Πίνδος - Τζουμέρκα

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εδώ και καιρό θέλω να κάνω κάποιες διαδρομές σε Πίνδο και Τζουμέρκα. Έχω βγάλει λοιπόν το εξής πλάνο:

Αναχώρηση Παρασκευή κάποια ώρα μετά το μεσημέρι για Καλαμπάκα.
Σε περίπτωση που η αναχώρηση γίνει νωρίς η διαδρομή θα έχει κάποιο ενδιαφέρον, διαφορετικά θα είναι απλά διαδικαστική μετάβαση. Αυτό δεν με χαλάει ιδιαίτερα γιατί ο σκοπός είναι απλά να είμαι κοντά στα ενδιαφέροντα κομμάτια της επόμενης μέρας.

Σάββατο αναχώρηση για Τ.Λ Αώου, Φραγκάδες, Τσεπέλοβο, Βρυσοχώρι, Κόνιτσα. Ξανά πίσω προς Πάδες, Άρματα, Σμίξη, Βοβούσα. Νότια προς Μηλιωτάδες για τον παλιό προς Μέτσοβο. Από εκεί Χαλίκι και από Μπάρο πάμε Πράμαντα όπου μάλλον θα είναι και η διανυκτέρευση πιθανόν στο καταφύγιο.

Την Κυριακή μια βόλτα από Συρράκο, Καλαρρύτες, Μελισσουργούς και από εκεί ξεκινάμε για την επιστροφή ή από Βουλγαρέλι, Πύλη, Μουζάκι. Ή από Άνω Καλεντινή, Αργιθέα.

Ιδέες προτάσεις όλα δεκτά!

Η πιο πιθανή ημερομηνία θα ήταν 6-8/11. Αλλά υπάρχει και μια πιθανότητα να μπορώ και άμεσα στις 30/10 με 1/11 αλλά θα το ξέρω αύριο.

Θα κριθεί και από αν θα βρεθεί παρέα.

Δεκτοί Ευρωπαίοι Ιάπωνες Κινέζοι, όλες οι Φυλές του Ισραήλ :p:laugh:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Θα ερχόμουν με τα μπούνια ρε Αντώνη...
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Αντωνη πολυ φοβαμαι οτι θα σου το χαλασω.Ολος ο νομος Ιωαννινων θα ειναι απο την Πεμπτη σε mini lockdown.Δεν μπαινεις δεν βγαινεις τουλαχιστον τις επομενες 15 μερες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Αντωνη πολυ φοβαμαι οτι θα σου το χαλασω.Ολος ο νομος Ιωαννινων θα ειναι απο την Πεμπτη σε mini lockdown.Δεν μπαινεις δεν βγαινεις τουλαχιστον τις επομενες 15 μερες.
Τελικά είχες δίκιο, έχει γ@μηθεί ο Διας. Αν δεν ηρεμήσουν τα πράγματα μέσα στο χειμώνα (που δεν το βλέπω) θα το φτιάξω ακόμα πιο τούμπανο και θα το κάνω Άνοιξη. Να έχει γυρίσει και ο καπετάν φουρτούνας Aldebaran :cool:;)
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
Gs 1200
Τελικά είχες δίκιο, έχει γ@μηθεί ο Διας. Αν δεν ηρεμήσουν τα πράγματα μέσα στο χειμώνα (που δεν το βλέπω) θα το φτιάξω ακόμα πιο τούμπανο και θα το κάνω Άνοιξη. Να έχει γυρίσει και ο καπετάν φουρτούνας Aldebaran :cool:;)
Καντο με σκηνακια.
 
Top Bottom