Πεζοπορία

Christos:)

Μέλος
Περιοχή
Κηφισιά - Λούτσα τα Σ/Κ
Όνομα
Χρήστος
Μοτό
Yamaha XT660Z Tenere
Η ημέρα ήταν υπέροχη, η διαδρομή στον Υμηττό καταπληκτική και η παρέα του συμφορουμίτη Κωνσταντίνου εξαιρετική! 10 χλμ περπάτημα που όμως αν και απροπόνητος δεν μου φάνηκαν καθόλου, αιτία οι υπέροχες εικόνες και η παρέα του Κωνσταντίνου. Τον ευχαριστώ για την πρόσκληση, επισυνάπτω λίγες φωτο για να δείτε τι χάσατε και να συμμετάσχετε στην επόμενη!








 
Τελευταία επεξεργασία:

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πολύ θα ήθελα να έρθω, αλλά φοβήθηκα μην μου κοστίσει 300 ευρώ το περπάτημα.

Έτσι βγήκα σε γνωστά λημέρια





Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Πρέπει να μαζευτούμε μια Πάρνηθα κάποια Κυριακή
Φυσικά, τώρα που λένε ότι δεν θα μπορείς να αλλάξεις δήμο, τώρα είναι η καλύτερη ευκαιρία για βόλτα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Πρέπει να μαζευτούμε μια Πάρνηθα κάποια Κυριακή
Πολύ καλή ιδέα, το σκεφτόμουν και εγώ. Είναι μεγάλη ανάσα όσο ακόμα δεν μπορούμε να πάμε βόλτα. Η Πάρνηθα έχει μονοπάτια και για αρχάριους αν θέλουμε να ακολουθήσει και κόσμος που δεν ασχολείται.
Επίσης η πεζοπορία όπως και το ποδήλατο έχουν ένα πλεονέκτημα έναντι της μηχανής. Η διαδρομή δίνει την δυνατότητα για ωραία κουβέντα, τουλάχιστον στην αρχή που έχεις ακόμα ανάσες :laugh::hungover:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Δεν ισχύει αυτό... Ακομα
Δυστυχώς για περιοχές στο Κόκκινο ισχύει. Τουλάχιστον εδώ Αχαρνές που είμαστε τρίτη βδομάδα σκληρό lockdown έτσι λένε
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Δυστυχώς για περιοχές στο Κόκκινο ισχύει. Τουλάχιστον εδώ Αχαρνές που είμαστε τρίτη βδομάδα σκληρό lockdown έτσι λένε
Συγνώμη που είμαι ανημερωτος για αυτό.... Δηλαδή δεν βγαίνετε εκτός Δήμου?
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Σήμερα στους πρόποδες του βουνού συναντήσαμε 2 πολυμελής πεζοπορικές ομάδες. Βρήκα και 2 συνάδελφους ανάμεσα τους ο ένας μένει Πετρούπολη και η άλλη Παπάγου. Και σε μεγάλη πεζοπορική βόλτα είναι αδύνατο να φορά κάποιος μάσκα οπότε το ρίσκο είναι μεγάλο.
Στο κεντρικό μονοπάτι δεν έχω ξαναδεί τόσο κόσμο.

Στην παραλία της Γλυφάδας δε, έπαθα σοκ όταν πήγα για μπάνιο. Δεν είχε χώρο κοντά στη θάλασσα ούτε να αφήσω τα πράματα μου και αναγκάστηκα να τα αφήσω κοντά στη μηχανή. Οι μόνιμοι θαμώνες κολυμβητές μου είπαν διάφορα ευτράπελα με την αστυνομία, πχ απειλούν με πρόστιμο όσους παίζουν ρακέτες ενώ σε κάθε παγκάκι κάθονται 7-8 άτομα.

Είχε πληθώρα κόσμου στην παραλία αλλά ενώ το βρίσκω φυσιολογικό δεν παύει να είναι επικίνδυνο για την διασπορά του ιού.

Οπότε είναι θέμα χρόνου να περιορίσουν και αυτό ειδικά αν αρχίσουν τα βοθροκάναλα τα σχετικά ρεπορτάζ.

Νομίζω πως το νέο κλείσιμο πριν τις 6 θα κάνει περισσότερο κακό παρά καλό αφού ο κόσμος μαζεύεται στα ίδια μέρη με πριν αλλά ταυτόχρονα.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Συγνώμη που είμαι ανημερωτος για αυτό.... Δηλαδή δεν βγαίνετε εκτός Δήμου?
Όχι, τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν επιτρεπόταν.
Πήγα προχθές τον μικρό για κούρεμα στη Φιλαδέλφεια και ένιωθα ότι είμαι ο Ρωχαμης :laugh::laugh:
 

kranomitros

Μέλος
Περιοχή
Αχαρναι
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
KTM 890 Adventure R
Ισχύει η μετακίνηση εντός περιφέρειας. Απαγορεύεται ομάδες ανω των τριών ατόμων.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Αν ειναι ΠΡΟΧΕΙΡΟ το περπατημα , επιτρεπεται και σε πολλα ατομα μαζι
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Περπατάμε όλοι μαζί και δε σε ξέρω δε με ξέρεις, σε έλεγχο;:ida:
Ααααα δεν παρακολουθεις μαθηματα απο τον Κουλη και τη παρεα του εσυ.
Αφου τοπε ξεκαθαρα.
Το τραπεζι στην Ικαρια ηταν προχειρο γευμα , δεν εχει σημασια αν ηταν 30 ατομα κολλητά , γιατι ηταν προχειρο.
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Ααααα δεν παρακολουθεις μαθηματα απο τον Κουλη και τη παρεα του εσυ.
Αφου τοπε ξεκαθαρα.
Το τραπεζι στην Ικαρια ηταν προχειρο γευμα , δεν εχει σημασια αν ηταν 30 ατομα κολλητά , γιατι ηταν προχειρο.
Μιλάς με γρίφους γέροντα.
Άργησα αλλά το'πιασα.:like:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Top Bottom