Παίρνοντας τον μακρύ τον δρόμο για το γεφύρι της Άρτας ....

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
:clp::friendship:

Πολύ ωραίο το χρώμα του guzzi και κάνει μπαμ, δεν υπάρχει περίπτωση με την πρώτη ματιά να το μπερδέψεις με κάτι άλλο. Κι αυτό είναι πολύ σημαντικό αφού τα περισσότερα μεγάλα ον οφ έχουν παρόμοια κοψιά.
Οι Ιταλοί έχουν κάνει καλή δουλειά με τα χρώματα και με την ποιότητα βαφής τους, ιδιαίτερο μηχανάκι για κάποιους όμορφο για κάποιους άλλους όχι (ονόματα δεν λέμε)

Το Enfield το έχει μια κοπελίτσα στην γειτονιά μου και μπορώ να πω πως έχε μια ιδαίτερη γοητεία. Το Enfield εννοώ την κοπέλα πρέπει να την δω χωρίς κράνος για να έχω άποψη.
Και το Himalayan είναι ιδιαίτερο, είναι απλό και οικονομικό στην χρήση και την συντήρηση, καλό σχολείο για κάποιον που ξεκινάει (και όχι μόνο) είτε για την άσφαλτο είτε για χώμα, αν το πας με τον ρυθμό του θα σε πάει παντού ...

Να έχετε και οι δύο καλούς δρόμους και μακάρι να είχαμε και εμείς στα πρώτα μας βήματα ένα τέτοιο δάσκαλο.
Έχουμε περάσει στο επόμενο στάδιο, το οποίο δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο αγχωτικό, πιάνω τον εαυτό μου να θυμίζει τους γονείς μου και γελάω ...
Από την άλλη κάνουμε καλή παρέα και δεν έχουμε την κλασική σχέση πατέρα - παιδιού, συζητάμε για τα ταξίδια που θέλουμε να κάνουμε για ότι άλλο μας ενδιαφέρει κτλ

:friendship::friendship::friendship:
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Πραγματικά σας χαίρομαι κ εγώ πατέρα κ υιό.

Δεν κατάφεραν πολλοί αυτο το δέσιμο κ μακάρι να γράψετε πολλά χιλιόμετρα στα κοντέρ σας ως φιλαράκια.

Η Βέρα είναι κούκλα Ιταλίδα κ έχει τον κατάλληλο αναβάτη για να την χαρεί όπως της αξίζει.

Υ.Γ
Μα να παρακάμψεις τις Πλαταιές ????
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Υ.Γ
Μα να παρακάμψεις τις Πλαταιές ????
:D:D:D

Ήταν πρωί και θα ήσουν στην δουλειά οπότε δεν είχα κάποιο λόγο.
:friendship::friendship::friendship:
θα επανορθώσω όμως σύντομα ....
 

omega

Τσέλιγκας
Περιοχή
Ήηηηηηηηηπειρος
Όνομα
Δημήτριος
Μοτό
HONDA CBF500 05'
Τελικά έρχεται αυτός να με βρεί και καταλήγουμε σε ένα παρακμιακό καφέ, καφενείο, ουζερί, μπαρ και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε …
..
Με το που μπαίνουμε σηκώνουν έκπληκτες οι κύριες που σερβίρουν το βλέμμα προς τα άγνωστα πρόσωπα που μόλις μπήκαν.Κατόπιν τραβούν έντεχνα τους ώμους τους προς τα πίσω..

Οι παραπάνω κινήσεις δεν περνούν απαρατήρητες από τους "νεολαίους"(από 60+) που είναι ακροβολισμένοι στον χώρο.. Τραγιάσκες κι άλλων ειδών καπέλα σηκώθηκαν,μάτια συναντήθηκαν και κατόπιν όλα γύρισαν επιθετικά προς το μέρος μας.Πολλά χέρια ήταν έτοιμα για γρήγορο τράβηγμα μαγκούρας/γκλίτσας..
Η ατμόσφαιρα μύρισε απότομα VIX.. :agr:

Η μία κυρία παίρνει θάρρος και διασχίζει την εμπόλεμη ζώνη.Φοράει το χαρακτηριστικό χαμόγελο βγάζοντας το χρυσό δοντάκι και φτάνει στο τραπέζι μας. 8-10 ζευγάρια μάτια την ακολουθούν...
-Καλησπέρα σας.. Τι θα πάρετε παρακαλώ;;
-Μία ζεστή σοκολάτα ή capuchino
λέει ο Πάνος χωρίς να σκεφτεί τι κάνει και ήδη κάποιοι "οπλίζουν".
Εδώ θα αφήσουμε τα κοκκαλάκια μας σκέφτομαι.. :brr:

-Εσείς κύριε;;; γυρίζει προς τα εμένα ο τσολιά.. εεε η κυρία.
-Ένα χαμομήλι σκέτο.. λέω και νιώθω αυτόματα μια χαλάρωση στην ατμόσφαιρα.. Κάνω μια γρήγορη γύρα με τα μάτια και διακρίνω πλέον μια αποδοχή στα βλέμματα των θαμώνων.
Ένας δε είπε αυθόρμητα:
-Λήξης "μάγκες".Δικοί μας είναι...


:ha:ha:ha:ha
 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
..
Με το που μπαίνουμε σηκώνουν έκπληκτες οι κύριες που σερβίρουν το βλέμμα προς τα άγνωστα πρόσωπα που μόλις μπήκαν.Κατόπιν τραβούν έντεχνα τους ώμους τους προς τα πίσω..

Οι παραπάνω κινήσεις δεν περνούν απαρατήρητες από τους "νεολαίους"(από 60+) που είναι ακροβολισμένοι στον χώρο.. Τραγιάσκες κι άλλων ειδών καπέλα σηκώθηκαν,μάτια συναντήθηκαν και κατόπιν όλα γύρισαν επιθετικά προς το μέρος μας.Πολλά χέρια ήταν έτοιμα για γρήγορο τράβηγμα μαγκούρας/γκλίτσας..
Η ατμόσφαιρα μύρισε απότομα VIX.. :agr:

Η μία κυρία παίρνει θάρρος και διασχίζει την εμπόλεμη ζώνη.Φοράει το χαρακτηριστικό χαμόγελο βγάζοντας το χρυσό δοντάκι και φτάνει στο τραπέζι μας. 8-10 ζευγάρια μάτια την ακολουθούν...
-Καλησπέρα σας.. Τι θα πάρετε παρακαλώ;;
-Μία ζεστή σοκολάτα ή capuchino
λέει ο Πάνος χωρίς να σκεφτεί τι κάνει και ήδη κάποιοι "οπλίζουν".
Εδώ θα αφήσουμε τα κοκκαλάκια μας σκέφτομαι.. :brr:

-Εσείς κύριε;;; γυρίζει προς τα εμένα ο τσολιά.. εεε η κυρία.
-Ένα χαμομήλι σκέτο.. λέω και νιώθω αυτόματα μια χαλάρωση στην ατμόσφαιρα.. Κάνω μια γρήγορη γύρα με τα μάτια και διακρίνω πλέον μια αποδοχή στα βλέμματα των θαμώνων.
Ένας δε είπε αυθόρμητα:
-Λήξης "μάγκες".Δικοί μας είναι...


:ha:ha:ha:ha
Δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα ....
:friendship::friendship::friendship:
 
Top Bottom