Πανευρωπαϊκή Οδική βοήθεια Adac

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Μετά από 20ήμερη αναμονή μέσω του Θεσσαλονικιου "Ζαμπετα" που εξυπηρετεί σε ότι χρειαστείς και μεσολαβεί και για την τελική πληρωμή με το ποσό των
88 ευρώ τον χρόνο , απόψε παρέλαβα την Adac.
Καλύπτει εσενα ως οδηγό οσα οχήματα έχεις η απλά έτυχε να οδηγήσεις.
Όποιος έχει πάνω απο 2 οχήματα και κόψει τις οδικές και κάνει adac ειναι και κερδισμένος χώρια την Πανευρωπαϊκή κάλυψη σε όσους βγαίνουν οδικώς εκτος συνόρων που είναι Σχεδόν μονόδρομος η επιλογή της .
Εξαιρετικές κριτικές από όσους την έχουν.
Αχρείαστη να είναι !
 

Ironbutt

Μέλος
Περιοχή
2ο Πουδαρ Χαλκιδικης...
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
BMW 1200 GSA
Φιλε δεν γινοταν καλυτερο timing απο αυτο...σκεφτομαι να κανω ακριβως την ιδια οδικη και σκεφτομουν πως..καμια περισσοτερη πληροφορια για τον "Ζαμπετα"?
 

Corki

Μέλος
Όνομα
Ν!κολας
Μοτό
Μάρκα Απεριορίστων Διαδρομών
"Δηλαδής" εγω που εχω οδικη στο ΧΤ και οδηγάω το "τουτου" της "συμβιας" ...........κανω ADAC και καλύπτομαι και στα δύο? Ή επειδη το αυτοκινητο δεν ειναι στο ονομα μου δεν με καλύπτει! Ή με καλύπτει στο "τουτου" μόνο οταν το οδηγάω εγώ?
 

stavrouliasp

Μέλος
Όνομα
Παντελής
Μοτό
DR800S
Πανευρωπαϊκή κάλυψη σε όσους βγαίνουν οδικώς εκτος συνόρων που είναι Σχεδόν μονόδρομος η επιλογή της ... [/IMG]
Είχα και εγώ adac. Γιατί όμως κάποιος που ηδη έχει και χωρίς επιπλέον κόστος πχ interamerican (που καλύπτει Ευρώπη) να αλλάξει σε adac?
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
"Δηλαδής" εγω που εχω οδικη στο ΧΤ και οδηγάω το "τουτου" της "συμβιας" ...........κανω ADAC και καλύπτομαι και στα δύο? Ή επειδη το αυτοκινητο δεν ειναι στο ονομα μου δεν με καλύπτει! Ή με καλύπτει στο "τουτου" μόνο οταν το οδηγάω εγώ?
Eσυ εχεις ΧΤ αρα δεν χρειαζεσαι οδικη.


Περα απο πλακα ρε παιδια,οταν κανεις οδικη στην Ελλαδα και σου λενε οτι ισχυει στο εξωτερικο,δεν ισχυει?
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
"Δηλαδής" εγω που εχω οδικη στο ΧΤ και οδηγάω το "τουτου" της "συμβιας" ...........κανω ADAC και καλύπτομαι και στα δύο? Ή επειδη το αυτοκινητο δεν ειναι στο ονομα μου δεν με καλύπτει! Ή με καλύπτει στο "τουτου" μόνο οταν το οδηγάω εγώ?
Σε καλύπτει εσένα ό,τι και αν οδηγείς. Και το δικό μου να πάρεις θα σε καλύψει.
Με μια μικρή έξτρα χρέωση θα καλύψει και εσένα και τη σύζυγό σου.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Φιλε δεν γινοταν καλυτερο timing απο αυτο...σκεφτομαι να κανω ακριβως την ιδια οδικη και σκεφτομουν πως..καμια περισσοτερη πληροφορια για τον "Ζαμπετα"?
Γι'αυτό το έβαλα κιόλας. Πολλοί σχεδιάζουμε εξωτερικό για καλοκαίρι
Παρτον ενα τηλέφωνο και θα σου λυσει ολες τις απορίες
Οπως ειχα και εγώ
2392071760
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
"Δηλαδής" εγω που εχω οδικη στο ΧΤ και οδηγάω το "τουτου" της "συμβιας" ...........κανω ADAC και καλύπτομαι και στα δύο? Ή επειδη το αυτοκινητο δεν ειναι στο ονομα μου δεν με καλύπτει! Ή με καλύπτει στο "τουτου" μόνο οταν το οδηγάω εγώ?
Κάνεις την adac που ειναι Οδική που σε καλύπτει οτι και να οδηγείς. Αν το ψάξεις θα δεις κριτικές απο όσους την εχουν κάνει
Καταλαβαίνεις πόση εξοικονόμηση κανεις ειδικα αν έχεις αρκετά οχήματα
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μια συμβουλη σε οσους εχουν ή σκοπευουν να αποκτησουν ADAC...
Μην την χρησιμοποιησετε στην Ελλαδα, γιατι μετα απο 2 κλησεις, θα σας την κοψουν.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Μια συμβουλη σε οσους εχουν ή σκοπευουν να αποκτησουν ADAC...
Μην την χρησιμοποιησετε στην Ελλαδα, γιατι μετα απο 2 κλησεις, θα σας την κοψουν.
Και στο εξωτερικο απ οτι ακουσα το ιδιο κανουνε.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Μια συμβουλη σε οσους εχουν ή σκοπευουν να αποκτησουν ADAC...
Μην την χρησιμοποιησετε στην Ελλαδα, γιατι μετα απο 2 κλησεις, θα σας την κοψουν.
Και στο εξωτερικο απ οτι ακουσα το ιδιο κανουνε.
Αν είναι έτσι βρε παιδιά ποιος ο λόγος να την βάλεις; Δλδ όσο πληρώνεις και δεν γίνει τίποτα όλα καλά αλλά αν σου συμβούν 2 στραβες σε κόβουν; :confused::banghead:
Μάγκες οι Γερμανοί :hungover:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν είναι έτσι βρε παιδιά ποιος ο λόγος να την βάλεις; Δλδ όσο πληρώνεις και δεν γίνει τίποτα όλα καλά αλλά αν σου συμβούν 2 στραβες σε κόβουν; :confused::banghead:
Μάγκες οι Γερμανοί :hungover:
Ειναι πολυ χρησιμη σε πολυ στραβη οταν εισαι στο εξωτερικο...;)
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Για να κάνουμε τα πράγματα απλά: καλύπτει ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ όχημα οδηγείς ΝΟΜΙΜΩΣ, οπουδήποτε στον κόσμο. Στην Ελλάδα συνεργάζεται με την ΕΛΠΑ με συμφωνία ΑΠΟΛΥΤΗΣ προτεραιότητας.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ειναι πολυ χρησιμη σε πολυ στραβη οταν εισαι στο εξωτερικο...;)
Για να κάνουμε τα πράγματα απλά: καλύπτει ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ όχημα οδηγείς ΝΟΜΙΜΩΣ, οπουδήποτε στον κόσμο. Στην Ελλάδα συνεργάζεται με την ΕΛΠΑ με συμφωνία ΑΠΟΛΥΤΗΣ προτεραιότητας.
Μισό λεπτό βρε παιδιά... σε καλύπτει σε κάθε όχημα που οδηγας, την χρησιμοποιώ πχ στην μηχανή που κάτι έπαθε, και στο αμάξι την ίδια χρονιά και με πετάνε έξω! Άρα τι οποιοδήποτε συζητάμε αφού στην δεύτερη φορά είσαι έξω; Και το έχω ακούσει από αρκετούς αυτό. Επίσης θα την έχω μόνο για εξωτερικό και εδώ θα πληρώνω κι άλλη για τα οχήματα που έχω ; :confused: Κι αν με κόψει πριν το ταξίδι τι θα κάνω, θα ψάχνω να βάζω άλλη; Εγώ στην ΑΤΕ ασφαλιστική στη μηχανή έχω οδική με 25 ευρώ το χρόνο που σε καλύπτει σε όλη την Ευρώπη και στις χώρες της Μεσογείου (Μαρόκο Τυνησία Τουρκία κλπ)
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Αν είναι έτσι βρε παιδιά ποιος ο λόγος να την βάλεις; Δλδ όσο πληρώνεις και δεν γίνει τίποτα όλα καλά αλλά αν σου συμβούν 2 στραβες σε κόβουν; :confused::banghead:
Μάγκες οι Γερμανοί :hungover:
Απλα τα πραγματα,ναι.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Μισό λεπτό βρε παιδιά... σε καλύπτει σε κάθε όχημα που οδηγας, την χρησιμοποιώ πχ στην μηχανή που κάτι έπαθε, και στο αμάξι την ίδια χρονιά και με πετάνε έξω! Άρα τι οποιοδήποτε συζητάμε αφού στην δεύτερη φορά είσαι έξω; Και το έχω ακούσει από αρκετούς αυτό. Επίσης θα την έχω μόνο για εξωτερικό και εδώ θα πληρώνω κι άλλη για τα οχήματα που έχω ; :confused: Κι αν με κόψει πριν το ταξίδι τι θα κάνω, θα ψάχνω να βάζω άλλη; Εγώ στην ΑΤΕ ασφαλιστική στη μηχανή έχω οδική με 25 ευρώ το χρόνο που σε καλύπτει σε όλη την Ευρώπη και στις χώρες της Μεσογείου (Μαρόκο Τυνησία Τουρκία κλπ)
Ρε παιδιά, αυτό το "την δεύτερη σε πετάνε έξω" είναι κάτι σαν τα BMW σπάνε, τα Ντουκάτι χαλάνε; 2108937777 το τηλέφωνο, πάρτε και ρωτήστε (όπως έκανα τώρα μόλις) και θα σας πούνε πώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Αν κάποιος το ξέρει σίγουρα γιατί του έτυχε, να το πει για να ξέρουμε, και κάτω από ποιές συνθήκες, ώστε να τους το τρίψουμε στην μούρη για να μην μας δουλεύουν. Αν έτυχε στον γαμπρό της κουνιάδας της γειτόνισσας του μπατζανάκη, ας το διερευνήσει πριν το μεταφέρει σαν θέσφατο.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ρε παιδιά, αυτό το "την δεύτερη σε πετάνε έξω" είναι κάτι σαν τα BMW σπάνε, τα Ντουκάτι χαλάνε; 2108937777 το τηλέφωνο, πάρτε και ρωτήστε (όπως έκανα τώρα μόλις) και θα σας πούνε πώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Αν κάποιος το ξέρει σίγουρα γιατί του έτυχε, να το πει για να ξέρουμε, και κάτω από ποιές συνθήκες, ώστε να τους το τρίψουμε στην μούρη για να μην μας δουλεύουν. Αν έτυχε στον γαμπρό της κουνιάδας της γειτόνισσας του μπατζανάκη, ας το διερευνήσει πριν το μεταφέρει σαν θέσφατο.
Παρών. .....:D
Δύο κλήσεις για διαφορετικά αυτοκίνητα μέσα σε 8 μήνες και σταμάτησε η κάλυψη για την Ελλάδα.
Αυτό έγινε το 2014......και φυσικά δεν την ξαναπληρωσα.
Αν ισχύει κατι αλλο πλέον δεν το γνωρίζω.
 
Περιοχή
ΚΑΒΑΛΑ
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
XRV 650 - XRV 750 - Varadero - VFR 800 - CB 750 F Bol d' Or
Δώσε λεπτομέρειες ρε Κώστα, είναι πολύ σοβαρό για όλους που έχουμε ADAC αυτό που λες. Όπως έγραψα, τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Δώσε λεπτομέρειες ρε Κώστα, είναι πολύ σοβαρό για όλους που έχουμε ADAC αυτό που λες. Όπως έγραψα, τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν πως κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
Και εγω εχω πληροφοριες απο πρωτο χερι αλλα δεν μπορω να το παω παρακατω.

Την μια ηρθε η οδικη στο Μαυροβουνιο αλλα τελικα πηρε η μηχανη μπροστα και δεν την φορτωσανε.Τη δευτερη στην Αυστρια διαλυθηκε το πισω λαστιχο και εγινε μεταφορα σε συνεργειο καμμια 30αρια χλμ μακρια.

Μετα τη δευτερη φορα του στειλανε μυνημα οτι δεν τον καλυπτουνε (αν θυμαμαι καλα πριν καν επιστρεψει Ελλαδα).
 
Top Bottom