Παντελόνι. Καλοκαιρινό ή 4 εποχών;

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Είμαι προς αναζήτηση παντελονιού το οποίο θα φοριέται τις ζεστές μέρες με θερμοκρασίες από 25 και πάνω. Το χειμερινό της macna που έχω είναι υπερβολικά ζεστό λόγω του ότι δε βγαίνει η επένδυση. Το ερώτημα είναι: να πάρω καλοκαιρινό, δηλαδή τελείως διάτρητο ή κάποιο 4 εποχών με αεραγωγούς; Το μόνο που με φοβίζει στο διάτρητο είναι κάποια βροχόπτωση ή οδήγηση τη νύχτα όπου η θερμοκρασία θα πέσει.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Καλοκαιρινό και ένα "ντελιβεραδικο" για την βροχή ή κάποιο κρύο πέρασμα/βράδυ από πάνω.

Το εντελώς αδιάβροχο με αεραγωγούς μόνο αν αντέχεις την ζέστη.

Οι τέσσερις εποχές δεν είναι "γκρικ Σάμερ" σαν το περσινό ας πούμε.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Άνοιξη και αρχές Φθινοπώρου το καλοκαιρινό φοριέται ή κρυώνεις;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Άνοιξη και αρχές Φθινοπώρου το καλοκαιρινό φοριέται ή κρυώνεις;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τώρα που ξεκινά η μέρα με 10-12 (καλή ώρα αύριο) και φτάνει 20+ το μεσημέρι, θέλει το επιπλέον layer το πρωί μέχρι να ζεστάνει λίγο και πάλι μόλις πέσει ο ήλιος.

Το Revit το φοράς άνετα τώρα σε θερμοκρασία μεσημβρινή;
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Εννοείς σαν layer ένα ισοθερμικό; Macna έχω και όχι Revit. Από 25 βαθμούς και πάνω ιδρώνω.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έχω το καλοκαιρινό της revit και δεν είναι και τόσο καλοκαιρινό.... Κάτι οι εσωτερικές φόδρες, κάτι τα σημεία τριβής, μια δυο φορές που το έβαλα δεν ένοιωσα και ότι μπάζει αέρα από παντού (παίζει ρόλο και η μοτοσυκλέτα βέβαια και πόσο αέρα αφήνει να περνάει από τα πόδια του αναβάτη). Γνώμη μου, αφού έχεις και χειμερινό, να πάρεις ένα καλοκαιρινό και να πάιζεις με εσωτερικα ισοθερμικά ή εξωτερικά αδιαβροχα.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Διατρητο καλοκαιρινο.Σιγουρα τα επιπεδα ασφαλειας ειναι πιω κατω απο τα καλοκαιρινα 4 εποχων,αλλα η ζεστη δεν παλευετε.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Ok, βρίσκω καλοκαιρινό, δεν έχω φορέσει ξανά . Βόλτες την άνοιξη και κάποιες του φθινοπώρου, με το χειμερινό δε μπορώ να κάνω γιατί δε βγαίνει η επένδυση. Με το καλοκαιρινό θα μπορώ ή θα κρυώνω; Αν κρυώνω τι βάζω από μέσα; Επένδυση από άλλο; Ισοθερμικό;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Εχω ένα revit tornado 3 τεσσάρων εποχών. Φοβερό παντελονι. Και στο κρυο και ν στη ζέστη. Γενικά είμαι άνθρωπος που ζεσταίνεται ευκολα και δεν αντέχει τη ζέστη αλλά με το. συγκεκριμένο ταξιδευω καλοκαίρι άνετα και παλευεται και ανοιχτό ένα βράδυ καλοκαιρινό με δροσιά χωρίς να βάλεις κάτι από πανω
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Εχω ένα revit tornado 3 τεσσάρων εποχών. Φοβερό παντελονι. Και στο κρυο και ν στη ζέστη. Γενικά είμαι άνθρωπος που ζεσταίνεται ευκολα και δεν αντέχει τη ζέστη αλλά με το. συγκεκριμένο ταξιδευω καλοκαίρι άνετα και παλευεται και ανοιχτό ένα βράδυ καλοκαιρινό με δροσιά χωρίς να βάλεις κάτι από πανω
Τώρα έβλεπα στο motoraid έχει σε προσφορά το προηγούμενο μοντέλο... Φαίνεται εξαιρετική περίπτωση.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Τώρα έβλεπα στο motoraid έχει σε προσφορά το προηγούμενο μοντέλο... Φαίνεται εξαιρετική περίπτωση.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγώ το βρήκα στο motorparts τελευταίο κομματι και μου το άφησε 200 ευρώ. Πέρνα καμια βόλτα να δεις τι παιζει
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
.
Με το καλοκαιρινό θα μπορώ ή θα κρυώνω; Αν κρυώνω τι βάζω από μέσα; Επένδυση από άλλο; Ισοθερμικό;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι με ένα ισοθερμικό καλύπτεις αυτό που ζητάς.
Το ίδιο κάνω κ γω χρόνια κ λειτουργεί εξαιρετικά ομολογώ.
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Ok, βρίσκω καλοκαιρινό, δεν έχω φορέσει ξανά . Βόλτες την άνοιξη και κάποιες του φθινοπώρου, με το χειμερινό δε μπορώ να κάνω γιατί δε βγαίνει η επένδυση. Με το καλοκαιρινό θα μπορώ ή θα κρυώνω; Αν κρυώνω τι βάζω από μέσα; Επένδυση από άλλο; Ισοθερμικό;

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ενα απλο αδιαβροχο και αν ζεστανει το βγαζεις.
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Μετά από αρκετή σκέψη και μιας και το χειμερινό έχει αρχίσει να δείχνει σημάδια φθοράς αποφάσισα να πάω σε 4 εποχών με καλούς αεραγωγούς.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

dkamzelas

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
triumph tiger 800 2016
Spyke και Nordcap με προβληματίζει το νούμερο. Spidi είχα πολλά χρόνια και ήταν εξαιρετική ποιότητα. Μου αρέσει το Spyke , αλλά με προβληματίζει η έλλειψη εξωτερικής τσέπης.

Στάλθηκε από το RMX3363 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Από μένα Spidi.
Πολυ καλή εταιρεία, εξαιρετική ποιότητα κ εφαρμογη
Είχα κ γω ένα κ ήταν μπαμ!!
 
Top Bottom