ΠελοποννησOFF 10/2019 και τα μυαλά στα μπλέντερ!!

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Καλημέρα σας....καλημέρα σας,

Πήρε ο τρελός το τενερέ (καλός.....καλός.....) και έχει φαγωθεί να το σπάσει!!! Αναζητάει λοιπόν άλλους 2-3 σε παρόμοια κατάσταση , πάνε και αγοράζουν αρκετές σκουδιδοσακούλες , απο τις μεγάλες τις μαύρες , και ψάχνουν που θα πάνε να σπάσουν τα μοτόρια!! Η ιδέα έπεσε για κάπου κοντά αλλα και μακριά απο το νησί. πριν 3 χρόνια με το που είχα πάρει το tracer , είχα πάρει τη κοπελιά και είχαμε κάνει τον γύρω της πελοποΝις . Υπέροχες διαδρομές , ωραία τοπία , ανοίγει το μάτι σου ρε αδερφέ. Και θυμόμουν πόσους χωματόδρομους , πόσους παράδρομους έβλεπα τότε δεξιά κ αριστερά όπως πήγαινα βόλτα στα βουνά. Φετός λοιπόν το νέο μηχανάκι είναι εδώ για να μας καλύψει , ή να δούμε αν μπορεί να μας καλύψει, σε ένα μικτό αλλά και απαιτητικό ταξίδι.
Την ορχήστρα θα συνοδεύσουν ένας πολύ καλός και πολυταξιδεμένος φίλος , Νίκος , με το BMW GS 800 Adv , αμάν και πως κάναμε να βάλει λάστιχα !! ο κουμπάρος του Νίκου και καλός μου φίλος Αποστόλης , επίσης πολυταξιδεμένος και τσακμάκι , με το Hondacrf250L !! Τελευταία στιγμή προσθήκη στο ρόστερ ο αδερφός του Νίκου , ο Χαράλαμπος ο μέγας , ταξιδεμένος με το Νίκο σε Μαρόκα Αλγερίες Ευρώπες , με το BMW GS 1200 και τις τακουνάρες του!! Τέλος παρέα μας σαν υποστήριξη ίσως να είναι η φίλη Βαγγελιώ με το καινούργιο BMW 750 αλλά όπως δήλωσε θα μας ακουλουθάει απο την άσφαλτο.
Ρωτάς λοιπόν τα παλικάρια , που θέτε να πάμε ???? Να τα "φάμε!!!" να τα γυρίσουμε σε σακούλες!!! Έτσι λοιπόν ξεκίνησε το διάβασμα , η μελέτη , το ξενύχτι. Ατελείωτο scouting σε βίντεο , χάρτες , πόστ , τόστ(!!)

Και το κυκλάκι Πελοποννήσου βγήκε!!Δημιουργήθηκε μαζί με κάποιες προσωπικές επιλογές των φίλων, πχ Νέδα, Μονεμβασιά ,Φολόη , Βυτίνα . προφανώς κάποια κομμάτια έπρεπε να αποκλειστούν για να προλάβουμε τα πάντα!!! Εδώ να ευχαριστήσω και τον φίλο Aldebaran που βοήθησε πολύ με τα μυστικά του και τις εμπειρίες , καθώς και όλα τα παιδιά απο το φόρουμ που έχουν ανεβάσει τόσο ωραία πράγματα !!!
Παρακάτω λοιπόν θα δείτε το 8ήμερο ταξιδάκι που φανταζόμαστε ότι θα κάνουμε 12-20/10 . όποιος θέλει και έχει χρόνο να τα δεί, θα ήθελα να μου πει αν έχω παραλήψει κάτι σημαντικό , αν κάποια διαδρομή δεν βγαίνει και αν έχει κάποια έξτρα πρόταση ,γνώμη ή ξέρει καμιά ταβέρνα ρε αδερφέ να πάμε να φάμε ή να μείνουμε.

Ας αρχίσουν τα όργανα σιγά σιγά.....

(ΥΓ: την πρώτη μέρα την ανέβασα σε rar γτ ήταν μεγάλο το αρχείο)
 

Attachments

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καλημέρα σας....καλημέρα σας,

Πήρε ο τρελός το τενερέ (καλός.....καλός.....) και έχει φαγωθεί να το σπάσει!!! Αναζητάει λοιπόν άλλους 2-3 σε παρόμοια κατάσταση , πάνε και αγοράζουν αρκετές σκουδιδοσακούλες , απο τις μεγάλες τις μαύρες , και ψάχνουν που θα πάνε να σπάσουν τα μοτόρια!! Η ιδέα έπεσε για κάπου κοντά αλλα και μακριά απο το νησί. πριν 3 χρόνια με το που είχα πάρει το tracer , είχα πάρει τη κοπελιά και είχαμε κάνει τον γύρω της πελοποΝις . Υπέροχες διαδρομές , ωραία τοπία , ανοίγει το μάτι σου ρε αδερφέ. Και θυμόμουν πόσους χωματόδρομους , πόσους παράδρομους έβλεπα τότε δεξιά κ αριστερά όπως πήγαινα βόλτα στα βουνά. Φετός λοιπόν το νέο μηχανάκι είναι εδώ για να μας καλύψει , ή να δούμε αν μπορεί να μας καλύψει, σε ένα μικτό αλλά και απαιτητικό ταξίδι.
Την ορχήστρα θα συνοδεύσουν ένας πολύ καλός και πολυταξιδεμένος φίλος , Νίκος , με το BMW GS 800 Adv , αμάν και πως κάναμε να βάλει λάστιχα !! ο κουμπάρος του Νίκου και καλός μου φίλος Αποστόλης , επίσης πολυταξιδεμένος και τσακμάκι , με το Hondacrf250L !! Τελευταία στιγμή προσθήκη στο ρόστερ ο αδερφός του Νίκου , ο Χαράλαμπος ο μέγας , ταξιδεμένος με το Νίκο σε Μαρόκα Αλγερίες Ευρώπες , με το BMW GS 1200 και τις τακουνάρες του!! Τέλος παρέα μας σαν υποστήριξη ίσως να είναι η φίλη Βαγγελιώ με το καινούργιο BMW 750 αλλά όπως δήλωσε θα μας ακουλουθάει απο την άσφαλτο.
Ρωτάς λοιπόν τα παλικάρια , που θέτε να πάμε ???? Να τα "φάμε!!!" να τα γυρίσουμε σε σακούλες!!! Έτσι λοιπόν ξεκίνησε το διάβασμα , η μελέτη , το ξενύχτι. Ατελείωτο scouting σε βίντεο , χάρτες , πόστ , τόστ(!!)

Και το κυκλάκι Πελοποννήσου βγήκε!!Δημιουργήθηκε μαζί με κάποιες προσωπικές επιλογές των φίλων, πχ Νέδα, Μονεμβασιά ,Φολόη , Βυτίνα . προφανώς κάποια κομμάτια έπρεπε να αποκλειστούν για να προλάβουμε τα πάντα!!! Εδώ να ευχαριστήσω και τον φίλο Aldebaran που βοήθησε πολύ με τα μυστικά του και τις εμπειρίες , καθώς και όλα τα παιδιά απο το φόρουμ που έχουν ανεβάσει τόσο ωραία πράγματα !!!
Παρακάτω λοιπόν θα δείτε το 8ήμερο ταξιδάκι που φανταζόμαστε ότι θα κάνουμε 12-20/10 . όποιος θέλει και έχει χρόνο να τα δεί, θα ήθελα να μου πει αν έχω παραλήψει κάτι σημαντικό , αν κάποια διαδρομή δεν βγαίνει και αν έχει κάποια έξτρα πρόταση ,γνώμη ή ξέρει καμιά ταβέρνα ρε αδερφέ να πάμε να φάμε ή να μείνουμε.

Ας αρχίσουν τα όργανα σιγά σιγά.....

(ΥΓ: την πρώτη μέρα την ανέβασα σε rar γτ ήταν μεγάλο το αρχείο)
Mε το καλό !!! Αν το ποδάρι μου είναι στο 100% θα καβαλήσω και θα σας πετύχω σίγουρα κάπου

ΥΓ : Θα δω το βραδάκι τις διαδρομές και αν περνάτε κοντά στον Πάρνωνα και γουστάρετε θα κάνουμε μια γυροβολιά χωμάτινη
 
Τελευταία επεξεργασία:

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Mε το καλό !!! Αν το ποδάρι μου είναι στο 100% θα καβαλήσω και θα σας πετύχω σίγουρα κάπου
με το καλό να σε δουμε κάπου!! θα ήθελα ΑΝ δεις την ημέρα 7 και 8 να μου πεις αν ειναι οκ....απο εσένα τις τσίμπησα!! :D
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Mε το καλό !!! Αν το ποδάρι μου είναι στο 100% θα καβαλήσω και θα σας πετύχω σίγουρα κάπου

ΥΓ : Θα δω το βραδάκι τις διαδρομές και αν περνάτε κοντά στον Πάρνωνα και γουστάρετε θα κάνουμε μια γυροβολιά χωμάτινη
Μέσα.... Πρώτα ο Αλλάχ.
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Οποιαδήποτε παρέα σε οποιαδήποτε ημέρα είναι ευπρόσδεκτη!! Η φάση είναι αρνταν κρουασάν! Στάση για τσιγάρο ,φοτο , πείραγμα και πάει λέγοντας!
Επίσης ilai θα είμαστε σε επαφή να μου δώσεις ενημέρωση για τον καιρό εκείνες τις μέρες. Να ξέρουμε πόση λάσπη θα φάμε!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Οποιαδήποτε παρέα σε οποιαδήποτε ημέρα είναι ευπρόσδεκτη!! Η φάση είναι αρνταν κρουασάν! Στάση για τσιγάρο ,φοτο , πείραγμα και πάει λέγοντας!
Επίσης ilai θα είμαστε σε επαφή να μου δώσεις ενημέρωση για τον καιρό εκείνες τις μέρες. Να ξέρουμε πόση λάσπη θα φάμε!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μην μασάτε... Έχει να βρέξει πολύ καιρό και θα είναι όλα στεγνά.
Αλλά και λάσπες να βρείτε.. Πλάκα θα έχει
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Οποιαδήποτε παρέα σε οποιαδήποτε ημέρα είναι ευπρόσδεκτη!! Η φάση είναι αρνταν κρουασάν! Στάση για τσιγάρο ,φοτο , πείραγμα και πάει λέγοντας!
Επίσης ilai θα είμαστε σε επαφή να μου δώσεις ενημέρωση για τον καιρό εκείνες τις μέρες. Να ξέρουμε πόση λάσπη θα φάμε!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
οτι γουστάρετε . Θα μιλήσουμε σίγουρα
 

alfa7

for Life
Περιοχή
Χανιά,Κρήτης / Μαρούσι
Όνομα
Στέλιος
Μοτό
R1250GS F800GS X-ADV 690enduro XTX660 CRF450 CB50
Σπυρο, πολύ ωραίες διαδρομές...

Βέβαια έχω μια μικρή ένσταση με το πρόγραμμα....σε κάποιες μέρες είναι πολλά τα χλμ
που σε συνδυασμό με τις χωμάτινες, τον αριθμό και τα είδη των μοτό καθώς και τα πολλά
ωραία μέρη για καφεδάκι-νερό-φωτό-χαβαλέ θα σας δυσκολέψει...
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Σπυρο, πολύ ωραίες διαδρομές...

Βέβαια έχω μια μικρή ένσταση με το πρόγραμμα....σε κάποιες μέρες είναι πολλά τα χλμ
που σε συνδυασμό με τις χωμάτινες, τον αριθμό και τα είδη των μοτό καθώς και τα πολλά
ωραία μέρη για καφεδάκι-νερό-φωτό-χαβαλέ θα σας δυσκολέψει...
Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια και τη θετική σου ενέργεια
Ποια μέρα σου φάνηκε δύσκολη Από άποψη χιλιομέτρων???
Η πρώτη έχει όντως μπόλικα απλά τα περισσότερα από τα μισά είναι Εθνικός.
και εννοείται πως αν δούμε ότι μία μέρα δεν βγαίνει το πρόγραμμα θα πιάσουμε την κοντινότερη άσφαλτο και θα πάμε στα δωμάτιά μας!! :)

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Με το καλό...!!!:stm:
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Καλημέρα από Καλάβρυτα.
Αναχωρούμε σε λίγο για καράφλα , μόνη και Φολόη.
Κάποια πρόταση να φάμε εκεί??

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Καλημέρα από Καλάβρυτα.
Αναχωρούμε σε λίγο για καράφλα , μόνη και Φολόη.
Κάποια πρόταση να φάμε εκεί??

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Είναι ήδη παρέα στη φολοη και θα γυρνάει μέσα στο δάσος για κάποιες ώρες.
Στον κενταυρο φαγητό.
Γιάννης... Πείτε ότι σας έστειλε ο κωστας.
Μην φατε τίποτα μέχρι τότε και το νου σας.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Καλημέρα από Καλάβρυτα.
Αναχωρούμε σε λίγο για καράφλα , μόνη και Φολόη.
Κάποια πρόταση να φάμε εκεί??

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έλα ρε φίλε!!! Εσένα ψάχνω!!! Πρέπει να δω το μηχανάκι σου κανόνισε Ε ;)
 

spirosbob

Μέλος
Όνομα
Σπύρος
Μοτό
Yamaha Tenere 700
KTM sxf 250
Yamaha tracer 900 (x)
Είμαστε Κένταυρο τώρα για φαι
Αύριο θα πάμε από Ολυμπία προς Βυτίνα
Και Πέμπτη πρωί θα φύγουμε για Βυτίνα προς Σπάρτη. Ποια μέρα θες να το πάρεις??αν έχει μείνει τίποτα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ανεβάστε καμια φωτογραφία ρε κουζουλοί
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Ανεβάστε καμια φωτογραφία ρε κουζουλοί
Που να προλάβουν φώτο... Όλη μέρα οδηγανε.
Πρέπει να περνάνε καλά από ότι μου είπε στο τηλέφωνο.
 
Top Bottom