Πανευρωπαϊκή Οδική βοήθεια Adac

hawk

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
HONDA ST1300
Υπαλληλοσ τραπεζας η ασφαλιστικης?. απευθηθηκα σε ασφαλιστη που ειχε κανει τοτε την ασφαλεια αλλα ηταν εξαφανισμένος,η γραμματεας μου ελεγε δεν είναι εδώ ,δεν ξερω αν συνεργάζεται με την αντακ κλπ μπουρδες .μονο με μειλ στα γερμανικα βγαλαμε ακρη.
 

jocker-t

#Ντανταντιρλάνταντα
Περιοχή
Busy Riding
Όνομα
Harris
Μοτό
"The Whip"
Πόσο καιρό κανει περιπου να γίνει?
Αν πχ πάρω σήμερα τον αντιπρόσωπο.

Σε πόσο καιρό θα είμαι καλυμμένος?
Περιπου..!

Κάνει κανα μήνα πχ η διαδικασία με χαρτια ,πληρωμες κτλ?
Παραπάνω απο ένα μήνα?
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Πόσο καιρό κανει περιπου να γίνει?
Αν πχ πάρω σήμερα τον αντιπρόσωπο.

Σε πόσο καιρό θα είμαι καλυμμένος?
Περιπου..!

Κάνει κανα μήνα πχ η διαδικασία με χαρτια ,πληρωμες κτλ?
Παραπάνω απο ένα μήνα?
μιλα με τιν Ζαμπετα στην Σαλονικη,θα σε βοηθησει αυτος στην διεκπερεωση,ανετα στον μηνα,ισως κ σε 10-15 μερες.
αν θυμαμαι καλα μολις λαβουν το αιτημα κ το εγκρινουν εισαι ηδη ασφαλισμενος...
 

CubMan

Μέλος
Όνομα
Darth Pleguis
Μοτό
Imperial Speeder
Τα τελευταία 6 χρόνια πάντως τους πληρώνω μέσω ebanking δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα, στο μήνα επάνω μου ερχόταν η καινούρια
απόδειξη της συνδρομής, μόνο με την συνδρομή του '15 είχα μια μικρή καθυστέρηση λόγω των capital control...
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Ειπα επιτελους να βγαλω κι'εγω μια οδικη καθως για 10ετιες ταξιδευω σε Ευρωπη/Ελλαδα με μηχανη και αυτοκινητο χωρις οδικη, μονο στο Νησι εχω. Πηρα λοιπον τηλεφωνο την ADAC στην Αθηνα και μου ειπανε οτι, απο τωρα και περα, για να βγαλει κανεις ADAC πρεπει να ειναι κατοικος Γερμανιας, δεν παιρνουνε αλλους εκτος. Μου το ειπανε στο τηλεφωνο στον επομενο συνδεσμο:
https://www.xo.gr/profile/profile-911250594/el/

Μηπως ξερει κανεις κατι διαφορετικο μεσω Θεσσαλονικης? Επισης, υπαρχει καποια αλλη πανευρωπαϊκη οδικη για τον οδηγο και οχι για το οχημα?
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Ειπα επιτελους να βγαλω κι'εγω μια οδικη καθως για 10ετιες ταξιδευω σε Ευρωπη/Ελλαδα με μηχανη και αυτοκινητο χωρις οδικη, μονο στο Νησι εχω. Πηρα λοιπον τηλεφωνο την ADAC στην Αθηνα και μου ειπανε οτι, απο τωρα και περα, για να βγαλει κανεις ADAC πρεπει να ειναι κατοικος Γερμανιας, δεν παιρνουνε αλλους εκτος. Μου το ειπανε στο τηλεφωνο στον επομενο συνδεσμο:
https://www.xo.gr/profile/profile-911250594/el/
https://www.xo.gr/profile/profile-911250594/el/
Μηπως ξερει κανεις κατι διαφορετικο μεσω Θεσσαλονικης? Επισης, υπαρχει καποια αλλη πανευρωπαϊκη οδικη για τον οδηγο και οχι για το οχημα?

Γιωργη , κανε ενα κοπο και παρε τηλ. τον Ζαμπετα :

18 χλμ. Θεσσαλονίκης-Περαίας
55102 Καλαμαριά - Τ.Θ. 22463
(Συντεταγμένες: 40.502689, 22.970953)

Τηλέφωνο: 23920 71760 - Φαξ: 23920 71761

E-mail: info@zampetas.gr
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ο Ζαμπετας κανει εγγραφες,αν λοοιπον οι Γερμανοι δεν δεχονται αλλες πλεον τοτε ουτε κ αυτος μπορει να κανει τπτ...
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
ο Ζαμπετας κανει εγγραφες,αν λοοιπον οι Γερμανοι δεν δεχονται αλλες πλεον τοτε ουτε κ αυτος μπορει να κανει τπτ...
Πάρε το Ζαμπέτα όπως σου είπαν παραπάνω. Και εγώ πέρυσι μέσω αυτού έκανα αίτηση.
Και πέρυσι τα ίδια έλεγε το γραφείο ADAC της Αθήνας.
 

sugariasgeorge

οδηγος της γλυκοΓιωργαινας
Περιοχή
ΝΑΥΠΛΙΟ
Όνομα
ΓΙΩΡΓΟΣ
Μοτό
AFRICA TWIN XRV750

BETA 300 RR (se)
Ειπα επιτελους να βγαλω κι'εγω μια οδικη καθως για 10ετιες ταξιδευω σε Ευρωπη/Ελλαδα με μηχανη και αυτοκινητο χωρις οδικη, μονο στο Νησι εχω. Πηρα λοιπον τηλεφωνο την ADAC στην Αθηνα και μου ειπανε οτι, απο τωρα και περα, για να βγαλει κανεις ADAC πρεπει να ειναι κατοικος Γερμανιας, δεν παιρνουνε αλλους εκτος. Μου το ειπανε στο τηλεφωνο στον επομενο συνδεσμο:
https://www.xo.gr/profile/profile-911250594/el/
https://www.xo.gr/profile/profile-911250594/el/
Μηπως ξερει κανεις κατι διαφορετικο μεσω Θεσσαλονικης? Επισης, υπαρχει καποια αλλη πανευρωπαϊκη οδικη για τον οδηγο και οχι για το οχημα?
οτι σου ειπαν οι παραπανω...
φετος τον αυγουστο εκανα adac.....
ο ζαμπετας την εφτιαξε για λογαριασμο μου....
την παρελαβα μετα απο ενα μηνα περιπου....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πετρο,νομιζω οτι αφορα νεους πελατες.Για τους παλιους σε αυτη τη φαση δεν υπαρχει θεμα.
ετσι.....και αν τυχει να τους χρησιμοποιησεις 2 φορες θα σε κοψουν!
 

TopGun

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Πέτρος
Μοτό
Honda VFR800X crossrunner MY2016
ετσι.....και αν τυχει να τους χρησιμοποιησεις 2 φορες θα σε κοψουν!
Αν τους χρησιμοποιήσω για μικρο αιτία π.χ. παιδιά έμεινα από μπαταρία στη Σταδίου ελάτε να με πάρετε, σίγουρα θα με κόψουν από τη πρώτη φορά:ha:ha:ha
Πάντως συγγενικό μου πρόσωπο έκανε νέα εγγραφή το Μάιο που μας πέρασε χωρίς πρόβλημα.
Επίσης και η δική μου έγινε για πρώτη φορά το 1/17
Προφανώς άλλαξαν πολιτική πρόσφατα. Το θέμα είναι αν η αλλαγή αυτή αφορά μόνο τους Έλληνες ή και τους υπόλοιπους Ευρωπαίους πλην Γερμανίας. Πιθανότατα ο Ζαμπέτας στη Θεσσαλονίκη να γνωρίζει περισσότερα απ εμάς.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ρε παιδια μπητε στον κοπο να διαβαστε τι λεει κ θα λυθουν ολες οι αποριες!
απο 01/10/17 παπαλα ολες οι ννες αιτησεις εκτος Αλεμανιας...!
σαφως κ οσες ηταν ενεργες μεχτι τοτε ανανεωνονται κανονικα.
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ρε παιδια μπητε στον κοπο να διαβαστε τι λεει κ θα λυθουν ολες οι αποριες!
απο 01/10/17 παπαλα ολες οι ννες αιτησεις εκτος Αλεμανιας...!
σαφως κ οσες ηταν ενεργες μεχτι τοτε ανανεωνονται κανονικα.
Ετσι ακριβως!

Dear Members & interested Persons,

unfortunately from the 1st of October 2017 the ADAC Mobile Club in Germany is not allowed to take out any new memberships for interested people with a residence outside from Germany.

For existing Members is it still possible to renew the existing breakdown cover insurance over the phone and stay as a member in ADAC Mobile Club.

Thank you for your understanding.


Ann-Katrin Zintl
Geschäftsstelle & Reisebüro
ADAC Südbayern e. V., Paracelsusstraße 1, 93053 Regensburg
Tel: (0941) 5 23 44 Fax: (0941) 56 16 65
ann-katrin.zintl@sby.adac.de
www.adac.de/suedbayer
 

XLGeorge

Μέλος
Όνομα
George
Μοτό
αργά τζαμπανέζικα
Μετα απο αυτα δεν επικοινωνησα καν με τον Ζαμπετα, ειναι φως-φαναρι οτι η ADAC ειναι πια μονο για κατοικους Γερμανιας, επρεπε να την ειχα βαλει μπροστα νωριτερα :( Δε βαριεσαι, χρονια και χρονια χωρις οδικη, το καταλληλο οχημα / προετοιμασια χρειαζεται για να ελαχιστοποιειται η πιθανοτητα κακοτοπιας.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΩΣ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙΣ
Δεν μπορεις πλεον
Η συνδρομή από το 2017 αφορά μόνο κατοίκους Γερμανίας. Μόνο τα παλιά συμβόλαια έχουν ακόμα ισχύ.
 
Top Bottom