Παμε να πιασουμε τον Μαγη! 1/5/2022 Μια τεναρο και πισω (στα χναρια του kordix)

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Λεω να κανω την παρακατω μονοημερη .... Ρυθμος πολυ χαλαρος , και επειδη εχω καιρο να εξωρμησω , οπου νιωσω κουραση θα σταματαω ( λογο του τελευταιου προβληματος υγειας μου) οποτε ωρα επιστροφης δεν θα ναι συγκεκριμενη!

Οποιος θελει να ακουλουθησει πιστευω 8 η ωρα στο περιπτερο πιστευω θα ειναι καλα. 1/5/2022 λοιπομ

Διαδρομη Αθηνα - Λεωνιδιο(για καφεδακι) μεσω εθνικης - Φωκιανο - Κυπαρισι (να δω τον περιβοητο δρομο) - Ταιναρο και επιστροφη λιγο απο επαρχιακο και απο τριπολη ξανα εθνικη για πισω!

Προς φωκιανο :



Απο κυπαρισι - ταιναρο και παλι πισω


Θα εχω 2 τρομπες μαζι μην φοβαστε για ελατε χαχαχαχα
 

Attachments

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Λεω να κανω την παρακατω μονοημερη .... Ρυθμος πολυ χαλαρος , και επειδη εχω καιρο να εξωρμησω , οπου νιωσω κουραση θα σταματαω ( λογο του τελευταιου προβληματος υγειας μου) οποτε ωρα επιστροφης δεν θα ναι συγκεκριμενη!

Οποιος θελει να ακουλουθησει πιστευω 8 η ωρα στο περιπτερο πιστευω θα ειναι καλα. 1/5/2022 λοιπομ

Διαδρομη Αθηνα - Λεωνιδιο(για καφεδακι) μεσω εθνικης - Φωκιανο - Κυπαρισι (να δω τον περιβοητο δρομο) - Ταιναρο και επιστροφη λιγο απο επαρχιακο και απο τριπολη ξανα εθνικη για πισω!

Προς φωκιανο :



Απο κυπαρισι - ταιναρο και παλι πισω


Θα εχω 2 τρομπες μαζι μην φοβαστε για ελατε χαχαχαχα
Καλημέρα Αποστολή επειδή από Κοκκινόγεια ως το φάρο έχει περπάτημα καλύτερα να μην φτάσετε μεσημέρι στο Ταίναρο λόγω ζέστης. Ειναι περίπου 4 km πήγαινε έλα σε δύσβατο πέτρινο μονοπάτι και θα πρότεινα το πρωί να πάτε ως Τρίπολη από κανονική εθνική και μετά πιάστε τον παλιό ως Σπάρτη, βρείτε την έξοδο για Γύθειο ,(μη μπεις Σπάρτη, αν δεις τη μεταλλική γέφυρα στον Ευρώτα ε εις κάνει λάθος κάνε αναστροφή γιατί έχει πολύ καλό περιφερειακό που σε γλυτώνει από την κίνηση της Σπάρτης)και τραβήξτε όλο ευθεία για Αρεόπολη, Κοκκινόγεια κτλ

Τα υπόλοιπα να τα κάνεις στην επιστροφή αλλά βγαίνει πολύ km στριφτερό.

Για να βγεις εκεί που θέλεις θα πας Γύθειο, Σκάλα, θα μπεις προς Νιάτα και από Άγιο Δημήτριο θα βγεις Κυπαρίσι και τα υπόλοιπα. (Εγώ προτίμησα να γυρίσω από Κοσμά και Λεωνίδιο.)

Επίσης 8 είναι αργά για τέτοια βόλτα γιατί θα σας πάρει πολύ χρόνο και υπολόγισε την κίνηση της επιστροφής.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Καλημέρα Αποστολή επειδή από Κοκκινόγεια ως το φάρο έχει περπάτημα καλύτερα να μην φτάσετε μεσημέρι στο Ταίναρο λόγω ζέστης. Ειναι περίπου 4 km πήγαινε έλα σε δύσβατο πέτρινο μονοπάτι και θα πρότεινα το πρωί να πάτε ως Τρίπολη από κανονική εθνική και μετά πιάστε τον παλιό ως Σπάρτη, βρείτε την έξοδο για Γύθειο ,(μη μπεις Σπάρτη, αν δεις τη μεταλλική γέφυρα στον Ευρώτα ε εις κάνει λάθος κάνε αναστροφή γιατί έχει πολύ καλό περιφερειακό που σε γλυτώνει από την κίνηση της Σπάρτης)και τραβήξτε όλο ευθεία για Αρεόπολη, Κοκκινόγεια κτλ

Τα υπόλοιπα να τα κάνεις στην επιστροφή αλλά βγαίνει πολύ km στριφτερό.

Για να βγεις εκεί που θέλεις θα πας Γύθειο, Σκάλα, θα μπεις προς Νιάτα και από Άγιο Δημήτριο θα βγεις Κυπαρίσι και τα υπόλοιπα. (Εγώ προτίμησα να γυρίσω από Κοσμά και Λεωνίδιο.)

Επίσης 8 είναι αργά για τέτοια βόλτα γιατί θα σας πάρει πολύ χρόνο και υπολόγισε την κίνηση της επιστροφής.
Eυχαριστω Κώστα, καλά το περπάτημα δεν νομίζω να το κάνω , λίγο στις πύλες του Άδη και δρόμο για επιστροφή. Επίσης γι'αυτό επέλεξα Κυριακή γιατί Δευτέρα θα έχει πολύ κίνηση επιστροφής.... Έλεγα να κατέβω από δυτικό δρόμο για τεναρο και να ανέβω από ανατολικό (για το πόδι μιλάω πάντα) αξίζει;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Eυχαριστω Κώστα, καλά το περπάτημα δεν νομίζω να το κάνω , λίγο στις πύλες του Άδη και δρόμο για επιστροφή. Επίσης γι'αυτό επέλεξα Κυριακή γιατί Δευτέρα θα έχει πολύ κίνηση επιστροφής.... Έλεγα να κατέβω από δυτικό δρόμο για τεναρο και να ανέβω από ανατολικό (για το πόδι μιλάω πάντα) αξίζει;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κυκλωσε από Αρεόπολη και ανέβα από Κότρωνα.
Τα υπόλοιπα. Ότι σου είπε ο Κωστής.
Το ανατολικό κομμάτι από Γεράκι είναι πολύ σφιχτό ...φύγε νωρίς
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
1/5 θα εχει κοσμο,3ημερο ειναι...για να ερθεις απο μας και να βγεις ταιναρο,μ στασεις κτλπ 7ωρο γεματο και βαλε.αν το κανεις σφυρα,μεχρι τις 11 θα ειμαι διαθεσιμος.
πιστευω πηγαινε καρφι κατω,γυρνα μεσω κοσμα οπως ειπε ο κωστας και ασε το φωκιανο-κυπαρρισι,για καφεδια το σαββατο πριν οδοιπορικο...60 χλ απο μας ειναι το κυπαρρισι
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
1/5 θα εχει κοσμο,3ημερο ειναι...για να ερθεις απο μας και να βγεις ταιναρο,μ στασεις κτλπ 7ωρο γεματο και βαλε.αν το κανεις σφυρα,μεχρι τις 11 θα ειμαι διαθεσιμος.
πιστευω πηγαινε καρφι κατω,γυρνα μεσω κοσμα οπως ειπε ο κωστας και ασε το φωκιανο-κυπαρρισι,για καφεδια το σαββατο πριν οδοιπορικο...60 χλ απο μας ειναι το κυπαρρισι
Εγώ πιστεύω βγαίνει ... Θέλει όντως 7 ώρες μέχρι τεναρο από Λεωνίδιο;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πιστεύω βγαίνει ... Θέλει όντως 7 ώρες μέχρι τεναρο από Λεωνίδιο;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
καντο 2μερο.....:p
12 ωρες χωρις σταση το δινει

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σιγά το πράμα... :p
Η παρέα (R.E.H amyroukai , Στέλιος και Βύρωνας) τις προάλλες έφτασε κοντά στις
18 ώρες στον δρόμο...;)
Σκληροι καρδι@ληδες.... :p
 

πυξιδας990

Μέλος
Περιοχή
Λεωνιδιο Τσακωνιας
Όνομα
μανωλης
Μοτό
aprilia DORSODURO RED
Εγώ πιστεύω βγαίνει ... Θέλει όντως 7 ώρες μέχρι τεναρο από Λεωνίδιο;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ενα τριωρο θα το φας για μας,καμια ωρα καφε,καμια ωρα κυπαρρισι,μετα κανα 2 ωρο να βγεις κατω το εχεις,βαλε και τιποτα στασεις...
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Αποστολή με το "θέμα" σου είσαι εντάξει;
Μπορείς τόσες ώρες πάνω στη σέλα;
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Αν δεν φυσάει πολύ ώστε να μη σηκώνει κύμα να περπατήσετε ως το φάρο, είναι όμορφη εμπειρία.

Ρίξτε και μια βουτιά στο Μαρμάρι ή στη Γλυφάδα στο Γύθειο που ναι το ναυάγιο και μετά γυρίστε ανάλογα τα κέφια σας.
 

dtz

Μίζα-μανιβέλα (Ευτραφής Περτικαλής Κυριούλης)
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW R 1200 GS
KTM 690 Enduro
Εγώ πιστεύω βγαίνει ... Θέλει όντως 7 ώρες μέχρι τεναρο από Λεωνίδιο;;;

Στάλθηκε από το Armor 8 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
σε βαρεσε το καθησιό στο κεφάλι ... ρε α παενε μια Στενη να πιεις εναν γκαιφέ ...
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αποστολή με το "θέμα" σου είσαι εντάξει;
Μπορείς τόσες ώρες πάνω στη σέλα;
Εχω καθαρισει , αλλα μου ειπε να κανω αρκετες στασεις απο αρκετη ωρα.....δεν μου εγκυηθηκε οτι δεν θα ξαναβγει τωρα που εχω προιστορια.... οπου νιωθω εστω και λιγο κουρασει θα σταματαω , οχι σαν παλια!
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
σε βαρεσε το καθησιό στο κεφάλι ... ρε α παενε μια Στενη να πιεις εναν γκαιφέ ...

ενα γλυκακι στο κοριτσι στο πεζοδρομοοο.... αυτο που μιλαμε την ιδια γλωσσα!!! χαχαχα
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Αν δεν φυσάει πολύ ώστε να μη σηκώνει κύμα να περπατήσετε ως το φάρο, είναι όμορφη εμπειρία.

Ρίξτε και μια βουτιά στο Μαρμάρι ή στη Γλυφάδα στο Γύθειο που ναι το ναυάγιο και μετά γυρίστε ανάλογα τα κέφια σας.

Kωστα δεν ειμαι του παραλιακου και εκει παω ισα ισα επειδη να πω οτι πηγα....εχω δει οτι εχει ξεραιλα και ξερω οτι θα ξενερωσω
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Εχω καθαρισει , αλλα μου ειπε να κανω αρκετες στασεις απο αρκετη ωρα.....δεν μου εγκυηθηκε οτι δεν θα ξαναβγει τωρα που εχω προιστορια.... οπου νιωθω εστω και λιγο κουρασει θα σταματαω , οχι σαν παλια!
Εντάξει ρε φιλαράκι, μην πιεστείς έτσι δεν υπάρχει λόγος να κάνεις τόσα χιλιόμετρα, άσε που αν κάνεις και πάρα πολλές στάσεις θα καθυστερήσεις παραπάνω.
 
Top Bottom