Περι multistrada 1200 S...

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Ναι, ναι Κωστή τι να λέμε τώρα!!!! :p.....
(ακουμπαγες την μηχανη και δεν καιγοσουν απιστευτα μεταλλα πρεπει να εχει.):confused:πρέπει να ήτανε μαγική!!!! :roflmao::roflmao: αν μπορεί να το τεκμηριώσει και κάποιος τσοπάνης, τότε μιλάμε για ΑΛΉΘΕΙΕΣ :thumbsdown:
 

Nodov

Μέλος
Περιοχή
Τυμπακι , Ν. Ηρακλειου, Κρητη
Όνομα
Nondas
Μοτό
r1200gsa 07
Εγω καταλαβαινω τι θελετε να πειτε ολοι!10 xλμ επαρχιακα εκανα με αυτο το ανυποταγο κατασκευασμα multi κι ακομα το θυμαμαι.Ουτε λογος για αλλο mode κατω απο τα 160 τακτικη που ακολουθησα και στο τριημερο με το XR1000.Συγκριση παντως με το γλυκουλι μου Gsακι δεν θα επιχειρουσα διοτι θα τα αδικησω και τα 3.

adv phone
Πασχαλη πως σου φανηκε το xr; εννοω κινητηρας κ ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με μουλτι;

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
Πασχαλη πως σου φανηκε το xr; εννοω κινητηρας κ ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με μουλτι;

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Δεν προλαβα να ασχοληθω καθολου με τις ποιοτητες,το θεμα το εχει ψαξει ο Χαρης με το multi που ελπιζω να σου απαντησει.Οι κινητηρες ειναι τοσο μα τοσο διαφορετικοι,ο τετρακυλινδρος λυσσομαναει ψηλα κ οπως ηταν αναμενομενο εχει καλυτερες απολυτες επιδοσεις,αλλα αυτος του multi ξηλωνει το δρομο απο τις πρωτες χιλιαδες στροφων φωναζοντας μαζι με το μονοκομματο σετ σκελετου αναρτησεων.. Πολεμος!!!
Την ιδια κραυγη την ακους κι απο το ΧR δουλευοντας το ομως πανω απο τις 8000 μονιμα κ με τη βοηθεια του quickshifter απλα εδω πλαισιο κ πηρουνι ειναι λιιγο πιο ενδοτικά.


adv phone
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Πασχαλη πως σου φανηκε το xr; εννοω κινητηρας κ ποιοτητα κατασκευης σε σχεση με μουλτι;

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Φίλε Νόντα επειδή σε γουστάρω πολύ, κάποια στιγμή θα σου μιλήσω για τα Ducati και τα πονηρά μονοπάτια της ηδονής!!!
 

Nodov

Μέλος
Περιοχή
Τυμπακι , Ν. Ηρακλειου, Κρητη
Όνομα
Nondas
Μοτό
r1200gsa 07
Φίλε Νόντα επειδή σε γουστάρω πολύ, κάποια στιγμή θα σου μιλήσω για τα Ducati και τα πονηρά μονοπάτια της ηδονής!!!
Για λεγε ρε συ Χαρη...εδω με εχουν πρηξει με το xr...βεβαια πρεπει να πω οτι απο υποστηριξη (εδω) η ducati ειναι σε βρεφικο σταδιο...λοιπον υψηλη τιμη κτησης (καινουργιο), υψηλη τιμη σερβις(600 μου πε στα 15000χλμ κ 800 στα 30000χλμ σερβις desmo...πιο μετα αγνωστον) ειδα οτι χρειαζεται να λυσουν ολη τη μηχανη...Τελος,με χαλασανε καποια πραγματακια στην ποιοτητα οπως ειπα(καποια... οχι ολα) πχ πλαστικά κοκπιτ, ζελατινα...Απ την αλλη το μηχανημα ειναι ερωτας κ θα χαιρομουν να το χα στο γκαραζ... (σε καμμια περπτωση δεν αποποιουμαι το gs...ειναι αλλο μηχανημα με αλλα καλα)....Παιξε μπαλα λοιπον κ δωσε φωτα...ευχαριστω προκαταβολικα
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Για λεγε ρε συ Χαρη...εδω με εχουν πρηξει με το xr...βεβαια πρεπει να πω οτι απο υποστηριξη (εδω) η ducati ειναι σε βρεφικο σταδιο...λοιπον υψηλη τιμη κτησης (καινουργιο), υψηλη τιμη σερβις(600 μου πε στα 15000χλμ κ 800 στα 30000χλμ σερβις desmo...πιο μετα αγνωστον) ειδα οτι χρειαζεται να λυσουν ολη τη μηχανη...Τελος,με χαλασανε καποια πραγματακια στην ποιοτητα οπως ειπα(καποια... οχι ολα) πχ πλαστικά κοκπιτ, ζελατινα...Απ την αλλη το μηχανημα ειναι ερωτας κ θα χαιρομουν να το χα στο γκαραζ... (σε καμμια περπτωση δεν αποποιουμαι το gs...ειναι αλλο μηχανημα με αλλα καλα)....Παιξε μπαλα λοιπον κ δωσε φωτα...ευχαριστω προκαταβολικα
Νόντα καλημέρα, βασική προϋπόθεση για οποιαδήποτε μοτοσικλέτα σου ,... να έχεις εξασφαλίσει τα σέρβις της. Τα περί ακριβά σέρβις και ότι σπάνε τα Ducati είναι μύθος και από τους μύθους δημιουργούν ευχάριστες π@π@ροσυζητήσεις οι μη κάτοχοι των ducati . Για την σύγκριση του multi με το xr, όπου είναι και η βασική σου ερώτηση , ξεκόλλα με τις μάρκες γιατί είναι τελείως διαφορετικές μοτοσικλέτες. Έχουν πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και οι δύο, με σύγχρονους κινητήρες επιδόσεων και τελευταίας τεχνολογίας σε ηλεκτρονικά..... (και συναγωνισμό όλων των εταιρειών) στην τεχνογνωσία!!!. Από την εμπειρία μου μέχρι τώρα θα σου πω προς μεγάλη μου έκπληξη (κ ας μην με πιστεύουν) ότι είναι πιο άνετη στο ταξίδι απτό gs και πιο πολυτελείας (ξέρω ότι το θεωρούν απίθανο και γελάνε)... και το απίστευτο;;;πάει γ@μι@ντ@ς στο χώμα όπως ένα Motard. Πιθανόν να θέλουν πολύ να αντιγράψουν το multistrada!!!! Όπως υποψιάζομαι και ότι το Multi enduro (καινούργια έκδοση) θέλει να μοιάσει το KTM 1190. Το gs 1200 το έχω σε εκτίμηση, σαν φιλοσοφία μηχανής (ένσταση για την αξιοπιστία της) για τόσο adv . Το xr πρέπει να μας απόδειξη την αξία του σ αυτό που θέλει να είναι,.... Έχει έναν υπέροχο πολύστροφο τετρακύλινδρο κινητήρα (ένσταση για τον χαρακτήρα της, ).
Υ. Γ λόγω δουλειάς θα συνεχίσουμε την κουβέντα μας άλλη ώρα και μέχρι τότε.... Εσύ κανέναν δεν θα ακούς, εμένα μόνο (όπως λέει και το τραγούδι)
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
μια γευση απο την σπορ πλευρα της!!!! εχει αλλες τρεις .ειπαμε ειναι και ducati και multi !!!
Αυτός μου θυμίζει τον Πασχάλη όταν του έδωσα την μηχανή μου και έτρεμε η καρδιά μου. Έτσι ακριβώς την οδηγούσε... Πεινασμένα :hungry:
Πρέπει να το γουστάρεις το γκάζι:D, αλλιώς βάλτο σε άλλο mode:p
 
Τελευταία επεξεργασία:

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Πρόσεξε πώς ανεβάζει χιλιόμετρα σε πραγματικές συνθήκες καθημερινής χρήσης. Είναι έτσι ακριβώς
ασ ερθει και το xr μαζί μας, ..χαρα μας.......εμείς παρέα θέλουμε :friendship:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nodov

Μέλος
Περιοχή
Τυμπακι , Ν. Ηρακλειου, Κρητη
Όνομα
Nondas
Μοτό
r1200gsa 07
Νόντα καλημέρα, βασική προϋπόθεση για οποιαδήποτε μοτοσικλέτα σου ,... να έχεις εξασφαλίσει τα σέρβις της. Τα περί ακριβά σέρβις και ότι σπάνε τα Ducati είναι μύθος και από τους μύθους δημιουργούν ευχάριστες π@π@ροσυζητήσεις οι μη κάτοχοι των ducati . Για την σύγκριση του multi με το xr, όπου είναι και η βασική σου ερώτηση , ξεκόλλα με τις μάρκες γιατί είναι τελείως διαφορετικές μοτοσικλέτες. Έχουν πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και οι δύο, με σύγχρονους κινητήρες επιδόσεων και τελευταίας τεχνολογίας σε ηλεκτρονικά..... (και συναγωνισμό όλων των εταιρειών) στην τεχνογνωσία!!!. Από την εμπειρία μου μέχρι τώρα θα σου πω προς μεγάλη μου έκπληξη (κ ας μην με πιστεύουν) ότι είναι πιο άνετη στο ταξίδι απτό gs και πιο πολυτελείας (ξέρω ότι το θεωρούν απίθανο και γελάνε)... και το απίστευτο;;;πάει γ@μι@ντ@ς στο χώμα όπως ένα Motard. Πιθανόν να θέλουν πολύ να αντιγράψουν το multistrada!!!! Όπως υποψιάζομαι και ότι το Multi enduro (καινούργια έκδοση) θέλει να μοιάσει το KTM 1190. Το gs 1200 το έχω σε εκτίμηση, σαν φιλοσοφία μηχανής (ένσταση για την αξιοπιστία της) για τόσο adv . Το xr πρέπει να μας απόδειξη την αξία του σ αυτό που θέλει να είναι,.... Έχει έναν υπέροχο πολύστροφο τετρακύλινδρο κινητήρα (ένσταση για τον χαρακτήρα της, ).
Υ. Γ λόγω δουλειάς θα συνεχίσουμε την κουβέντα μας άλλη ώρα και μέχρι τότε.... Εσύ κανέναν δεν θα ακούς, εμένα μόνο (όπως λέει και το τραγούδι)
Ευχαριστω θερμα κ αναμενω συνεχεια κουβεντας...εδω στην Κρητη παντως πασχουμε απο υποστηριξη στα ducati δλδ σερβις κτλ Αν ξερει κανεις λεπτομέρειες καλοδεχουμενος.... θα επιστρεψω με ενδιαφερουσες ερωτησεις Χαρη κ παλι ευχαριστω

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Πρόσεξε πώς ανεβάζει χιλιόμετρα σε πραγματικές συνθήκες καθημερινής χρήσης. Είναι έτσι ακριβώς
ασ ερθει και το xr μαζί μας, ..χαρα μας.......εμείς παρέα θέλουμε :friendship:
Θα σας στείλουμε τον φορεστερ, που τα περνάει τα multi κλπ ιταλικά. ....:p
 

la veloce

Μέλος
Περιοχή
Θεσσαλονίκη
Όνομα
theoharis
Μοτό
Multistrada 1200s
Θα σας στείλουμε τον φορεστερ, που τα περνάει τα multi κλπ ιταλικά. ....:p
ναι βέβαια...σαν σταματημένα:eek:.....(όταν θα φουλαρουμε στο βενζινάδικο) :roflmao:
 

paschalis

gone4riding
Περιοχή
Thessaloniki
Όνομα
Πασχάλης
Μοτό
R 1200 GS 'O4
μια γευση απο την σπορ πλευρα της!!!! εχει αλλες τρεις .ειπαμε ειναι και ducati και multi !!!
Αυτός μου θυμίζει τον Πασχάλη όταν του έδωσα την μηχανή μου και έτρεμε η καρδιά μου. Έτσι ακριβώς την οδηγούσε... Πεινασμένα :hungry:
Πρέπει να το γουστάρεις το γκάζι:D, αλλιώς βάλτο σε άλλο mode:p
Το παιδι με το CBR πως το λεγανε?
Περαν την πλακας δε θυμαμαι ποτέ να οδηγησα αλλη μοτο που να θελει ''ξυλο'' και τραβηγμα στο τιμονι για να μπει στη στροφη
...αλλα μολις μπει σωστα,βγαινεις κι εισαι μονος σου.
 

forester

Μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Θοδωρής
Μοτό
R1200GS Triple Black
Θα σας στείλουμε τον φορεστερ, που τα περνάει τα multi κλπ ιταλικά. ....:p
ναι βέβαια...σαν σταματημένα:eek:.....(όταν θα φουλαρουμε στο βενζινάδικο) :roflmao:
Γερασατε και βλεπετε μονο ισαδια και εθνικες.? Δρομοι που δεν ρολαρω:cool: Εκει ειστε βασιλιαδες. Σας αφηνω στις δαφνες σας:)
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Γερασατε και βλεπετε μονο ισαδια και εθνικες.? Δρομοι που δεν ρολαρω:cool: Εκει ειστε βασιλιαδες. Σας αφηνω στις δαφνες σας:)
Σιγά ρε Βαλεντίνο ......λελο:p
 
Top Bottom