ΠαπουδιερεςVSλαδιερες και λοιπα σπαμStar!

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
λες να δωσουμε τα ρημαδια να παρουμε απο ενα τέτοιο???

Εξαρτατε Λιακο... Νιωθεις νεουδι το παιρνεις...


Σε πηραν τα χρονια ??? παρε τΣιεΣ...





@rodouma :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εξαρτατε Λιακο... Νιωθεις νεουδι το παιρνεις...


Σε πηραν τα χρονια ??? παρε τΣιεΣ...





@rodouma :roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
Νοιώθεις κουρασμένος και δεν μπορείς να πας με μεγάλο on off χώμα?
Παίρνεις 2-3 μηχανάκια.... Και στο τέλος θα τα κατάφερεις. :p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Νοιώθεις κουρασμένος και δεν μπορείς να πας με μεγάλο on off χώμα?
Παίρνεις 2-3 μηχανάκια.... Και στο τέλος θα τα κατάφερεις. :p
Με ολα πας αλλα το θεμα ειναι πως πας με το καθενα :p οι εντουραδες ειδικα εσας που μπαίνετε με τις γελαδες στο βουνο σας λενε μαζοχες το ξερεις ε?? :laugh::laugh::laugh:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Με ολα πας αλλα το θεμα ειναι πως πας με το καθενα :p οι εντουραδες ειδικα εσας που μπαίνετε με τις γελαδες στο βουνο σας λενε μαζοχες το ξερεις ε?? :laugh::laugh::laugh:
Μαζοχες, Μαγκες και πολλα αλλα που λεγατε στον τελευταιο Παρνωνα.....το ξερω:p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Σαδομαδοχισμος !!! Αν δεν ανεβαινατε θα τα τους ριχναμε πετρες και θα μενανε εκει. Διαλεξατε να μην τα αφησετε :laugh::laugh::laugh: το θεμα ειναι αλλο ομως οπως εχω ξαναπει πολλες φορες: πως ανεβαινεις εκει η οπουδηποτε αλλου με ενα ελαφρυ και πως με ενα βαρυ. Τι καταπονηση εχει το ενα και τι το αλλο . Γενικα το μονοκυλινδρο παει πολυ πιο γρηγορα στο βουνο. Απο κει και περα ολα ειναι θεμα γουστου και καπελου του καθενος
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Μη λες τετοιααααα...κι αλλοι λεγανε για μονοδρομους και βρεθηκανε με Γιαπωνεζα...κρυβε λογιααα ποτε δεν ξερειιιιις :D:happy:
:laugh::laugh::laugh::laugh: οταν παω 50 και δε θα μπορω να δαμασω τα κτμ θα παρω τζιες :roflmao:
 

rodouma

::..PRoVoΚάΤωΡ..::
Περιοχή
W
Όνομα
T
Μοτό
::..GT..::
:laugh::laugh::laugh::laugh: οταν παω 50 και δε θα μπορω να δαμασω τα κτμ θα παρω τζιες :roflmao:
...και Africa μπορείς να πάρεις στα 50 σου...γιατί όχι;; :D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σαδομαδοχισμος !!! Αν δεν ανεβαινατε θα τα τους ριχναμε πετρες και θα μενανε εκει. Διαλεξατε να μην τα αφησετε :laugh::laugh::laugh: το θεμα ειναι αλλο ομως οπως εχω ξαναπει πολλες φορες: πως ανεβαινεις εκει η οπουδηποτε αλλου με ενα ελαφρυ και πως με ενα βαρυ. Τι καταπονηση εχει το ενα και τι το αλλο . Γενικα το μονοκυλινδρο παει πολυ πιο γρηγορα στο βουνο. Απο κει και περα ολα ειναι θεμα γουστου και καπελου του καθενος
αρχισες παλι τη θεωρια .....κοτουλα:p
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
αρχισες παλι τη θεωρια .....κοτουλα:p
Δεν βλεπω καμια θεωρια αλλα μια πραγματικοτητα !! Σας περιμενα αν θυμασαι εκει κανα μισαωρο ωστε να περασετε 1000μετρα . Μετρησατε και κατι ψηλες μεχρι να βγειτε πανω να τα λεμε και αυτα. :laugh::laugh::laugh: και γενικα ολο σας περιμεναμε στην βολτα εσας με τους μαγκες :roflmao::roflmao::roflmao:
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Σαδομαδοχισμος !!! Αν δεν ανεβαινατε θα τα τους ριχναμε πετρες και θα μενανε εκει. Διαλεξατε να μην τα αφησετε :laugh::laugh::laugh: το θεμα ειναι αλλο ομως οπως εχω ξαναπει πολλες φορες: πως ανεβαινεις εκει η οπουδηποτε αλλου με ενα ελαφρυ και πως με ενα βαρυ. Τι καταπονηση εχει το ενα και τι το αλλο . Γενικα το μονοκυλινδρο παει πολυ πιο γρηγορα στο βουνο. Απο κει και περα ολα ειναι θεμα γουστου και καπελου του καθενος
ΟΚ και τώρα που θα κάνουμε αυτό που θέλουμε εύκολα κι όμορφα στο AdvtrOFFy..... ;;;;:cool:
Κι αν δε μας αρέσουν οι εντουράδες αλλά οι βόλτες διέλευσης στο βουνό;
Κι αν μπορούμε στα δύσκολα, όταν κι αν βρεθούμε;;; Απλώς δεν τα "κυνηγάμε"....


Λιάκο, τα μικρά είναι γι άλλο πράγμα. Καλά για κανά μονοημερο, ή μισής μέρας βόλτας γύρω-γύρω από το σπίτι μας.
Τα μεσαία και μεγάλα on/off (οτιδήποτε σε πάνω από 600 κυβικά εννοώ) είναι τρόπος ζωής, με ένα μηχανάκι για όλα ρε φίλος. Ειδικά τα δυκύλινδρα ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν βλεπω καμια θεωρια αλλα μια πραγματικοτητα !! Σας περιμενα αν θυμασαι εκει κανα μισαωρο ωστε να περασετε 1000μετρα . Μετρησατε και κατι ψηλες μεχρι να βγειτε πανω να τα λεμε και αυτα. :laugh::laugh::laugh: και γενικα ολο σας περιμεναμε στην βολτα εσας με τους μαγκες :roflmao::roflmao::roflmao:
Και δε μετρήσαμε καμιά ψιλή εκεί που λες ;)
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
ΟΚ και τώρα που θα κάνουμε αυτό που θέλουμε εύκολα κι όμορφα στο AdvtrOFFy..... ;;;;:cool:
Κι αν δε μας αρέσουν οι εντουράδες αλλά οι βόλτες διέλευσης στο βουνό;
Κι αν μπορούμε στα δύσκολα, όταν κι αν βρεθούμε;;; Απλώς δεν τα "κυνηγάμε"....


Λιάκο, τα μικρά είναι γι άλλο πράγμα. Καλά για κανά μονοημερο, ή μισής μέρας βόλτας γύρω-γύρω από το σπίτι μας.
Τα μεσαία και μεγάλα on/off (οτιδήποτε σε πάνω από 600 κυβικά εννοώ) είναι τρόπος ζωής, με ένα μηχανάκι για όλα ρε φίλος. Ειδικά τα δυκύλινδρα ;)
Δεν λεω για εντουρο μηχανακι αναφερομαι σε ktm640 ktm 690 bmw 650 xr 600transalp 650 κτλ κτλ . Ολα αυτα πανε εκει που λες και μεσα στο βουνο κινουνται με την διπλασια ταχυτητα. Και μην μου πεις οτι δεν ισχυει κατι τετοιο.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Κακά τα ψόμματα, το βουνό σου δίνει πράγματα τα οποία δεν απολαμβάνεις όταν οδηγείς επιθετικά. 'Εχεις την προσοχή του δρόμου και όχι του περιβάλλοντος με αποτέλεσμα να τελειώνει η βόλτα και να έχεις δει μόνο ότι μπορείς να δεις στις στάσεις που έκανες, ή στα μέρη που κατασκήνωσες.
Επί προσωπικού, τελειώνει η βόλτα και έχω ένα αίσθημα ότι δεν το ευχαριστήθηκα και μακάρι να είχα ακόμη μια μέρα στο βουνό.:cry:

Επίσης, το να περάσεις δύσκολα κομμάτια με βαριά και δυσκίνητα μηχανάκια, ε....είναι δύσκολο ρε φίλε πως να το κάνουμε.
Σεβασμός λοιπόν στους cowboys που επιχειρούν με τα άρματά τους σε τέτοια εδάφη.

:)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Δεν λεω για εντουρο μηχανακι αναφερομαι σε ktm640 ktm 690 bmw 650 xr 600transalp 650 κτλ κτλ . Ολα αυτα πανε εκει που λες και μεσα στο βουνο κινουνται με την διπλασια ταχυτητα. Και μην μου πεις οτι δεν ισχυει κατι τετοιο.
τα ΚΤΜ ναι, πάνε με τη διπλάσια ταχύτητα στα χώματα, αλλά δεν κάνουν όλα αυτά που λέω. Θυμήσου με ποιο μεκανάκι μου είπες ότι θα έρθεις (και συμφώνησα) ;)
Τα τρανσάλπ....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: ελπίζω να το έγραψες κατά λάθος, ή να κάνεις black humor:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh: ότι πάνε πιο γρήγορα από τα μεγάλα on/of οπουδήποτε!!!! Πάνε όμως εξίσου άνετα, αυτό ΟΚ. Άσε που από κάπου, όπου περνάνε τα GS ας πούμε, τα ΤΑ δυσκολεύονται πάαααρα πολύ (και μόνο ένεκα αναβάτη περνάνε κάποια ;) )
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Μαζοχες, Μαγκες και πολλα αλλα που λεγατε στον τελευταιο Παρνωνα.....το ξερω:p
:roflmao::roflmao::roflmao:

@gsmaniac και @forester.... στον Παρνωνα (και αλλου) σας εβγαλα το καπελο. Αυτο, απο εμενα και δημοσιως γραπτο τωρα πΧια....

Σας δινουμε ζωη με το Λιακο...και τωρα που ασπρισατε θα σας δινουμε και κανα απο τα 2-3 μηχανακια μας να παιρνετε και χαρα στα σκελια....:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Κακά τα ψόμματα, το βουνό σου δίνει πράγματα τα οποία δεν απολαμβάνεις όταν οδηγείς επιθετικά. 'Εχεις την προσοχή του δρόμου και όχι του περιβάλλοντος με αποτέλεσμα να τελειώνει η βόλτα και να έχεις δει μόνο ότι μπορείς να δεις στις στάσεις που έκανες, ή στα μέρη που κατασκήνωσες.
Επί προσωπικού, τελειώνει η βόλτα και έχω ένα αίσθημα ότι δεν το ευχαριστήθηκα και μακάρι να είχα ακόμη μια μέρα στο βουνό.:cry:

Επίσης, το να περάσεις δύσκολα κομμάτια με βαριά και δυσκίνητα μηχανάκια, ε....είναι δύσκολο ρε φίλε πως να το κάνουμε.
Σεβασμός λοιπόν στους cowboys που επιχειρούν με τα άρματά τους σε τέτοια εδάφη.

:)
Γιαννη καταρχην σε μια βολτα πχ 130 χλμ στο βουνο δεν γινεται να τα παει ολα καποιος τεζα μπαλαντεζα. Οποτε κατι θα δει και απο το βουνο. Περα απο αυτο ομως ειναι το τι ευχαριστεί και τον καθενα . Εμενα πιο πολυ πχ με ευχαριστει στο μεγαλύτερο κομμάτι της βολτα να ευχαριστηθώ τα χωματα και το μηχανακι και ας μην κανω ουτε μια σταση για φωτο .Δεν κατακρινω ομως το γτ παει καποιος με.μεγάλο μηχανακι στο βουνο . Καταρχην το εκανα και εγω και μπορει να το ξανακανω στο μελλον. Απλα επειδη εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα εγω προσωπικα κατεληξα στο οτι δεν αξιζει να σπαω ενα μηχανακι των 10-15-20-25 χιλιαδων στα βουνα και να ταλαιπωρούμε και εγω πιο πολυ αλλα να εχω ενα 2ο μονοκυλινδρο πιο ελαφρυ αφου εχω την δυνατοτητα αυτη και να το χαιρομαι στο επαρκο.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
τα ΚΤΜ ναι, πάνε με τη διπλάσια ταχύτητα στα χώματα, αλλά δεν κάνουν όλα αυτά που λέω. Θυμήσου με ποιο μεκανάκι μου είπες ότι θα έρθεις (και συμφώνησα) ;)
Τα τρανσάλπ....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: ελπίζω να το έγραψες κατά λάθος, ή να κάνεις black humor:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh: ότι πάνε πιο γρήγορα από τα μεγάλα on/of οπουδήποτε!!!! Πάνε όμως εξίσου άνετα, αυτό ΟΚ. Άσε που από κάπου, όπου περνάνε τα GS ας πούμε, τα ΤΑ δυσκολεύονται πάαααρα πολύ (και μόνο ένεκα αναβάτη περνάνε κάποια ;) )
Εδω αλλοι πηγαν και γυρισαν το κοσμο με βεσπα και εσυ μου λες να μην ερθω μεχρι τσ τρικαλα με το 640?:laugh: μια χαρα θα ερχομουν θα κουμπωνα και τις βαλιτσες πανω με ολη τη πραματια μεσα:p
 
Top Bottom