Παραλίες για κάμπινγκ Εύβοια.

Dimitris Dims

Μέλος
Περιοχή
Athens
Όνομα
Dimitris
Μοτό
Tenere 700
Αν καταφέρεις και πας στο Ναυτικό, στην παραλία αρίστερα από την παραλία Θαψά στον χάρτη.... θα σε παραδεχτώ. Σημ. Υπάρχουν παραλίες που πας μόνο με μονοπάτι και από θαλάσσης.

ΑΝ ωστόσο θέλεις μια πρόταση....





Μου άρεσε η περιγραφή με ποταμάκι λμνούλα βατραχάκια :D
τρομερή παραλία με φοβερά νερά και μια σπυλιτσα να μπεις κολυμπώντας έχει και ενδιαφέρον να ακολουθήσεις ανάποδα το ποτάμι εχει βάθρες με λιμνούλες και πολύ όμορφη διαδρομή για πεζοπορία
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Αν καταφέρεις και πας στο Ναυτικό, στην παραλία αρίστερα από την παραλία Θαψά στον χάρτη.... θα σε παραδεχτώ. Σημ. Υπάρχουν παραλίες που πας μόνο με μονοπάτι και από θαλάσσης.

ΑΝ ωστόσο θέλεις μια πρόταση....





Μου άρεσε η περιγραφή με ποταμάκι λμνούλα βατραχάκια :D
Σιγά μην φάει τόσο ταλαιπωρία ο γιατρός :p
 

Siou

Μέλος
Περιοχή
Περιστερι
Όνομα
XΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
ΝΧ 650
Καλησπέρα , για πιο βατή πρόσβαση παραλία Βλαχίας, νομίζω πιο παλιά είχε κάποια οργάνωση , ωραίο τοπίο ,φύση και μετά τις 31/8 λογικά θα έχει λίγη κίνηση και φασαρία
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Αν καταφέρεις και πας στο Ναυτικό, στην παραλία αρίστερα από την παραλία Θαψά στον χάρτη.... θα σε παραδεχτώ. Σημ. Υπάρχουν παραλίες που πας μόνο με μονοπάτι και από θαλάσσης.

ΑΝ ωστόσο θέλεις μια πρόταση....





Μου άρεσε η περιγραφή με ποταμάκι λμνούλα βατραχάκια :D
Χωματοδρομο βατό βλεπω, καθως και τζιπακια κατω στην παραλια. Λογικα θα πηγαινει ανετα με μηχανη!
Ωραια φαινεται να ειναι!!!
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Χωματοδρομο βατό βλεπω, καθως και τζιπακια κατω στην παραλια. Λογικα θα πηγαινει ανετα με μηχανη!
Ωραια φαινεται να ειναι!!!
Πριν 10 μέρες είχα πάει. Κατεβαίνει μέχρι κάτω συμβατικό αυτοκίνητο πολύ άνετα. Με μηχανή δε το συζητώ καν, αεροπορία! Την πιάνει αρκετά ο βοριάς. Μετά τα 5 μποφορ δεν ευχαριστιέσαι μπάνιο και άραγμα.
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Αν καταφέρεις και πας στο Ναυτικό, στην παραλία αρίστερα από την παραλία Θαψά στον χάρτη.... θα σε παραδεχτώ. Σημ. Υπάρχουν παραλίες που πας μόνο με μονοπάτι και από θαλάσσης.

ΑΝ ωστόσο θέλεις μια πρόταση....





Μου άρεσε η περιγραφή με ποταμάκι λιμνούλα βατραχάκια :D
Ελπίζω το ναυτικό μην είναι εντουρομονοπατι, με αμάξι θέλω να παω να χωράω έτσι :roflmao:
 

konkost

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Μοτό
transalp 650
crf 300l
Στο Ναυτικο οχι μονο δεν πας με αυτοκινητο αλλα και με μηχανη χλωμο το βλεπω

Υπαρχει και η μικρη παραλια του Κοκκινια λιγο βορειοτερα απο την Χιλιαδου
Χωματοδρομος που τον κατεβηκα δικαβαλος με το ΤΑ Παει και αυτοκινητο αρκει να ειναι λιγο ψηλο γιατι σε καποια σημεια απ οτι θυμαμαι ειχε καποια μικρη δυσκολια (για αυτοκινητο)
Δεν ξερω πως ειναι τωρα ο χωματοδρομος γιατι εχω αρκετα χρονια να παω και ουτε φυσικα αν μαζευει κοσμο Τοτε ημασταν μονοι μας οταν ολες οι γνωστες παραλιες της κεντροβορειας Ευβοιας βουλιαζαν απο κατασκηνωτες (μια αηδια)
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Έχουμε επιστρέψει είδη αλλά μια κ άνοιξα το θέμα να πω ότι καταλήξαμε παραλία Βλαχίας.

Εκτός από το ότι το ρέμα στα πλατάνια είχε γίνει ένας τεράστιος κάδος για κωλοχαρτα (ευτυχώς όχι εκεί που ήμασταν εμείς τέρμα πάνω) το μέρος ήταν πάρα πολύ ωραίο κ κατάλληλο για την περίσταση.
Το αυτοκίνητο δεν το έβλεπε ο ήλιος ούτε κ εμάς όταν ήμασταν πίσω στην βάση μας για ξεκούραση έτσι γλιτώσαμε την ζέστη.

Οι γείτονες υπέροχοι κ κάποιοι από αυτούς χρόνια στο μέρος.

Οι τσουπρες αλλά κ εμείς το κατά ευχαριστηθηκαμε.

Κάναμε κ μια διαμονή στην παραλία στο Πήλι μετά από ξενύχτι ζεϊμπεκιά στην βροχή κ αστραπές.
Όλα τέλεια θα το ξαναεπαναλαβουμε.


Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Γενικά οι άνθρωποι στην Εύβοια πολύ φιλόξενοι.
Το ξέρουμε όλοι αυτό,αλλά είπα να το αναφέρω.
Στο ξανά.

Στάλθηκε από το M2010J19SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Την περσυνή χρονιά κατέβηκα 2 το βράδυ φορτωμένος δεν βρήκα δυσκολία σκέψου βρήκα και ένα honda XADV στην παραλία, απίστευτη παραλία δυστυχώς ξυπνήσαμε με βροχές αφού κάναμε μια βουτιά φύγαμε γιατί είχε δώσει καταιγίδα λίγο αργότερα
Τι εννοεί ο ποιητής με το Tenere 700 ρε Νίκο boxer ; Άκου.... "σκέψου..."
 

boxer

Μέλος
Περιοχή
Ελλαδα
Όνομα
Νικος
Μοτό
BMW
Τι εννοεί ο ποιητής με το Tenere 700 ρε Νίκο boxer ; Άκου.... "σκέψου..."
Έλα μου ντε :laugh:!!!
Θα μπορούσε κάλλιστα να πει "σκέψου, βρήκα και ένα gs στην παραλία....", το οποίο θα μας έκανε μεγαλύτερη εντύπωση :cool:!!!!
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Έλα μου ντε :laugh:!!!
Θα μπορούσε κάλλιστα να πει "σκέψου, βρήκα και ένα gs στην παραλία....", το οποίο θα μας έκανε μεγαλύτερη εντύπωση :cool:!!!!
Είσαι λατρεία ρεεεε...!!!
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Στο Ναυτικο οχι μονο δεν πας με αυτοκινητο αλλα και με μηχανη χλωμο το βλεπω

Υπαρχει και η μικρη παραλια του Κοκκινια λιγο βορειοτερα απο την Χιλιαδου
Χωματοδρομος που τον κατεβηκα δικαβαλος με το ΤΑ Παει και αυτοκινητο αρκει να ειναι λιγο ψηλο γιατι σε καποια σημεια απ οτι θυμαμαι ειχε καποια μικρη δυσκολια (για αυτοκινητο)
Δεν ξερω πως ειναι τωρα ο χωματοδρομος γιατι εχω αρκετα χρονια να παω και ουτε φυσικα αν μαζευει κοσμο Τοτε ημασταν μονοι μας οταν ολες οι γνωστες παραλιες της κεντροβορειας Ευβοιας βουλιαζαν απο κατασκηνωτες (μια αηδια)
Εγώ ψάχνω κάτι που να μην κατεβαίνει αυτοκίνητο μόνο 4χ4.τα θαψα για παραδειγμα όπως το έκαναν που το ισιωσαν κατεβαίνεις και με χαμηλωμένο Σαξοραλλο :p
Δυστυχώς μειώνονται οι παραλιες με δύσκολη προσβαση
 

Doc.DD

Μέλος
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
r 1200gs 07/suzuki dr 350s 92
Παραλια Ψώρα πάνω απο το Αλμυριχι. Από τις πλέον ερημικές στη γύρω περιοχή. Προς το τέλος χρειάζεται και το ύψος του τετρακίνητου με το ανάλογο λάστιχο.
Ανοίγω φωτό από το γουγλη της ψωρας και βλέπω να έχουν σκάσει με golf και polo. Neeeext :roflmao::p
 
Περιοχή
Πλαταιές Κιθαιρωνας
Όνομα
ΛΕΩΝΙΔΑΣ.
Μοτό
GS 1150 ADV
Ανοίγω φωτό από το γουγλη της ψωρας και βλέπω να έχουν σκάσει με golf και polo. Neeeext :roflmao::p
Αφού τα ξέρεις σημασία έχει ο οδηγός όχι το όχημα.
Όλα πάνε παντού :roflmao::laugh:
 

nickaoua11

Μέλος
Περιοχή
Middle Earth
Όνομα
Nikos
Μοτό
990adve
Ανοίγω φωτό από το γουγλη της ψωρας και βλέπω να έχουν σκάσει με golf και polo. Neeeext :roflmao::p
Και ένας ξάδερφος μου πηγαίνει μια φορά τη βδομάδα εκεί για ψάρεμα με ένα Peugeot 206 αλλά την τελευταία φορά γύρισε χωρίς πίσω καζανάκι εξάτμισης.
 
Top Bottom