Παντελόνι 4 εποχών

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
βρήκα σε προσφορά σε μαγαζί στην Γερμανία σε μέγεθος XXL Long. Έχοντας ήδη αντίστοιχο μέγεθος σε Revit αλλά σε standard μήκος, θεωρώ ότι μάλλον θα το πετύχω
Αν το μοντέλο που είχες δεν είχε επιλογές στο μήκος, τότε το πιθανότερο στο XXL είναι στην μέση από το κανονικό και από το μακρύ, και αυτό που παράγγειλες θα είναι μόνο 2,5 εκατοστά μακρύτερο.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve

ωραία τιμή!
Πολυ καλή τιμή, κάπως πόνεσα τώρα που το είδα για τα 320 που έδωσα
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Εγώ πάντως είμαι 1,97 (με καβάλο περίπου 90εκ)
Μετρήθηκα πάλι και έχω inseam (καβάλο) 85cm που είναι εντός του range του XXL standard (83 - 87). Μεγάλη διαφορά με το δικό σου μήκος το οποίο δικαιολογεί και το θέμα που έχεις με την θέση ύψους στις επιγονατίδες.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Στο motocard έχει πολύ καλές τιμές σε κάποια Revit, το outback 3 το είχε 214€ και το παντελόνι νομίζω 180€(!!), εγώ είχα και εκπτωτικό -10% από την αγορά των μποτών.

Αν το μοντέλο που είχες δεν είχε επιλογές στο μήκος, τότε το πιθανότερο στο XXL είναι στην μέση από το κανονικό και από το μακρύ, και αυτό που παράγγειλες θα είναι μόνο 2,5 εκατοστά μακρύτερο.
Ξαναδες το προηγούμενο ποστ μου περί μεγεθών.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Έχει όντως πήρα πρόσφατα το revit sand 4 jacket 375€ εδώ το έβρισκα 450...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Ξαναδες το προηγούμενο ποστ μου περί μεγεθών.
Έχεις βρει μακρύ αδιάβροχο παντελόνι;
Ψάχνω για αδιάβροχο παντελόνι XXL που να έχει μήκος μπατζακιού πάνω από 90 cm και να μου καλύπτει το πόδι μέχρι τον αστράγαλο όταν είμαι πάνω στη μηχανή.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panda44

Μέλος
Όνομα
Απόστολος
Μοτό
Cb500x
Μεταξύ revit sand 4 και Dainese -EXPLORER 2 GORE-TEX θα προτιμούσατε κάποιο ή έχει κάποιος εμπειρία από το 2ο μιας και για το sand έχω διαβάσει αρκετά πράγματα που είναι γραμμένο στο forum
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έχεις βρει μακρύ αδιάβροχο παντελόνι;
Ψάχνω για αδιάβροχο παντελόνι XXL που να έχει μήκος μπατζακιού πάνω από 90 cm και να μου καλύπτει το πόδι μέχρι τον αστράγαλο όταν είμαι πάνω στη μηχανή.
Το αδιάβροχο σετ της nordcode που ψώνισα (το ακριβότερο από τα δύο)
Αδιάβροχο σετ Nordcode Rainsuit Wave μαύρο - Moto Market - Online Κατάστημα για τον Αναβάτη και τη Μοτοσικλέτα
φάνηκε ότι είναι αρκετά μακρύ όπως το δοκίμασα. Δεν το έχω βάλει ακόμα στον δρόμο όμως...
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Έχεις βρει μακρύ αδιάβροχο παντελόνι;
Ψάχνω για αδιάβροχο παντελόνι XXL που να έχει μήκος μπατζακιού πάνω από 90 cm και να μου καλύπτει το πόδι μέχρι τον αστράγαλο όταν είμαι πάνω στη μηχανή.
αμα βρεθεί τπτ με ενδιαφέρει και μενα γτ ειδικά στα αδιάβροχα παντελόνια παίζει μεγάλο θέμα με το μήκος
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
Εχει παρει κανενας αυτο? Σχολια?
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Εχει παρει κανενας αυτο? Σχολια?
Το έχω εγώ . Πολύ βολικό γιατί είναι πιο εύκολο στις κινήσεις από το sand που είχα δοκιμάσει και μετά από 18 μήνες χρήσης ουδέν πρόβλημα ποιοτικά.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Το έχω εγώ . Πολύ βολικό γιατί είναι πιο εύκολο στις κινήσεις από το sand που είχα δοκιμάσει και μετά από 18 μήνες χρήσης ουδέν πρόβλημα ποιοτικά.
Από αερισμό τί λέει? Είμαι μεταξύ αυτού και sand
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Καλό είναι. Δεν μπορώ να σου πω όμως αντικειμενικά γιατί μετά τον Απρίλιο δεν το έχω φορέσει. Έχει 2 φερμουάρ στους μηρούς και υπάρχει κυκλοφορία αέρα όταν τα ανοίγεις. Δεν έχει όμως πίσω ανοίγματα όπως το sand.
 

drogo

Μέλος
Περιοχή
Ωρωπος
Όνομα
Θωμας
Μοτό
Norden 901, EXC 4OO,
1) απο που φεύγει ο αέρας που μπαίνει απο τον μηρό?
2)μπορείς να φορέσεις μόνο την θερμική επένδυση χωρίς την αδιάβροχη?
Lining:

  • Easily removable warm lining.
Waterproofing:

  • Removable Hydratex®|G-liner membrane.
Αρα βγαινουν και οι δυο επενδυσεις...
 

Kardabix

Μέλος
Περιοχή
Αγρίνιο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
Yamaha XTZ 690
Δεν βγαίνει από κάπου. Αλλά οι επενδύσεις μπαίνουν και ξεχωριστά. Είναι ένα level πάνω το sand. οι επενδύσεις βγαίνουν απλά δεν το έχω φορέσει καλοκαίρι ακόμα...
 

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
Εχω το παντελόνι sand 4 , από πέρυσι το Νοέμβριο . Καλοκαίρι που το φόρεσα είναι εκπληκτικό . Όπως κ το μπουφάν . Δν με ενόχλησε η ζέστη καθολου σε σχέση με το καλοκαιρινο μπουφάν που είχα κ χρησιμοποιούσα .
 

xaotikos

Μέλος
Όνομα
ΚΙΜΩΝ
Μοτό
KTM 1290SAS
Aprilia Tuareg 660
KTM LC4 640E
το sand 4 αν δεν κάνω λάθος έχει μόνο εισαγωγή αέρα στους μηρούς και δεν έχει κάποια εξαγωγή πίσω, σωστά?

Αυτός είναι ένας μεγάλος ενδοιασμός για το αν πραγματικά κάνει για καλοκαιρινα ταξίδια ή χρειάζεται διατρητο (τύπου tornado3). Μπουφαν πχ πήρα το sand 4 γιατί και έχει πολλούς αεραγωγούς και ιδίως αυτός στο κεντρικό φερμουάρ πρέπει να κάνει σοβαρή δουλειά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Υπάρχουν άνθρωποι που αντέχουν και άλλοι που όχι.

Το sand 4 με ζεστό μηχανάκι, σε φάση που είχε 40αρια ατα ορεινά της Πελοποννήσου και η Αθήνα δεν θέλω να ξέρω καν, με έβγαλε διαδρομή κυριολεκτικά από το ξημέρωμα ως μετά τα μεσάνυχτα χωρίς ταλαιπωρία.
Δεν έχει "εξαγωγή" όντως. Έχει πολύ καλή διαπνοή το ύφασμα.

Το μπουφάν όπως το λες, απίστευτο επίσης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimprio

Μέλος
Περιοχή
Πάτρα
Όνομα
dimitris
Μοτό
GS 800
το sand 4 αν δεν κάνω λάθος έχει μόνο εισαγωγή αέρα στους μηρούς και δεν έχει κάποια εξαγωγή πίσω, σωστά?

Αυτός είναι ένας μεγάλος ενδοιασμός για το αν πραγματικά κάνει για καλοκαιρινα ταξίδια ή χρειάζεται διατρητο (τύπου tornado3). Μπουφαν πχ πήρα το sand 4 γιατί και έχει πολλούς αεραγωγούς και ιδίως αυτός στο κεντρικό φερμουάρ πρέπει να κάνει σοβαρή δουλειά.
Ναι μονο μπροστα εχει αερισμο. Το πηρα σε λευκο χρωμα και δν εχω θεμα με την ζεστη,εχει καλο αερισμο . Για το μπουφαν το κεντρικο που λες ειναι απιστευτο, παντα ανοιχτο το εχω. Βεβαια αμα εχεις ζελατινα παπουδιστικη δν θα σε βαραει αερας.
 
Top Bottom