Περί χειμερινού εξοπλισμού.

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μιά που λέμε για χειμερινό εξοπλισμό και μιά που την ψιχάλα την γλίτωσα στο παρά πέντε σήμερα, ψάχνοντας για άλλο τεμάχιο πέτυχα αυτό το τεμάχιο. Είναι shell χωρίς προστατευτικά, μέρος του "πακέτου" 3 σε 1 της Spidi το οποίο είναι εξαιρετική ταξιδιωτική ιδέα. Ζακετάκι/θερινό τζάκετ με τις προστασίες τύπου εντούρο, σοφτ σελ από πάνω για την ζέστη, χαρντ σελ από πάνω για νερό. Πωλούνται χωριστά και σαν πακέτο. Αυτό ας πούμε σαν τελικό μπουφάν αν έχεις ήδη θώρακα είναι "ταμάμ" για να μην ψάχνεις αδιάβροχα.

 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Είναι πάρα πολύ φίλος μου ο Κοκος

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Kατσε, θα σε φτιαξω τωρα.


Θα γίνεις κάρβουνο καμμια μέρα... Το νου σου
Μη σκας, ολα τα εχει σκεφτει ο Κοκος. Τα θερμαντικα θα μπουνε σε "τσεπες" απο Nomex , απο τις παλιες στολες που μου εχουν ξεμεινει απο τα πετρελαϊκα... :sneaky::sneaky::sneaky:


 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Kατσε, θα σε φτιαξω τωρα.



Μη σκας, ολα τα εχει σκεφτει ο Κοκος. Τα θερμαντικα θα μπουνε σε "τσεπες" απο Nomex , απο τις παλιες στολες που μου εχουν ξεμεινει απο τα πετρελαϊκα... :sneaky::sneaky::sneaky:


Καμία 45αρια υπό σκιάν έχει εκεί;

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Καμία 45αρια υπό σκιάν έχει εκεί;

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Aν θυμαμαι καλα ηταν ακομα ανοιξη , ειχε μονο 40.Αλλα ειχε αερα και πολλη σκονη.
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Μερικά λόγια και από το motoraid, εντάξει είναι προμο ποστ αλλά οδηγούν και ταξιδεύουν κιόλας.


 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
στοκ πενφέ τα οποία στην πρώτη σκάλα είναι ικανοποιητικά με καλοκαιρινό γάντι και τις στοκ χούφτες.

αν ήταν για άφτερ, όλοι λένε ότι τα oxford είναι εξίσου μονόδρομος με το GS.
 

Lefterakis

Μέλος
Όνομα
Λευτερης
Μοτό
Tiger 1050
Καλησπέρα!εκανα ενα γρήγορο ψάξιμο αλλά κατέληξα εδώ!μπορει κάποιος να μου προτείνει καλά ισοθερμικα πάνω κάτω συν μπουφάν για μηχανάκι για εξωτερικές εργασίες;χρόνια παλεύω με ζακέτες μπουφάν κλπ κολάν αλλά δεν βγάζω άκρη!καποια λύση δοκιμασμένη;
Ευχαριστω πολύ!Καλες γιορτές!
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Eπειδη δουλευω μεσα στην παγωνια σε βουνο καθε μερα, φοραω τα ισοθερμικα της μηχανης και ειμαι ζεστος
Τωρα εχω αυτο το σετ


Ζεστο μπουφαν για μηχανακι εγω μονο dainese εχω φορεσει
Τα ραλλυ μπουφαν μπαζουν απο παντου
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Καλησπέρα!εκανα ενα γρήγορο ψάξιμο αλλά κατέληξα εδώ!μπορει κάποιος να μου προτείνει καλά ισοθερμικα πάνω κάτω συν μπουφάν για μηχανάκι για εξωτερικές εργασίες;χρόνια παλεύω με ζακέτες μπουφάν κλπ κολάν αλλά δεν βγάζω άκρη!καποια λύση δοκιμασμένη;
Ευχαριστω πολύ!Καλες γιορτές!
Helly Hansen , Columbia , Salomon και αλλες πολλες hiking μαρκες
 

dodos

Μέλος
Όνομα
Apostolis
Μοτό
Triumph tiger 1050 / Kawasaki klx 250
Kymco agility 150
Καλησπέρα!εκανα ενα γρήγορο ψάξιμο αλλά κατέληξα εδώ!μπορει κάποιος να μου προτείνει καλά ισοθερμικα πάνω κάτω συν μπουφάν για μηχανάκι για εξωτερικές εργασίες;χρόνια παλεύω με ζακέτες μπουφάν κλπ κολάν αλλά δεν βγάζω άκρη!καποια λύση δοκιμασμένη;
Ευχαριστω πολύ!Καλες γιορτές!
Της nordcap τα ισοθερμικά που έβαλε και ο Κώστας παραπάνω τα χρησιμοποιώ κ εγώ !
Και τα antifreeze για πολύ κρύο και τα microfleece !
για χρήση μέσα στη πόλη, βόλτες,πήγαινε έλα στη δουλεια έχω πάρει της ίδιας εταιρείας μπουφάν ,το Milano II και πραγματικά είναι πολύ άνετο και πολύ ζεστό!!
 

Giwrgos

Μέλος
Όνομα
Γιώργος
Εγώ θα πρότεινα τα power strech τις Polo .Δοκιμασμένα σε ακραίες συνθήκες χειμερινού βουνού.Ειναι λίγο ακριβά βέβαια,αν θυμάμαι η μπλούζα έχει 85€
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs
Eπειδη δουλευω μεσα στην παγωνια σε βουνο καθε μερα, φοραω τα ισοθερμικα της μηχανης και ειμαι ζεστος
Τωρα εχω αυτο το σετ

το εχω 5-6 χρονιά και είναι άπαιχτο!!!
 

giamar

Ming lee fu
Περιοχή
Πιερία
Όνομα
Γιαννης
Μοτό
Vstroma -astrea c100 - voge 300 rally
Χρησιμοποιώ 2 σετάκια.
Το ένα είναι της spidi comforce Ισοθερμική Μπλούζα SPIDI L46 - Motofashion
Υπολόγισε κάπου στο 80 με το παντελόνι.

Αυτό που έχω καταευχαριστηθει είναι αυτό που βγάζανε τα λιντλ .
 
Top Bottom