Παιχνίδια του μυαλού σε παλέτες χρωμάτων (Δυτικά φθινοπωρινά Βαλκάνια)

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Μεγάλη έμπνευση το ταξιδι σας παιδια ,προσπαθώ να οργανώσω μια παρόμοια διαδρομή,χρειάζονται καπου τοπικα χρήματα η μπορω να πληρωνω με καρτα παντου ?
Φαντάζομαι για σιγουρια με διαβατήριο σωστά?
Ευχαριστούμε ! Εμείς χρησιμοποιήσαμε από μια κάρτα revolut. Βάλαμε μέσα ο καθένας από 250€ μέσα για το ταξίδι και πληρώναμε τα πάντα από εκεί. Τα τελευταία ψιλά τα είπαμε μπύρα στην Θεσσαλονίκη όταν επιστρέψαμε. Δεν ασχοληθήκαμε περισσότερο.
Το διαβατήριο είναι πολύ ανωτέρω από την ταυτότητα και πολύ πιο γρήγορο σε όλες τις διελεύσεις από σύνορα. Σίγουρα εκτυπωμένη πράσινη κάρτα για το όχημα και ότι και εάν χρειάζεται από χαρτιά τύπου (ευρωπαϊκό πιστοποιητικό, ραπιντ κλτ) είναι καλό εκτός του κινητού να τα έχεις εκτυπωμένα. Και για ασφάλεια σου και για τα σύνορα.

Γενικά είναι τρομερά τα μέρη εκεί και μην το σκεφτείς καθόλου.
Καλό ταξίδι να έχεις ! :friendship:
 

Desmorider

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
Multistrada 1000 DS 2006
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, σίγουρα θα χρειαστώ παραπάνω καθώς οι τιμές των καυσίμων έχουν αλλάξει
 

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, σίγουρα θα χρειαστώ παραπάνω καθώς οι τιμές των καυσίμων έχουν αλλάξει
Δεν νομίζω οτι θα βάλεις πουθενά πάνω από 1,5-1,6 €/ λίτρο και ίσως λεω πολύ, από την ώρα που θα βγεις από Ελλάδα σε όλα τα Βαλκάνια!! :cool:;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν νομίζω οτι θα βάλεις πουθενά πάνω από 1,5-1,6 €/ λίτρο και ίσως λεω πολύ, από την ώρα που θα βγεις από Ελλάδα σε όλα τα Βαλκάνια!! :cool:;)
Η Ουγγαρια ειχε προχθες 1.30......και εγω νομιζω οτι μονο στην χωρα μας εχει ξεφυγει το πραμα
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, σίγουρα θα χρειαστώ παραπάνω καθώς οι τιμές των καυσίμων έχουν αλλάξει
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

North_explorer

Where the Pin Shows
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
BMW R 1200 GS Adv Rally
Τρομερό ταξιδιωτικό, τώρα το διάβασα. Υπέροχες φωτογραφίες
Ευχαριστούμε Βασιλη! Καλές να έχουμε όλοι.!! ;):cool:
 
Top Bottom