Πεζοπορία

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Είχα μελετήσει και εγώ μια πεζοπορία Πάρνηθα για το σκ και με τις δουλειές στο μαγαζί δεν μου έκατσε.
Όχι τίποτα άλλο, είμαι περίεργος να δω μέχρι που θα έχουν κατέβει τα αγριογούρουνα και οι αλεπούδες τώρα που έχει μειωθεί η ανθρώπινη παρουσία.

Πάντως το απόγευμα είδα εδώ στον Κόκκινο Μύλο να πετάει ερωδιός!!! o_O:woot:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Αυτό το πιτσιρίκι το είχα πετύχει στους θρακομακεδόνες απέναντι από τη ταβέρνα του παππα να κόβει βόλτες ανενόχλητο!!
Γενικά έχουν κατέβει αρκετά χαμηλά, πολλές φορές ανεβαίνοντας για δουλειά Πάρνηθα τα έχω συναντήσει ειδικά μετά από βροχή που μαλακώνει το χώμα για τα σκαψιματα!!
Καμία φορά ανεβοκατεβαινω από τη χουνη και πάλι καλά, ακόμα δεν έχω πετύχει κανένα μέσα στο μονοπάτι, γιατί Αντε να ανεβαίνω σε κάνα δέντρο σε αυτή την ηλικία!!! Χαχαχα!!


Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Αυτό το πιτσιρίκι το είχα πετύχει στους θρακομακεδόνες απέναντι από τη ταβέρνα του παππα να κόβει βόλτες ανενόχλητο!!
Γενικά έχουν κατέβει αρκετά χαμηλά, πολλές φορές ανεβαίνοντας για δουλειά Πάρνηθα τα έχω συναντήσει ειδικά μετά από βροχή που μαλακώνει το χώμα για τα σκαψιματα!!
Καμία φορά ανεβοκατεβαινω από τη χουνη και πάλι καλά, ακόμα δεν έχω πετύχει κανένα μέσα στο μονοπάτι, γιατί Αντε να ανεβαίνω σε κάνα δέντρο σε αυτή την ηλικία!!! Χαχαχα!!


Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δοκίμασε να ντυθείς Οβελίξ για να δούμε αντίδραση... :roflmao:
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Ανεβαίνω αρκετό καιρό στα μονοπάτια της Πάρνηθας ( Χούνη, Αγία Τριάδα, Αη Γιώργη) μόνος ή με παρέα.
Εκτός από φρέσκα σκαψίματα και ίχνη δεν έχω συναντήσει, σε μονοπάτι, ούτε ελάφι.
Πιστεύω ότι, όπως και εγώ, ούτε αυτά θέλουν να συναντηθούμε.
Πιστεύω ότι με παίρνουν μυρωδιά πολύ πριν τα πλησιάσω και φροντίζουν να κρυφτούν- απομακρυνθούν- εξαφανιστούν τέλος πάντων.
Θέλω να πω ότι οι όποιες συναντήσεις είναι από επιλογή του κάθε ζωντανού.
Όπως και να'χει, από μακριά και αγαπημένοι.
:like:
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Γενικά ότι είναι στο βουνό μας έχει πάρει χαμπάρι και έχει απομακρυνθεί πολύ πριν το αντιληφθούμε εμείς (εκτός αν πεινάει πολύ) :p
Εκεί που τα χα χρειαστεί ήταν μια μέρα στο σχολασμα 12 το βράδυ, είπαμε να το κόψουμε ποδαράτο από τη χουνη ως το τελεφερίκ με ένα συνάδερφο και εκεί που φεγγαμε με τους φακούς ξαφνικά είδαμε 8 πράσινες κουκίδες να μας παρακολουθούν σε μια πλάγια..... Ήταν δύο θηλυκά με δύο μικρά ελαφάκια που μας κοίταζαν, αλλά μέχρι να το καταλάβουμε είχαμε πρασινίσει εμείς!!! Χαχαχα!!!
 

N-gin76

KLEgend
Περιοχή
Κόκκινος Μύλος, Αχαρνές
Όνομα
Νίκος
Μοτό
KLE 500 '01
Όχι τίποτα άλλο, είμαι περίεργος να δω μέχρι που θα έχουν κατέβει τα αγριογούρουνα και οι αλεπούδες τώρα που έχει μειωθεί η ανθρώπινη παρουσία
Αντώνη φίλε μου, για να μειωθεί η ανθρώπινη παρουσία στην Πάρνηθα, και γενικότερα στην Αττική ύπαιθρο, πρέπει να λήξουν λοκνταουν και λοιπές μ@λ@κίες.
Τα προηγούμενα σκ που περιφερόμουν στην Πάρνηθα στα βασιλικά, στο Κατσιμίδι είτε με τα πόδια είτε με τη μηχανή, ένα έχω να σου πω.... Καθαρή Δευτέρα. :rage:
 

antsoar

Μέλος
Όνομα
Αντώνης
Μοτό
SWM RS300R
Είναι κανείς για λίγο περπάτημα αύριο στα Βασιλικά; Όχι τίποτα εξτριμ από αυτά που κάνει ο dodos , ανθρώπινα πράγματα :laugh:
Κρατάμε και δυνάμεις για Κυριακή
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Είναι κανείς για λίγο περπάτημα αύριο στα Βασιλικά; Όχι τίποτα εξτριμ από αυτά που κάνει ο dodos , ανθρώπινα πράγματα :laugh:
Κρατάμε και δυνάμεις για Κυριακή
Ω ρε γαμωτο είμαι πρωινός αύριο ....αλλά στις 3 σχολαω άμα περπατάτε ακόμα μέχρι εκείνη την ώρα να πεταχτώ να σας βρω ,δίπλα ειναι :roflmao:
 
Top Bottom