Περι multistrada 1200 S...

ΜΟΥΡΙΚΗΣ

Μέλος
Περιοχή
ΚΡΑΝΙΔΙ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ. ΚΑΙ ΦΩΚΙΑΝΟ ΑΡΚΑΔΙΑΣ.
Όνομα
Γιώργος Μουρίκης.
Μοτό
ΚΤΜ 640 Adventure R (07)
YAMAHA YZF 600R (97) Thundercat

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
Νωντα ουτε μομφες παιζουν,ειδικα στο ADVride,ουτε καποιος εχει ισχυροτερη αποψη απο την δικη σου.Μια ασαφεια παιζει καποιες φορες επειδη το γ@μωκουτι των Υπολογιστων δεν ειναι ζωντανη κουβεντα σε μια παρεα απο κοντα κ δεν βλεπεις τη διαθεση κ το υφος που ποσταρει ο αλλος...αυτο μονο.Ανταλλαγη αποψεων και διαλογο,κουβεντουλα κανουμε εδω ολοι μαζι.
Μια κουβεντα μαλιστα με αφορμη την αποψη που καταθετεις για το Multistrada και οπως εσυ το ειδες μεσα απο τη δικη σου ματιά.Δυστυχως και λεω δυστυχως,γιατι ειναι μια εξαιρετικη μοτοσυκλετα που μπαινει σε πολλα λημερια,το Multi εχει "ανταγωνισμο" απο πολλες κατηγοριες μοτο.Απο μεγαλα ψηλα OnOff λογω σχεδιασης,απο ST λογω στησιματος,απο GT λογω κινητηρα-επιδοσεων...Αρα το να πει καποιος οτι επιλεγω 1200RS αντι για Multi καπου κι εμενα με βρισκει συμφωνο με το σκεπτικο αφου για ταξιδια ασφαλτινα παιζει πιο καλα το RS-για μενα-.Ομως μια μοτοσυκλετα την κοιτας συνολικα για αυτα που σου προσφερει και πιθανον το Μουλτι να δινει τοσα πολλα απο διαφορετικες κατηγοριες μοτοσυκλετων μαζι που να ημουν σε πολυ σοβαρο διλημμα τελικης επιλογης του αν εφτανε εκεινη η ωρα...
Το ευτυχες ειναι,οτι μοτοσυκλετες υπαρχουν πολλες και για ολα τα γουστα.Οσο κι αν "τσακωνομαστε" για το ποια δινει το μεγαλυτερο χαμογελο παντα ολοι θα εχουμε αδικο και ολοι...δικιο.Γιατι απλα το χαμογελο ζωγραφιζει καθε φατσα αλλιως...και επι προσωπικου.Και θα ειμαστε στο τελος "και ζησαν αυτοι καλα κι εμεις καλυτερα"...
Εδω που το σκεφτομαι...εχω παρει τοσα ματοσακα στη ζωη μου ως τωρα...απο πολλες εταιρειες...αλλά Ducati δεν ειχα την τυχη να παρω...ρε λες;...Ποτέ μη λες ποτέ...και αυτα ειναι ευχαριστα διλημματα :) Ως τοτε καλους δρομους σε ολους με οτι κι αν εχουμε και καβαλαμε...
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Εγω καταλαβαινω τι θελετε να πειτε ολοι!10 xλμ επαρχιακα εκανα με αυτο το ανυποταγο κατασκευασμα multi κι ακομα το θυμαμαι.Ουτε λογος για αλλο mode κατω απο τα 160 τακτικη που ακολουθησα και στο τριημερο με το XR1000.Συγκριση παντως με το γλυκουλι μου Gsακι δεν θα επιχειρουσα διοτι θα τα αδικησω και τα 3.

adv phone
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Ξεπερασε το λεμε επιτελους ρε Χαρη!!!ΤΟ ΠΗΡΕΣ to Multi...μην το σκεφτεσαι αλλο...κλειδι μιζα και βουρ...:p
Ντεν έχω κλειδί καρντιά μου!!!!!
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Δε μπορει...για κοιτα στα εργαλεια σου...γαλλικο;γερμανικο;...τζαμπα οι φημες για τα Ντουκ;:p
Είσαι πολύ εγκωιστικό παιντί!!!!! Και αν θες να μάθεις το δικό μου το μηχανάκι.... Ειναι το καλύτερο!!! Και πες τον ξάδερφο σου τον xr να πάνα πουλήσει σε σάς μαγκιές...... Όχι σε μένα!!!!!!... Που ακόμα δεν έμαθε να στρίβει και να φρενάρει, Μας το παίζει και γρήγορος. Πες και την Λούγκρα την αδερφή του, την gs1200, που μας το παίζει Η ΓΚΟΜΕΝΑ με τα ψηλοτάκουνα, αυτήν την βουβάλα,που κάνει την νοικοκυρά (στα συνεργεία) και την κυρά στην άσφαλτο (που μέχρι να σηκώσει το ένα πόδι, βρομάει το άλλο), να κάνει συγκριτικά με Transalp , όχι με Africa, γιατί θα χάσει... Τόσο άχρηστη που είναι!!! Ειδάλλως ανοίξτε ένα θέμα :Η MULTI και Η ΒΟΎΡΤΣΑ, για να μην υπάρξει και καμιά παρεξήγηση!!!!
 

kostis-gs

Μέλος
Όνομα
κωστας
Μοτό
ΒΜW 1200 ADV LC
Eκανα και εγω τεστ και τo S πολυ γκαζι και πολυ πολεμικη μηχανη Στο ταξιδι δεν νομιζω να βολευει αυτη η σελα και πολλα τα αλογα για ενα ON OF.Το XR ηταν πολυ ποιο καλο εχει ενα σασμαν απιστευτο καμμια φορα κοιταγα το καντραν να δω τι ταχυτητα ειχε μεσα τελειος αθορυβο.Εντυπωσει μου εκανε οτι μετα απο 1 ωρα οδηγηση ακουμπαγες την μηχανη και δεν καιγοσουν απιστευτα μεταλλα πρεπει να εχει.
 
Top Bottom