Παραλιες Boυρβουρους Χαλκιδικης με το Tenere xt660z βιντεο

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Καλησπερα σε ολους κ καλο υπολοιπο καλοκαιριου!
Μια βολτα με το Tenere μεσοβδομαδα στις παραλιες της
Βουρβουρους Χαλκιδικης.
Φοβερα νερα κ αξιζει να πατε για οσους δεν εχουν παει.
Μπορει το καρυδι ναχει το 'ονομα' σαν παραλια της περιοχης αλλα
προσωπικα η Φαβα στο (1:30 λεπτο) μαρεσε περισοτερο , οχι φυσικα πως το καρυδι ηταν ασχημο!
εδω το βιντεο
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ωραία βόλτα...! :ok:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Τι όμορφο video!
Περιμένω το επόμενο, οι δουλειές σου είναι πολύ καλές.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Σαν την Χαλκιδική.... Φυσικά και έχει, σχεδόν σε όλη την Ελλάδα, έχει τέτοια νερά και ομορφιες

Το βιδεο... Ακόμα μια φορά πολύ όμορφο.
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Απολαυστικό βίδεο. :brv:





ΥΓ: Αυτό το... μηχανή-πετσέτα-σαγιονάρα ,δες το λίγο...αλλιώς.
Sorry κιόλας ,δεν γράφω για να στην πώ ,ακριβώς τα ίδια κ χειρότερα έκανα στα νιάτα μου ,κι έμαθα με τον οδυνηρό τρόπο.
Πονάει...και τζούζει...ΠΟΛΥ!!..Να ξέρεις.

Πάντα Ορθιος!! εύχομαι.
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Απολαυστικό βίδεο. :brv:





ΥΓ: Αυτό το... μηχανή-πετσέτα-σαγιονάρα ,δες το λίγο...αλλιώς.
Sorry κιόλας ,δεν γράφω για να στην πώ ,ακριβώς τα ίδια κ χειρότερα έκανα στα νιάτα μου ,κι έμαθα με τον οδυνηρό τρόπο.
Πονάει...και τζούζει...ΠΟΛΥ!!..Να ξέρεις.

Πάντα Ορθιος!! εύχομαι.
xaxaxa...
καλα ετσι οδηγησα για 200 μετρα περιπου...,με σαγιοναρα...
Η πετσετα ηταν σχεδον στανταρ αλλα με μποτακι μπασκετικο που συνηθως φοραω...
Παντοφλα ΠΟΤΕ,δε μπορω να οδηγησω με παντοφλα...
Μονο με στολη μη με ντυσεις, καλοκαιρι δεεε μπορω με μουφαν , οσο καλοκαιρινο κ να ειναι!!
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
xaxaxa...
καλα ετσι οδηγησα για 200 μετρα περιπου...,με σαγιοναρα...
Η πετσετα ηταν σχεδον στανταρ αλλα με μποτακι μπασκετικο που συνηθως φοραω...
Παντοφλα ΠΟΤΕ,δε μπορω να οδηγησω με παντοφλα...
Μονο με στολη μη με ντυσεις, καλοκαιρι δεεε μπορω με μουφαν , οσο καλοκαιρινο κ να ειναι!!
Σε καταλαβαίνω.
Αυτός είναι κ ο λόγος που καλοκαίρι δεν καβαλάω πλέον εδώ κ χρόνια.
Εχω πάθει τόσα ,που ,με μποτάκι κ τζήν ,νιώθω γΔυμνός. :rolleyes:
 

Μητσάρας

Μέλος
Περιοχή
Αιτωλικό
Όνομα
Μητσος
Μοτό
Ténéré XT660z

piaggio PX200
και μια συμβουλη σε φιλικο υφος παντα.
τουλαχιστον πως το βλεπω εγω.

ωραια τα βιντεακια δε λέω,αλλα εγω ας πουμε δεν εχω χρονο να κατσω να τα δω.
εμπλουτισε τα θεματα που ανεβαζεις με μερικες φωτογραφιες να βρισκονται.
κλικαρω το θεμα βλεπω τις φωτος,περνω μια ιδεα απο τη βολτα σου.
αυτα.

καλο υπολοιπο καλοκαιριου
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Σε καταλαβαίνω.
Αυτός είναι κ ο λόγος που καλοκαίρι δεν καβαλάω πλέον εδώ κ χρόνια.
Εχω πάθει τόσα ,που ,με μποτάκι κ τζήν ,νιώθω γΔυμνός. :rolleyes:
Για 3 χρονια ημουν ποτιστης , υδρονομεας , νερουλας , οπως θες πες το, στο ΤΟΕΒ Χρυσουπολεος , Καβαλα...
Τοτε επρεπε ναχω τη φωτογραφικη, θακανα σιριαλ μιλαμε κ με πολυ γελιο ,κλαμα ,οργη κ χαρα....
Μια δουλεια που στους περισοτερους ειναι αγνωστη...
Ειχα την περιοχη γυρω απο το αεροδρομιο Καβαλας, 16500 στρεματα αναλογουσαν σε μενα.
Το 2014 ημασταν 12 ποτιστες μεχρι το 2017 που παραιτηθηκα μειναμε 9,ποιο πολυ τρεξιμο οπως καταλαβαινεις με 9.Ημουν ο νεοτερος μαζι με ακομα εναν στα 32, ολοι οι αλλοι 60+.
Επερνα 1150 ευρω το μηνα ΑΛΛΑ:
Επρεπε να βαζω σε σειρα τους παραγωγους για να ποτιζουν με 'αρμονια' κ για να φτανει το νερο για ολους κ σε ολα τα χωραφια..
Το κινητο μου ΔΕ χωρουσε τοτε να οποθηκευσω καινουργια νουμερα, μιλαμε παρα πολυ κοσμο.
Της π@%^!^(ας στο φουλ.. ολο το 24 ωρο δουλεια χωρις αδειες κ τετοια κ ακομα για μια ωρα να ελειπες επρεπε να το ζητησεις 'ευγενικα'
Απο Μαρτιο μεχρι μεσα Νοεμβριου, χωρις σταματιμο...
Επεφτε καμια αλεπου - κατσικα σε διορυγα τη νυχτα, βουλωνανε οι πορτες κ το νερο ξεχυλιζε δεξια αριστερα , κ τρεχαμε με φακους κ 2 η ωρα τη νυχτα οπου το πρωι στις 5:30 επρεπε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ να εισαι πανω στο μηχανακι για να ξεκινας τη 'γυρα'.
Το εργαλειο μου ηταν αυτο που εχω κ τωρα ,ενα kymco spike 125, 12000 με 15000 χιλιομετρα τη σεζον μεσα στην ιδια εκταση, πανω κατω ,
δεξια αριστερα, κ ξανα στους ιδιους χωματοδρομους να τρεξεις να συνενοηθεις, να γλιτωσεις πλυμηρες... της καραπ^!%&_ας λεμε.
Εχω βγαλει ομους, εχω πεσει σε καναλια, μεχουν χτυπησει αγροτικα και ιχ, με κηνυγουσαν σχεδον καθημερινα τσομπανοσκυλα απο μαντρια σε δρομους οχι απλα αμμουδερους, παραλια σκετο,
εχω πεσει απο χαζομαρες δικες μου,ειχα ντραβαλα μια στο τοσο με τους ντοπιους αστυνομικους επειδη δε φορουσα κρανος, κανενας μας δε φορουσε κ κανενας ακομα κ τωρα δε φοραει στη δουλεια αυτη, απλα δε γινεται μεσα στον καμπο οοολη μερα ανεβα κατεβα στις διορυγες κ στα καναλετα να φορας κρανος, δε παιζει.
Ολα αυτα με το kymco 125 ..
Ολα αυτα με σορτσακι κ κοντομανικο ...
θελω να κανω ενα βιντεακι με το ηρωικο αυτο μηχανακι που ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου ακομα κ τωρα..
βασικα το λατρευω!

σορυ αν σε κουρασα, δε ξερω τι μεπιασε!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Για 3 χρονια ημουν ποτιστης , υδρονομεας , νερουλας , οπως θες πες το, στο ΤΟΕΒ Χρυσουπολεος , Καβαλα...
Τοτε επρεπε ναχω τη φωτογραφικη, θακανα σιριαλ μιλαμε κ με πολυ γελιο ,κλαμα ,οργη κ χαρα....
Μια δουλεια που στους περισοτερους ειναι αγνωστη...
Ειχα την περιοχη γυρω απο το αεροδρομιο Καβαλας, 16500 στρεματα αναλογουσαν σε μενα.
Το 2014 ημασταν 12 ποτιστες μεχρι το 2017 που παραιτηθηκα μειναμε 9,ποιο πολυ τρεξιμο οπως καταλαβαινεις με 9.Ημουν ο νεοτερος μαζι με ακομα εναν στα 32, ολοι οι αλλοι 60+.
Επερνα 1150 ευρω το μηνα ΑΛΛΑ:
Επρεπε να βαζω σε σειρα τους παραγωγους για να ποτιζουν με 'αρμονια' κ για να φτανει το νερο για ολους κ σε ολα τα χωραφια..
Το κινητο μου ΔΕ χωρουσε τοτε να οποθηκευσω καινουργια νουμερα, μιλαμε παρα πολυ κοσμο.
Της π@%^!^(ας στο φουλ.. ολο το 24 ωρο δουλεια χωρις αδειες κ τετοια κ ακομα για μια ωρα να ελειπες επρεπε να το ζητησεις 'ευγενικα'
Απο Μαρτιο μεχρι μεσα Νοεμβριου, χωρις σταματιμο...
Επεφτε καμια αλεπου - κατσικα σε διορυγα τη νυχτα, βουλωνανε οι πορτες κ το νερο ξεχυλιζε δεξια αριστερα , κ τρεχαμε με φακους κ 2 η ωρα τη νυχτα οπου το πρωι στις 5:30 επρεπε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ να εισαι πανω στο μηχανακι για να ξεκινας τη 'γυρα'.
Το εργαλειο μου ηταν αυτο που εχω κ τωρα ,ενα kymco spike 125, 12000 με 15000 χιλιομετρα τη σεζον μεσα στην ιδια εκταση, πανω κατω ,
δεξια αριστερα, κ ξανα στους ιδιους χωματοδρομους να τρεξεις να συνενοηθεις, να γλιτωσεις πλυμηρες... της καραπ^!%&_ας λεμε.
Εχω βγαλει ομους, εχω πεσει σε καναλια, μεχουν χτυπησει αγροτικα και ιχ, με κηνυγουσαν σχεδον καθημερινα τσομπανοσκυλα απο μαντρια σε δρομους οχι απλα αμμουδερους, παραλια σκετο,
εχω πεσει απο χαζομαρες δικες μου,ειχα ντραβαλα μια στο τοσο με τους ντοπιους αστυνομικους επειδη δε φορουσα κρανος, κανενας μας δε φορουσε κ κανενας ακομα κ τωρα δε φοραει στη δουλεια αυτη, απλα δε γινεται μεσα στον καμπο οοολη μερα ανεβα κατεβα στις διορυγες κ στα καναλετα να φορας κρανος, δε παιζει.
Ολα αυτα με το kymco 125 ..
Ολα αυτα με σορτσακι κ κοντομανικο ...
θελω να κανω ενα βιντεακι με το ηρωικο αυτο μηχανακι που ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου ακομα κ τωρα..
βασικα το λατρευω!

σορυ αν σε κουρασα, δε ξερω τι μεπιασε!!
Respect και μόνο που το μοιράστηκες :)
 

mallllias

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
Yamaha Tenere 700
Respect και μόνο που το μοιράστηκες :)
Εχω τονους απο ιστοριες μεσα στο κεφαλι μου απο αυτα τα χρονια...
Παρα παρα πολυ δυνατες στιγμες με παρα παρα πολυ εντονες συναισθηματικες φορτησεις...
Απτη μια ηθελες να σκοτωσεις ανθρωπο απο τα νευρα ,την αδικια κ τον παραλογισμο και απτην αλλη κατι γεροντακια σε σκλαβωνανε κ ετρεχες για αυτους γιατι με 10 κ 50 στρεματα καλαμποκι δε ζει κανεις ,αλλα αυτοι ειχαν εναν χαμογελο κ μια παληκαρια που δε συναντας ευκολα σημερα...
Δε μπορω να περιγραψω...
 

kostas82

Μέλος
Όνομα
ΚΩΣΤΑΣ
Μοτό
790 Adv R
Για 3 χρονια ημουν ποτιστης , υδρονομεας , νερουλας , οπως θες πες το, στο ΤΟΕΒ Χρυσουπολεος , Καβαλα...
Τοτε επρεπε ναχω τη φωτογραφικη, θακανα σιριαλ μιλαμε κ με πολυ γελιο ,κλαμα ,οργη κ χαρα....
Μια δουλεια που στους περισοτερους ειναι αγνωστη...
Ειχα την περιοχη γυρω απο το αεροδρομιο Καβαλας, 16500 στρεματα αναλογουσαν σε μενα.
Το 2014 ημασταν 12 ποτιστες μεχρι το 2017 που παραιτηθηκα μειναμε 9,ποιο πολυ τρεξιμο οπως καταλαβαινεις με 9.Ημουν ο νεοτερος μαζι με ακομα εναν στα 32, ολοι οι αλλοι 60+.
Επερνα 1150 ευρω το μηνα ΑΛΛΑ:
Επρεπε να βαζω σε σειρα τους παραγωγους για να ποτιζουν με 'αρμονια' κ για να φτανει το νερο για ολους κ σε ολα τα χωραφια..
Το κινητο μου ΔΕ χωρουσε τοτε να οποθηκευσω καινουργια νουμερα, μιλαμε παρα πολυ κοσμο.
Της π@%^!^(ας στο φουλ.. ολο το 24 ωρο δουλεια χωρις αδειες κ τετοια κ ακομα για μια ωρα να ελειπες επρεπε να το ζητησεις 'ευγενικα'
Απο Μαρτιο μεχρι μεσα Νοεμβριου, χωρις σταματιμο...
Επεφτε καμια αλεπου - κατσικα σε διορυγα τη νυχτα, βουλωνανε οι πορτες κ το νερο ξεχυλιζε δεξια αριστερα , κ τρεχαμε με φακους κ 2 η ωρα τη νυχτα οπου το πρωι στις 5:30 επρεπε ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ να εισαι πανω στο μηχανακι για να ξεκινας τη 'γυρα'.
Το εργαλειο μου ηταν αυτο που εχω κ τωρα ,ενα kymco spike 125, 12000 με 15000 χιλιομετρα τη σεζον μεσα στην ιδια εκταση, πανω κατω ,
δεξια αριστερα, κ ξανα στους ιδιους χωματοδρομους να τρεξεις να συνενοηθεις, να γλιτωσεις πλυμηρες... της καραπ^!%&_ας λεμε.
Εχω βγαλει ομους, εχω πεσει σε καναλια, μεχουν χτυπησει αγροτικα και ιχ, με κηνυγουσαν σχεδον καθημερινα τσομπανοσκυλα απο μαντρια σε δρομους οχι απλα αμμουδερους, παραλια σκετο,
εχω πεσει απο χαζομαρες δικες μου,ειχα ντραβαλα μια στο τοσο με τους ντοπιους αστυνομικους επειδη δε φορουσα κρανος, κανενας μας δε φορουσε κ κανενας ακομα κ τωρα δε φοραει στη δουλεια αυτη, απλα δε γινεται μεσα στον καμπο οοολη μερα ανεβα κατεβα στις διορυγες κ στα καναλετα να φορας κρανος, δε παιζει.
Ολα αυτα με το kymco 125 ..
Ολα αυτα με σορτσακι κ κοντομανικο ...
θελω να κανω ενα βιντεακι με το ηρωικο αυτο μηχανακι που ειναι κομματι της καθημερινοτητας μου ακομα κ τωρα..
βασικα το λατρευω!

σορυ αν σε κουρασα, δε ξερω τι μεπιασε!!

Που να δεις εδώ στο κάμπο τώρα που δεν υπάρχουν πια νερουλάδες και ο κάθε παραγωγός κάνει τα «δικά» του.Πηγαίνει να ποτίσεις και μπορεί να σου πάρει από 10 λεπτά μέχρι 4 ώρες.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και τη δουλεία σου δεν την έκανα ούτε για 2.000€
 
Top Bottom