Περιφερειακή Υμηττού Προσοχή !!!!

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
k0k0s & akis69 όπως ήταν αναμενόμενο δεν έγινα κατανοητός (λόγο γραπτού).
Κώστα το Γερμανικό κράτος έχει προβλέψει για την ασφάλεια, δε θα διαφωνήσω. Να είσαι σίγουρος όμως ότι ο μέσος Γερμανός όταν λέει να 'πα να γ@μηθεί (η μανούλα με το καροτσάκι) γιατί "έχουμε zebrastreifen" δεν το λέει για την ασφάλεια της, αλλά γιατί είναι παρτάκιας και του αρέσει να κουνάει το δάχτυλο όταν τον καλύπτει το σύστημα του.

Αλλά... το παράδειγμα δεν είχε να κάνει με αυτό, αλλά με τη χαοτική διαφορά ενός πραγματικού πολιτισμού από τη ρομποτική των Ούνων.

Άκη... επειδή και ο δικός μου γιος είναι 3 ετών τα έχω περάσει πολύ πρόσφατα...
Εσύ λες θα προτιμούσες να περάσεις μερικά μέτρα παραπάνω αρκεί να είχες πρόσβαση. Εγώ λέω συνέχισε ΕΣΥ να μη κάνεις αυτό που κάνουν οι άλλοι γιατί ζεις στην Ελλάδα, κάνε το σωστό. Όπως έγραψα και παραπάνω το μήνυμα/σχόλιο μου δε περιορίζεται στα προβλήματα που μεμονωμένα αντιμετωπίζουμε και εκεί κανένας δε μπορεί να πει ότι έχεις άδικο. Συνολικά όμως η χώρα είναι υπέροχη και αυτές είναι οι άσχημες παρενθέσεις της (εκτός αν νομίζετε πως στη κάθε Γερμανία δεν υπάρχουν άσχημες παρενθέσεις, οπότε το συζητάμε από την αρχή).
Ας κάνουμε εμείς ο καθένας ξεχωριστά αυτό που πρέπει και τα πράγματα θα αλλάξουν. Ναι είναι ΠΙΘΑΝΟ να μην αλλάξουν, αλλά αν δε κάνουμε ο καθένας από εμάς αυτό που πρέπει ΣΙΓΟΥΡΑ δε θα αλλάξουν.
 

akis69

Μέλος
Όνομα
ακης
Μοτό
F800gs
k0k0s & akis69 όπως ήταν αναμενόμενο δεν έγινα κατανοητός (λόγο γραπτού).
Κώστα το Γερμανικό κράτος έχει προβλέψει για την ασφάλεια, δε θα διαφωνήσω. Να είσαι σίγουρος όμως ότι ο μέσος Γερμανός όταν λέει να 'πα να γ@μηθεί (η μανούλα με το καροτσάκι) γιατί "έχουμε zebrastreifen" δεν το λέει για την ασφάλεια της, αλλά γιατί είναι παρτάκιας και του αρέσει να κουνάει το δάχτυλο όταν τον καλύπτει το σύστημα του.

Αλλά... το παράδειγμα δεν είχε να κάνει με αυτό, αλλά με τη χαοτική διαφορά ενός πραγματικού πολιτισμού από τη ρομποτική των Ούνων.

Άκη... επειδή και ο δικός μου γιος είναι 3 ετών τα έχω περάσει πολύ πρόσφατα...
Εσύ λες θα προτιμούσες να περάσεις μερικά μέτρα παραπάνω αρκεί να είχες πρόσβαση. Εγώ λέω συνέχισε ΕΣΥ να μη κάνεις αυτό που κάνουν οι άλλοι γιατί ζεις στην Ελλάδα, κάνε το σωστό. Όπως έγραψα και παραπάνω το μήνυμα/σχόλιο μου δε περιορίζεται στα προβλήματα που μεμονωμένα αντιμετωπίζουμε και εκεί κανένας δε μπορεί να πει ότι έχεις άδικο. Συνολικά όμως η χώρα είναι υπέροχη και αυτές είναι οι άσχημες παρενθέσεις της (εκτός αν νομίζετε πως στη κάθε Γερμανία δεν υπάρχουν άσχημες παρενθέσεις, οπότε το συζητάμε από την αρχή).
Ας κάνουμε εμείς ο καθένας ξεχωριστά αυτό που πρέπει και τα πράγματα θα αλλάξουν. Ναι είναι ΠΙΘΑΝΟ να μην αλλάξουν, αλλά αν δε κάνουμε ο καθένας από εμάς αυτό που πρέπει ΣΙΓΟΥΡΑ δε θα αλλάξουν.
σε αυτο συμφωνω,στο οτι δηλαδη αν κατι δεν σαρεσει,ξεκινα να το αλλαζεις εσυ.
σωτηρας δεν υπαρχει,κι οπως ειχα δει καπου γραμμενο,αν τον ψαχνεις,κοιτα στον καθρεφτη σου.
ισως σου λειπει αυτο που δεν εχεις οποτε αν εμενα στην γερμανια πχ να με χαλαγαν αλλα πραγματα.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
k0k0s & akis69 όπως ήταν αναμενόμενο δεν έγινα κατανοητός (λόγο γραπτού).
Κώστα το Γερμανικό κράτος έχει προβλέψει για την ασφάλεια, δε θα διαφωνήσω. Να είσαι σίγουρος όμως ότι ο μέσος Γερμανός όταν λέει να 'πα να γ@μηθεί (η μανούλα με το καροτσάκι) γιατί "έχουμε zebrastreifen" δεν το λέει για την ασφάλεια της, αλλά γιατί είναι παρτάκιας και του αρέσει να κουνάει το δάχτυλο όταν τον καλύπτει το σύστημα του.

Αλλά... το παράδειγμα δεν είχε να κάνει με αυτό, αλλά με τη χαοτική διαφορά ενός πραγματικού πολιτισμού από τη ρομποτική των Ούνων.

Άκη... επειδή και ο δικός μου γιος είναι 3 ετών τα έχω περάσει πολύ πρόσφατα...
Εσύ λες θα προτιμούσες να περάσεις μερικά μέτρα παραπάνω αρκεί να είχες πρόσβαση. Εγώ λέω συνέχισε ΕΣΥ να μη κάνεις αυτό που κάνουν οι άλλοι γιατί ζεις στην Ελλάδα, κάνε το σωστό. Όπως έγραψα και παραπάνω το μήνυμα/σχόλιο μου δε περιορίζεται στα προβλήματα που μεμονωμένα αντιμετωπίζουμε και εκεί κανένας δε μπορεί να πει ότι έχεις άδικο. Συνολικά όμως η χώρα είναι υπέροχη και αυτές είναι οι άσχημες παρενθέσεις της (εκτός αν νομίζετε πως στη κάθε Γερμανία δεν υπάρχουν άσχημες παρενθέσεις, οπότε το συζητάμε από την αρχή).
Ας κάνουμε εμείς ο καθένας ξεχωριστά αυτό που πρέπει και τα πράγματα θα αλλάξουν. Ναι είναι ΠΙΘΑΝΟ να μην αλλάξουν, αλλά αν δε κάνουμε ο καθένας από εμάς αυτό που πρέπει ΣΙΓΟΥΡΑ δε θα αλλάξουν.
Δεν διαφωνω καθολου σε οσα λες, και καταλαβαινω απολυτα το επιχειρημα σου. Καλως ή κακως κι εγω περασα τη μιση ζωη μου σε ξενες χωρες. Η νοοτροπια του καθε λαου ειναι διαφορετικη φυσικα. Αυτο που λεω εγω ειναι πχ οπως τα μνημόνια. Φυσικα και ηταν αναγκαιο κακο, και προφανώς χρειαζονταν για να ερθει λιγο η κατασταση στα ισα της. Απο την αλλη ομως για καποιον σαν εμενα που ποτε δεν απλωσε το χερι του περισσότερο απ'όσο χωραγε η τσεπη του, και που δεν χρωστουσε ποτε σε ταμεια/δημοσιο/εφοριες/τραπεζες ουτε σεντ ηταν τεράστιο κριμα να μας παρει η μπαλα κι εμας μαζι με ολους τους αρπακολλαδες βολεμενους που θέλανε μεγαλεια. Ποια ηταν η αποζημιωση μου λοιπον τοσα χρονια που ημουν τυπικός και συνεπης στις υποχρεωσεις μου; 3 χρόνια ανεργιας και αναγκαστικη μεταναστευση για να βρω δουλεια; Οσο σωστος και να εισαι, κι εγω μαζι, κι αλλοι 1000, δεν είμαστε αρκετοι για να διορθωσουμε τα εκατομμύρια των ανεγκεφαλων παρτακιδων, χωρις τη βοηθεια βουρδουλα.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
................... Αυτο που λεω εγω ειναι πχ οπως τα μνημόνια. Φυσικα και ηταν αναγκαιο κακο, και προφανώς χρειαζονταν για να ερθει λιγο η κατασταση στα ισα της. ..............
Μου προκαλεί αναγούλα τουλάχιστον η χρήση του "Φυσικα και ηταν αναγκαιο".... δηλαδή στην εγκατάλειψη της Ελλάδας από το πολύ σοβαρό έμψυχο δυναμικό της, (ήσουν και εσύ ανάμεσα τους) νέοι όλοι αυτοί οι περισσότεροι που εγκαταστάθηκαν μόνιμα έξω σαν η επόμενη γενιά μεταναστών μετά την δεκαετία του 50. Το ξεκλήρισμα των οικογενειών, την φτώχια που χτύπησε πολλά σπίτια, αυτούς που χάσανε και που θα χάσουνε τα σπίτια τους, την δραματική αύξηση της υπογεννητικότητας, της εγκληματικότητας και για να μην συνεχίσω άλλο, την έντεχνη συρρίκνωση ενός λαού. Δεν θέλω να επεκταθώ στο τι θα συμβεί και ποιες είναι οι παρενέργειες όλων αυτών στα επόμενα χρόνια σε συνδυασμό με τους νομιμοποιημένους "επενδυτές".
Εκτιμώ ότι κάτι άλλο ήθελες να πείς και το πληκτρολόγιο δεν τα πήγε καλά....... Μεγάλη κουβέντα που δεν μπορεί να γίνει μέσω από το πληκτρολόγιο. Απλά διασαφήνισε τη θέση σου ξεκάθαρα για να ξέρουμε με ποιον μιλάμε που λέμε στο χωριό μου.... αλλά και για τους φίλους που εάν το πρόσεξαν και το διάβασαν προσεκτικά το κείμενο σου και το χειροκρότησαν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Μου προκαλεί αναγούλα τουλάχιστον η χρήση του "Φυσικα και ηταν αναγκαιο".... δηλαδή στην εγκατάλειψη της Ελλάδας από το πολύ σοβαρό έμψυχο δυναμικό της, (ήσουν και εσύ ανάμεσα τους) νέοι όλοι αυτοί οι περισσότεροι που εγκαταστάθηκαν μόνιμα έξω σαν η επόμενη γενιά μεταναστών μετά την δεκαετία του 50. Το ξεκλήρισμα των οικογενειών, την φτώχια που χτύπησε πολλά σπίτια, αυτούς που χάσανε και που θα χάσουνε τα σπίτια τους, την δραματική αύξηση της υπογεννητικότητας, της εγκληματικότητας και για να μην συνεχίσω άλλο, την έντεχνη συρρίκνωση ενός λαού. Δεν θέλω να επεκταθώ στο τι θα συμβεί και ποιες είναι οι παρενέργειες όλων αυτών στα επόμενα χρόνια σε συνδυασμό με τους νομιμοποιημένους "επενδυτές".
Εκτιμώ ότι κάτι άλλο ήθελες να πείς και το πληκτρολόγιο δεν τα πήγε καλά....... Μεγάλη κουβέντα που δεν μπορεί να γίνει μέσω από το πληκτρολόγιο. Απλά διασαφήνισε τη θέση σου ξεκάθαρα για να ξέρουμε με ποιον μιλάμε που λέμε στο χωριό μου.... αλλά και για τους φίλους που εάν το πρόσεξαν και το διάβασαν προσεκτικά το κείμενο σου και το χειροκρότησαν.
Ο καθένας λέει αυτό που τον εκφράζει αγαπητέ συμφορουμιτη, και δεν είναι αναγκαίο να συμφωνούν όλοι με τον εκφραζοντα οιανδήποτε άποψη. Το ότι κάποιοι συμφωνούμε η όχι, εξακολουθεί να είναι άποψη, και το αν τη δέχεσαι η όχι πάλι εξακολουθεί να είναι πρόβλημα σου,κουβεντούλα κάνουμε, δεν επιβάλλει κάνεις τπτ σε κανέναν
Υγ.εχεις το δικαίωμα να μη μου απαντήσεις,δε θα έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου εννοείται.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Ο καθένας λέει αυτό που τον εκφράζει αγαπητέ συμφορουμιτη, και δεν είναι αναγκαίο να συμφωνούν όλοι με τον εκφραζοντα οιανδήποτε άποψη. Το ότι κάποιοι συμφωνούμε η όχι, εξακολουθεί να είναι άποψη, και το αν τη δέχεσαι η όχι πάλι εξακολουθεί να είναι πρόβλημα σου,κουβεντούλα κάνουμε, δεν επιβάλλει κάνεις τπτ σε κανέναν
Υγ.εχεις το δικαίωμα να μη μου απαντήσεις,δε θα έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου εννοείται.
Όλοι μας που είμαστε εδώ εκφραζόμαστε μέσα από ένα πληκτρολόγιο. Είναι απόλυτα φυσικό να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, αλλά σε ένα τέτοιο θέμα, το οποίο δεν είναι αν μου αρέσουν τα Πενφε ή τα γιαμαχα αλλά κάτι πολύ σοβαρότερο έχει μια ειδική βαρύτητα και τα λεγόμενα - γραπτά μας είναι αυτά που μας καταδεικνύουν. Κουβεντούλα όπως λές μπορούμε να κάνουμε ανάλαφρα για πολλά θέματα των δίτροχων, αλλά για τέτοια θέματα δεν νομίζω ότι αρμόζει κάτι τέτοιο.... εκτός αν έτσι ανάλαφρα τα έχουμε όλα στο μυαλό μας...??
 

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Όλοι μας που είμαστε εδώ εκφραζόμαστε μέσα από ένα πληκτρολόγιο. Είναι απόλυτα φυσικό να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις, αλλά σε ένα τέτοιο θέμα, το οποίο δεν είναι αν μου αρέσουν τα Πενφε ή τα γιαμαχα αλλά κάτι πολύ σοβαρότερο έχει μια ειδική βαρύτητα και τα λεγόμενα - γραπτά μας είναι αυτά που μας καταδεικνύουν. Κουβεντούλα όπως λές μπορούμε να κάνουμε ανάλαφρα για πολλά θέματα των δίτροχων, αλλά για τέτοια θέματα δεν νομίζω ότι αρμόζει κάτι τέτοιο.... εκτός αν έτσι ανάλαφρα τα έχουμε όλα στο μυαλό μας...??
Ίσως να μη κατάλαβες τι είπα και να γίνεσαι εριστικός άθελά σου....θα χαρώ πολύ να σε δω σε κάποια εκδρομή του φόρουμ και να μας τα πεις από κοντά
Καλό βράδυ και πάντα όρθιος.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Ίσως να μη κατάλαβες τι είπα και να γίνεσαι εριστικός άθελά σου....θα χαρώ πολύ να σε δω σε κάποια εκδρομή του φόρουμ και να μας τα πεις από κοντά
Καλό βράδυ και πάντα όρθιος.
Να είσαι καλά, αντεύχομαι..!! Ήσουν μια χαρά κατανοητός. Αλλά πέραν του ότι όλοι μας μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε θα ήθελα να ξέρω την απλή και ξεκάθαρη άποψη σου σε αυτό το θέμα με λίγα λόγια και σταράτα που λέμε....... δεν υπάρχουν γκρίζες ζώνες, σάλια κλπ.... υπάρχει το Ναι και το Όχι... τόσο απλά.....
 
Τελευταία επεξεργασία:

sothrhs

Ο demek
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Σωτήρης
Μοτό
ΤΡΑΚΤΕΡ 06
Να είσαι καλά, αντεύχομαι..!! Ήσουν μια χαρά κατανοητός. Αλλά πέραν του ότι όλοι μας μπορούμε να γράφουμε ότι θέλουμε θα ήθελα να ξέρω την απλή και ξεκάθαρη άποψη σου σε αυτό το θέμα με λίγα λόγια και σταράτα που λέμε....... δεν υπάρχουν γκρίζες ζώνες, σάλια κλπ.... υπάρχει το Ναι και το Όχι... τόσο απλά.....
Καλό βράδυ αγαπητέ.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Μου προκαλεί αναγούλα τουλάχιστον η χρήση του "Φυσικα και ηταν αναγκαιο".... δηλαδή στην εγκατάλειψη της Ελλάδας από το πολύ σοβαρό έμψυχο δυναμικό της, (ήσουν και εσύ ανάμεσα τους) νέοι όλοι αυτοί οι περισσότεροι που εγκαταστάθηκαν μόνιμα έξω σαν η επόμενη γενιά μεταναστών μετά την δεκαετία του 50. Το ξεκλήρισμα των οικογενειών, την φτώχια που χτύπησε πολλά σπίτια, αυτούς που χάσανε και που θα χάσουνε τα σπίτια τους, την δραματική αύξηση της υπογεννητικότητας, της εγκληματικότητας και για να μην συνεχίσω άλλο, την έντεχνη συρρίκνωση ενός λαού. Δεν θέλω να επεκταθώ στο τι θα συμβεί και ποιες είναι οι παρενέργειες όλων αυτών στα επόμενα χρόνια σε συνδυασμό με τους νομιμοποιημένους "επενδυτές".
Εκτιμώ ότι κάτι άλλο ήθελες να πείς και το πληκτρολόγιο δεν τα πήγε καλά....... Μεγάλη κουβέντα που δεν μπορεί να γίνει μέσω από το πληκτρολόγιο. Απλά διασαφήνισε τη θέση σου ξεκάθαρα για να ξέρουμε με ποιον μιλάμε που λέμε στο χωριό μου.... αλλά και για τους φίλους που εάν το πρόσεξαν και το διάβασαν προσεκτικά το κείμενο σου και το χειροκρότησαν.
Μηπως θες κι ενα πιστοποιητικακι κοινωνικων φρονηματων? Μηπως να περασω απο 2ο Επιτελικο να δωσω μια συνεντευξη? Τι ακριβως θες να πεις "να ξερεις με ποιον μιλαμε?" Γιατι και καποιοι αλλοι στα χωρια τους τα λεγανε αυτα και σε περναγανε μια φαλαγγουλα για να μαθουν... Ξερω οτι μπορει καλλιστα να τσουβαλιαζω αυτη τη στιγμη και να ειναι πολυ ασχημα αυτα που γραφω , να μην εχεις καμια σχεση κτλ, αλλα δυστυχως με αυτα που εσυ γραφεις αυτο φαινεται.

Και γιατι επιλεγεις να αποκοψεις μονο μια προταση μου απο οσα εγραψα? Που ειναι το "εμεινα 3 χρονια ανεργος" λογω των μνημονιων που ηταν αναγκαια για να μαζεψουμε τα ασυμμαζευτα των τοσων χρονων ρεμουλας και αρπακολλιας? Εμενα δηλαδη η οικογενεια μου δεν καταστραφηκε? Η ιδια η ζωη μου δεν καταστραφηκε? Θα χαρω πολυ να σου εξηγησω απο κοντα και το τι τραβηξα απο το 2009 και μετα, αλλα και το ποσο Μααλοξ καταναλωσα (και ποσιμο αλλα και σαν αλοιφη...) για τα μνημονια που σου προκαλουν αναγουλα...

Στο θεμα μας ομως, για να δωσω μια πιο καθαρη εικονα του παραδειγματος που χρησιμοποιησα -και οχι γιατι οφειλω να δωσω εξηγησεις για τις αποψεις μου στον οποιονδηποτε- μετα απο χρονια ρεμουλας, ασυδοσιας, κατασπαταλησης, βολεματος του καθε φουστη και του σκυλου του, αρπακολλας, φουσκων, δωσ'τα ολα, παρε να'χεις κτλ κτλ, αυτοι που μας δανειζαν τα ζητησαν πισω γιατι κι αυτοι πεσανε σε τελμα. Και πεσανε τα μνημονια. Χρωσταει η χωρα πααααρα πολλα. Πρεπει να τα δωσει. Και για να τα δωσει πρεπει να ξεχασουμε αυτα που ξεραμε. Οπως και να το κανεις πρεπει να καλυψεις το χρεος σου. Δεν πιστευω οτι διαφωνει κανεις μεχρι εδω. Κατι φωνες με "οχι ρε εγω δεν πληρωνω" σαν τους επαγγελματιες που βαζουν μπραβους να δερνουν εφοριακους ή κατι ομολογα στην τραπεζα της Ανατολης που ως δια μαγειας θα μας εσωζαν (κι αλλη ρεμουλα στη ρεμουλα) τα θεωρω τραγικα αστεια. Οταν χρωστας , χρωστας, και πρεπει να πληρωσεις. Τελος. Αυτο ειναι λοιπον το κομματι που θεωρω φυσικα, λογικα και αντικειμενικα αναγκαιο να γινει.

Τωρα, αν καποιοι αποφασισαν να μην παρουν λεφτα απο αυτους που τα εχουν αλλα να τσακισουν τελειως οσους δεν εχουν, ειναι αλλο θεμα. Αυτοι ηταν που με κερασαν CS και κροτολαμπιδια. Ειναι οι ιδιοι που οδηγησαν κοσμο στην καταστροφη. Οι ιδιοι που με εστειλαν εξω. Με αυτους λοιπον να τα βαλεις. Με αυτους τα εβαλα κι εγω. Και λεω οτι δεν φτανει μονο το οτι μου κατεστρεψαν τη ζωη, οτι με εδιωξαν απο τη χωρα μου, αλλα με ποναει διπλα και τριπλα που επρεπε να υποφερω κι εγω που τοσα χρονια δεν βολευτηκα πουθενα, που δεν εκρυψα ουτε ευρω απο το δημοσιο, που δεν εφαγα τη θεση κανενος ουτε προσπαθησα να επιβληθω εις βαρος καποιου αλλου. Εκει ηταν που καταλαβα το ουτοπικο της καταστασης των ηθικων αξιων που ειχα για γνωμονα στη ζωη μου. Και εκει ειναι που παταω και λεω οτι οσο σωστος και ηθικος να εισαι εσυ σαν μοναδα, το συνολο ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ με καλοσυνες και θετικες σκεψεις. Γιατι μαζι με αυτους που επελεξαν και επεβαλαν τα μετρα που θα ξεπληρωναν το χρεος θεωρω εξισου ενοχους οσους βοηθησαν τοσα χρονια στο να φτασουμε εκει με το να κοιτανε την παρταρα τους και την βολεψη τους μονο. Γιατι εαν μεθαυριο πεσει πελεκυς και στις μεταφορες, με φουλ αστυνομευση, αυστηρα προστιμα, καμερες παντου κτλ κτλ, δεν θα κατηγορω μονο αυτους που τα επεβαλαν αλλα και τα ζωα "συντροχους" μας που μας εφεραν παλι εως εκει με τον εγωισμο τους.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Το άπλωσες το θέμα πάρα πολύ ..... και όπως σου έγραψα και εσύ είσαι μέσα σε αυτούς που ταλαιπωρήθηκαν...... μάλλον δεν καταλαβαίνεις τις έγραψες? Εκνευρίστηκες από την κόντρα απάντηση μου τόσο που συνεχίζεις να μην απαντάς απλά και ξεκάθαρα..... Δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτό... Δεν χρειάζεσαι "σεντόνι" για να μου απαντήσεις.

Είναι απλά τα πράγματα όταν με τον οποιονδήποτε τρόπο έρχεσαι σε επαφή με έναν άλλο άνθρωπο όπως είμαστε εδώ μέσα, θές να κατανοήσεις καλύτερα ποιον έχεις απέναντι σου. Μόνο όταν δείς κάποιον έξω από εδώ θες να τον γνωρίσεις καλύτερα? Έγινε κατανοητό? ούτε μπούρδες πιστοποιητικών, ούτε 2-3-4ατα γραφεία κλπ.....

Δεν σου περιέγραψα εγώ σε ποια κατάσταση είμαι, ούτε σου ζήτησα να μου πείς τι έχεις τραβήξει..... ο καθένας ξέρει για την πλάτη του τι του έχει συμβεί.....
Περιγράφεις θέματα και προβλήματα που δεν έχουν σχέση με το μνημόνια αλλά με το τι αυτό δημιούργησε, όπως επίσης για γεγονότα και παθογένειες του παρελθόντος. Υπάρχει κάτι από όλα αυτά που δεν υπάρχει μέχρι σήμερα και δεν συνεχίζει να ευδοκιμεί?..... μπορώ να πώ και σε ακόμα μεγαλύτερο βαθμό.

Στον γραπτό λόγο πρέπει να είμαστε αρκούντος σαφείς για να είμαστε κατανοητοί. Θα χαρώ να αναδιατυπώσεις εάν το επιθυμείς.... δεν είναι θέμα εγωισμού, γιατί απλά, όπως κάνουν πολλοί αυτό το λάθος, μπλέκουν τους κανόνες του μνημονίου με τον τρόπο που επιβλήθηκε και με τα προβλήματα που δημιούργησε και μετά όλα γίνονται "αχταρμάς"...... σε κάθε άλλη περίπτωση όπως λένε σε πολλά χωριά "ψυχή βαθιά".....
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Λαμβάνοντας υπόψη όλα όσα είπαμε απλά και ωραία που όλοι μας έχουμε ταλαιπωρηθεί, ο τόπος μας έχει πάει εκεί που έχει πάει κλπ..κλπ για να μην μακρηγορώ...
Υποστηρίζεις ότι ήταν "Φυσικα και ηταν αναγκαιο κακο, και προφανώς χρειαζονταν για να ερθει λιγο η κατασταση στα ισα της " ? (όπως το έχεις γράψει, δεν βρίσκεις ότι έχεις κάνει κάποιο μικρό εκφραστικό λάθος, ΔΕΝ είναι κακό να πείς ούπσ!! τώρα που το ξαναδιαβάζω κάτι δεν έγραψα σωστά)
α. ΝΑΙ
β. ΟΧΙ
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Το βου, που τυγχανει να ειναι και αυτο που ψηφισα στο περιφημο δημοψηφισμα. Σου κανει?

Χρωσταω λεφτα, πρεπει να πληρωσω, δεν ειναι κακο.

Πιστολι στον κροταφο, κουμαντο στο πως θα πληρωσω, πολυ κακο.
 
Reactions: Gus

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Το βου, που τυγχανει να ειναι και αυτο που ψηφισα στο περιφημο δημοψηφισμα. Σου κανει?

Χρωσταω λεφτα, πρεπει να πληρωσω, δεν ειναι κακο.

Πιστολι στον κροταφο, κουμαντο στο πως θα πληρωσω, πολυ κακο.
Τώρα σε παραδέχομαι......και σε τιμά αυτό....... όλοι μας κάνουμε λάθη. Ουδείς άσφαλτος !!! Ποτέ δεν είναι αργά για να το ξανασκεφτούμε.
Να δώ με τόσους συνονόματους εδώ μέσα πότε θα βρεθούμε και από κοντά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Εξακολουθω να μην καταλαβαινω που εκανα "λαθος" στα πιστευω μου και τις αποψεις μου, αλλα δε βαριεσαι, κουβεντα να γινεται. Ουτως ή αλλως αυριο το πρωι θα τα εχει μαζεψει η σκουπα.
 

Gus

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
Sutzouki
Εξακολουθω να μην καταλαβαινω που εκανα "λαθος" στα πιστευω μου και τις αποψεις μου, αλλα δε βαριεσαι, κουβεντα να γινεται. Ουτως ή αλλως αυριο το πρωι θα τα εχει μαζεψει η σκουπα.
Το λάθος ήταν στο πώς το έφρασες - διατύπωσες στο κείμενο σου.
Στην έκθεση δεν ήσουν καλός ...εε ??
 
Top Bottom