Παντα βρεχει.....και οχι μονο!!

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Ο εύκολος δρόμος για δικαβαλο χωρίς προβλήματα είναι από προυσσο πρόδρομο ροσκα
Ασε την καλιακουδα όταν είσαι μόνος και με χωμάτινα.
Καλα κατι σε 50/50 θα εχω οπως και να χει.
Κατι τελευταιο,απο δομνιστα ισχυει οτι και στη Καλιακουδα?Η ειναι και αυτο βατο οπως Προυσσο-Προδρομο? Παντα για διπλος μιλαμε..
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Καλα κατι σε 50/50 θα εχω οπως και να χει.
Κατι τελευταιο,απο δομνιστα ισχυει οτι και στη Καλιακουδα?Η ειναι και αυτο βατο οπως Προυσσο-Προδρομο? Παντα για διπλος μιλαμε..
η καλιακουδα ειναι λιγο πιο ζορικη,απο δομνιστα ειναι πιο βατος χωματοδρομος,απο προυσο ειναι πολυ πιο χαλαρα κ απο τα δυο προηγουμενα καθος προσεγγιζεις το φαραγκι με ασφαλτο,τα τελευταια νομιζω 10 χιλιομετρα περιπου ειναι χωμα. παντως κ αυτη η διαδρομη ειναι εξαιρετικη. αν καπου κανω λαθος διορθωστεμε.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Επειδή δεν έχω πάει ποτέ και το καλοκαίρι είμαστε καλεσμένοι σε βαφτίσια στο Καρπενήσι. Έλεγα την επόμενη μέρα να πάω στο Πάντα Βρέχει με την οικογένεια. Θα είμαστε με το αυτοκίνητο και ο μικρός μου είναι 3 χρονών, υπάρχει τρόπος να πάμε οδικώς;
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Για να φτάσεις στο σημείο του φαραγγιου που έχει τους καταρρακτες, πρέπει να διασχίσεις το ποτάμι με τα πόδια και ανάλογα με την εποχή να μπεις μέσα στο παγωμένο νερό.
Μιλάμε για μια απόσταση 300 μέτρων δύσκολη πάνω σε πέτρες και βράχια...
Οποτε υπάρχει περίπτωση με τόσο μικρο παιδί να εχεις αυξημένη δυσκολία..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Επειδή δεν έχω πάει ποτέ και το καλοκαίρι είμαστε καλεσμένοι σε βαφτίσια στο Καρπενήσι. Έλεγα την επόμενη μέρα να πάω στο Πάντα Βρέχει με την οικογένεια. Θα είμαστε με το αυτοκίνητο και ο μικρός μου είναι 3 χρονών, υπάρχει τρόπος να πάμε οδικώς;
Οτι λέει ο Αιμίλιος για το φαράγγι.
Ο δρόμος από προυσσο κατεβαίνει αυτοκίνητο εύκολα.
 
Reactions: STF
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Για να φτάσεις στο σημείο του φαραγγιου που έχει τους καταρρακτες, πρέπει να διασχίσεις το ποτάμι με τα πόδια και ανάλογα με την εποχή να μπεις μέσα στο παγωμένο νερό.
Μιλάμε για μια απόσταση 300 μέτρων δύσκολη πάνω σε πέτρες και βράχια...
Οποτε υπάρχει περίπτωση με τόσο μικρο παιδί να εχεις αυξημένη δυσκολία..


Sent from my iPhone using Tapatalk
τα 300μετρα ειναι λιγο, ειναι αρκετα παραπανω νομιζω.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Για να φτάσεις στο σημείο του φαραγγιου που έχει τους καταρρακτες, πρέπει να διασχίσεις το ποτάμι με τα πόδια και ανάλογα με την εποχή να μπεις μέσα στο παγωμένο νερό.
Μιλάμε για μια απόσταση 300 μέτρων δύσκολη πάνω σε πέτρες και βράχια...
Οποτε υπάρχει περίπτωση με τόσο μικρο παιδί να εχεις αυξημένη δυσκολία..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ιούλιος θα είναι, θα έχουμε μαζί μας τα κατάλληλα παπούτσια και πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε. Αν δε χρειάζεται αναρρίχηση πουθενά τον βάζω και στους ώμους!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ιούλιος θα είναι, θα έχουμε μαζί μας τα κατάλληλα παπούτσια και πιστεύω πως θα τα καταφέρουμε. Αν δε χρειάζεται αναρρίχηση πουθενά τον βάζω και στους ώμους!
Ξεκινά γυμναστήριο... :fun
Πέρα από την πλάκα... Να πάτε και να προσπαθήσετε.
 
Reactions: STF

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ξεκινά γυμναστήριο... :fun
Πέρα από την πλάκα... Να πάτε και να προσπαθήσετε.
Καλά μπορεί να τα έχω τα κιλάκια μου αλλά έχω κάνει πολλάααααααά χιλιόμετρα με τον μικρό στους ώμους! Και γενικά τέτοιες καταστάσεις τις καραγουστάρω! Πάντως θα το προσπαθήσω 100% (...και θα το καταφέρω).
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
gsmaniac
Κωστη η Καλλιακουδα στο ανεβασμα απο (Ροσκα για Κρικελο) βγαινει σολο με 50/50 ελαστικα;έχει τπτ πονηρα σημεια;ουσιαστικα θα περασουμε την γεφυρα κ θα τραβηξουμε το διασελλο.
Σ'ενα μηνα θα παμε.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
gsmaniac
Κωστη η Καλλιακουδα στο ανεβασμα απο (Ροσκα για Κρικελο) βγαινει σολο με 50/50 ελαστικα;έχει τπτ πονηρα σημεια;ουσιαστικα θα περασουμε την γεφυρα κ θα τραβηξουμε το διασελλο.
Σ'ενα μηνα θα παμε.
Αυτή η διαδρομή γενικά είναι σαθρη σε κάποια σημεία λόγω κατολισθησεων και έργων.
Μία χρονιά την βρήκα κλειστή και υπήρχε παράκαμψη πολύ δύσκολη.
Είναι νομίζω και η πιο μεγάλη χλμ μέχρι να βγεις άσφαλτο.
Πρέπει να πάρουμε πληροφορίες.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Αυτή η διαδρομή γενικά είναι σαθρη σε κάποια σημεία λόγω κατολισθησεων και έργων.
Μία χρονιά την βρήκα κλειστή και υπήρχε παράκαμψη πολύ δύσκολη.
Είναι νομίζω και η πιο μεγάλη χλμ μέχρι να βγεις άσφαλτο.
Πρέπει να πάρουμε πληροφορίες.
Καταλαβα,αμα παιζει καμια ακρη δες μηπως μαθουμε τπτ..
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
gsmaniac
Κωστη η Καλλιακουδα στο ανεβασμα απο (Ροσκα για Κρικελο) βγαινει σολο με 50/50 ελαστικα;έχει τπτ πονηρα σημεια;ουσιαστικα θα περασουμε την γεφυρα κ θα τραβηξουμε το διασελλο.
Σ'ενα μηνα θα παμε.
Εδώ αρχηγέ μου. Η πηγή της ενημέρωσης 24/24. Κάτι δεν πάει καλά στην περιγραφή σου. Από Ροσκά για Κρίκελλο δεν πας για διάσελο Καλιακούδας. Εάν έρθεις από Κρίκελλο θα φτάσεις Ροσκά και θα στρίψεις κατηφορικά για Κρικελλοπόταμο. Μόλις περάσεις την γέφυρα ανηφορίζεις για το διάσελο. Με 50/50 μια χαρά θα βγείς. Χωρίς αξιώσεις αλλά θα βγείς. Θα σου πω σύντομα σε τι κατάσταση είναι η διαδρομή. Εάν αύριο δεν ρίχνει καρέκλες θα πάω μία βόλτα προς τα εκεί.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Εδώ αρχηγέ μου. Η πηγή της ενημέρωσης 24/24. Κάτι δεν πάει καλά στην περιγραφή σου. Από Ροσκά για Κρίκελλο δεν πας για διάσελο Καλιακούδας. Εάν έρθεις από Κρίκελλο θα φτάσεις Ροσκά και θα στρίψεις κατηφορικά για Κρικελλοπόταμο. Μόλις περάσεις την γέφυρα ανηφορίζεις για το διάσελο. Με 50/50 μια χαρά θα βγείς. Χωρίς αξιώσεις αλλά θα βγείς. Θα σου πω σύντομα σε τι κατάσταση είναι η διαδρομή. Εάν αύριο δεν ρίχνει καρέκλες θα πάω μία βόλτα προς τα εκεί.
Ναι δεν το εγραψα σωστα καθως το τερμα θα είναι Κρικελο.
Λοιπον παμε ξανα..
Το πέρασμα θα είναι απο Ροσκα για Στουρναρα κ Ανιαδα με τελιωμα κ διαμονη στο Κρικελο.
Ωραια,ευχαριστω για την ενημερωση κ αναμενουμε νεότερα!
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Ναι δεν το εγραψα σωστα καθως το τερμα θα είναι Κρικελο.
Λοιπον παμε ξανα..
Το πέρασμα θα είναι απο Ροσκα για Στουρναρα κ Ανιαδα με τελιωμα κ διαμονη στο Κρικελο.
Ωραια,ευχαριστω για την ενημερωση κ αναμενουμε νεότερα!
Τώρα το πήγες καλά. Μην ανησυχείς. Μένω δίπλα. Σήμερα βγήκα με το BMW στο καταφύγιο από άλλη διαδρομή και είχα σκοπό να ανέβω στο διάσελο αλλά με έπιασε καταιγίδα και κατέβηκα. θα σε ενημερώσω.
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Εισαι ο ανθρωπος μας λεμε!
Αφου εισαι διπλα θα μιλησουμε κ τοτε μηπως βρεθουμε οταν φτασουμε εκει.
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Εισαι ο ανθρωπος μας λεμε!
Αφου εισαι διπλα θα μιλησουμε κ τοτε μηπως βρεθουμε οταν φτασουμε εκει.
Βεβαίως. Ρίξε σύρμα.
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Καλά μπορεί να τα έχω τα κιλάκια μου αλλά έχω κάνει πολλάααααααά χιλιόμετρα με τον μικρό στους ώμους! Και γενικά τέτοιες καταστάσεις τις καραγουστάρω! Πάντως θα το προσπαθήσω 100% (...και θα το καταφέρω).
Nα πατε και στο μικρο πανταβρεχει κοντα στο χωριο Τορνος
...Και μετα ελα να μου πεις τι ζορι εφαγες στο ανεβασμα με τον μικρο στην πλατη :roflmao:

Παντως στο γνωστο πανταβρεχει μπορει φετος να εχει πολυ νερο ακομα και τον Ιουλιο Και με τον μικρο αγκαλια μαλλον θα ζοριστεις Αλλα ΝΑ ΠΑΤΕ!
 

TSEPETO

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
gs 1200 ad kxf450
στο παντα βρεχει εχει πολυ νερο τωρα δεν μπορειτε να πατε ειναι 800 μετρα περπατημα πηγα την περασμενη εβδομαδα τελη ιουλιου αν εχει και παιδια καποιος
 
Top Bottom