Πανωφόρι στο χώμα

batman

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
ktm 640 lc4 2000 respect
bmw r 1150 gs adventure 2003
Πως ντύνεστε στο χωμα?Ρωτάω για πανωφόρι.Συγκεκριμένα
1.θώρακα και απλό μπουφάν εντούρο χωρίς προστατευτικά και επενδύσεις
2.μπουφάν με επενδύσεις τύπου adventure και προστατευτικά σε πλάτη όμους αγκώνες χωρίς θώρακα απο μέσα...
Εννοείται μιλάω για εκδρομικό εντούρο ή travel enduro και όχι για μονοπατι,σφιχτα κομμάτια,hard enduro .Εκεί είναι σαφή τα πράγματα.
Γω όλα τα χρόνια χρησιμοποιούσα το συνδυασμό νο2 εκτός απο πολύ πολύ αρχές μου που ειχα έναν θώρακα που μου είχαν δώσει και ποτέ δεν με καλοβόλεψε..
Αλλά τωρα τελευταια με προβληματίζει λιγο η παρέα...Κατι καθαρόαιμα πέρνουν , θώρακες φοράνε,κάτι τέτοια....
 

Spyrious

Μέλος
Περιοχή
Ιωάννινα
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
00' TL1000R
22' 701 Enduro
Πέρνα μια βόλτα απο εδώ

 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στις εντουρόβολτες οπωσδήποτε θώρακας και μπουφάν ή μπλούζα αναλόγως των καιρικών συνθηκών.
Στις άλλες χωματόβολτες έχω ένα πιο ελαφρύ θώρακα (φωτό) που φοράω μέσα από το μπουφάν.
Και το μπουφάν μπορείς να φορέσεις με τις δικές του προστασίες αλλά προσωπικά δεν αισθάνομαι και πολύ ασφαλής με αυτό το συνδυασμό.


Στάλθηκε από το Nokia 8.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Οσο πιο καλο εξοπλισμο , τοσο πιο καλα θα νιωθεις και θα εισαι προστατευμενος.

Εγω παντα acerbis επιγονατιδες, leat μπλουζοθωρακα (πλατη ,θωρακα, ωμοι ,αγκωνες,πλευρα)
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700
Πως ντύνεστε στο χωμα?Ρωτάω για πανωφόρι.Συγκεκριμένα
1.θώρακα και απλό μπουφάν εντούρο χωρίς προστατευτικά και επενδύσεις
2.μπουφάν με επενδύσεις τύπου adventure και προστατευτικά σε πλάτη όμους αγκώνες χωρίς θώρακα απο μέσα...
Εννοείται μιλάω για εκδρομικό εντούρο ή travel enduro και όχι για μονοπατι,σφιχτα κομμάτια,hard enduro .Εκεί είναι σαφή τα πράγματα.
Γω όλα τα χρόνια χρησιμοποιούσα το συνδυασμό νο2 εκτός απο πολύ πολύ αρχές μου που ειχα έναν θώρακα που μου είχαν δώσει και ποτέ δεν με καλοβόλεψε..
Αλλά τωρα τελευταια με προβληματίζει λιγο η παρέα...Κατι καθαρόαιμα πέρνουν , θώρακες φοράνε,κάτι τέτοια....
 

manosxlv

Μέλος
Περιοχή
ΡΟΔΟΣ / ΟΙΚΙΑ ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ
Όνομα
ΜΑΝΟΣ
Μοτό
YAMAHA TENERE 700

Για πολυ καιρο χρησιμοποιουσα μονο μπουφαν οπως λες νο2, ωσπου δοκιμασα θωρακα και τον λοιπο εξοπλισμο που πρεπει στο χωμα για εκδρομικο εντουρο .
Τοτε καταλαβα..........δεν τα ξαναεβγαλα.
Οποτε δοκιμασε μια βολτα με θωρακα και θα δεις πως ειναι η αισθηση.[/QUOTE][/QUOTE]
 
Top Bottom