Περιποίηση των μωρών μας

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Μπορεί και ίσως πραγματικά να είναι όχι απλά ο καλύτερος αλλά ο κορυφαίος όλων με όλη τη σημασία των λέξεων. Αλλά τι να το κάνω αφού για να πάω το μοτόρι μου θα πρέπει πρώτα να περάσει καλλιστεία για να μου πεί αν είναι πολύ ή λίγο βρόμικο και αν θα θέλει να του το αφήσω ή όχι και φυσικά κατόπιν ραντεβού.. μετά από όλα αυτά.
Δλδ, εγώ από εκεί θα πρέπει να φύγω με ταξί?? και δεν γουστάρω να αφήνω το κορίτσι μόνο του σε ξένα χέρια....θέλω να το βλέπω και ας κάνει όσες ώρες θέλει. Αυτό ήταν που με δυσαρέστησε πολύ.
 

Jeronimo

Simplicity
Περιοχή
Athens
Όνομα
George
Μοτό
Suzuki GT1000
Honda Super Cub C125
Honda SH350
Μπορεί και ίσως πραγματικά να είναι όχι απλά ο καλύτερος αλλά ο κορυφαίος όλων με όλη τη σημασία των λέξεων. Αλλά τι να το κάνω αφού για να πάω το μοτόρι μου θα πρέπει πρώτα να περάσει καλλιστεία για να μου πεί αν είναι πολύ ή λίγο βρόμικο και αν θα θέλει να του το αφήσω ή όχι και φυσικά κατόπιν ραντεβού.. μετά από όλα αυτά.
Δλδ, εγώ από εκεί θα πρέπει να φύγω με ταξί?? και δεν γουστάρω να αφήνω το κορίτσι μόνο του σε ξένα χέρια....θέλω να το βλέπω και ας κάνει όσες ώρες θέλει. Αυτό ήταν που με δυσαρέστησε πολύ.
Έχεις δικιο σε οτι λες.
Ειναι Πολύ απότομος & όχι μόνο...
Μπροστα μου πολλες φορές με πελάτες βαράει κόκκινα και φεύγουν.

Εμένα με ενδιαφέρει το αποτέλεσμα όμως & σε αυτό είναι Μακράν καλύτερος απο ολους τους αλλους που κατα καιρους εχω ακούσει ως Καλους
και το πηγα να συγκρίνω.


Υ.Γ. Στο 90% παω και μενω εκει. Δεν ειναι κατι τραγικό.
Τα καλλιστεία ειναι de facto αλλα ολα αυτα κ η ιδιοσυγκρασία του ειναι το αλατοπίπερο που με φτιάχνει :p
 
Τελευταία επεξεργασία:

kon/nos

Μέλος
Περιοχή
Αθηνα
Όνομα
Κωνσταντινος
Μοτό
r1200gs
Μπορεί και ίσως πραγματικά να είναι όχι απλά ο καλύτερος αλλά ο κορυφαίος όλων με όλη τη σημασία των λέξεων. Αλλά τι να το κάνω αφού για να πάω το μοτόρι μου θα πρέπει πρώτα να περάσει καλλιστεία για να μου πεί αν είναι πολύ ή λίγο βρόμικο και αν θα θέλει να του το αφήσω ή όχι και φυσικά κατόπιν ραντεβού.. μετά από όλα αυτά.
Δλδ, εγώ από εκεί θα πρέπει να φύγω με ταξί?? και δεν γουστάρω να αφήνω το κορίτσι μόνο του σε ξένα χέρια....θέλω να το βλέπω και ας κάνει όσες ώρες θέλει. Αυτό ήταν που με δυσαρέστησε πολύ.
Και εγω τα ιδια...Τον ειχα παρει τηλεφωνο και τελικα δεν περασα καν απο εκει..
Δεν εχω τοσο χρονο ωστε να πηγαινω 2 φορες για να κλεισω ενα πλυσιμο...
Κατα τα αλλα πρεπει να ειναι πολυ καλος...για να το λενε ολοι.
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Κάτι από μπαμπά Κουζή μου θυμίζει ο τύπος. Δε θα πάρω, πιο καλός από εμένα για τη μηχανή μου δεν υπάρχει. Πλύσιμο είναι, δεν είναι δα και χειρουργείο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Είναι τρελοκομείο, αλλά καλλιτέχνης στη δουλειά του και πολύ απότομος στους τρόπους του.
Έχει ακούσει όμως και του κόσμου τις λαλακιες... Φαντάζεστε.
Επειδή τον ξέρω πολλά χρόνια, όταν του κλείνω ραντεβού από το τηλέφωνο, του λέω ότι είναι χάλια και ας μην είναι.
Θέλει να έχει χρόνο να το περιποιηθει.... Δεν αντέχει την πίεση.
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Jeronimo

Σου έχω πει ότι έχεις πολύ όμορφο μηχανάκι ε?
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
...




Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σε τρώει το αίμα σου να τα ακούσεις για το γιαπωνέζικο ντιβανομπαουλο.... Αλλα κρατάω χαρακτηρα.
 

Chester24

Fatus Olus
Περιοχή
Πατρα - Σαμος
Όνομα
Κωστας
Μοτό
Yamaha XT660z
Κάτι από μπαμπά Κουζή μου θυμίζει ο τύπος. Δε θα πάρω, πιο καλός από εμένα για τη μηχανή μου δεν υπάρχει. Πλύσιμο είναι, δεν είναι δα και χειρουργείο.
Αυτό ακριβώς.. Όσο καλός και να είναι ο επαγγελματίας πρέπει να σε σέβεται. Εδώ δεν χωρούν δικαιολογίες...

Αυτό που κάνει για σένα το κάνει επί πληρωμή και ΟΧΙ δωρεάν ώστε να γκρινιάζει.

Και εγώ αν κάτσω κάνα δύωρο πάνω του και τρίβω, κουκλί θα το κάνω.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να πλύνω ποτέ το gs μετά από λασπουρια, όπως το κάνει ο συγκεκριμένος επαγγελματίας, που πλένει κάθε μέρα εδώ και 20 χρόνια μηχανές και φυσικά έχει εργαλεία και γνώσεις που δεν έχουμε εμείς.
Εκτιμώ επίσης ότι ποτέ δεν αφήνει στάμπες από φάρμακα και λοιπες αστοχίες που ακούμε κατά καιρούς.
Η συμπεριφορά είναι κάτι συζητήσιμο και σε όποιον δεν αρέσει απλά πάει αλλού
Αλλά η τέλεια δουλειά που κάνει είναι άλλο πράγμα.
 

ilai

Μέλος
Όνομα
HΛΙΑΣ
Μοτό
.
Δεν συμφωνώ. Αν έχεις τα κατάλληλα εργαλεία για πλύσιμο και λύσεις τα πλαστικά από το μηχανάκι το κάνεις αυγο και μόνος σου. Τεσπα περί ορέξεως
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Μαζί με τις επικές αντιπαραθέσεις για λάδια και λάστιχα, θα βάλουμε και στο μενού το πλύσιμο της μηχανής :roflmao:
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Μαζί με τις επικές αντιπαραθέσεις για λάδια και λάστιχα, θα βάλουμε και στο μενού το πλύσιμο της μηχανής :roflmao:
Σιγά την αντιπαράθεση..... Όποιος θέλει και μπορεί την πλένει μόνος του.
Οποιος βαριέται την πάει σε ειδικούς και οι πιο adve την αφήνουν με τις λάσπες.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Μαζί με τις επικές αντιπαραθέσεις για λάδια και λάστιχα, θα βάλουμε και στο μενού το πλύσιμο της μηχανής :roflmao:
Ξεχνας το υπερκεφαλαιο "καθαρισμος αλυσιδας"
 

Aldebaran

Πορτοκαλί μέλος.
Όνομα
Γιάννης
Μοτό
KTM 690 Enduro '08
Voge SR4 Max
Ξεχνας το υπερκεφαλαιο "καθαρισμος αλυσιδας"
Πως μου διέφυγε η Todorιάδα των τεχνικών..:p
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Εγώ πάντως δεν έχω καταφέρει να πλύνω ποτέ το gs μετά από λασπουρια, όπως το κάνει ο συγκεκριμένος επαγγελματίας, που πλένει κάθε μέρα εδώ και 20 χρόνια μηχανές και φυσικά έχει εργαλεία και γνώσεις που δεν έχουμε εμείς.
Εκτιμώ επίσης ότι ποτέ δεν αφήνει στάμπες από φάρμακα και λοιπες αστοχίες που ακούμε κατά καιρούς.
Η συμπεριφορά είναι κάτι συζητήσιμο και σε όποιον δεν αρέσει απλά πάει αλλού
Αλλά η τέλεια δουλειά που κάνει είναι άλλο πράγμα.
Έτσι είναι όπως τα λες και αυτό είναι που με στενοχωρεί είναι οτί γνωρίζω πόσο καλός είναι, αλλά............... !!! και εννοώ μόνο το πως αυτός θέλει να οργανώνει τη δουλειά του. Δεν έχει να κάνει με συμπεριφορά καθόλου, το αντίθετο μάλιστα ήταν ευγενέστατος. Οπότε αναγκαστικά πήγα σε άλλον σίγουρα λιγότερα καλό, αλλά είναι με την σειρά που θα έρθεις και με προγραμματισμό εξυπηρέτησης και εναλλακτικές επιλογές. Αράζω με καφεδάκι εκεί και το παίρνω μετά από 1-2 ώρες ανάλογα την δουλειά που θέλει. Αν το έκανε αυτό θα τα σάρωνε όλα....!!!
Κάποιος να του μιλήσει.............!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Top Bottom