Παρέα Κρήτης (για να μαζευόμαστε σιγά σιγά)

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S
1)jmar
2)Aronisthemis
3)dimigs
4)Adventure950 (Βαγγέλης)
5)Nick_990(οι 3 απο κατω ειναι φιλοι μου που δεν ειναι φορουμιτες)
6)ζαχαρης1400
7)μανος1050
8)Δημητρης950 ?????? (σαββατο θα ξερει σιγουρα αν ερθει)
9)milvas
10) miouos
11)gpikrakis
12)Manuel650
13)φίλος Manuel650

Έλα άλλος ένας να φύγουμε από τον γρουσουζικο αριθμό 13 :D
Το είπα σε ενα παληκάρι με TDM αλλά με το που άκουσε πόσα ΚΤΜ θα είμαστε το ξανασκέφθηκε!
:p:D:wacky::wacky:
 

yns

Today is life, tomorrow never comes
Περιοχή
Ηράκλειο
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 990 Adventure
Honda NX650 Dominator
Βρε ΚΤΜάδες, είπαμε, πριν πάμε βόλτα με τους Βαυαρούς έχουμε κάνει σέρβις στα μηχανάκια!!! Τώρα θα'χουν να λένε... :p
Ελπίζω τουλάχιστον να τους ρίξατε στ'αυτιά στις στροφές!
 

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S
Βρε ΚΤΜάδες, είπαμε, πριν πάμε βόλτα με τους Βαυαρούς έχουμε κάνει σέρβις στα μηχανάκια!!! Τώρα θα'χουν να λένε... :p
Ελπίζω τουλάχιστον να τους ρίξατε στ'αυτιά στις στροφές!
Να σου πει ο jmar που τον πέρασα απο πάνω σε ενα σφιχτό κομμάτι!:wacky::wacky::muted::muted:
Τώρα βέβαια βρήκε να λέει , μας έτυχαν 2 χαζομάρες και κάτι έγινε...
:alien::alien:

Φώτο θα ανεβάσω και εγω σε λίγο....προς το παρόν βλέπω την γυναίκα της ζωής μου πριν την πάρει ο ύπνος:sleep::sleep:
 

Adventure950

Παντού πορτοκαλί!
Περιοχή
Άγιος City
Όνομα
Vaggelis
Μοτό
KTM Adventure 950 S
Μία στα πεταχτά....
Εδω διακρίνουμε τα χαμόγελα των ανθρώπων που είναι κάτοχοι ΚΤΜ!!






Ο Johnnys (jmar), είχε αναλάβει τα καθήκοντα του ξεναγού αλλα στο τέλος ζητήσαμε τα λεφτά μας πίσω μιας και η ξενάγηση ήταν ελλιπής :pointu:

Και εναν απολογισμό της ημέρας.
Σύνολο χλμ 389 χλμ , μπορεί να περάσαμε και τα 400!
Το παρεάκι το μισό γνωστό , τους υπόλοιπους τους γνώρισα σήμερα.
Πολύ καλά παιδιά όλοι τους , με κέφι-όρεξη για οδήγηση και για πλάκα!

Για όσους δεν ήρθαν απλά έχασαν μια πολύ γεμάτη βόλτα απο στροφιλίκι αλα σαπουνάδα (σε κάποια σημεία η άσφαλτος γυάλιζε)
με καλή παρέα και πειράγματα διοτι ως καλοί μοτοσυκλετιστές , εαν δεν θάψεις το μηχανάκι του φίλου σου τι σόι μοτο/της είσαι! :barefoot::barefoot::ok::ok:


Παιδιά , σίγουρα θα τα ξαναπούμε και εως τότε , να είμαστε όλοι καλά!!
 

Themis Aronis

Μέλος
Περιοχή
Χανια
Όνομα
Θεμης
Μοτό
BMW R 1200 GS 07
Στην βαση μου και εγω ...! Ωραία παρέα γέλιο ατελείωτο ...! Ωραία διαδρομή. ( σύνολο: 310χλμ ) με ατέλειωτες στροφές ..! Και μετα απο μια τέτοια εξαντλητική διαδρομή είπαμε να φάμε και ένα αρνί ....! (ΟΛΟΚΛΗΡΟ)
Και στην άλλη με το καλο ....!
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πίσω στην βάση κι εγώ μετά από ένα κομμάτι γαλακτομπουρεκο :D
Επερασαμ όμορφα όμορφα όμορφα! Η παρέα δυνατή στριψαμε όμορφα, λίγο η ζέστη μας ταλαιπωρησε αλλά ηπιαμε 5-10 λίτρα νερό ο καθένας, χάρηκα που σας γνώρισα όλους παλιοκατεμαδες και μη, στην επόμενη με καλό.

P.S από πάνω πήγε να με περάσει ο κιαρατας ο Adventure 950 εκμεταλλευομενος το σαθρο οδοστρωμα και τα αντίσπιν TCS Airbag λαμπάκια που αναβαν στο παλιοbmw :p

P.S 2 Μετά από 40 χλμ επαρχιακου αυτός ο παλιοχαρακτηρας @Adventure950 άρχισε να διαμαρτυρεται δια μια στάσην διότι ο π@πουδακος είχε γίνει... πάνω στην σερβιετα... εεχμ ανατομικη σέλα ήθελα να πω :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Άφιξη φασαριοζων στις Μαργαρίτες :p





Ο Nick_990, αχ τα νιάτα σου να χα ρε κιαρατα :D



Milvas δεξιά με το παλιομηχανο του @yns :p




Αυτά είναι μηχανάκια :D





Εγώ το είπα...Να κρατάτε μάστορα :p



Μετά τις Μαργαριτες κατέβηκαμε απ τους πρόποδες του Ψηλορειτη προς Αγία Γαλήνη για την στάση του Adventure950 που λέγαμε, φώτο δεν έχω, οι άλλοι :D

Εκεί μας υποδέχτηκε ένας μαγαζατορας στο λιμανάκι δίπλα με τις θερμότερες διαθέσεις... "Μα καλά εδώ κάτω απ το μαγαζί βάλατε τα μηχανάκια" , του λέω ρε μάστορα έχει 36 βαθμούς κι εδώ είναι το μοναδικό δέντρο δεν μας λυπασαι; 5 λεπτά μια στάση για νερό. Το οποίο νερό το πήραμε απ το δίπλα μαγαζί έτσι για σπάσιμο χαχαχα. Έχουν βολευτεί με τους ξένους και μας διώχνουν στον τόπο μας κιόλας... Άσε μη πω άλλα...
Μετά από Αγία Γαλήνη ανηφορισαμε προς Σπήλι και μετά δεξιά προς το φαράγγι του Πατσου, να τσιμπησουνε το κάτιτις μας, να πιει και ο @Nick_990 καμιά δυο, πέντε μπύρες βρε αδερφέ :D
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Πριν το φαράγγι σε μια στάση κοιτάμε καλύτερα το δοχειακι των υγρών σε ένα ΚΤΜ κι έλειπε το τζαμακι... Είχαν τρέξει και τα υγρά.. Νταξ πάει και με μπροστά φρένο όμως :p









Μετά την μασαμπουκα που δεν έχω φώτο, (διότι ως γνωστόν όταν τρώμε δεν κάνουμε τπτ άλλο :p) κατηφορισαμε στο φαράγγι του Πατσου στο εκκλησάκι του Αγίου Αντωνίου











Και όλο το team εκτός του φωτογράφου ως συνήθως :D



Τελευταία στάση και αποχαιρετισμος στο φράγμα ποταμών










Μα καλά όλοι για κ@τουρ...μα συγχρόνως; :p




Λιωσαμε απ την ζέστη λέμε!



Αυτά από μένα, και στην επόμενη με καλό περάσαμε σούπερ!
 

Nick_990

Μέλος
Περιοχή
Ηρακλειο κρητης
Όνομα
Νικος
Μοτό
KTM 990R
Άφιξη φασαριοζων στις Μαργαρίτες :p





Ο Nick_990, αχ τα νιάτα σου να χα ρε κιαρατα :D



Milvas δεξιά με το παλιομηχανο του @yns :p




Αυτά είναι μηχανάκια :D





Εγώ το είπα...Να κρατάτε μάστορα :p



Μετά τις Μαργαριτες κατέβηκαμε απ τους πρόποδες του Ψηλορειτη προς Αγία Γαλήνη για την στάση του Adventure950 που λέγαμε, φώτο δεν έχω, οι άλλοι :D

Εκεί μας υποδέχτηκε ένας μαγαζατορας στο λιμανάκι δίπλα με τις θερμότερες διαθέσεις... "Μα καλά εδώ κάτω απ το μαγαζί βάλατε τα μηχανάκια" , του λέω ρε μάστορα έχει 36 βαθμούς κι εδώ είναι το μοναδικό δέντρο δεν μας λυπασαι; 5 λεπτά μια στάση για νερό. Το οποίο νερό το πήραμε απ το δίπλα μαγαζί έτσι για σπάσιμο χαχαχα. Έχουν βολευτεί με τους ξένους και μας διώχνουν στον τόπο μας κιόλας... Άσε μη πω άλλα...
Μετά από Αγία Γαλήνη ανηφορισαμε προς Σπήλι και μετά δεξιά προς το φαράγγι του Πατσου, να τσιμπησουνε το κάτιτις μας, να πιει και ο @Nick_990 καμιά δυο, πέντε μπύρες βρε αδερφέ :D
Ρε κωλοπαιδα,ζηλευετε τα μηχανακια μας και μας γλωσσοφαγατε....με επιασε μπροστινο λαστιχο στο φοδελε και πηγα να φυγω σε ενα γκρεμο...
Οσο για την ηλικια την ειχες και σου φυγε...οπως και μενα ακομα δεν ηρθε και φευγει και σε λιγο θα με στην δικια σου ηλικια με αρθρητικα και μπετονιερα :p :p
 

jmar

''Κουζουλό κοπέλι''
Περιοχή
ΧΑΝΙΑ
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
BMW R 1200 GS '09
Ρε κωλοπαιδα,ζηλευετε τα μηχανακια μας και μας γλωσσοφαγατε....με επιασε μπροστινο λαστιχο στο φοδελε και πηγα να φυγω σε ενα γκρεμο...
Οσο για την ηλικια την ειχες και σου φυγε...οπως και μενα ακομα δεν ηρθε και φευγει και σε λιγο θα με στην δικια σου ηλικια με αρθρητικα και μπετονιερα :p :p
Ε μα μηχανάκια είναι αυτά που έχετε, χαχαχα
Εμείς σας φταίμε, την τεχνολογία tubeless δεν την ξέρει η εταιρεία σου; :D
Πέρα απ την πλάκα αφού είσαι οκ όλα τ άλλα είναι απλά να πειραζομαστε.
Όσο για την ηλικία εκεί που είσαι ήμουνα κι εδώ που είμαι θα ρθεις :p
 
Top Bottom