Περί αξιοπιστίας Tiger 1050 sport

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Καλησπέρα.. Σκέφτομαι για αγορά tiger 1050 sport δηλαδή μετά το 2013.Γνωριζει κάνεις τι προβλήματα έχουν παρουσιάσει τα συγκεκριμένα?
 

tattoopanther

★Zavarakatranemia
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδική
Όνομα
ΚρίστοΠαντέρα
Μοτό
R1200GS
Εμένα με είχε αφήσει από δισκάκια συμπλέκτη. Τα άλλαξα και δεν έπαθε κάτι άλλο από την μικρή συμβίωση μαζί του (2 χρόνια). κατά τα άλλα πετάει το εργαλείο.. η ροπή του μου έχει μείνει!!!!
Δεν του αρέσει το πολύ φόρτωμα γιατί αλλάζει πολύ το ζυγι του στο δρόμο .
Α και να βρεις καλό μάστορα για τα σερβίς του κτλ που να ξέρει τα triumph.
 

Θανασεν

Μέλος
Περιοχή
ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Όνομα
θανασης
Μοτό
21/18
Μέχρι 2009 είχαν θέμα με πιστόνια
Και μίγματα.
Το 2013 είναι άψογα (το έχει φίλος χρόνια)
Κουκλι το άτιμο με το μόνο μπράτσο ;)
 

lospsi

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
KTM 1290 SUPER ADVENTURE S
Νομίζω πως αν σου αρέσει σαν μοτοσυκλέτα και βρίσκεις κάποιο σε καλή τιμή, χτυπά το χωρίς φόβο. Εννοείται έλεγχος σε εξειδικευμένο συνεργείο. Καλά λόγια ακούγονται για τον Κόντη αλλά και για την Zen στα νότια.
Ωραίο μηχανάκι, το κοίταζα κι εγώ πριν τελικά αποφασίσω να πάρω το Tracer, έχουν διαφορετικό χαρακτήρα ενώ το θέμα της μεταπώλησης έπαιξε τον ρόλο του στην περίπτωση μου.
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Μέχρι 2009 είχαν θέμα με πιστόνια
Και μίγματα.
Το 2013 είναι άψογα (το έχει φίλος χρόνια)
Κουκλι το άτιμο με το μόνο μπράτσο ;)
ειχα μαζί με φιλο από τα πρωτα που ήρθαν ελλαδα "07 τα δώσαμε με 60+ χιλ χωρίς το παραμικρο...
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Το sport είναι ένα πολύ ωραίο μηχανάκι και βελτιωμένο εκεί που έπασχε το προηγούμενο, πιο μακρύ ψαλίδι μονομπραστο και πανέμορφο, διπλά φωτιστικά σώματα μικρή μεγάλη σκάλα (η μεγάλη σκάλα του προηγούμενου ήταν απαραδεκτη)
Χαμηλότερη ουρά και θέση συνεπιβάτη!!
Σε θέμα αξιοπιστίας πιστεύω όλα είναι θέμα σωστής χρησης/συντήρησης του ιδιοκτήτη και καλού μάστορα!!
Σαν κάτοχος από το 09 του πρώτου μοντέλου το έχω φορτώσει με 100χιλιαδες χιλιόμετρα και συνεχίζει ακόμα!!
Βλάβες, πηνία (περιέλιξη) και πιο χοντρά καλώδια το σώμα της μπαταρίας !!
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY

Το είχα κάνα χρόνο. Τα 2013+ δεν έχουν κανένα θέμα αξιοπιστίας αξιο λόγου. Αν κάτι δεν μου άρεσε ήταν ο νευρικός ψεκασμός του όταν ρολαρεις με χαμηλές ταχύτητες. Αν μπορείς να οδηγήσεις ένα αρκετά πριν το πάρεις να δεις αν σου κάνει.
 

dorso

Μέλος
Όνομα
Nikos
Μοτό
990 adventure s
Ευχαριστω για τις απαντήσεις.. Απλά σκέφτομαι κ για ταξίδια εξωτερικό για αυτό ρωτάω για αξιοπιστία,μην μείνουμε πουθενά κ μας χαλάσει κ το ταξίδι..
 
Top Bottom