Πλαϊνά σαμάρια OnOff...αξιολόγηση κατόχων-ενδιαφερομένων!

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Τα φόραγε ο ευθυμης και ο Σπύρος (malakos kariolis)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Χωρίς να είμαι σίγουρος έχω την εντύπωση ότι φόραγαν άλλες μεγαλύτερες....
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge
Χωρίς να είμαι σίγουρος έχω την εντύπωση ότι ο @efthymis φόραγε άλλες της givi πάλι αλλα μεγαλύτερες....
 

Srider

Βόρειο Μέλος
Περιοχή
Gothenburg - Sweden
Όνομα
Giorgos
Μοτό
Ténéré 700 World Raid | 2022
Μήπως έχει κανείς δοκιμάσει τα συγκεκριμένα της givi?
https://www.skroutz.gr/s/12563663/Givi-GRT708-15lt.html
Σκεφτομαι σοβαρά να πάω να τα αγοράσω...Θεωρώ ότι τα 30 λίτρα που έχουν σε συνδιασμό με έναν ακόμα μικρό σάκο θα είναι ιδανικά για μοτοεξορμησεις....Μου αρέσει που είναι μαζεμένα και δεν είναι πολύ ογκώδη...
Ήθελα να τα πάρω αλλά τελικά πήγα σε άλλη λύση (Giant Loop - coyote).
Νομίζω πάντως ότι είναι πολύ αξιόλογα και θα κάθονται τέλεια στο Xchallenge σου.
Έχω πάρει πράγματα από αυτό το Ιταλικό σάϊτ κ τα βρίσκεις φτηνότερα, με δωρεάν μεταφορικά:

http://www.webmoto.it/105339/GIVI/PAIR_SIDE_BAGS_GRT708.html
 
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx



Οντως φίλε @ztakisg16 αυτές είχα στην Africana στο troffy.Ειμαι πολύ ευχαριστημένος από την συγκεκριμένη αγορά αν και να σου πω ήθελα να πάω σε kriega αλλά στα ίδια λίτρα μαζί με την βάση ήθελα τα διπλάσια € και έτσι δεν....Είναι 190% αδιαβροχες,τις τσέκαρα και με το πιεστικό όταν γύρισα με πολύ πίεση κ από κοντά κ δεν έμπασαν καθόλου.!Ο χώρος είναι καλά σχεδιασμένος έτσι με τις κουρμπές που έχει και εκμεταλλεύεσαι κ το τελευταίο λίτρο,ανοίγουν κλείνουν εύκολα και γρήγορα και έχουν καλά περιφερειακά υλικα( κλιπ,ιμάντες κλπ.)Είναι ανθεκτικές στο χωμα ,αν και σχετικά λεπτές,τις τσέκαρα σε στατική πτώση και σε πλευρικό σουρσιμο σε νεροφαγωμα και δεν έπαθαν τιποτις!!! Ξεπέρασαν όπως καταλαβαίνεις κατά πολύ τις προσδοκίες μου.Ειμαι σίγουρος πως θα είναι τέλειες κ στο μικρό που έχω γιατί καλό επίσης είναι πως σου κρατάνε το βάρος χαμηλά και μπροστά.Αυταα!οτι άλλο θες...εδώ είμαι!
 

ztakisg16

Μέλος
Όνομα
Τακης
Μοτό
Bmw Xchallenge



Οντως φίλε @ztakisg16 αυτές είχα στην Africana στο troffy.Ειμαι πολύ ευχαριστημένος από την συγκεκριμένη αγορά αν και να σου πω ήθελα να πάω σε kriega αλλά στα ίδια λίτρα μαζί με την βάση ήθελα τα διπλάσια € και έτσι δεν....Είναι 190% αδιαβροχες,τις τσέκαρα και με το πιεστικό όταν γύρισα με πολύ πίεση κ από κοντά κ δεν έμπασαν καθόλου.!Ο χώρος είναι καλά σχεδιασμένος έτσι με τις κουρμπές που έχει και εκμεταλλεύεσαι κ το τελευταίο λίτρο,ανοίγουν κλείνουν εύκολα και γρήγορα και έχουν καλά περιφερειακά υλικα( κλιπ,ιμάντες κλπ.)Είναι ανθεκτικές στο χωμα ,αν και σχετικά λεπτές,τις τσέκαρα σε στατική πτώση και σε πλευρικό σουρσιμο σε νεροφαγωμα και δεν έπαθαν τιποτις!!! Ξεπέρασαν όπως καταλαβαίνεις κατά πολύ τις προσδοκίες μου.Ειμαι σίγουρος πως θα είναι τέλειες κ στο μικρό που έχω γιατί καλό επίσης είναι πως σου κρατάνε το βάρος χαμηλά και μπροστά.Αυταα!οτι άλλο θες...εδώ είμαι!
Σπύρο σε ευχαριστώ για την αναλυτικοτατη περιγραφή...Όντως φαίνονται πολύ βολικές και εύχρηστες...Με επεισες και τελικά θα πάω από βδομάδα να τις τσιμπήσω....Μια μόνο τελευταία ερώτηση...Τις δένεις κάπου στο σκελετό ή έχεις καγγελα στην μηχανή;;;
 
Περιοχή
Αιγιο
Όνομα
Σπυρος
Μοτό
Suzuki Drz 400s /Honda Xrv 750/ Honda CBR 1100xx
Έχουν ιμάντες με ,velcro καλής ποιοτητας όπως τα κλασικά σαμάρια αλλά καλό είναι να δεθουν σε κάγκελα για να αποφυγεις τις αναπηδησεις.εχουν πολλά σημεία δεσίματος γύρω και κάτω. Εγώ τα έδεσα και στα κάγκελα της givi που έχει η Αfricana.
 

δημήτρης

Μέλος
Περιοχή
Λάρισα
Όνομα
Δημήτρης
Μοτό
CRF 300L
Και η GIVI στο παιχνίδι


GIVI GRT709 Canyon Bag

μήπως να μαζευτούν και τα υπόλοιπα posts για τα σαμάρια που βρίσκονται στο thread με τις βαλίτσες εδώ?
 
Τελευταία επεξεργασία:

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ έχω πάρει τα σαμάρια της Kriega OS Adventure Pack στα 18 λίτρα. Βγαίνουν σε διάφορα μεγέθη (32, 18, 12 & 6 λίτρα) με τιμή αλμυρούτσική. Είναι πολύ καλά και ποιοτικά με ενισχυμένα σκληρό εσωτερικό (προς τη πλευρά των πλαϊνών σχαρών) και ταιριάζουν χωρίς πρόβλημα στις περισσότερες πλαϊνές σχάρες καθώς οι υπαρκτοί ιμάντες πρόσδεσης "πιάνουν" με διάφορους τρόπους.





 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Εγώ της Ortlieb ποδηλατικα, με το σύστημα που κουμπωνει στην σχαρα και βγαίνει πανεύκολα τραβωντας την λαβή. Η ιδια μάρκα φτιάχνει της Touratech τα μοτοσυκλετιστικα με ογκο 30λτ και τριπλάσια σχεδον τιμη. Τα δικα μου είναι 20λτ δεν εξεχουν πολύ, χωράω τα ρουχα και λοιπα ενος 3ημερου και ειναι αδιάβροχα. Έβαλα just in case και εναν ιμάντα αλλά δεν με προβλημάτισαν μέχρι τα 180 χαω στο 36ωρο.


Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

STF

Μέλος
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
STέFανος
Μοτό
NUDA900R
WR250R
Εγώ της Ortlieb ποδηλατικα, με το σύστημα που κουμπωνει στην σχαρα και βγαίνει πανεύκολα τραβωντας την λαβή. Η ιδια μάρκα φτιάχνει της Touratech τα μοτοσυκλετιστικα με ογκο 30λτ και τριπλάσια σχεδον τιμη. Τα δικα μου είναι 20λτ δεν εξεχουν πολύ, χωράω τα ρουχα και λοιπα ενος 3ημερου και ειναι αδιάβροχα. Έβαλα just in case και εναν ιμάντα αλλά δεν με προβλημάτισαν μέχρι τα 180 χαω στο 36ωρο.


Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ καλή ιδέα!
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Λογικά μπαινουν και σε αλλά κάγκελα. Τα δικά μου εχουν παχος 16mm. Κάπου εκεί ειναι όλα. Πολύ σταθερά Χωρίς να δενεις πολλους ιμαντες και μεγάλη ευκολία ο τρόπος που μπαινοβγαίνουν.

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Reactions: STF

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Εγώ της Ortlieb ποδηλατικα, με το σύστημα που κουμπωνει στην σχαρα και βγαίνει πανεύκολα τραβωντας την λαβή. Η ιδια μάρκα φτιάχνει της Touratech τα μοτοσυκλετιστικα με ογκο 30λτ και τριπλάσια σχεδον τιμη. Τα δικα μου είναι 20λτ δεν εξεχουν πολύ, χωράω τα ρουχα και λοιπα ενος 3ημερου και ειναι αδιάβροχα. Έβαλα just in case και εναν ιμάντα αλλά δεν με προβλημάτισαν μέχρι τα 180 χαω στο 36ωρο.


Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
τι πλαινα καπακια ειναι αυτα ???
ειναι πιο φαρδια ???
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Καλημέρα! Ναι είναι πιο φαρδιά και εχουν θέση ή για προβολακια όπως έβαλα εγώ ή μπαίνει σιτα. Τα έβγαζε η Wunderlich για τα δικά μας μαζί με κοντή μύτη σαν κοστούμι Baracuda ή καπως έτσι. Πολύ σπάνια, τα βρήκα στο γερμανικό ebay και αν και τα πλήρωσα ακριβά πραγματικά ομορφαίνουν πολύ την μηχανή.
Αν την δώσω θα σε ενημερώσω γιατι ταιριάζουν πολύ με 17αρες ζάντες!!

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Καλημέρα! Ναι είναι πιο φαρδιά και εχουν θέση ή για προβολακια όπως έβαλα εγώ ή μπαίνει σιτα. Τα έβγαζε η Wunderlich για τα δικά μας μαζί με κοντή μύτη σαν κοστούμι Baracuda ή καπως έτσι. Πολύ σπάνια, τα βρήκα στο γερμανικό ebay και αν και τα πλήρωσα ακριβά πραγματικά ομορφαίνουν πολύ την μηχανή.
Αν την δώσω θα σε ενημερώσω γιατι ταιριάζουν πολύ με 17αρες ζάντες!!

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
δεν υπαρχει πλεον αυτο το εργαλειο η μπορει να πει καποιος ,υπαρχει σε τευχοι .......αλλα και παλι τα θελω οταν αποφασισεις ......
 

el-Gatto

Ανήσυχο μέλος
Περιοχή
Περιστέρι
Όνομα
Κωνσταντίνος
Μοτό
BMW R1200GSA
KTM 990 ADV
Εγώ της Ortlieb ποδηλατικα, με το σύστημα που κουμπωνει στην σχαρα και βγαίνει πανεύκολα τραβωντας την λαβή. Η ιδια μάρκα φτιάχνει της Touratech τα μοτοσυκλετιστικα με ογκο 30λτ και τριπλάσια σχεδον τιμη. Τα δικα μου είναι 20λτ δεν εξεχουν πολύ, χωράω τα ρουχα και λοιπα ενος 3ημερου και ειναι αδιάβροχα. Έβαλα just in case και εναν ιμάντα αλλά δεν με προβλημάτισαν μέχρι τα 180 χαω στο 36ωρο.


Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αν γνωρίζεις/μπορείς ,βάλε κάποιο link για τα συγκεκριμένα σαμάρια.
Μερσύ.
 

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Σωστός. Εγω πηρα την παλιά σειρά. Δεν εχει ιμάντα και εσωτερική τσεπη και κοστιζουν 98€. Δεν ήθελα να "ανεμιζει" ο ιμαντας. Τα πήρα στον Tsirikos Bikes, τα έχει στο site του.

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Top Bottom