ΠατεροΓερανειάδα Καραμπινάτη!

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Πάλι λυνοδένεις ρε φίλε...δε βαρέθηκες τη μουτζούρα κ το σκύψιμο...πόσο μαζόχας πΧια...? :ha

Αυτά βλέπει ο gsmaniac κ ξεσαλώνει. :p
Εμείς οι κατεμάδες είμαστε ενεργοί άνθρωποι, βράζει το αίμα μας...:D:p
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Είσαι μεγάλος Α-λήτης!!
Εκανες παλιά-φωτο-σουπιά ,κ μ'έβγαλες χοντρό ,α-κούρευτο ,κ μισο-κάραφλο.
θα τιμωρηθείς ,να ξες ,μιλάω με τον Πορτοκαλί Μανιτού άμεσα.
Δεν θα ξανα-βγάλει βόλτα κανένα από τα παρ-τάλια σου.
Και μιλάω Ήρεμα. ΟΥΓΚ!
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
...Δεν θα ξανα-βγάλει βόλτα κανένα από τα παρ-τάλια σου.
Και μιλάω Ήρεμα. ΟΥΓΚ!
Μόνο τούτο θα πω...
Κυρά Λενη... :roflmao:
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Είσαι μεγάλος Α-λήτης!!
Εκανες παλιά-φωτο-σουπιά ,κ μ'έβγαλες χοντρό ,α-κούρευτο ,κ μισο-κάραφλο.
θα τιμωρηθείς ,να ξες ,μιλάω με τον Πορτοκαλί Μανιτού άμεσα.
Δεν θα ξανα-βγάλει βόλτα κανένα από τα παρ-τάλια σου.
Και μιλάω Ήρεμα. ΟΥΓΚ!
:ha

Έχω πάει Ελάτη και έχω πάρει ευλογία της κυρα-Λενης όπως λέει και ο Θενος :roflmao:

Α! Τώρα που το θυμήθηκα να το γράψω και στην αγγελία!
 

ALEX1250

Μέλος
Όνομα
αλεξης
Μοτό
yamaha wr250r 2009. T700
Πηγαμε, καηκαμε, σκονιστηκαμε, περασαμε ωραια, να ευχαριστησω τον juohmary για την πλοηγηση και την υπομονη του να περιμενει τον ρυθμο μας, (αντε και στο επομενο Alex meeting).


Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

orla13

Μέλος
Περιοχή
Ηλιουπολη
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
KTM 790 Adv , Yamaha R1
Πηγαμε, καηκαμε, σκονιστηκαμε, περασαμε ωραια, να ευχαριστησω τον juohmary για την πλοηγηση και την υπομονη του να περιμενει τον ρυθμο μας, (αντε και στο επομενο Alex meeting).


Στάλθηκε από το SM-J600FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελεια βολτα εχτες ! Θελω να πω και εγω ενα ευχαριστω στα παιδια που με περιμεναν μιας και ειμαι πολυ φρεσκος στο χωμα,πολυ ωραια διαδρομη και πραγματικα πολυ ομορφη παρεα με 4 Αλεξανδρους!
 

Juohmaru!

Μέλος
Όνομα
Αλέξανδρος
Μοτό
S2R1000
Meoni
Περιμένω καιρό για να κάνω αυτή τη βόλτα... και να θυμηθώ παλιά περάσματα!
Μια καλοκαίρι καύσωνας, μια το 640 δεν ήταν έτοιμο...
Τώρα το μηχανάκι είναι ready to race λέμε (φτου φτου...), βρίσκεται κανείς άλλος "τρελός" να το τολμήσουμε για αυτή την Κυριακή, παρά τους 35β που δίνει στο Λουτράκι...;
Όχι μόνο βρέθηκαν κι άλλοι τρελοί για τη βόλτα, αλλά ήταν και όλοι... Αλέξανδροι!!!

Στις 8 ήδη ξεκινούσαμε από το Θριάσιο, για να προλάβουμε και καλά την κάψα. Η μικρή εμπειρία στο χώμα και τα ακατάλληλα λάστιχα δεν πτόησαν κανένα... και τα πετρωτά περάσαμε και τα σαθρά και το Βιετνάμ αβασάνιστα... και ίσα-ίσα άνοιξαν την όρεξη για την επόμενη βόλτα. Αυτό που μας πτόησε ομολογουμένως ήταν η ζέστη στο τέλος, έτσι μετά το δενδρόσπιτο κάναμε eject από το μικρό τελευταίο χωμάτινο κομμάτι και προσγειωθήκαμε στο Λουτράκι για ένα δροσιστικό καφέ πριν την επιστροφή.

Ευχαριστώ πολύ για την παρέα μάγκες, χάρηκα πολύ που σας γνώρισα!
Άντε και στην επόμενη....
:friendship::friendship::friendship:

Υ.Γ. Γιατί όχι και στην ίδια διαδρομή... Μόλις αρχίσει η "βροχερή" περίοδος του Βιετνάμ, θα είναι μια... αααααάλλη βόλτα!!! :yew:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Όχι μόνο βρέθηκαν κι άλλοι τρελοί για τη βόλτα, αλλά ήταν και όλοι... Αλέξανδροι!!!

Στις 8 ήδη ξεκινούσαμε από το Θριάσιο, για να προλάβουμε και καλά την κάψα. Η μικρή εμπειρία στο χώμα και τα ακατάλληλα λάστιχα δεν πτόησαν κανένα... και τα πετρωτά περάσαμε και τα σαθρά και το Βιετνάμ αβασάνιστα... και ίσα-ίσα άνοιξαν την όρεξη για την επόμενη βόλτα. Αυτό που μας πτόησε ομολογουμένως ήταν η ζέστη στο τέλος, έτσι μετά το δενδρόσπιτο κάναμε eject από το μικρό τελευταίο χωμάτινο κομμάτι και προσγειωθήκαμε στο Λουτράκι για ένα δροσιστικό καφέ πριν την επιστροφή.

Ευχαριστώ πολύ για την παρέα μάγκες, χάρηκα πολύ που σας γνώρισα!
Άντε και στην επόμενη....
:friendship::friendship::friendship:

Υ.Γ. Γιατί όχι και στην ίδια διαδρομή... Μόλις αρχίσει η "βροχερή" περίοδος του Βιετνάμ, θα είναι μια... αααααάλλη βόλτα!!! :yew:
Ναι.. Ναι



Advphone....
 

ilikeyourbike

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Monster 620
Οταν διαβασα για βολτα στα Γερανεια πηγε ο νους μου στους βατους απλωμενους χωματοδρομους που ειχα ξαναπερασει..

Αμ δε.. Περασαμε μπολικα σαθρα, περασαμε το Βιετναμ και αλλα ωραια με ρυθμο που κανονικα πιανω με το Transalp σε επαρχιακο με καλη ασφαλτο, οχι στο χωμα. Ομως η καλη παρεα και η υποστηριξη των αλλων 3 Αλεξανδρων με εκαναν καθε φορα που μας ρωτουσε ο juohmaru! αν θα συνεχισουμε να απανταω "παμε λιγο ακομα". Και ετσι καταληξαμε στο Λουτρακι να συζηταμε ενδιαφεροντα πραγματα..

Ευχαριστω λοιπον και εγω και ευχομαι συντομα στα επομενα!
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Οταν διαβασα για βολτα στα Γερανεια πηγε ο νους μου στους βατους απλωμενους χωματοδρομους που ειχα ξαναπερασει..

Αμ δε.. Περασαμε μπολικα σαθρα, περασαμε το Βιετναμ και αλλα ωραια με ρυθμο που κανονικα πιανω με το Transalp σε επαρχιακο με καλη ασφαλτο, οχι στο χωμα. Ομως η καλη παρεα και η υποστηριξη των αλλων 3 Αλεξανδρων με εκαναν καθε φορα που μας ρωτουσε ο juohmaru! αν θα συνεχισουμε να απανταω "παμε λιγο ακομα". Και ετσι καταληξαμε στο Λουτρακι να συζηταμε ενδιαφεροντα πραγματα..

Ευχαριστω λοιπον και εγω και ευχομαι συντομα στα επομενα!
Μπράβο για την βόλτα σας και μάλιστα με τέτοια ζέστη, να είστε καλά να την ξανακάνετε.

Μια παρατήρηση όμως, το Βιετναμ δεν το περάσατε, δεν μπαίνει εκεί μέσα on/off μοτοσυκλέτα, ακόμα και ελαφριά πχ lc4, παρά μόνο εντούρο. Για να μπεις έχει ένα πολύ ζόρικο κατηφορικό στενό μονοπάτι με λούκια, που όταν έχει βρέξει γλυστράει πάρα πολύ και απλά δεν σταματάει η μηχανή και γλυστρά προς τα κατω. Μέσα στη ρεματια έχει πέτρινα περάσματα που οριακά περνάει ένα εντούρο και μετά έχει τις στενές λασπωμένες λούμπες ανάμεσα στα καλαμια που τον χειμώνα είναι δύσκολο να περάσεις.

Αυτό που περάσατε είναι η διαφυγή κοντά στο Βιετνάμ για όσους θέλουν να εγκαταλείψουν την βόλτα εντούρο και να επιστρέψουν πίσω στα Μέγαρα από άσφαλτο.
 

ilikeyourbike

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Αλεξανδρος
Μοτό
Monster 620
Μπράβο για την βόλτα σας και μάλιστα με τέτοια ζέστη, να είστε καλά να την ξανακάνετε.

Μια παρατήρηση όμως, το Βιετναμ δεν το περάσατε, δεν μπαίνει εκεί μέσα on/off μοτοσυκλέτα, ακόμα και ελαφριά πχ lc4, παρά μόνο εντούρο. Για να μπεις έχει ένα πολύ ζόρικο κατηφορικό στενό μονοπάτι με λούκια, που όταν έχει βρέξει γλυστράει πάρα πολύ και απλά δεν σταματάει η μηχανή και γλυστρά προς τα κατω. Μέσα στη ρεματια έχει πέτρινα περάσματα που οριακά περνάει ένα εντούρο και μετά έχει τις στενές λασπωμένες λούμπες ανάμεσα στα καλαμια που τον χειμώνα είναι δύσκολο να περάσεις.

Αυτό που περάσατε είναι η διαφυγή κοντά στο Βιετνάμ για όσους θέλουν να εγκαταλείψουν την βόλτα εντούρο και να επιστρέψουν πίσω στα Μέγαρα από άσφαλτο.
Δηλαδη μας λες πως εχει και χειροτερα..! :) Μια αλλη φορα, με πιο καταλληλο μηχανακι θα δουμε και το Βιετναμ. Ευχαριστω για την πληροφορια.
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Δηλαδη μας λες πως εχει και χειροτερα..! :) Μια αλλη φορα, με πιο καταλληλο μηχανακι θα δουμε και το Βιετναμ. Ευχαριστω για την πληροφορια.
Πάντα υπάρχει κάτι πιο δύσκολο, όπως πάντα θα υπάρχει κάποιος πιο γρήγορος κτλ.

Να είμαστε καλά να βολτάρουμε και σίγουρα θα ανταμώσουμε σε καμμιά χωματάδα. Άλλωστε η καλύτερη βόλτα είναι αυτή που γυρνάμε οκ σπίτι μας.
 
Top Bottom