Πεζοπορία

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Το είχε πει ο Παναγιώτης, το περίμενα και εγώ, βοηθάει και ο καιρός για τα μποτάκια ακόμη.
Τώρα που μπορούμε να πάμε με #6 κανονικά, για ξεσηκωθείτε. Νομίζω και ο antsoar δεν θα έχει αντίρρηση να πάμε στο εκκλησάκι (αν δεν έρθει ο Παναγιώτης τελικά).
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Το είχε πει ο Παναγιώτης, το περίμενα και εγώ, βοηθάει και ο καιρός για τα μποτάκια ακόμη.
Τώρα που μπορούμε να πάμε με #6 κανονικά, για ξεσηκωθείτε. Νομίζω και ο antsoar δεν θα έχει αντίρρηση να πάμε στο εκκλησάκι (αν δεν έρθει ο Παναγιώτης τελικά).
Αντίρρηση δεν έχω καμία, την σκούφια μου πετάω. Αλλά με έχει στριμωξει η γυναίκα με μια ανακαίνιση που κάνει στο σπίτι και υποφέρω. Είναι λες και ζω σε εργοτάξιο, είμαι ένα βήμα απ' το να πάρω το sleeping bag και να κοιμάμαι στο μαγαζί o_O:hungover:

Αν το κάνετε Κυριακή θα το παρακολουθώ με βάσιμες ελπίδες :laugh:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Εγω πρεπει να ειμαι σπιτι 15:00
Τοτε φευγει η babysitter.
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Εγω πρεπει να ειμαι σπιτι 15:00
Τοτε φευγει η babysitter.
Σαββατο δεν μπορώ πρωί γιατί κάνω εγω babysitting :D:D:D

Κυριακή θα μπορούσα το πρωί η το απόγευμα
Ρε φτου μας μη μας ματιαξω την έχουμε σχίσει την γάτα λέμε :laugh::roflmao::roflmao::roflmao:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ρε φτου μας μη μας ματιαξω την έχουμε σχίσει την γάτα λέμε :laugh::roflmao::roflmao::roflmao:
Το περί αδύναμου φύλλου σηκώνει αναθεώρηση... :roflmao:
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Ρε φτου μας μη μας ματιαξω την έχουμε σχίσει την γάτα λέμε :laugh::roflmao::roflmao::roflmao:
:secret:Η αληθεια ειναι οτι με εχει αφησει λιγο λασκα γιατί ερχεται Πασχα και σε χασαπη δεν φέρνεις αντίρρηση!!
:ha
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Σε παλιά μότο βόλτα με τους φίλους από το Λεωνίδιο, ευχήθηκα να μπορούσα να μείνω εκεί, κάποια στιγμή, και να περπατήσω στα μονοπάτια στο Πολύδροσο!

Έγινε πραγματικότητα, μην το χάσει κάνεις εάν βρεθεί εκεί


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Πότισμα σε αναδάσωση της εθελοντικής δασοπροστασίας νοτίου Υμηττού ΕΔΝΥ. Oι δρασεις της ομάδας είναι ανοιχτές και δωρεάν και μπορεί να συμμετέχει οποίος επιθυμεί.

(Αν υπάρχει ενδιαφέρον θα ενημερώσω για τις επόμενες).

Μια αναδάσωση δεν τελειώνει μόνο με το φύτεμα των μικρών δέντρων, θέλει δουλειά μέχρι να μεγαλώσουν. Και όλα αυτά με την άδεια του Δασαρχείου και με τη βοήθεια ειδικών που γνωρίζουν ποιο είδος έχει τις περισσότερες πιθανότητες να επιβιώσει στη κάθε πλαγιά λαμβάνοντας υπόψιν πολλές παραμέτρους.

Δυστυχώς στον Υμηττό μετά από 7 μήνες ανομβρίας πολλά δεντράκια δεν τα κατάφεραν. Στην μια αναδάσωση έχουμε επιτυχία 70% αλλα στην άλλη πλάγια το ποσοστό έπεσε στο 50%.

Ελπίζω αυτά που ποτισαμε να σωθούν και εύχομαι να βρέξει σύντομα.

 

R.E.H

Μέλος
Περιοχή
Νικαια
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
Royal Enfield Himalayan
RE Super Meteor 650
Πότισμα σε αναδάσωση της εθελοντικής δασοπροστασίας νοτίου Υμηττού ΕΔΝΥ. Oι δρασεις της ομάδας είναι ανοιχτές και δωρεάν και μπορεί να συμμετέχει οποίος επιθυμεί.

(Αν υπάρχει ενδιαφέρον θα ενημερώσω για τις επόμενες).

Μια αναδάσωση δεν τελειώνει μόνο με το φύτεμα των μικρών δέντρων, θέλει δουλειά μέχρι να μεγαλώσουν. Και όλα αυτά με την άδεια του Δασαρχείου και με τη βοήθεια ειδικών που γνωρίζουν ποιο είδος έχει τις περισσότερες πιθανότητες να επιβιώσει στη κάθε πλαγιά λαμβάνοντας υπόψιν πολλές παραμέτρους.

Δυστυχώς στον Υμηττό μετά από 7 μήνες ανομβρίας πολλά δεντράκια δεν τα κατάφεραν. Στην μια αναδάσωση έχουμε επιτυχία 70% αλλα στην άλλη πλάγια το ποσοστό έπεσε στο 50%.

Ελπίζω αυτά που ποτισαμε να σωθούν και εύχομαι να βρέξει σύντομα.

Κώστα, σε επόμενη δράση στείλε σήμα :friendship:
 

kordix

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
PP27
Κώστα, σε επόμενη δράση στείλε σήμα :friendship:
Θα βάζω ανακοινώσεις για τις δραστηριότητες σε αυτό το νήμα.

Κάνουμε αναδασώσεις ή φροντίδα αναδασώσεων, πεζοπορίες ημερήσιες ή νυχτερινές όταν έχει φεγγάρι, καθαρισμό μονοπατιών, επισκέψεις σε ευκολα σπήλαια που δεν χρειάζονται σκοινιά κ.α.
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Θα βάζω ανακοινώσεις για τις δραστηριότητες σε αυτό το νήμα.

Κάνουμε αναδασώσεις ή φροντίδα αναδασώσεων, πεζοπορίες ημερήσιες ή νυχτερινές όταν έχει φεγγάρι, καθαρισμό μονοπατιών, επισκέψεις σε ευκολα σπήλαια που δεν χρειάζονται σκοινιά κ.α.
Να "δίνεις σήμα" πάντα εδώ....
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Νομίζω ότι η πεζοπορία είναι καλύτερη από Mtb και enduro.
Έχεις περισσότερη προσοχή στην φύση και απόλυτη ησυχία.

Στις παρακάτω φώτο η αφεντιά μου στην διαδρομή που ξεκινά από μεγάλο παπιγκο και φτάνει μέχρι και 80 χλμ μακριά (περνά φαράγγι βίκου, μονοδενδρι και λοιπά)
Epirus trail, 80χλμ τρέξιμο και 44χλμ χωμάτινα!
Λατρεία!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Varonos

Μέλος
Περιοχή
Ηλιούπολη
Όνομα
Παναγιώτης
Μοτό
BMW F 650 GS Dakar
Νομίζω ότι η πεζοπορία είναι καλύτερη από Mtb και enduro.
Έχεις περισσότερη προσοχή στην φύση και απόλυτη ησυχία.

Στις παρακάτω φώτο η αφεντιά μου στην διαδρομή που ξεκινά από μεγάλο παπιγκο και φτάνει μέχρι και 80 χλμ μακριά (περνά φαράγγι βίκου, μονοδενδρι και λοιπά)
Epirus trail, 80χλμ τρέξιμο και 44χλμ χωμάτινα!
Λατρεία!!!


Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επικά μέρη φίλτατε!!! Μπράβο!! Αστράκα και δρακόλιμνη έχεις ανέβει;
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Επικά μέρη φίλτατε!!! Μπράβο!! Αστράκα και δρακόλιμνη έχεις ανέβει;
Nαι ναι με τους φίλους εδώ :inlove:
 
Top Bottom