Περαστικά Νατάσσα!

georgeps

Μέλος
Περιοχή
Mother Earth
Όνομα
George
Μοτό
CL500?
μετά από ένα χειρουργείο και περπατώντας ακόμη με πατερίτσες και όλες τις σκέψεις που εχω κάνει αυτό τον καιρό, μπορώ μόνο στο ελάχιστο να φανταστώ αυτο που πέρασες...

Σιδερένια, να είναι αυτός ο μόνος πόνος που θα 'φας' στη ζωη σου, και να κάνεις αυτό που αγαπάς!
 

Natassa

patara_power
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Νατάσσα
Μοτό
Suzuki SV650 ‘17
Triumph Trident 660 ‘22
Το έχω πάρει κάπως χαλαρά γιατί αλλιώς θα παλαβώσω.

Ένας έντονος, ξαφνικός πόνος στην κνήμη, αυτή τη χίλια-κομμάτια-κνήμη από το ατύχημα πριν δυόμιση χρόνια, που όμως ήταν ήδη καλά 18 ολόκληρους μήνες χωρίς καμία απολύτως ενόχληση…

Τρέχω αμέσως να κάνω όλες τις εξετάσεις. Όλα καλά. Η δε μαγνητική, δε δείχνει τίποτα! Ένα ταλαιπωρημένο, αλλά υγιές τη στιγμή της εξέτασης πόδι. Ούτε καν οίδημα.

10 μέρες μετά και αφού πλέον δεν μπορώ να το πατήσω καθόλου, μου λέει ο χειρουργός μου όλα δείχνουν κάταγμα… «Μα… η μαγνητική…;….»

Με βρήκε η παραμονή της πρωτοχρονιάς σε έκτακτο χειρουργείο στο ΚΑΤ.

Εξωτερική οστεοσυνθεση πάλι. Το καλό είναι ότι το πατάω ήδη με όλο το βάρος. Επώδυνα ακόμα, αλλά θα περάσει ο πόνος.

Το κακό είναι ότι οι επόμενοι 4-6 μήνες θα είμαι ΠΑΛΙ έτσι και είχα εντελώς άλλα πλάνα.

Αν μου έλεγες τότε ότι αυτή η ιστορία θα κλείσει 3 χρόνια (και ποιος ξέρει τι άλλο μπορεί να προκύψει στο μεταξύ…) μάλλον δε θα το πίστευα….

Άντε, στείλτε μου θετική ενέργεια και πως ο καιρός θα περάσει γρήγορα, να κάνω υπομονή και όλα για κάποιο λόγο γίνονται και θα είμαι ξανά πάνω στη μηχανή πριν το καταλάβω :):p
 

amyroukai

Big Membered Wunderkind
Περιοχή
Μεθοριακός Σταθμός
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
X, R
Ωφου ρε κορίτσι... Πάλι καλά που δεν σου είπε ότι είναι επιβεβαιωμένο σύμπτωμα κοβιντ και αυτό.


Πέρασες τα άλλα, θα περάσεις και αυτό.

Στην καλύτερη εποχή κιόλας θα σε βρει η ανάρρωση, θα τρέχουμε όλοι στα λιβάδια και θα φιλιόμαστε γιατί θα έχει πάρει σήμα τέλους ο συναγερμός.

Καλή δύναμη!
 

mitsosdom

GOA
Περιοχή
Patras
Όνομα
Dimitris
Μοτό
KLE 500
Καλή δύναμη βρε Νατάσσα!! Θα βγεις ακόμα πιο δυνατή και καβάλα σε μηχανή αυτή τη φορά .
 

zannisvel

Μέλος
Όνομα
Ζαννής
Μοτό
NC750X
Καλή δύναμη και υπομονή!!!
It's not your first rodeo, που λένε και στο χωριό μου.

Όλα καλά θα πάνε!!!
 

HAWK_46

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Λευτέρης
Μοτό
Μηλοκλέφτη
Aν το καλοκαιρι που ερχεται, ξεκινούσες ταξιδακι για Βορειο Ακρωτηρι με παπι, θα εφτανες 6 μηνες αργοτερα ......οποτε μια η άλλη. :hh:
Περαστικα ευχομαι.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ενταξει ρε Νατάσσα καλά σου έκατσε, που να καθαρίζεις τα ανοιξιάτικα μυγάκια από το κράνος και από το μηχανάκι.

Το φθινόπωρο που θα είσαι περδίκι, θα το γιορτάσεις με μια ζουμερή φθινοπωρινή βόλτα!
 

Savvas62

Μοτοβόλτα = ΙΕΡΗ - ΑΠΑΡΑΒΙΑΣΤΗ και ΑΙΤΙΑ ΠΟΛΕΜΟΥ
Όνομα
Σάββας
Μοτό
HONDA RC 90, HONDA HF-05, HONDA PCX 125+150, YAMAHA CYGNUS
Υπομονή, επιμονή και όλα θα πάνε καλά.
Και εγώ τρία χρόνια τα έφαγα για να πω ότι έπαψα να πονάω πολύ.
Σήμερα περπατώ 7 χλμ και όλα καλά εκτός του ότι θα μείνει για εξέταση των ανθρωποειδών του μέλλοντος η σύνθεση των λαμών και βιδών. :allk:
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Ολα καλά θα πάνε...
Λίγη υπομονή ακόμα.
Στο κάτω κάτω πού να τρέχεις μες στο χειμώνα στα κρύα και στις παγωνιές...
Την άνοιξη μετά πάλι έχουμε τη γύρη να μας ταλαιπωρεί...
Καλοκαίρι με τον καύσωνα με δερμάτινα, κράνη, μυγάκια κτλ. δεν είναι και το ιδανικότερο...
Το φθινόπωρο λοιπόν που θα έχει ιδανικές θερμοκρασίες και χρώματα θα οδηγήσεις ξανά το νέο σου 2τροχο... ;)
 

socrates

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Σωκράτης
Μοτό
dl650
Να ειναι το τελευταιο... Οταν περασει αυτο θα εχει περασει και η πανδημια.... και η διαθεση θα ανέβει και θα τρεχουμε σαν τα κατσικια στα λιβάδια οπως λεει και ο Αμυρου.
 

kostas_366

Μέλος
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Πόρκα κρίση :)
Δεν σε πάει και πολύ.
Περαστικά εύχομαι.
 

christoslazy

Bad habits die hard
Περιοχή
Larisa
Όνομα
Christos Lazidis
Μοτό
BMW F650GS DAKAR 2005
KAWASAKI ZZR 600 2006 Black UK edition
Το έχω πάρει κάπως χαλαρά γιατί αλλιώς θα παλαβώσω.

Ένας έντονος, ξαφνικός πόνος στην κνήμη, αυτή τη χίλια-κομμάτια-κνήμη από το ατύχημα πριν δυόμιση χρόνια, που όμως ήταν ήδη καλά 18 ολόκληρους μήνες χωρίς καμία απολύτως ενόχληση…

Τρέχω αμέσως να κάνω όλες τις εξετάσεις. Όλα καλά. Η δε μαγνητική, δε δείχνει τίποτα! Ένα ταλαιπωρημένο, αλλά υγιές τη στιγμή της εξέτασης πόδι. Ούτε καν οίδημα.

10 μέρες μετά και αφού πλέον δεν μπορώ να το πατήσω καθόλου, μου λέει ο χειρουργός μου όλα δείχνουν κάταγμα… «Μα… η μαγνητική…;….»

Με βρήκε η παραμονή της πρωτοχρονιάς σε έκτακτο χειρουργείο στο ΚΑΤ.

Εξωτερική οστεοσυνθεση πάλι. Το καλό είναι ότι το πατάω ήδη με όλο το βάρος. Επώδυνα ακόμα, αλλά θα περάσει ο πόνος.

Το κακό είναι ότι οι επόμενοι 4-6 μήνες θα είμαι ΠΑΛΙ έτσι και είχα εντελώς άλλα πλάνα.

Αν μου έλεγες τότε ότι αυτή η ιστορία θα κλείσει 3 χρόνια (και ποιος ξέρει τι άλλο μπορεί να προκύψει στο μεταξύ…) μάλλον δε θα το πίστευα….

Άντε, στείλτε μου θετική ενέργεια και πως ο καιρός θα περάσει γρήγορα, να κάνω υπομονή και όλα για κάποιο λόγο γίνονται και θα είμαι ξανά πάνω στη μηχανή πριν το καταλάβω :):p
Περαστικά και πάλι. Θα περάσει κι αυτό.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

vassat

Μέλος
Περιοχή
Χαλάνδρι
Όνομα
Βασίλης
Μοτό
F650 GS Dakar MY '03
Sprint ST 1050 MY '06
Η Σκέψη μου/μας μαζί σου,
Υπομονή και Δύναμη!
Είναι θετικό ότι το «μοιράζεσαι».
/// Β
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
Ε ρε γμτ ...
Περαστικά και λίγη υπομονή ακόμα.
Ναι ξέρω στα λόγια εύκολο είναι.
Ευχόμαστε και ελπίζουμε να είναι η τελευταία ανηφόρα και μετά να βγούμε στο οροπέδιο!
 

George_M.

..ο Βαρθολομαίος..!
Περιοχή
Ανατολικα της Αττικης...
Όνομα
George.
Μοτό
R1100GS 75th Aniversary Edition.
Ξανά περαστικά εύχομαι κ λίγη ακόμα δύναμη κ υπομονή. Σίγουρα έχεις ξοδέψει πολλά από αυτά τα ψυχικα αποθεματικα όμως οφείλεις να κοιτάζεις μόνο μπροστά!
 

bill race

Μέλος
Περιοχή
Λουτρακι
Όνομα
Βασιλης
Μοτό
Gamoto
Θα περάσει και αυτό.
Κοντά στην παρέα σου, στους αγαπημένους σου ανθρώπους, που θα σε ταξιδέψουν μεταφορικά και κυριολεκτικά στα μέρη που θα ήθελες να πας.
Ο καιρός περνάει γρήγορα και όμορφα αν το δούμε "αλλιώς".
Καλή και γρήγορη επιστροφή στο τιμόνι της μοτό σου εύχομαι......
 
Top Bottom