Παντα βρεχει.....και οχι μονο!!

Tackleberry

Μέλος
Περιοχή
Αρτέμιδα
Όνομα
Μάνος
Μοτό
Honda Transalp 700 abs
Triumph Speedmaster 900
Στο Πάντα Βρέχει είχα πάει με το Qashqai, και μάλιστα από την δύσκολη διαδρομή, το έμαθα μετά από ντόπιο αφού έπαθα λάστιχο λόγω ασφάλτινων ελαστικών. Θα ήθελα να την κάνω και με το TA κάποια στιγμή. Στο ποτάμι έκανα και μπάνιο εγώ, τέλη Σεπτεμβρίου 2017.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ενα βιδεο απο το περυσινο advtrOFFy.....εχει στην αρχη το κατεβασμα απο Δομνιστα και μετα το ανεβασμα απο καλιακουδα!
Υποψιν οτι στα βιδεο παντα φαινονται πιο ευκολα απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα!

 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Ενα βιδεο απο το περυσινο advtrOFFy.....εχει στην αρχη το κατεβασμα απο Δομνιστα και μετα το ανεβασμα απο καλιακουδα!
Υποψιν οτι στα βιδεο παντα φαινονται πιο ευκολα απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα!

Δεν έχω πάει :(
Βγάλτε καμιά προς τα εκεί.....
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν έχω πάει :(
Βγάλτε καμιά προς τα εκεί.....
Κάτσε να τελειώσουμε το troffy και γιατί όχι μετά.... Ετσι και αλλιώς για Ιούλιο και Αύγουστο είναι το φαράγγι.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ήρθα Καρπενήσι σήμερα απόγευμα κ αύριο λέω να πάω (με φορά από το troffy :) ) Πάντα Βρέχει, δικαβαλος κ φορτωμένος! Για να δούμε...!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ήρθα Καρπενήσι σήμερα απόγευμα κ αύριο λέω να πάω (με φορά από το troffy :) ) Πάντα Βρέχει, δικαβαλος κ φορτωμένος! Για να δούμε...!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Το εύκολο είναι να πας από προυσσο πλάτανο ροσκα.
Το ενδιαφέρον είναι από καλιακουδα.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Το εύκολο είναι να πας από προυσσο πλάτανο ροσκα.
Το ενδιαφέρον είναι από καλιακουδα.
Εληφθη! Ευχαριστώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Coyote

Μέλος
Όνομα
Τάσος
Μοτό
Varadero C-ABS 2010
Ενα βιδεο απο το περυσινο advtrOFFy.....εχει στην αρχη το κατεβασμα απο Δομνιστα και μετα το ανεβασμα απο καλιακουδα!
Υποψιν οτι στα βιδεο παντα φαινονται πιο ευκολα απο οτι ειναι στην πραγματικοτητα!

Την έχω κάνει αυτή την διαδρομή με rav4 έχεις δίκιο, έχει μερικά πολύ δύσκολα σημεία, χωμάτινα απαραίτητα και μονός...
 

S.P

Μέλος
Περιοχή
ιλιον
Όνομα
παναγιωτης
Μοτό
Ttr 250
Ήρθα Καρπενήσι σήμερα απόγευμα κ αύριο λέω να πάω (με φορά από το troffy :) ) Πάντα Βρέχει, δικαβαλος κ φορτωμένος! Για να δούμε...!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Το εύκολο είναι να πας από προυσο προς ροσκα είναι σχεδόν όλο άσφαλτος,μόνο πριν φτάσεις ροσκα είναι χωματόδρομος πατημένος και ευκολος .Το όμορφο και ζουμερό κομμάτι είναι να ανέβεις στο διάσελο τις Καλιακούδας από μεγάλο χωριό αλλά δικαβαλο και φορτωμένος θα είναι ζόρικο,αν φορά ααφαλτινα ξεχνά το καλύτερα..
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Χωμάτινα έχω! Θα δοκιμάσω και ότι γίνει! Αν δεν, επιστροφή και από το εύκολο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Ο DAKARος ήταν ένα πολύ υποτιμημένο μηχανάκι από εμένα αναφορικά με τις εκτος δρόμου δυνατοτητες του, ώστε πρακτικά απέφευγα να κινούμαι στο χώμα (το είχα πάντα κ με αφαλτινα λάστιχα)! Μια στο troffy όμως και μια σήμερα, άλλαξα άρδην την εντύπωση μου! Επι του πρακταιου, τελικά ανέβηκα με άνεση από Καλιακούδα κ κατέβηκα από εκεί για Πανταβρεχει, ενώ μετά την επίσκεψη μου, εφυγα από Προυσσο! Εννοείται πως το χωμάτινο λάστιχο αποτελεί εκ των ων ουκ άνευ, ενώ βοηθάει και το μικρότερο γραναζακι μπροστά! Ότι είδα, θα μείνει καιρό χαραγμένο στη μνήμη μου! Ποσό χαζός που δεν είχα πάει νωρίτερα! Αύριο θα συνεχίσω με λίγα μέρη ακόμα που θέλω να δω, πριν επιστρέψω!



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ότι λέει και ο από πάνω.... Μπράβο στα κορίτσια που ακολουθούν.
Παρατηρω από τις φώτο λίγο νερό... Παρά τον βαρύ χειμώνα.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Δεν έχω ξαναπάει για να συγκρίνω, αλλά η αλήθεια είναι ότι περίμενα ψηλοτερη στάθμη! Κατά την μετάβαση, το νερό έφτασε μάξιμουμ στα...καρύδια μου, στο βαθύτερο σημείο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δεν έχω ξαναπάει για να συγκρίνω, αλλά η αλήθεια είναι ότι περίμενα ψηλοτερη στάθμη! Κατά την μετάβαση, το νερό έφτασε μάξιμουμ στα...καρύδια μου, στο βαθύτερο σημείο!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Τότε είναι χαμηλά... Θα έπρεπε να φτάνει στα μεμε σου!
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ότι λέει και ο από πάνω.... Μπράβο στα κορίτσια που ακολουθούν.
Παρατηρω από τις φώτο λίγο νερό... Παρά τον βαρύ χειμώνα.
Χιόνια δεν είχε πολλά κ γενικά δεν έχει τα τελευταία χρόνια.
Συγκριτικά με παλαιότερα μιλάω.
Τα χιόνια φουσκώνουν τα ποτάμια σε διάρκεια.
Βροχές είχαμε αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την ροή των ποταμών κ τους καταρράκτες.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Νόμιζα ότι φέτος είχε πολύ χιόνι η Ευρυτανία... Αλλα ας μας πει ο Δημήτρης ο nomad.
Μου φαίνεται πολύ λίγο το νερό... Γκαμω το.
 

nomad

Μέλος
Περιοχή
Καρπηνιςςς
Όνομα
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μοτό
BMW F650GS
KTM exc 300
Νόμιζα ότι φέτος είχε πολύ χιόνι η Ευρυτανία... Αλλα ας μας πει ο Δημήτρης ο nomad.
Μου φαίνεται πολύ λίγο το νερό... Γκαμω το.
Το νερό είναι όπως κάθε χρονιά. Ο φετινός χειμώνας ήταν από τα παλιά σε ένα μεγάλο κομμάτι της Ελλάδας. Ειδικά στα κεντρονότια. Όμως ότι χειμώνα και να κάνει, τέλος Ιουνίου τα χιόνια έχουν φύγει από τα βουνά. Καλά είναι. Λιγο πάνω, λίγο κάτω το ίδιο όμορφα είναι.
 
Top Bottom