ΠαπουδιερεςVSλαδιερες και λοιπα σπαμStar!

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Γιαννη καταρχην σε μια βολτα πχ 130 χλμ στο βουνο δεν γινεται να τα παει ολα καποιος τεζα μπαλαντεζα. Οποτε κατι θα δει και απο το βουνο. Περα απο αυτο ομως ειναι το τι ευχαριστεί και τον καθενα . Εμενα πιο πολυ πχ με ευχαριστει στο μεγαλύτερο κομμάτι της βολτα να ευχαριστηθώ τα χωματα και το μηχανακι και ας μην κανω ουτε μια σταση για φωτο .Δεν κατακρινω ομως το γτ παει καποιος με.μεγάλο μηχανακι στο βουνο . Καταρχην το εκανα και εγω και μπορει να το ξανακανω στο μελλον. Απλα επειδη εχω δοκιμασει σχεδον τα παντα εγω προσωπικα κατεληξα στο οτι δεν αξιζει να σπαω ενα μηχανακι των 10-15-20-25 χιλιαδων στα βουνα και να ταλαιπωρούμε και εγω πιο πολυ αλλα να εχω ενα 2ο μονοκυλινδρο πιο ελαφρυ αφου εχω την δυνατοτητα αυτη και να το χαιρομαι στο επαρκο.
Αυτό είναι άλλο θέμα! Και είναι αυστηρά προσωπικό!
Ας πούμε , κάποιος που ζει σε μεγάλη πόλη εύκολα θα προτιμούσε για 2ο μηχανάκι ένα σκούτερ ή ένα μονοκύλινδρο δυομισάρι για κάθε μέρα, παρά ένα εντούρο. Κι αυτό προσωπικό..., έχει να κάνει με ανάγκες κι επιλογές.
Το θέμα όμως "έχω ένα μηχανάκι για όλα" είναι τελείως διαφορετικό.
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Δεν βλεπω καμια θεωρια αλλα μια πραγματικοτητα !! Σας περιμενα αν θυμασαι εκει κανα μισαωρο ωστε να περασετε 1000μετρα . Μετρησατε και κατι ψηλες μεχρι να βγειτε πανω να τα λεμε και αυτα. :laugh::laugh::laugh: και γενικα ολο σας περιμεναμε στην βολτα εσας με τους μαγκες :roflmao::roflmao::roflmao:
δεν σε ειδε κανεις με το 1190 ομως...
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Εδω αλλοι πηγαν και γυρισαν το κοσμο με βεσπα και εσυ μου λες να μην ερθω μεχρι τσ τρικαλα με το 640?:laugh: μια χαρα θα ερχομουν θα κουμπωνα και τις βαλιτσες πανω με ολη τη πραματια μεσα:p
άει μαρή κι εσύ στην Ινδία με βέσπα...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
όχι ότι δεν πας, πας! Αλλά θέλω να δω τα μούτρα σου ύστερα:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Τεο τα 2α ζαντολαστιχα και οι φθορες του βουνου στο μεγαλο ειναι η αγορα ενος δευτερου και πιο ανετου για αυτη τη χρηση μονο. Τεσπα περι ορεξεως. Εννοειτε οτι λεω κατι προσωπικο επειδη εχω περασει απο ολα τα σταδια κατεληξα οτι αυτο για μενα ειναι ρο σωστο. Για καποιον αλλο δεν ειναι και παει λεγοντας
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
άει μαρή κι εσύ στην Ινδία με βέσπα...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
όχι ότι δεν πας, πας! Αλλά θέλω να δω τα μούτρα σου ύστερα:laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
Θα δεις του πουλιου τα μουτρα που θα σας κανει πλακα με το βροντακα 3 μερες :roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
:roflmao::roflmao::roflmao:

@gsmaniac και @forester.... στον Παρνωνα (και αλλου) σας εβγαλα το καπελο. Αυτο, απο εμενα και δημοσιως γραπτο τωρα πΧια....

Σας δινουμε ζωη με το Λιακο...και τωρα που ασπρισατε θα σας δινουμε και κανα απο τα 2-3 μηχανακια μας να παιρνετε και χαρα στα σκελια....:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:
Τωρα αλήθεια θέλεις να κάνουμε κουβέντα για.... Μαλλιά?? :eek:
Και δεν έβγαλες κανένα καπέλο... Κράνος φοραγες:p
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Θα δεις του πουλιου τα μουτρα που θα σας κανει πλακα με το βροντακα 3 μερες :roflmao:
Να δεις τη φάτσα του, αν του δώσω να κουβαλήσει τα μισά πράγματα του 4ημερου;)
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Τεο τα 2α ζαντολαστιχα και οι φθορες του βουνου στο μεγαλο ειναι η αγορα ενος δευτερου και πιο ανετου για αυτη τη χρηση μονο. Τεσπα περι ορεξεως. Εννοειτε οτι λεω κατι προσωπικο επειδη εχω περασει απο ολα τα σταδια κατεληξα οτι αυτο για μενα ειναι ρο σωστο. Για καποιον αλλο δεν ειναι και παει λεγοντας
Είπαμε.... γούστα ;)
Με οτιδήποτε άλλο πλην μεγάλου ον/οφ, δε θα γούσταρα βολτάρες πολυήμερες τύπου advtrOFFy. Άσε τις μικτές βόλτες άσφαλτο πολύ/χώμα λίγο, αλλά σκληρό ενίοτε, τα 10ήμερα του καλοκαιριού δικάβαλος ;)
Το άλλο με τα ζαντολάστιχα, το είπα κι άλλη φορά. 350€ οι 2 ζάντες και τα λάστιχα που έτσι κι αλλιώς θα χρειαζόμουνα με όποιο μηχανάκι κι αν είχα. Κάποια χτυπήματα στις εξατμίσεις, τα θεωρώ παράσημα και δεν ασχολούμαι :)
Τίποτα άλλο!!!
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Να δεις τη φάτσα του, αν του δώσω να κουβαλήσει τα μισά πράγματα του 4ημερου;)
:laugh::laugh::laugh::laugh:
αφού ρε συ στον Πάρνωνα που μέναμε και σε δωμάτια κλπ, του κουβάλησα κι ένα σάκο:laugh::laugh::laugh:
Το νεσεσέρ με τις κρέμες είχε πίσω στη σέλα:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao: Δε χώραγε και τίποτις άλλο:p:p:p:p
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Παντως Δεν σας κατηγορω ετσι ειναι ο ανθρωπος οταν γερναει!!. Αγύριστο κεφαλι :laugh::laugh::laugh::laugh: μονο το πουλι κανει την διαφορα γατακια
:ll:


:pce:
 

#skliros_kariolis (geez996)

γιου μεικ μι κρ'υ'ζι ρε...
ADVRIDE Team
Περιοχή
Αττικης
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 300 EXC το tpi το καλό , το 6 gays
Τωρα αλήθεια θέλεις να κάνουμε κουβέντα για.... Μαλλιά?? :eek:
Και δεν έβγαλες κανένα καπέλο... Κράνος φοραγες:p
Οχι ρε κουβεντα δεν κανουμε για μαλλια... ετσι κι αλλιως λανσαρω μοδα δεκαετιας 80 με χαιτη.

Ψιλοκουβεντουλα κανουμε για νεα μοντελα μηχανακίων που θα βγουν στο μελλον και εμεις οι νεοι εχουμε ολο το μελλον μπροστα μας να καβαλησουμε....









Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Οχι ρε κουβεντα δεν κανουμε για μαλλια... ετσι κι αλλιως λανσαρω μοδα δεκαετιας 80 με χαιτη.
ειναι που λεει..το νου σου μην μπερδεψεις την βουρτσα με την @0U+sα γιατι θα μεινεις αχτενιστος...:plqtr:
 
Top Bottom