Παππουδιερα rulezzzzz!

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Είναι το must των φόρουμ αυτό. Ξέρουν κάνα 2 τι γίνεται. Ανεβάζει ο ένας το θέμα,τα λένε μεταξύ τους με κώδικα για να μην καταλάβουν οι εχθροί τι γίνεται κ οι άλλοι ψάχνουν. Λένε κάτι να πάρει εμπρός το θέμα, ρωτάνε δειλά δειλά μήπως βγάλουν κάποια άκρη, πέφτει και κάνα τηλέφωνο να μάθουν κάτι περισσότερο και ενδιάμεσα γελάνε που κ που για να μην νιώσουν άβολα με τους άλλους (που ούτε οι άλλοι ξέρουν). Και το έργο πάει τρένο.


Όπως κ να έχει καλοτάξιδο

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
αντιγραφή του επικού νήματος "*νόπανα αντμινς" από άλλο φόρουμ;
Ούτε καν..

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μόνον εγώ ,δεν έχω καταλάβει ,τι εννοείτε αμφότεροι ; :thnkg:
 

chaosm

Μέλος
Μόνον εγώ ,δεν έχω καταλάβει ,τι εννοείτε αμφότεροι ; :thnkg:
Αυτό λέω κ εγώ Κώστα. Ότι σε κάποια θέματα δε παίρνουμε χαμπάρι τι λέτε και προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη από τα γύρω γύρω

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μόνον εγώ ,δεν έχω καταλάβει ,τι εννοείτε αμφότεροι ; :thnkg:
Εντάξει αυτό που είπα ΗΤΑΝ εσωτερικό χιούμορ. Δεδομένου ότι πολύς κόσμος έχει θητεία και αλλού, περίμενα να το πιάσει κάποιος το αστείο, αλλά δεν. Εξηγώ λοιπόν:


Προ ετών, σε έναν γαλαξία πολύ πολύ μακριά, ανεβαίνει μιά αγγελία. Αν δεν με απατά η μνήμη ήταν για ένα καβασάκι, το οποίο είχε σοβαρά θέματα. Η αγγελία κατέβηκε ενώ κάποιος το γλυκοκοίταζε.

Στο επόμενο μικρό χρονικό διάστημα, μπορεί λεπτών, μπορεί ωρών, νήμα με τίτλο "****όπανα αντμινς" και περιεχόμενο -τυχαία- παρόμοιο με αυτό που έγραψε ο chaosm, ότι και καλά το μοντ/αντμιν τιμ "κλέβει" από τα απλά μέλη τα καλά τα μηχανάκια για την πάρτη του φιλτράροντας ή και κατεβάζοντας τις καλές τις αγγελίες πριν τις δει το πολύ κοινό και δρώντας γενικότερα παρασκηνιακά χρησιμοποιώντας την πλατφόρμα για ίδιον όφελος. Προφανώς και ενδέχεται να έχει γίνει γιατί όρκο να πάρεις για ανθρώπους που δεν ξέρεις δεν υπάρχει λόγος, από την άλλη είναι επίσης προφανές ότι σε ΕΚΕΙΝΗ την περίπτωση για την οποία εξοργίστηκε ο εν λόγω τύπος δεν ήταν έτσι. Το νήμα ήταν απλά ε-πι-κο και εννοείται ξέφυγε από τα κόσμια και εννοείται σβήστηκε. Ξαναεμφανίστηκε για λίγο το 2017 να θυμηθούν οι νεότεροι πως διασκέδαζε ο κόσμος κάποτε στα φόρα, πριν την επέλαση του καθωσπρεπισμού, πριν μπουν κανόνες που δεν θα άφηναν τον χώρο να γίνει κερκίδα και να κατανοήσουν γιατί το τιμ αποκαλείται χαϊδευτικά έκτοτε "τα ***πανα" και σβήστηκε πάλι.

Οπότε ναι, αν δεν προέρχεσαι από έναν γαλαξία πολύ πολύ μακριά, το αστείο δεν το πιάνεις και σε αυτό δίνω ένα δίκιο.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Αυτό λέω κ εγώ Κώστα. Ότι σε κάποια θέματα δε παίρνουμε χαμπάρι τι λέτε και προσπαθούμε να βγάλουμε άκρη από τα γύρω γύρω

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ποιοί & Τι δεν καταλάβατε ;

Πήρα ένα GS(βλ.Παππουδιέρα) το Νοέμβρη.
Προχθές ,το έδωκα στον Χριστόφ ,γιατί εγώ αποφάσισα να πάρω ένα νεότερο GSAdv.
Αφού το νήμα ,το είχα ανοίξει για την πρώτη μου Παππουδιέρα(βλ.GS) ,την οποία πήρε ο Χριστόφ ,είπα να του πούμε ΚαλοΤάξιδη απ'εδώ.
Κι αφού ξαναπήρα Παππουδιέρα ,πιό χοντρή ,την έβαλα στο ίδιο νήμα ,για να μην ανοίξω άλλο ,Παππουδιέρα ΡουλΖΖΖ ,αφού...
Απλά κ συγκεκριμένα πράγματα...
Ποιά γύρω-γύρω κ ποιοί γρίφοι ρε συ...;
Καλά να είμαστε κ να χαμογελάμε ,όπως μπορεί κι όπως την βρίσκει ο καθείς. :friendship:
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εντάξει αυτό που είπα ΗΤΑΝ εσωτερικό χιούμορ. Δεδομένου ότι πολύς κόσμος έχει θητεία και αλλού, περίμενα να το πιάσει κάποιος το αστείο, αλλά δεν. Εξηγώ λοιπόν:


Προ ετών, σε έναν γαλαξία πολύ πολύ μακριά, ανεβαίνει μιά αγγελία. Αν δεν με απατά η μνήμη ήταν για ένα καβασάκι, το οποίο είχε σοβαρά θέματα. Η αγγελία κατέβηκε ενώ κάποιος το γλυκοκοίταζε.

Στο επόμενο μικρό χρονικό διάστημα, μπορεί λεπτών, μπορεί ωρών, νήμα με τίτλο "*όπανα αντμινς" και περιεχόμενο -τυχαία- παρόμοιο με αυτό που έγραψε ο chaosm, ότι και καλά το μοντ/αντμιν τιμ "κλέβει" από τα απλά μέλη τα καλά τα μηχανάκια για την πάρτη του φιλτράροντας ή και κατεβάζοντας τις καλές τις αγγελίες πριν τις δει το πολύ κοινό και δρώντας γενικότερα παρασκηνιακά χρησιμοποιώντας την πλατφόρμα για ίδιον όφελος. Προφανώς και ενδέχεται να έχει γίνει γιατί όρκο να πάρεις για ανθρώπους που δεν ξέρεις δεν υπάρχει λόγος, από την άλλη είναι επίσης προφανές ότι σε ΕΚΕΙΝΗ την περίπτωση για την οποία εξοργίστηκε ο εν λόγω τύπος δεν ήταν έτσι. Το νήμα ήταν απλά ε-πι-κο και εννοείται ξέφυγε από τα κόσμια και εννοείται σβήστηκε. Ξαναεμφανίστηκε για λίγο το 2017 να θυμηθούν οι νεότεροι πως διασκέδαζε ο κόσμος κάποτε στα φόρα, πριν την επέλαση του καθωσπρεπισμού, πριν μπουν κανόνες που δεν θα άφηναν τον χώρο να γίνει κερκίδα και να κατανοήσουν γιατί το τιμ αποκαλείται χαϊδευτικά έκτοτε "τα πανα" και σβήστηκε πάλι.

Οπότε ναι, αν δεν προέρχεσαι από έναν γαλαξία πολύ πολύ μακριά, το αστείο δεν το πιάνεις και σε αυτό δίνω ένα δίκιο.
Δεν γνωρίζω για τι μιλάς ,ούτε εχω υπ'όψιν μου αυτό το παλιό περιστατικό που εξιστορέις ,ούτε σε πιό φόρουμ ανέβηκε.
Αλλά ,όπως το εξηγείς ,καμία σχέση.
Το δικό μου μηχανάκι ,δεν μπήκε ποτέ αγγελία.
Ούτε εδώ ,ούτε πουθενά.
Με τον Χριστόφορο είμαστε φίλοι κ στην πραγματική Ζωή.
Εψαχνε για ένα καλό κ καθαρό GS ,εγώ είχα ανησυχίες για το επόμενο ,τα'παμε μεταξύ μας ,πήρε το δικό μου ,κι εγώ πήρα ένα GSAdv από τον Παναγιωτόπουλο.

Βλέπεις κάποια σχέση με αυτό που εξιστορείς ;
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Δεν γνωρίζω για τι μιλάς ,ούτε ε΄χω υπ'όψιν μου αυτό το παλιό περιστατικό.
Αλλά ,όπως το εξηγγείς ,καμία σχέση.
Το δικό μου μηχανάκι ,δεν μπήκε ποτέ αγγελία.
Με τον Χριστόφορο είμαστε φίλοι κ στην πραγματική Ζωή.
Εψαχνε για ένα καλό κ καθαρό GS ,εγώ είχα ανησυχίες για το επόμενο ,τα'παμε μεταξύ μας ,πήρε το δικό μου ,κι εγώ πήρα ένα GSAdv από τον Παναγιωτόπουλο.

Βλέπεις κάποια σχέση με αυτό που εξιστορέις ;
όχι.

είδα μιά σχέση ανάμεσα σε αυτό που είπε ο chaosm και αυτό που πίστευε ο άλλος τότε, γέλασα πολύ και δέχομαι ότι το αστείο ήταν "για λίγους δυνατούς λύτες" παρά ταύτα ήταν αστείο. Τώρα προσπαθώ να καταλάβω αν έχεις/έχετε αρπαχτεί ή όχι γιατί το κείμενο δεν βοηθάει και αν πραγματικά ένα νήμα για τα καλοτάξιδα θα καταντήσει παρεξήγηση.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
όχι.

είδα μιά σχέση ανάμεσα σε αυτό που είπε ο chaosm και αυτό που πίστευε ο άλλος τότε, γέλασα πολύ και δέχομαι ότι το αστείο ήταν "για λίγους δυνατούς λύτες" παρά ταύτα ήταν αστείο. Τώρα προσπαθώ να καταλάβω αν έχεις/έχετε αρπαχτεί ή όχι γιατί το κείμενο δεν βοηθάει και αν πραγματικά ένα νήμα για τα καλοτάξιδα θα καταντήσει παρεξήγηση.
Εγώ δεν αρπάχτηκα με κανέναν.
Να καταλάβω τι εννοούσατε θέλησα.
Και όντως ,αυτό το νήμα ανοίχτηκε για να μοιραστούμε την χαρά μας.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Να καταλάβω τι εννοούσατε θέλησα.
Δεν εννοούσαμε το ίδιο πράγμα. Βασικά δεν έχω καν καταλάβει αν ο chaosm έκανε πλάκα ή όχι, ακόμα. Είναι προφανές ότι σε ένα φόρουμ με μερικές χιλιάδες μέλη κάποιοι θα γνωρίζονται καλύτερα από άλλους και δεν χρωστάει κανείς εξηγήσεις στο τι κοινωνικές επαφές έχει, πότε και με ποιούς.

Τεσπα, μένουμε στο καλά χιλιόμετρα να έχετε :)
 

joks

Μέλος
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Africa 750
όχι.

είδα μιά σχέση ανάμεσα σε αυτό που είπε ο chaosm και αυτό που πίστευε ο άλλος τότε, γέλασα πολύ και δέχομαι ότι το αστείο ήταν "για λίγους δυνατούς λύτες" παρά ταύτα ήταν αστείο. Τώρα προσπαθώ να καταλάβω αν έχεις/έχετε αρπαχτεί ή όχι γιατί το κείμενο δεν βοηθάει και αν πραγματικά ένα νήμα για τα καλοτάξιδα θα καταντήσει παρεξήγηση.
Εγώ πάντως σε καταλαβαίνω, δυστυχώς όμως οι συνειρμοί που κάνουμε και είναι πραγματικά αστείοι για εμάς χάνουν πολύ στην μεταφορά.
Κάποτε προσπαθουσα και εγώ να τους μοιραστώ, τώρα έχω απλά συνηθίσει να ακούω τους κολλητούς τους μου να λένε: "πάλι μόνος του γελάει ο μαλ@κας"
Καλοριζικη η καινούργια, καλοριζικη να είναι και η παλιά αφού έμεινε εντός της "οικογένειας".
 

chaosm

Μέλος
Δεν εννοούσαμε το ίδιο πράγμα. Βασικά δεν έχω καν καταλάβει αν ο chaosm έκανε πλάκα ή όχι, ακόμα. Είναι προφανές ότι σε ένα φόρουμ με μερικές χιλιάδες μέλη κάποιοι θα γνωρίζονται καλύτερα από άλλους και δεν χρωστάει κανείς εξηγήσεις στο τι κοινωνικές επαφές έχει, πότε και με ποιούς.

Τεσπα, μένουμε στο καλά χιλιόμετρα να έχετε :)
Είναι η πλάκα που περιέχει μια μικρή δόση αλήθειας. Αλλά παραμένει πλάκα...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom