Παρέα Κρήτης (για να μαζευόμαστε σιγά σιγά)

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S
Γιάννη δυστηχώς οι μπάρες παραμένουν στο ίδιο σημείο και με τέτοιο τρόπο ώστε απο τα πλάγια να μην εχεις χώρο
να περάσεις. :mad::mad:
 

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Γιάννη δυστηχώς οι μπάρες παραμένουν στο ίδιο σημείο και με τέτοιο τρόπο ώστε απο τα πλάγια να μην εχεις χώρο
να περάσεις. :mad::mad:
Το 2012 πάντως ήταν έτσι:



@Markas , νομίζω κάτι είχες γράψει πρόσφατα σχετικά...


Τι, χωρίς το σπήλαιο της Μιλάτου; Και χωρίς καφεδάκι στα Βλυχάδια; Και χωρίς την όμορφη παραθαλάσσια μέχρι τις κάτω Σέλλες και την επίσης όμορφη ανάβαση στις Σέλες; Και χωρίς ανεμογεννήτριες; (έχει τσιμεντόδρομο) :D
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Καλή βόλτα! Την επόμενη προς Ρεθεμνος να έρθουμε κι εμείς :D
 

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S
Το 2012 πάντως ήταν έτσι:



@Markas , νομίζω κάτι είχες γράψει πρόσφατα σχετικά...



Τι, χωρίς το σπήλαιο της Μιλάτου; Και χωρίς καφεδάκι στα Βλυχάδια; Και χωρίς την όμορφη παραθαλάσσια μέχρι τις κάτω Σέλλες και την επίσης όμορφη ανάβαση στις Σέλες; Και χωρίς ανεμογεννήτριες; (έχει τσιμεντόδρομο) :D

xxaxaxaxaxaxaxaxa εντάξει εντάξει , μη βαράτε!!:):)
Εδω εχω τον milvas και προσπαθώ να τον πείσω.... :biker:

Νομίζω οτι παραπάνω στις ανεμογεννήτριες ο δρόμος είναι κλειστός με πλέγμα....
μια βόλτα προς τα εκεί θα μας λύσει την απορία.
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
καλημερα κρητη
φιλος σερβος με μηχανη ειναι κρητη χανια
λογο απεργιων ισως χρειαστη να φυγει με αεροπλανο και να αφησει την μηχανη και μετα το περας των απεργιων να γυρισει να την παρει
υπαρχει καποιος με χωρο να την φυλαξουμε???
ενα lc ειναι
νομιζω ισως χρειαστη φυλαξη για ηρακλειο λογο αεροδρομιου σοφια θα παει
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
xxaxaxaxaxaxaxaxa εντάξει εντάξει , μη βαράτε!!:):)
Εδω εχω τον milvas και προσπαθώ να τον πείσω.... :biker:

Νομίζω οτι παραπάνω στις ανεμογεννήτριες ο δρόμος είναι κλειστός με πλέγμα....
μια βόλτα προς τα εκεί θα μας λύσει την απορία.
Στις ανεμογεννήτριες έχει αναχώματα τα οποία με λίγη προσπάθεια τα είχαμε περάσει. Κοντά στο εκκλησάκι περνάει. @Markas πού'σαι;

_________________
Ντακάρετε-φον
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
καλημερα κρητη
φιλος σερβος με μηχανη ειναι κρητη χανια
λογο απεργιων ισως χρειαστη να φυγει με αεροπλανο και να αφησει την μηχανη και μετα το περας των απεργιων να γυρισει να την παρει
υπαρχει καποιος με χωρο να την φυλαξουμε???
ενα lc ειναι
νομιζω ισως χρειαστη φυλαξη για ηρακλειο λογο αεροδρομιου σοφια θα παει
Για Χανιά υπάρχει χώρος :) στον καλό φίλο @dimigs
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Το Μιραμπέλο είναι ταμάμ για χαλαρή βολτούλα, τόσο ασφάλτινη όσο και χωμάτινη (φάρος Αφορεμένου από τις ανεμογεννήτριες, αν καταφέρουμε να βρούμε τον δρόμο και παρακάμψουμε τις επιχωματώσεις και την μπάρα:devilish: ). Θα ξέρω μάλλον το Σάββατο και αν έρθω θα είμαι διπλός.
Θα κανονισεις να παρεις και τον αλλο να παμε παρεα ;)
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
καλημερα κρητη
φιλος σερβος με μηχανη ειναι κρητη χανια
λογο απεργιων ισως χρειαστη να φυγει με αεροπλανο και να αφησει την μηχανη και μετα το περας των απεργιων να γυρισει να την παρει
υπαρχει καποιος με χωρο να την φυλαξουμε???
ενα lc ειναι
νομιζω ισως χρειαστη φυλαξη για ηρακλειο λογο αεροδρομιου σοφια θα παει
Κατι εχω υποψην μου για ηρακλειο,ισως να μπορω να την φυλαξω στο παρκιν της δουλειας μου, αν χρειαστει στειλε μου pm να κανονισουμε
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
εγω ενα κι ενα. Μην ειναι κανα κουμουτσοαυτοκολλητο... διακριτικα να ναι.. ευχαριστω:p
Οκ ;) θα σου παρω και θα τα φυλαξω για οταν ξανακατεβεις, αρκει να ερθεις με την μηχανη κι οχι αεροπλανατος..
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
καλημερα κρητη
φιλος σερβος με μηχανη ειναι κρητη χανια
λογο απεργιων ισως χρειαστη να φυγει με αεροπλανο και να αφησει την μηχανη και μετα το περας των απεργιων να γυρισει να την παρει
υπαρχει καποιος με χωρο να την φυλαξουμε???
ενα lc ειναι
νομιζω ισως χρειαστη φυλαξη για ηρακλειο λογο αεροδρομιου σοφια θα παει
Οι απεργίες λήγουν όπως είπαν την Τρίτη. Δεν μπορεί να περιμένει 3-4 μέρες; Πάρε τον Σπύρο ένα τηλέφωνο μήπως μπορέσει να βάλει τη μαούνα στο μαγαζί για λίγες μέρες αν και είναι ήδη αρκετά γεμάτο. Εξάλλου όλοι μας θέλουμε να δοκιμάσουμε το LC... :p
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator

Markas

Μέλος
Περιοχή
Ηράκλειο Κρήτη
Όνομα
Νίκος
Μοτό
BMW F800GS
Yamaha WR250R
Στις ανεμογεννήτριες έχει αναχώματα τα οποία με λίγη προσπάθεια τα είχαμε περάσει. Κοντά στο εκκλησάκι περνάει. @Markas πού'σαι;

_________________
Ντακάρετε-φον
Το 2012 πάντως ήταν έτσι:



@Markas , νομίζω κάτι είχες γράψει πρόσφατα σχετικά...



Τι, χωρίς το σπήλαιο της Μιλάτου; Και χωρίς καφεδάκι στα Βλυχάδια; Και χωρίς την όμορφη παραθαλάσσια μέχρι τις κάτω Σέλλες και την επίσης όμορφη ανάβαση στις Σέλες; Και χωρίς ανεμογεννήτριες; (έχει τσιμεντόδρομο) :D
xxaxaxaxaxaxaxaxa εντάξει εντάξει , μη βαράτε!!:):)
Εδω εχω τον milvas και προσπαθώ να τον πείσω.... :biker:

Νομίζω οτι παραπάνω στις ανεμογεννήτριες ο δρόμος είναι κλειστός με πλέγμα....
μια βόλτα προς τα εκεί θα μας λύσει την απορία.


Δεν τα ξερω καθολου αυτα τα μερη...τι λες? αξιζει τον κοπο να κινηθουμε προς τα κει???
Μικρο κομματι φαινεται σχετικα,οποτε σε χαλαρους ρυθμους το γυρναμε ολο..
Για ριξε προτασεις...ή αν εχεις κατι αλλο στο μυαλο..
Καταρχάς, το Μεραμπέλο είναι πανέμορφο μέρος και αξίζει μια χαλαρή βόλτα. Μια 200ρα χλμ πάνε από Ηράκλειο, περίπου.
Και εγώ, πολύ πιθανόν μέσα, θα ρωτήσω γυναίκα κτλ αν μπορέσουμε.
Πρόταση για διαδρομή αλλά προφανώς ότι πείτε μέσα είμαι.
https://www.google.gr/maps/dir/35.293317,25.5286572/Κουρούνες/35.3369825,25.7167013/35.2997967,25.7274524/@35.2896373,25.5963067,8213m/data=!3m1!1e3!4m31!4m30!1m5!3m4!1m2!1d25.602453!2d35.3057652!3s0x149a79d994c6b203:0x2f57db7fd6132de!1m10!1m1!1s0x149a7841716274c5:0x50719e0f990000d!2m2!1d25.6363449!2d35.2786584!3m4!1m2!1d25.6674202!2d35.3426777!3s0x14909d86b584b803:0x89758ead472dfcc4!1m10!3m4!1m2!1d25.746202!2d35.3336224!3s0x14909c7211c494ed:0xfc0b66fe7302f6ef!3m4!1m2!1d25.7605904!2d35.3316703!3s0x14909b89815f68d7:0x3ed25df3e46d932c!1m0!3e0
Από Τσαμπί για Κουρούτες είναι χώμα, το Αδιέξοδο στα Φινοκαλιά είναι για να δούμε τη μονή (τσιμεντόδρομος), η παράκαμψη από Βλυχάδια είναι όλη άσφαλτος, αν ανεβούμε από Σέλλες τουλάχιστον. Αν ανεβούμε όπως στο χάρτη Βρουχά, η ανάβαση είναι χώμα. Όσον αφορά τον Αφορεσμένο, πιθανότατα περνάει όπως έδειξε ο @yns , εκτός και αν έχουν βάλει έξτρα εμπόδια.
Γενικά, και 100% άσφαλτος είναι όμορφα απλά Τσαμπί-Κουρούτες απλά γλιτώνουμε πάνω κάτω Νεάπολη+ το ότι είναι μία "αμόλυντη" διαδρομή με βατό (αν δεν έχει αλλάξει κάτι) χώμα.
 
Top Bottom