Πάσχα 2018 Ταξιδεύοντας στα Βαλκάνια

Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Εντυπώσεις να ταξιδεύεις μόνος.
Πραγματικά πέρασα ομορφα πάρα πολύ αν και είχα φόβο που θα πήγαινα μόνος οτι δεν θα περάσω καλά.
Να απαντήσω όμως στο ερώτημα με παρέα ή μόνος που λένε πολλοί.
Για εμένα λοιπόν δεν θα έπρεπε να γίνεται τέτοια σύγκριση. Ανάμεσα σε καλή πραγματικά παρέα και μόνος θα επίλέγω πάντα την παρέα όχι γιατί δεν πέρασα ωραία μόνος, το αντίθετο, απλά γιατί θα περάσω ακόμα πιο όμορφα με την παρέα. Ομως από το να πάω κάπου με την λάθος παρέα που όλοι λίγο πολλοί έχουμε πάει, η να μην πάω καθόλου γιατί δεν μπορεί κάποιος φίλος μου και να κάθομαι και να κοιτάω την μηχανή μου εννοείται ότι θα πάω πολύ άνετα ξανά ταξίδι μόνος αφού πέρασα πραγματικά πολύ όμορφα.
Αυτά καλά να μαστε και όσο μπορούμε να κάνουμε τα ταξίδια μας.
Πολυ ωραία-σωστή τοποθέτηση πανω στο θέμα,με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.
Οσο για την βόλτα κ τις φώτο σου πραγματικά πολυ όμορφες φίλε μου.
Το teneraki σου επίσης.
Να είσαι καλα να ταξιδεύεις πάντα.:ok:
 

Carooly

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Thivai
Όνομα
Αpostolis
Μοτό
KTM EXCR 530
KAWASAKI KLR 250
Εντυπώσεις να ταξιδεύεις μόνος.
Πραγματικά πέρασα ομορφα πάρα πολύ αν και είχα φόβο που θα πήγαινα μόνος οτι δεν θα περάσω καλά.
Να απαντήσω όμως στο ερώτημα με παρέα ή μόνος που λένε πολλοί.
Για εμένα λοιπόν δεν θα έπρεπε να γίνεται τέτοια σύγκριση. Ανάμεσα σε καλή πραγματικά παρέα και μόνος θα επίλέγω πάντα την παρέα όχι γιατί δεν πέρασα ωραία μόνος, το αντίθετο, απλά γιατί θα περάσω ακόμα πιο όμορφα με την παρέα. Ομως από το να πάω κάπου με την λάθος παρέα που όλοι λίγο πολλοί έχουμε πάει, η να μην πάω καθόλου γιατί δεν μπορεί κάποιος φίλος μου και να κάθομαι και να κοιτάω την μηχανή μου εννοείται ότι θα πάω πολύ άνετα ξανά ταξίδι μόνος αφού πέρασα πραγματικά πολύ όμορφα.
Αυτά καλά να μαστε και όσο μπορούμε να κάνουμε τα ταξίδια μας.
Πολύ ωραία βόλτα με όμορφες εικόνες! Να σαι καλά να ταξιδεύεις!

Ακόμα δεν έχω ταξιδεψει μόνος και ουτε το χω σκεφτεί να το κανω.
Όταν γνώρισα τον Ηλία βροχιδη απο κοντά και μου περιέγραψε το μοναχικό ταξίδι του μου είχε εξηγήσει τοτε τους λόγους που επέλεξε να ταξιδεύει μόνος.
Υπαρχουν κάποιοι άνθρωποι που θέλουν να ταξιδεύουν με τον δικο τους τροπο να κανουν οτι θέλουν χωρίς να σκέφτονται αν συμφωνει ο συνταξιδιώτης τους και με αυτον τον τροπο το απολαμβάνουν περισσότερο.
Λίγο πολύ όλοι μας όσο εύκολοι και να είμαστε σαν άνθρωποι παντα θα αναγκαστουμε να υποχωρησουμε για χάρη της δημοκρατίας σε ενα ταξίδι με παρέα.
Αν θέλεις να το ζήσεις όπως ακριβως θέλεις το να ταξιδέψεις μόνος είναι μονόδρομος.
Εγώ προσωπικά δεν το χω πάντως το μοναχικό.
 

Goukos

Once a Marine always a marine....
Περιοχή
SaloniKa .....again.....
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
R1200GSA
Αυτά τα ταξιδιωτικά που πετάγονται από το πουθενά εδώ μέσα είναι σκέτη γλύκα . Μπορεί να έχουμε περάσει από τα μέρη που παρουσιάζουν αλλά είναι πανέμορφη η διαφορετική ματιά του καθενός από εμάς. Γιώργο το ταξίδι σου καταπληκτικό και πραγματικά πρέπει να απολαυσες τα μέρη από τα οποία πέρασες λόγω απουσίας κόσμου .
Οι φωτό σου είναι υπέροχες !!
Στον επόμενο καφέ σε περιμενουμε για info κ από κοντά όπως είπε και ο @North_explorer !!
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Γεια σου ρε George, εξαιρετικη πασχαλινη βολτα στα βαλκανια με το σουπερ Τενερονι σου!! :ok: Ελπιζω να τα πουμε εκτενεστερα απο κοντα.

EDIT: Και χαιρομαι που σου εδωσα - χωρις να το ξερω - το "εναυσμα" γι'αυτο το ομορφο ταξιδακι!
 
Τελευταία επεξεργασία:

airmav

air
Περιοχή
Αττικη
Όνομα
tassos
Μοτό
honda vfr 1200x crosstourer, honda c50
ωραιος ο τζωρτζ..... να σαι καλα να βολταρεις οπως εσυ γουσταρεις

.θα μας πεις προσεγγιστικα περιπου ποσο σου πηγε τ ταξιδακι??(οικονομικα εννοω...)
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Αυτά τα ταξιδιωτικά που πετάγονται από το πουθενά εδώ μέσα είναι σκέτη γλύκα . Μπορεί να έχουμε περάσει από τα μέρη που παρουσιάζουν αλλά είναι πανέμορφη η διαφορετική ματιά του καθενός από εμάς. Γιώργο το ταξίδι σου καταπληκτικό και πραγματικά πρέπει να απολαυσες τα μέρη από τα οποία πέρασες λόγω απουσίας κόσμου .
Οι φωτό σου είναι υπέροχες !!
Στον επόμενο καφέ σε περιμενουμε για info κ από κοντά όπως είπε και ο @North_explorer !!
Θα το κανονίσουμε να έρθω να σας γνωρίσω και από κοντά που το ήθελα.
Γεια σου ρε George, εξαιρετικη πασχαλινη βολτα στα βαλκανια με το σουπερ Τενερονι σου!! :ok: Ελπιζω να τα πουμε εκτενεστερα απο κοντα.

EDIT: Και χαιρομαι που σου εδωσα - χωρις να το ξερω - το "εναυσμα" γι'αυτο το ομορφο ταξιδακι!
Ηταν καλή η ιδέα σου να πας ταξίδι Πάσχα!!! κανόνισε να τα πούμε και από κοντά.
ωραιος ο τζωρτζ..... να σαι καλα να βολταρεις οπως εσυ γουσταρεις

.θα μας πεις προσεγγιστικα περιπου ποσο σου πηγε τ ταξιδακι??(οικονομικα εννοω...)
7 ημέρες ταξίδι 3350 χλμ περίπου σύνολο μού κόστισε όλο μαζί 550 ευρω, το καλό της εποχής ήταν ότι έβρισκα δωμάτια με πολύ καλές τιμές σε τέλεια σημεία πραγματικά.
 

lucky_explorer1200

Μέλος
Όνομα
Kostas
Μοτό
Yamaha XT1200Z Super Tenere
Πολύ ωραία εκδρομή φίλε μου. Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν διαβάζω μοναχικά ταξιδιωτικά,ακόμα περισσότερο όταν βλέπω και ίδιο μηχανάκι με το δικό μου!

Το έχω ξαναπεί: το μοναχικό ταξίδι δεν είναι για όλους,δε μπορούν να το κάνουν όλοι και κρύβει μια μαγεία,που αυτός που θα το τολμήσει ίσως περάσει σε μια άλλη φάση ταξιδιού ανεπιστρεπτί!
Οι λόγοι που κάποιος τολμάει να ταξιδέψει μόνος δεν έχουν να κάνουν με το ότι δε βρίσκει παρέα ή είναι περίεργο άτομο,αλλά με κάτι προσωπικό και βαθύτερο που έχει ξεχωριστή σημασία για τον καθένα...

Και εις άλλα (μοναχικά) εύχομαι...
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Πολύ ωραία εκδρομή φίλε μου. Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν διαβάζω μοναχικά ταξιδιωτικά,ακόμα περισσότερο όταν βλέπω και ίδιο μηχανάκι με το δικό μου!

Το έχω ξαναπεί: το μοναχικό ταξίδι δεν είναι για όλους,δε μπορούν να το κάνουν όλοι και κρύβει μια μαγεία,που αυτός που θα το τολμήσει ίσως περάσει σε μια άλλη φάση ταξιδιού ανεπιστρεπτί!
Οι λόγοι που κάποιος τολμάει να ταξιδέψει μόνος δεν έχουν να κάνουν με το ότι δε βρίσκει παρέα ή είναι περίεργο άτομο,αλλά με κάτι προσωπικό και βαθύτερο που έχει ξεχωριστή σημασία για τον καθένα...

Και εις άλλα (μοναχικά) εύχομαι...

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, η αλήθεια είναι ότι τα ταξίδια τα λατρεύω, μου μένει να δοκιμάσω το κάμπινγκ πλέον που μου καρφώθηκε και αυτό στο μυαλό λόγω ελευθερίας, εννοώ στην Ευρώπη παντού βρίσκεις κάμπινγκ εύκολα οπότε δεν κανονίζεις από πριν αλλά όπου θές διανυκτερεύεις, αλλά και οικονομίας εννοείται γιατί η Βόρεια Ευρώπη είναι ακριβή. Κατά τ άλλα καλά να μαστε να ταξιδεύουμε.
Και η αλήθεια είναι ότι το μηχανάκι μας το χω λατρέψει!!!
 

TimosV

Μέλος
Περιοχή
ΑΘΗΝΑ ΚΕΝΤΡΟ
Όνομα
Τίμος
Μοτό
Multi 1100
KTM 390 adv
Κατ' αρχάς χρόνια πολλά και καθυστερημένα.

Τι ωραίο ταξίδι ρε Γιώργο. Μου θύμισε κάποιες διαδρομές που θα τις ξανάκανα ΕΥΚΟΛΑ!!!!
Σε είδα με όλα τα χιόνια και αγρίεψα. Είσαι ανθεκτικότατος. Θα βρεθούμε να μου πεις τι παίρνεις!!!!
Φωτογραφίες, ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ, εξαιρετικές.
Και το μηχανάκι, κουκλί!!!!

Κράτα δυνάμεις!!!!!
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Κατ' αρχάς χρόνια πολλά και καθυστερημένα.

Τι ωραίο ταξίδι ρε Γιώργο. Μου θύμισε κάποιες διαδρομές που θα τις ξανάκανα ΕΥΚΟΛΑ!!!!
Σε είδα με όλα τα χιόνια και αγρίεψα. Είσαι ανθεκτικότατος. Θα βρεθούμε να μου πεις τι παίρνεις!!!!
Φωτογραφίες, ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ, εξαιρετικές.
Και το μηχανάκι, κουκλί!!!!

Κράτα δυνάμεις!!!!!
Τα λέμε αύριο Τίμο από κοντά.Τα χρόνια μου πολλά και δεν έκανα τίποτα σπουδαίο.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλησπερα, πολυ ωραια διαδρομη που εκανες την διαβασα και ηταν πολυ ομορφη... Ηθελα να σε ρωτησω αν δεν καταλαβα καλα, στην αλβανια εκανες διανυκτερευση; ποσο safe πιστευεις ειναι για να διανυκτερεσεις και να αφησεις μονη την μηχανη εξω, ειναι οπως τα παρουσιαζουν η ειναι σαν τα υπολοιπα πολιτισμενα κρατη; ευχαριστω πολυ!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

george_pan

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
yamaha
Καλησπερα, πολυ ωραια διαδρομη που εκανες την διαβασα και ηταν πολυ ομορφη... Ηθελα να σε ρωτησω αν δεν καταλαβα καλα, στην αλβανια εκανες διανυκτερευση; ποσο safe πιστευεις ειναι για να διανυκτερεσεις και να αφησεις μονη την μηχανη εξω, ειναι οπως τα παρουσιαζουν η ειναι σαν τα υπολοιπα πολιτισμενα κρατη; ευχαριστω πολυ!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δν εμεινα Αλβανία σ αυτο τ ταξιδι, αλλα εμεινα περσι που ειχα παει μ φιλους στην πολη Berat. Βεβαια η μηχανη ηταν μεσα σ κλειστη αυλη. Δν υπηρχε κανενας κινδυνος αλλα εξω την μηχανη δν την αφηνω πουθενα παντα σ παρκινγκ που εχει τ καταλημα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom