Περι tank-bag

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Μετα την αποχώρηση του μαμά tank-bag του GS που προσωπικά δεν με βόλευε με τίποτα, είμαι σε αναζήτηση νέου βολικότερου.

Βρήκα αυτό,



Είναι 11 λίτρα και πραγματικά με καλύπτει να έχω μέσα DSLR κάνα 2 χάρτες να βάζω τα γάντια και άλλα τέτοια διάφορα που ο χώρος του θα με κάνει να βάζω μόνο απαραίτητα και όχι ότι νάναι μόνο και μόνο επειδή χωράνε..

Υπάρχει κάποιος κάτοχος?

Το ψάχνω γιατί υπάρχει σε Ελληνικό κατάστημα και προτιμώ από εδώ.
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Φαίνεται καλο και σταθερό, αδιάβροχο ειναι;

Εμένα με είχε βολέψει και το μικρό της touratech.

Αυτό ειναι το καινουργιο (σαφώς βελτιωμένο)

http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3838&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=el

Ένα μικρό 9lt αν σου κάνει
http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=589&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=el

Και αυτό που είχα εγώ απλά δεν άνοιγε και ήταν λιγο φθηνότερο (μάλλον καταργηθηκε και το αντικατέστησε το 1ο)
http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=787&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=el




Sent from my iPhone using Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Φαίνεται καλο και σταθερό, αδιάβροχο ειναι;

Εμένα με είχε βολέψει και το μικρό της touratech.

Αυτό ειναι το καινουργιο (σαφώς βελτιωμένο)

http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=3838&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=el

Ένα μικρό 9lt αν σου κάνει
http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=589&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=el

Και αυτό που είχα εγώ απλά δεν άνοιγε και ήταν λιγο φθηνότερο (μάλλον καταργηθηκε και το αντικατέστησε το 1ο)
http://www.makan.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=787&category_id=28&option=com_virtuemart&Itemid=1&lang=el




Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι αδιάβροχο, το touratech το πρώτο που έβαλες είναι αδιάβροχο γιατί αναφέρει μόνο τα φερμουάρ?
 

kostas

Μέλος
Περιοχή
Orestiáda, Evros, Greece
Όνομα
Κώστας
Μοτό
R1200GS ADV
Vespa lxv 50
Είναι αδιάβροχο, το touratech το πρώτο που έβαλες είναι αδιάβροχο γιατί αναφέρει μόνο τα φερμουάρ?
Μόνο το κατάστημα θα μας πει.

Το παλιό ήταν ακόμα και στο ντουζ που το έπλυνα;)

Αυτά με τις νανοτεχνολογίες που λέει μ αρέσουν.

Πιστεύω οτι ειναι απλά αναφέρει τα πλαϊνά λόγω του οτι ειναι απ έξω.
Αλλιώς θα έδινε κουκούλα έξτρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Μόνο το κατάστημα θα μας πει.

Το παλιό ήταν ακόμα και στο ντουζ που το έπλυνα;)

Αυτά με τις νανοτεχνολογίες που λέει μ αρέσουν.

Πιστεύω οτι ειναι απλά αναφέρει τα πλαϊνά λόγω του οτι ειναι απ έξω.
Αλλιώς θα έδινε κουκούλα έξτρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα πάρω να μάθω!!! ;) Thanks
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Στεφάν αν παραγγείλεις τελικά πες μου αν είναι να πάρω και γω ένα προστατευτικό που όλο λέω και...o_O
μεταφορικά μισά:)

Ο φιλος, Θα σε παρω τηλ.

ADVride.gr
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Δεν έχω tank bag Altrider αλλά είμαι οπαδός της μάρκας και της ποιότητας των προϊοντων της :)
Στο διαταύτα: έχω της giant loop που είναι 8 λίτρα.
Ο χώρος είναι επαρκής για φωτογραφική, γάντια, γυαλιά και 1 μπουκαλάκι νερό.

Το πήρα μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή.
Η επιλογή μου, αν αγόραζα τώρα θα ήταν αυτό: Enduristan Sandstorm 4H Tank Bag (είναι στο μέγεθος που θες)

Μπορείς να το βρείς στο ίδιο ελληνικό κατάστημα που υποπτεύομαι ότι βρήκες της Altrider και είναι και 35 ευρώ φτηνότερο.

Θα το προτιμούσα κυρίως για 2 λόγους:
- είναι 100% αδιάβροχο
- έχει κόκκινο χρώμα στο εσωτερικό του που κάνει την εύρεση πραγμάτων πολύ εύκολη (με βολεύει πολύ στο σάκο που έχω της ίδιας μάρκας)

Το συμπέρασμα είναι οτι δεν έχω άποψη για το Altrider αλλά σου προτείνω Enduristan :ok:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Δεν έχω tank bag Altrider αλλά είμαι οπαδός της μάρκας και της ποιότητας των προϊοντων της :)
Στο διαταύτα: έχω της giant loop που είναι 8 λίτρα.
Ο χώρος είναι επαρκής για φωτογραφική, γάντια, γυαλιά και 1 μπουκαλάκι νερό.

Το πήρα μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή.
Η επιλογή μου, αν αγόραζα τώρα θα ήταν αυτό: Enduristan Sandstorm 4H Tank Bag (είναι στο μέγεθος που θες)

Μπορείς να το βρείς στο ίδιο ελληνικό κατάστημα που υποπτεύομαι ότι βρήκες της Altrider και είναι και 35 ευρώ φτηνότερο.

Θα το προτιμούσα κυρίως για 2 λόγους:
- είναι 100% αδιάβροχο
- έχει κόκκινο χρώμα στο εσωτερικό του που κάνει την εύρεση πραγμάτων πολύ εύκολη (με βολεύει πολύ στο σάκο που έχω της ίδιας μάρκας)

Το συμπέρασμα είναι οτι δεν έχω άποψη για το Altrider αλλά σου προτείνω Enduristan :ok:
Για να σου πω την αληθεια εψαχνα σε giant loop...ειδα το enduristam 3Ε αν δεν κανω λαθος και οσο μου αρεσε το συστημα δεσιματος μπροστα αλλα τοσο με χαλαει το πισω...

Ευχαριστω για την προταση! ;)

ADVride.gr
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Φίλε μου μη κοιτάς σε giant loop...
Για την ακρίβεια 3 λόγοι για να ΜΗΝ προτιμήσεις giant loop:
- δεν είναι αδιάβροχο. Το πέρασα με ειδικό σπρέι για παπούτσια που υποτίθεται τα κάνει αδιάβροχα και κάπως έγινε αδιάβροχο.
Water resistant ναι, waterproof οχι.
- γδέρνει το ντεπόζιτο. Αν ψάξεις στο ιντερνετ θα διαβάσεις για αυτό το θέμα. Μέχρι και η ίδια η εταιρία συνιστά προστατευτικό φίλμ.
- είναι πανάκριβο. 200+ ευρώ για τανκ μπαγκ 8 λίτρων, μην τρελαθούμε...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Φίλε μου μη κοιτάς σε giant loop...
Για την ακρίβεια 3 λόγοι για να ΜΗΝ προτιμήσεις giant loop:
- δεν είναι αδιάβροχο. Το πέρασα με ειδικό σπρέι για παπούτσια που υποτίθεται τα κάνει αδιάβροχα και κάπως έγινε αδιάβροχο.
Water resistant ναι, waterproof οχι.
- γδέρνει το ντεπόζιτο. Αν ψάξεις στο ιντερνετ θα διαβάσεις για αυτό το θέμα. Μέχρι και η ίδια η εταιρία συνιστά προστατευτικό φίλμ.
- είναι πανάκριβο. 200+ ευρώ για τανκ μπαγκ 8 λίτρων, μην τρελαθούμε...
Κατατοπιστικοτατος, Ευχαριστω.

ADVride.gr
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Sw-motech σε διαφορα μεγεθη με βαση για δακτυλιδι ντεποζιτου;

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lord_dimos

Μέλος
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
R1150gs
R100 caferacer
Sw-motech σε διαφορα μεγεθη με βαση για δακτυλιδι ντεποζιτου;

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ένα της σειράς πήρα πριν 5 μέρες! Το μικρότερο το ΙΟΝ, 5-9 λίτρα. Το τσιμπησα για τους ίδιους λογους που ψάχνεται και ο φίλος. Φωτογραφική κατά πρώτο, χαρτιά, πορτοφόλι , τηλέφωνο. Και γενικά αυτά με τα δαχτυλίδια-βασεις στο ρεζερβουάρ τα βρίσκω πολύ πρακτικά. Έχει και η givi σειρά τέτοια.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
Εστάλη από ένα παράλληλο σύμπαν μέσω μαύρης τρύπας.
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Sw-motech σε διαφορα μεγεθη με βαση για δακτυλιδι ντεποζιτου;

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ένα της σειράς πήρα πριν 5 μέρες! Το μικρότερο το ΙΟΝ, 5-9 λίτρα. Το τσιμπησα για τους ίδιους λογους που ψάχνεται και ο φίλος. Φωτογραφική κατά πρώτο, χαρτιά, πορτοφόλι , τηλέφωνο. Και γενικά αυτά με τα δαχτυλίδια-βασεις στο ρεζερβουάρ τα βρίσκω πολύ πρακτικά. Έχει και η givi σειρά τέτοια.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪
Εστάλη από ένα παράλληλο σύμπαν μέσω μαύρης τρύπας.

Χρησιμοποίησα ένα μεταχειρισμένο από ένα παιδί από εδώ και δεν μου άρεσε!!Πρακτικότατο μεν, νόμιζα ότι σε κάθε λακκούβα/τρύπα θα βγει, μάλλον για το τούρατεκ με βλέπω.
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Στέφανε έχω τη μικρό της Touratech 9 ltr ειναι βολικό και δένει ωραία με τη μηχανή. Έχει και ιμάντες μεταφοράς. Και ωραίο αποσπώμενο για χάρτες.
Μοναδικό μειονέκτημα η τιμή του...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

mAthosalas

I love my GS
Περιοχή
ΧώμαSweetHome
Όνομα
Κώστας
Μοτό
F800GS 30 years
... να πάρω και γω ένα προστατευτικό που όλο λέω και...o_O
...και αυτο ΥΠΟΝΟΕΙ οτι καποιος το σκεφτεται ΣΟΒΑΡΑ να κρατησει το επετειακο γιατι το ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ...ε;...ε;...εεεε;... Ε μα!!!:yew::sneaky::sneaky:
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
Στέφανε έχω τη μικρό της Touratech 9 ltr ειναι βολικό και δένει ωραία με τη μηχανή. Έχει και ιμάντες μεταφοράς. Και ωραίο αποσπώμενο για χάρτες.
Μοναδικό μειονέκτημα η τιμή του...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για κατα κει κλείνω...
 

N4pSt3R

Lost Balkaneros
Περιοχή
Ορεστιάδα
Όνομα
Στέφανος
Μοτό
BMW F800gs
...και αυτο ΥΠΟΝΟΕΙ οτι καποιος το σκεφτεται ΣΟΒΑΡΑ να κρατησει το επετειακο γιατι το ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ...ε;...ε;...εεεε;... Ε μα!!!:yew::sneaky::sneaky:

Το ετοιμάζει για μένα!!!

:friend:
 
Top Bottom