Παντελόνι και μπουφάν τουριστικό.

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Έλα σήμερα στον καφέ, να ενημερωθείς!!!
Πολύ θα το ήθελα κυρίως για να σας γνωρίσω και απο κοντά. Βρίσκομαι όμως με τη δουλειά εκτός Θεσσαλονίκης.
Ίσως την επόμενη Τετάρτη

Στο defenter ανεβαίνεις στην κατηγορία klim, οπότε ψάχνεις και για εσωτερικά στρώματα ή κοινώς θερμική κάλυψη, μιας και δεν διαθέτει!
Έχεις δίκιο. Δεν το είχα δει. Και όπως και με την klim εκεί το κόστος αρχίζει και ξεφεύγει.
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Τα πάντα στο μυαλό μου έχουν μπερδευτεί!!!
Σκέφτομαι σοβαρά με όσα διαβάζω στο δίκτυο να επενδύσω (γιατί περί επένδυσης πρόκειται) κάτι παραπάνω και να προχωρήσω στο Rev'it ή το Klim και σε αγορά εσωτερικών layers.

Ποιο όμως? Defender - Poseidon - Latitude - κάποιο άλλο???

Δε με ενοχλεί το θέμα αν θα έχει ή όχι έξτρα επένδυση αδιάβροχη ή όχι. Ούτως ή άλλως στις βροχές φοράω αδιάβροχα.
Απ' ό,τι κατάλαβα όλα ανταποκρίνονται εξαιρετικά στο κρύο. Με τη ζέστη όμως?
Ποιο έχει καλύτερους εξαερισμούς. Προφανώς και μιλάω για εξαερισμό εν κινήσει. Σταματημένος και μαγιό να φορούσα θα ψηνόμουν!
Υποψιάζομαι οτι αυτά με το Goretex στην εξωτερική πλέξη ίσως να είναι πιο ζεστά. Αλλά και πάλι Goretex είναι αυτό, δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος!

Μεγάλη ζαλούρα σας έχω κάνει, αλλά μεγάλο και το ποσό που θα δώσω, οπότε να με συγχωρέσετε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου αυτα που εχουν πολλα φερμουαρ για το κρυο ειναι λιγο ελειπης απο την αλλη το καλοκαιρι κανουν τρομακτικη δουλεια
ποσο χειμωνα ομως εχουμε στην Ελλαδα ?,επειτα η χρηση του αδιαβροχου δεν συνισταται μονο για την βροχη αλλα και για το κρυο,βαλε στην εξισωση και καλα ισοθερμικα και το θεμα λυθηκε
ξεκινα με ενα πολυ καλο!!!τεσσαρων εποχων και αργοτερα θα βρεις και ενα συνολακι μονο για καλοκαιρι οπως οι περισσοτεροι!!!
 

ckalfas

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
BMW R 1200 GSA
KTM 640 ADV
Yamaha Virago 250
Τα πάντα στο μυαλό μου έχουν μπερδευτεί!!!
Σκέφτομαι σοβαρά με όσα διαβάζω στο δίκτυο να επενδύσω (γιατί περί επένδυσης πρόκειται) κάτι παραπάνω και να προχωρήσω στο Rev'it ή το Klim και σε αγορά εσωτερικών layers.

Ποιο όμως? Defender - Poseidon - Latitude - κάποιο άλλο???

Δε με ενοχλεί το θέμα αν θα έχει ή όχι έξτρα επένδυση αδιάβροχη ή όχι. Ούτως ή άλλως στις βροχές φοράω αδιάβροχα.
Απ' ό,τι κατάλαβα όλα ανταποκρίνονται εξαιρετικά στο κρύο. Με τη ζέστη όμως?
Ποιο έχει καλύτερους εξαερισμούς. Προφανώς και μιλάω για εξαερισμό εν κινήσει. Σταματημένος και μαγιό να φορούσα θα ψηνόμουν!
Υποψιάζομαι οτι αυτά με το Goretex στην εξωτερική πλέξη ίσως να είναι πιο ζεστά. Αλλά και πάλι Goretex είναι αυτό, δεν μπορώ να είμαι και σίγουρος!

Μεγάλη ζαλούρα σας έχω κάνει, αλλά μεγάλο και το ποσό που θα δώσω, οπότε να με συγχωρέσετε.
Μπες στο Google, πληκτρολόγησε το όνομα του συνόλου που σ' ενδιαφέρει και απόλαυσε τα βιντεάκια (του Revzilla συνήθως), δες τι έχουν, τι αερισμούς έχουν, το σχέδιο και αποφάσισε ποιο σου αρέσει περισσότερο, είτε οπτικά είτε λειτουργικά...
Απόλαυσέ το! Είναι από τις καλύτερες απολαύσεις, όπως και την περίοδο που έψαχνες μοτοσυκλέτα!
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Μπες στο Google, πληκτρολόγησε το όνομα του συνόλου που σ' ενδιαφέρει και απόλαυσε τα βιντεάκια (του Revzilla συνήθως), δες τι έχουν, τι αερισμούς έχουν, το σχέδιο και αποφάσισε ποιο σου αρέσει περισσότερο, είτε οπτικά είτε λειτουργικά...
Απόλαυσέ το! Είναι από τις καλύτερες απολαύσεις, όπως και την περίοδο που έψαχνες μοτοσυκλέτα!
Φίλε μου έχεις δίκιο. Είναι πραγματικά απόλαυση. Και θα ήταν ακόμα περισσότερο αν είχα τη δυνατότητα να τα πιάσω και να τα δοκιμάσω απο κοντά. Πόσο μαλακά ή σκληρά είναι, πώς κάθονται στο σώμα.
Δυστυχώς όμως θα διαθέσω ένα αρκετά μεγάλο ποσό για εξοπλισμό και πάω στα τυφλά.

Εννοείται πως έχω μπει στο revzilla και είδα κάθε πιθανό βίντεο, όπως και διάβασα και τις αξιολογήσεις που υπάρχουν. Το πρόβλημα είναι οτι σε τέτοια ποσά οι αξιολογήσεις είναι πολύ λίγες.

Οπτικά μου αρέσουν τα Rev'it. Απο χαρακτηριστικά νομίζω οτι το Klim ίσως είναι λίγο καλύτερο. Στο μήκος του παντελονιού είναι ίδια. Επειδή είμαι ψηλός και αδύνατος πιθανολογώ οτι τα rev'it (λόγω πιο στενής γραμμής γενικότερα) ίσως μου κάτσουν λίγο καλύτερα.

Κάψιμο, όπως έλεγα!!!
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Η παραγγελία δόθηκε οριστικά και (ελπίζω) αμετάκλητα!

Rev'it Defender Pro μπουφάν και παντελόνι. Μαζί και κάποιες εσωτερικές επενδύσεις για το κρύο.

Η μόνη αμφιβολία είναι για το μέγεθος του παντελονιού. Η στολή δεν υπήρχε για δοκιμή, συνεπώς δοκίμασα άλλα προϊόντα της Rev'it.
Το XL μου κολυμπούσε (στεκόταν μόνο τέρμα σφιγμένο), ενώ στο L με ενοχλούσαν λίγο, σε θέση οδήγησης, οι προστασίες των γοφών. Ίδωμεν!!!

Σας ευχαριστώ όλους!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Η παραγγελία δόθηκε οριστικά και (ελπίζω) αμετάκλητα!

Rev'it Defender Pro μπουφάν και παντελόνι. Μαζί και κάποιες εσωτερικές επενδύσεις για το κρύο.

Η μόνη αμφιβολία είναι για το μέγεθος του παντελονιού. Η στολή δεν υπήρχε για δοκιμή, συνεπώς δοκίμασα άλλα προϊόντα της Rev'it.
Το XL μου κολυμπούσε (στεκόταν μόνο τέρμα σφιγμένο), ενώ στο L με ενοχλούσαν λίγο, σε θέση οδήγησης, οι προστασίες των γοφών. Ίδωμεν!!!

Σας ευχαριστώ όλους!
Με την χρήση θα φαρδύνει λιγο και θα σου πέσει κουτί
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Ολα τα μανεκέν στο Advride μαζευτηκανε
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Σας ευχαριστω για τις ευχές σας. Καλά ταξίδια να έχουμε όλοι.

Και η πρώτη μικρή παρατήρηση.
Απο την αφή και μόνο (δεν πρόλαβε να χρησιμοποιηθεί) δείχνει να έχει εξαιρετική ποιότητα.
Ειδικά τα νέου τύπου προστατευτικά της revit σε αγκώνες, ώμους, γόνατα είναι ό,τι πιο άνετο έχω βάλει.
Παίρνουν αμέσως το σωστό σχήμα και κάθονται άνετα χωρίς να ενοχλούν.
Το δεύτερο που μου άρεσε είναι τα πολλά ρυθμιζόμενα σημεία έτσι ώστε να ταιριάζει κουτί σε κάθε σώμα.

Ετοιμος φιλε μου,ειχες δικιο για το υψος, ουτε στη φωτογραφια δεν χωρας!

adv phone
Το έχω ξαναπεί. Πρέπει να κόψω λίγο, απλά δεν ξέρω. Από πάνω από κάτω... Θα το σκεφτώ!!!!
 

kverop

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
Κώστας
Μοτό
BMW C650GT 2014
Έχω την αίσθηση οτι το μπουφάν με σφίγγει λίγο σε στήθος - ώμους.
Επειδή δεν έχω προηγούμενη εμπειρία απο αντίστοιχο jacket, δώστε μου τα φώτα σας.
Οι κινήσεις μου γίνονται σχετικά άνετα. Σχετικά όμως.
Δε θέλω να το βγάλω στο δρόμο για δοκιμή, μήπως και χρειαστεί αλλαγή.
Πρέπει να είναι τόσο τσίτα? Αν δώσετε και καμιά φωτό που να δείχνει πως πρέπει να κάθεται το μπουφάν ή το πως κάθεται σε εσάς, θα βοηθούσε.
 
Top Bottom