Παντελόνι 4 εποχών

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Υπάρχουν άνθρωποι που αντέχουν και άλλοι που όχι.

Το sand 4 με ζεστό μηχανάκι, σε φάση που είχε 40αρια ατα ορεινά της Πελοποννήσου και η Αθήνα δεν θέλω να ξέρω καν, με έβγαλε διαδρομή κυριολεκτικά από το ξημέρωμα ως μετά τα μεσάνυχτα χωρίς ταλαιπωρία.
Δεν έχει "εξαγωγή" όντως. Έχει πολύ καλή διαπνοή το ύφασμα.

Το μπουφάν όπως το λες, απίστευτο επίσης.
λογικά φεύγει το μπατζακι στο κάτω μέρος
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Το αδιάβροχο σετ της nordcode που ψώνισα (το ακριβότερο από τα δύο)
Αδιάβροχο σετ Nordcode Rainsuit Wave μαύρο - Moto Market - Online Κατάστημα για τον Αναβάτη και τη Μοτοσικλέτα
φάνηκε ότι είναι αρκετά μακρύ όπως το δοκίμασα. Δεν το έχω βάλει ακόμα στον δρόμο όμως...
Έχεις κάνει καμια δοκιμή σε βροχή να μας πεις εντυπώσεις για το παντελόνι του σετ? Αδιαβροχοποίηση, μήκος, ποιότητα κτλ κτλ? Επίσης τι νούμερο πήρες?
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έχεις κάνει καμια δοκιμή σε βροχή να μας πεις εντυπώσεις για το παντελόνι του σετ? Αδιαβροχοποίηση, μήκος, ποιότητα κτλ κτλ? Επίσης τι νούμερο πήρες?
Ακόμα όχι στο παντελόνι, στο σακάκι ναι και είναι αρκετά ποιοτικό, καλύτερο από το προηγούμενο. Νούμερο δεν θυμάμαι, νομίζω XXL αλλά θα το δω και θα ενημερώσω.
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Ακόμα όχι στο παντελόνι, στο σακάκι ναι και είναι αρκετά ποιοτικό, καλύτερο από το προηγούμενο. Νούμερο δεν θυμάμαι, νομίζω XXL αλλά θα το δω και θα ενημερώσω.
Ναι στείλε όταν το δεις και ειδικά αν δοκιμάσεις το παντελόνι του γτ είμαι σε αναζήτηση για άμεση αγορά.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
σήμερα αγόρασα το alpinestars halo , έχει αδιάβροχη μεμβράνη που μπορείς να την βάλεις και από πάνω και 2 μεγάλους αεραγωγούς μπροστά που ανοίγουν με φερμουάρ και έχει χώρο να βάλεις το κομμάτι μέσα για να περνάει αέρας, θα κάνω δοκιμή και θα σας πω τι και πως πάντως είναι ποιοτικό αρκετά με level 2 προστασία

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Εγω δεν εχω δει κάτι τέτοιο, αλλά που θα χρησιμευε κατι τέτοιο, σαν παντελόνι sleeping bag θα ήταν... :rolleyes:
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Εγω δεν εχω δει κάτι τέτοιο, αλλά που θα χρησιμευε κατι τέτοιο, σαν παντελόνι sleeping bag θα ήταν... :rolleyes:
Χρησιμεύει για να το βάζεις και να το βγάζεις εύκολα φορώντας από μέσα ένα λεπτό fleece ή αν είναι καλοκαίρι βερμούδα.
Έχω αδιάβροχα παντελόνια με φερμουάρ σε όλο το μήκος του ποδιού και είναι πολύ βολικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Δεν καταλαβα ότι έλεγες για αδιάβροχο, για παντελόνι ον οφ νομιζα, παντελονι εντουρο που γίνεται και βερμουδα εχω δει μονο... Δεν νομίζω οτι σε παντελονι θα ηταν ανθεκτικό με όλο φερμουάρ στο μπατζακι.
 

Γιώργος 1

Μέλος
Περιοχή
Καλαμάτα
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
YAMAHA XT 600e 02
BMW R80 GS 88
Δεν καταλαβα ότι έλεγες για αδιάβροχο, για παντελόνι ον οφ νομιζα, παντελονι εντουρο που γίνεται και βερμουδα εχω δει μονο... Δεν νομίζω οτι σε παντελονι θα ηταν ανθεκτικό με όλο φερμουάρ στο μπατζακι.
Το αδιάβροχο το έφερα σαν παράδειγμα.
Λέω αν υπάρχει ένα κανονικό παντελόνι με προστατευτικά, και να έχει πλαϊνό φερμουάρ καλυπτόμενο με velcro, σε όλο το μήκος του ποδιού.
 

KO$74S81

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
. KTM 950 ADV 2004
.TM 250 2T 2010
Το αδιάβροχο το έφερα σαν παράδειγμα.
Λέω αν υπάρχει ένα κανονικό παντελόνι με προστατευτικά, και να έχει πλαϊνό φερμουάρ καλυπτόμενο με velcro, σε όλο το μήκος του ποδιού.
Δεν εχω δει κάτι τέτοιο... Μπορεί να υπάρχει.
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Έχετε δει κανα παντελόνι να έχει φερμουάρ σε όλο το μπατζάκι και να είναι και μακρύ;
Ναι, υπάρχουν. Πχ:

τα ψάχνεις σαν overpants, έχουν κι άλλες εταιρείες!
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
πηγα πηρα μποτες σημερα.κι επι τη ευκαιρια δοκιμασα το sand 4..μου εκατσε κουτι (1,85,υ 115κ)αλλα ειναι 80 ευρω φτηνοτερο απ το motocard και θα το παραγγειλω απο εκει
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
πηγα πηρα μποτες σημερα.κι επι τη ευκαιρια δοκιμασα το sand 4..μου εκατσε κουτι (1,85,υ 115κ)αλλα ειναι 80 ευρω φτηνοτερο απ το motocard και θα το παραγγειλω απο εκει
πριν μια εβδομάδα το ειχε 240
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
το πηρα στα 273 που το ειχε μεχρι χτες σαν προσφορα σημερα 359 .
Με γεία σου και καλοφόρετο.

Το Σάββατο το δοκίμασα σε χώμα και ήταν πολύ άνετο με εντουρομπότα. Σε μένα δεν χωράει επιγονατίδα εντούρο όμως. Οπότε φορέθηκε με τις δικιές του προστασίες στα γόνατα οι οποίες όμως κάθονται πολύ σταθερά γτ έχει ιμάντες ψηλά στη γάμπα που βοηθάνε πολύ στη σωστή εφαρμογή.
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
βγήκα και εγώ εχτές βόλτα με λίγο χώμα Υμηττό και ασφαλτο λαυριο καφέ και πίσω, το παντελόνι είναι εξαιρετικό, κάποια στιγμή στο βουνό ζεστάθηκα και άνοιξα τους 2 αεραγωγούς που έχει και ένιωθα τον αέρα στα πόδια, δεν περνει επιγονατίδα εντουρο αλλά έχει level 2 προστασία στα γόνατα. Alpinestars halo το παντελόνι. την αδιάβροχη επένδυση που είναι και αντιανεμικό δεν την πήρα καθόλου μαζί. πολύ ευχαριστημένος
 

CrazyMits

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
BMW F650GS 01'
πηγα πηρα μποτες σημερα.κι επι τη ευκαιρια δοκιμασα το sand 4..μου εκατσε κουτι (1,85,υ 115κ)αλλα ειναι 80 ευρω φτηνοτερο απ το motocard και θα το παραγγειλω απο εκει
Να ρωτήσω γιατί είμαι παρόμοια κυβικά. Xxl να υποθέσω το νούμερο?
 

strofakias

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
Το καλυτερο
Να ρωτήσω γιατί είμαι παρόμοια κυβικά. Xxl να υποθέσω το νούμερο?
πολυ σωστα και σε normal μηκος.το πιο μακρυ για το υψος μας ειναι υπερβολη,εφοσον καλυπτει πληρως το ποδι και λυγισμενο
 
Top Bottom