αυτες οι μετρησεις)
 

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Το πρόβλημα φίλε μου είναι πως αυτή η υπερβολική κατανάλωση δεν είναι σταθερή ,την ίδια διαδρομή δηλαδή δουλειά σπίτι την κάνω Άλλες φορές με 5 € μία φορά και άλλες φορές την κάνω δυο φορές (Τα 5 € τα βάζω επίτηδες μόλις ανάψει το λαμπάκι της Ρεζέρβα μιδενιζω κοντέρ και κιταω ποσά χιλ έκανα μέχρι να ξανα ανάψει )
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Ειναι στην κριση του καθενος αν θα σου παρει χρηματα ή οχι.
Κανονικα ομως να ξερεις οτι ειναι δωρεαν στις αντιπροσωπιες η αλλαγη χαρτη.
Μου φαινεται υπερβολικη η καταναλωση σου, αν σου ειναι ευκολο να την μετρησεις πιο σωστα, ξεχιλισε τα ντεποζιτα και μολις πιασεις 100χλμ ξαναγεμισε παλι φουλ ωστε να εχουμε μια πιο στανταρ εικονα για την καταναλωση.

Εγω με το προγραμμα της Acrapovic εχω 6/100 εκτος πολης και 7,5-8 εντος.(χαλαρα παντα ειναι αυτες οι μετρησεις)
Το πρόβλημα φίλε μου είναι πως αυτή η υπερβολική κατανάλωση δεν είναι σταθερή ,την ίδια διαδρομή δηλαδή δουλειά σπίτι την κάνω Άλλες φορές με 5 € μία φορά και άλλες φορές την κάνω δυο φορές (Τα 5 € τα βάζω επίτηδες μόλις ανάψει το λαμπάκι της Ρεζέρβα μιδενιζω κοντέρ και κιταω ποσά χιλ έκανα μέχρι να ξανα ανάψει )[/quote]


Α γεια σου, το μετρας λαθος. δεν ειναι αντιπροσωπευτικη αυτη η μετρηση....
Ετσι οπως λες απο λαμπακι-σε λαμπακι εχω βγαλει 130 χιλιομετρα με ενα 10ρικο.... αυτο σημαινει γυρω στα 4,5/100 πραγμα αδυνατον.
Για αυτο επιμενω να κανεις σωστη μετρηση... μερικες φορες ετσι οπως κουνιεται η βενζινα αλλες φορες αναβει νωριτερα,κι αλλες λιγο αργοτερα... αυτο το 1-2 λιτρα που παιζεται να παιξει στο φλοτερ,αμεσως αμεσως παει το 5ευρω που ειναι 2μησι-3λιτρα...
 
Reactions: yns

Aρης

Μέλος
Όνομα
ARHS
Μοτό
KTM 990 Adventure 2009
Λες δηλαδή η ένδειξη να παίζει 2-3 λιτρα πάνω κάτω Κάθε φορά που ανάβει γι'αυτό με έχει τρελάνει; θα κάνω αυτό με το φουλαρισμα για να σιγουρευτώ! Σε ευχαριστώ παντός η πληροφορία σου ήταν σημαντική!
 
Top Bottom