Περιφερειακή Υμηττού Προσοχή !!!!

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Kατι πρωινα "δεν χτυπησε το ξυπνητηρι" και μεχρι Κιατο ολο και καποιος σεριφης θα εχει βρεθει να με καδραρει. Στο εμπα τους εχω δει που την στηνουν, αυτους στο εβγα που δεν εχω δει φοβαμαι...
Νομίζω ότι μόνο οι σταθερές κάμερες έχουν δυνατότητα φωτογραφίας.
Τα πιστολοραντάρ είναι για επιτόπια βεβαίωση του ορίου με τα σχετικά συνεπακόλουθα... ;)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Η περιφερειακή υμμητου έχει πολλά φωτογραφικά ρανταρ λόγω των πολλών τούνελ.
Κάνω την διαδρομη από την πρώτη ημέρα λειτουργίας της Αττικής οδού και έχω δει πολλές λαλακιες λόγω ταχυτητας.
Τα 70 βέβαια είναι πολύ χαμηλό οριο ταχύτητας, αλλά δεν νομίζω να σε γράφουν αν πας με 90
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Νομίζω ότι μόνο οι σταθερές κάμερες έχουν δυνατότητα φωτογραφίας.
Τα πιστολοραντάρ είναι για επιτόπια βεβαίωση του ορίου με τα σχετικά συνεπακόλουθα... ;)
Σιγουρα? Γιατί στα Εμιράτα ειχα κανει τον Εμιρη ακομη πιο πλουσιο απο φορητα ρανταρ /πιστολια που εβγαζαν και φωτο. Νομίζω πλεον ολα ετσι ειναι.
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Σιγουρα? Γιατί στα Εμιράτα ειχα κανει τον Εμιρη ακομη πιο πλουσιο απο φορητα ρανταρ /πιστολια που εβγαζαν και φωτο. Νομίζω πλεον ολα ετσι ειναι.
Στα Εμιράτα ίσως...
Εδώ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο από φορητό ραντάρ.
Εάν γνωρίζει κάποιος κάτι διαφορετικό ας πει...(να φυλαγομαστε ακόμα περισσότερο...:happy:)
 

labros

Μέλος
Περιοχή
Ιλιον - Τζουμέρκα
Όνομα
Λάμπρος
Μοτό
Ντακαρίσιο
Tα φορητό ραντάρ θα σε σταματήσουν και θα σου δείξουν το όργανο.
Οι καρτποσταλ στους ιδιωτικούς αυτοκινητοδρομους (π.χ. ΑττικήΟδο) συνηθως βρίσκονται στο πίσω μέρος των φωτεινών πινακίδων ενημέρωσης. Συνήθως πριν από αυτές έχει πινακίδα ορίου ταχύτητας & μαζί με την αποδεκτή απόκλιση 20 % μπορείς να περάσεις κιουριος. Από κει & πάνω αρχίζουν τα αυτόγραφα ( & πάλι δεν γνωρίζω εάν τις έχουν πάντα ενεργές'η κατ'επιλογή)
 
Τελευταία επεξεργασία:

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Υπάρχει και εφαρμογή... Η οποία είναι ενημερωμένη για όλη την Ευρώπη.



Advphone....
Και πια είναι αυτή είπαμε...?
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Τσ τσ τσ τσ... τεντιμποιδες

Στα Εμιράτα ίσως...
Εδώ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο από φορητό ραντάρ.
Εάν γνωρίζει κάποιος κάτι διαφορετικό ας πει...(να φυλαγομαστε ακόμα περισσότερο...:happy:)
Ευτυχως, γιατι κανα-δυο τετοιοι σιγουρα με σημαδεψαν. Μαλλον ετσι ειναι γιατι μια μερα με περασε ενα Σιροκο με 200+ σε εκεινο το σημειο και τον σταματησαν μετα στα διοδια, αρα δεν ειναι φορητα φωτογραφικα ρανταρ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Πέρα από τα σταθερά, υπάρχουν και μερικά φορητά ( σε τρίποδα) μηχανήματα παραγωγής καρτποστάλ με ποιοτικές φώτο υψηλής ευκρίνιας. Το Σφάλμα τζόγο που δίνουν είναι 10% (κατ επιλογήν από τον χρήστη) και όχι παραπάνω. Επίσης κάθε ένα από αυτά έχει την δυνατότητα να ρυθμιστεί να βγάζει καρτποστάλ από την ταχύτητα που θέλουν και πάνω.
Εδώ σε ενημερώνει το τοπικό ΑΤ με όποιο τρόπο επιθυμεί για να προσέλθεις και να καταθέσεις το πάπλωμα σου.
Τα σταθερά μπορεί κάποιος να τα μάθει που είναι εάν κάνει τακτικά μια διαδρομή, αλλά το πρόβλημα μετά βρίσκεται στη συνήθεια και κάπου θα ξεχαστεί. Τα ζόρικα είναι τα φορητά οποιουδήποτε είδους που παίζουν πολύ στην τοποθέτηση ειδικά επαρχία. Εγώ έχω σωθεί από ειδικό εργαλείο αντιπαπαράτσι...
 

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Δώδεκαπενήντα adve
Πέρα από τα σταθερά, υπάρχουν και μερικά φορητά ( σε τρίποδα) μηχανήματα παραγωγής καρτποστάλ με ποιοτικές φώτο υψηλής ευκρίνιας. Το Σφάλμα τζόγο που δίνουν είναι 10% (κατ επιλογήν από τον χρήστη) και όχι παραπάνω. Επίσης κάθε ένα από αυτά έχει την δυνατότητα να ρυθμιστεί να βγάζει καρτποστάλ από την ταχύτητα που θέλουν και πάνω.
Εδώ σε ενημερώνει το τοπικό ΑΤ με όποιο τρόπο επιθυμεί για να προσέλθεις και να καταθέσεις το πάπλωμα σου.
Τα σταθερά μπορεί κάποιος να τα μάθει που είναι εάν κάνει τακτικά μια διαδρομή, αλλά το πρόβλημα μετά βρίσκεται στη συνήθεια και κάπου θα ξεχαστεί. Τα ζόρικα είναι τα φορητά οποιουδήποτε είδους που παίζουν πολύ στην τοποθέτηση ειδικά επαρχία. Εγώ έχω σωθεί από ειδικό εργαλείο αντιπαπαράτσι...
δηλαδή; :rolleyes:
 

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Δώδεκαπενήντα adve
Εδώ..



Advphone....
gsmaniac σε βάση το κινητό και ανοιχτή εφαρμογή για να βλέπεις; πως μπορεί να γίνει λειτουργικό αυτό;
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
gsmaniac σε βάση το κινητό και ανοιχτή εφαρμογή για να βλέπεις; πως μπορεί να γίνει λειτουργικό αυτό;
Έτσι όπως το λες.
Ανοίγεις φυσικά την τοποθεσία στο κινητό σου και κάνει πλοήγηση.
 

arcolios

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα - Χανιά
Όνομα
Γιώργος
Μοτό
Δώδεκαπενήντα adve
Έτσι όπως το λες.
Ανοίγεις φυσικά την τοποθεσία στο κινητό σου και κάνει πλοήγηση.
για να δοκιμάσουμε... να δουμε και τι ποιότητας πλοήγηση προσφέρει ;)
 

jon t

Μέλος
Όνομα
ΓΙΑΝΝΗΣ
Μοτό
Honda CRF1100L
Το σύνηθες είναι οι κάμερες σταθερού τύπου που βγάζουν φωτογραφία, να δουλεύουν μία φορά τον μήνα η κάθε μία, μου είχαν πει πριν μερικά χρόνια στο ΑΤ που είχα πάει να παραδώσω δίπλωμα για δύο μήνες....
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Το σύνηθες είναι οι κάμερες σταθερού τύπου που βγάζουν φωτογραφία, να δουλεύουν μία φορά τον μήνα η κάθε μία, μου είχαν πει πριν μερικά χρόνια στο ΑΤ που είχα πάει να παραδώσω δίπλωμα για δύο μήνες....
......και τους πίστεψες.....??? μόνο 1-2 φορές ?? αντε και είναι, ποιες είναι αυτές?
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
......και τους πίστεψες.....??? μόνο 1-2 φορές ?? αντε και είναι, ποιες είναι αυτές?
Κοίτα εάν κρίνω από την περιοχή μου που υπάρχουν αρκετές σταθερές κάμερες αλλά μόνο δύο ή τρία καταγραφικά τα οποία γυρίζουν εναλλάξ χωρίς να ξέρεις ποτέ ποια μπορεί να δουλεύει μάλλον ισχύει... ;)
 
Top Bottom