ΠατεροΓερανειάδα Καραμπινάτη!

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλημέρα σας, χτες κάναμε με τα παιδιά μια ιδιαίτερα χορταστική βόλτα, μεγάλη σε χωμάτινα km, με πολλές εναλλαγές στο τερέν και μετά από τόσο καιρό απραξίας ήταν βάλσαμο για τη ψυχή και το νου και μαρτύριο για το σώμα που σήμερα διαμαρτύρεται εντόνως.

Έκατσε εντελώς τυχαία και στο ξαφνικό, αφού για αλλού είχα σκοπό να πάω, αλλά επειδή δεν θέλω να καβαλάω μόνος και ψάχνοντας για παρέα ήρθε και έδεσε μια χαρά.

Είμαστε τυχεροί που ζούμε στην Ελλάδα μας. Βουνό και θάλασσα, ακούγεται σαν τετριμμένο διαφημιστικό σλόγκαν άλλων εποχών, όμως ειναι αληθές. Αν χτες είχαμε κάνα βορειο-ευρωπαίο μαζί μας, δεν νομίζω να γύριζε μετά πίσω στην πατρίδα του. Ειδικά αν έτρωγε και σουβλακι δίπλα στη θάλασσα μετά από όλο αυτό το χωμάτινο νταβαντούρι.

Καλές βόλτες σε όλους και προσοχή μη ξυπνήσει ο κάγκουρας που κρύβουμε μέσα μας τουλάχιστον στην άσφαλτο. Οι δρόμοι σιγά σιγά γεμίζουν ξανα και θέλει σύνεση στην οδήγηση.

Καλημέρα σας και με το καλό να ανταμώσουμε στην επόμενη βόλτα. Θα υπάρξουν πολλές, οπότε ετοιμαστείτε...

(Η παρέα ήταν δυνατή, πιάσαμε γοργό ρυθμο και πολλά μπράβο στον Sevax που ακολούθησε αέρα με το 800.)
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Μπράβο παίδες...:friendship:
Ήταν ότι χρειαζόταν για το ξεκίνημα της μετα - καραντίνας εποχής... ;)
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Εγώ όπως πάντα δεν εχω καμια foto.. Χαχαχα. Αφού έχουμε τους βασιλιάδες με κάτι νικον και κάτι φακούς εκεί και σουξου μουξου να βγάλω τώρα το κινητό βραστο!

Όπως είπε κι ο maniac απόφαση τελευταίας στιγμής και χωρίς να έχουμε και ακριβή εικόνα με τα όρια των απαγόρευσεων και τι ακριβώς θα κάνουμε για να μην πάρουμε και κανένα στο λαιμό μας μια μικρή ομαδουλα αναγνωριστικη με πλάνο να κάνουμε λίγα χωμάτινα και να ξεπιαστουμε λίγο και ο καπτεν μας έβγαλε διαδρομή σχεδόν φτάσαμε Φιλιππίνες!

Πιαστηκαμε από την απραξία, δώσαμε υπόσχεση πως θα αντιδράσουμε στην κατάσταση που έχει διαμορφωθεί με δυνατές βολτουλες στο άμεσο μέλλον και όπως είπε και ο maniac μείνετε συντονισμένοι..

Σημείωση..Αν δεν ήταν ανοιχτό το σουβλατζιδικο θα είχα ασπαστεί την ανθωποφαγια. Πρώτος θα τη πλήρωνε ο καπτεν που έχει λίγο περίσσευμα και μας πέθανε στο χιλιόμετρο, θα τον δαγκωνα στο καρύδι επιτόπου!!!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μόλις βγήκε από το φούρνο

 

Stergios

Μέλος
Όνομα
Στέργιος
Μοτό
XR250
Πολύ ενδιαφέρουσα βόλτα κύριοι!! Καλά να περνάτε, ζηλεύουμε!

ΥΓ1: Θα κανονιστεί επανάληψη;
ΥΓ2: Αν δεν κανονιστεί επανάληψη ή δεν μας θέλετε στα πόδια σας, τις διαδρομές τις έχουμε ψηφιακά;;;
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Καλημέρα παίδες, ε θα την ξανακάνουμε λογικά κάποια στιγμή...
Έχω πληροφορίες ότι έρχονται βολταρες οπότε μείνετε συντονισμένοι!

Stergios θα ανεβάσω το ψηφιακό αρχείο στην ενότητα διαδρομές, μέσα στη μέρα.
 

Sevax

Πλανόδιος
Περιοχή
Νεα Σμυρνη
Όνομα
Γιωργος
Μοτό
F800 Κορωνέικο
Πρώτη μεταcovid καραντίνας βολτούλα ή μάλλον βόλταρα... για να ξορκίσουμε τον ιο...
Φτουφτου ποτε ξανά .

Πάμε να να ξεπιαστούμε λεω... ακόμα πιεσμένος είμαι ...
Σούπερ η παρέα !!!
Δοκιμασμένη και ανθεκτική ...










Λαντς ταιμ για να πάρουμε τα πάνω μας ...




Δροσερή στάση στο δεντρόσπιτο με τα πλατάνια να αρχίσουν να παίρνουν τα πάνω τους !!!








Η βόλτα έγινε στα πλαίσια της έρευνας για την λήψη του βακτηρίου Mycobacterium vaccae ως αντίδοτο για τον covid19.

Γκέτ ρεντη για ισχυρές δόσεις ...
Τα καλύτερα έπονται ...
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Ωραία βόλτα και στο βιντεάκι είδα ποικιλία σε χώματα (στεγνά, λασπίτσα, νεράκι).
Ο Αλμπερομπέλος συνηθισμένος από τα καράβια έχει βάλει GPS Plotter και στη μηχανή, με βυθόμετρο για τις ύποπτες νερολακούβες!
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ωραία πράγματα παίδες :friendship:




ΣΚ 16-17 έχεις να προτείνεις κάτι vegan, μετρ μου .
Κάτι θα γίνει Λάμπρο, σπίτι δεν παίζει να κάτσουμε.. :)
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Δεν ξαναπάω χώμα με το κατεμακι
μου!
Δεν πατάει καλά !
Άσφαλτο άμα θέτε να έρθω να σας δω:rolleyes:

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

Stergios

Μέλος
Όνομα
Στέργιος
Μοτό
XR250
Καλημέρα παίδες, ε θα την ξανακάνουμε λογικά κάποια στιγμή...
Έχω πληροφορίες ότι έρχονται βολταρες οπότε μείνετε συντονισμένοι!

Stergios θα ανεβάσω το ψηφιακό αρχείο στην ενότητα διαδρομές, μέσα στη μέρα.
Ευχαριστώ πολύ!!
 

dsdimitris

Μέλος
Όνομα
dimitris
Μοτό
Africa Twin xrv750(rd07a) (1999)
πολυ καλος !!!ευχαριστω πολυ !! με την πρωτη ευκαιρια....!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Καλημέρα σας, να θυμίσω πως ένα κομμάτι της βόλτας που περνάει μετά το 2ο κατέβασμα Αλεποχώρι έχει πολύ περίεργο χώμα.
Αν έχει βρέξει ή αν βρέχει πολύ, είναι δύσκολο πολύ γιατί στομώνουν οι τροχοί από τη λάσπη πυλό ακόμα και στις φλαταδούρες.

Και μου έχει συμβεί και με το καθαρόαιμο για πρώτη φορά με λασπολαστιχα, οπότε φανταστείτε με ένα ον οφ τι μπορεί να γίνει.
 
Top Bottom