Πλαϊνά σαμάρια OnOff...αξιολόγηση κατόχων-ενδιαφερομένων!

BabisStinson

Μέλος
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Μπάμπης
Μοτό
Moto Guzzi V85TT
Εγώ της Ortlieb ποδηλατικα, με το σύστημα που κουμπωνει στην σχαρα και βγαίνει πανεύκολα τραβωντας την λαβή. Η ιδια μάρκα φτιάχνει της Touratech τα μοτοσυκλετιστικα με ογκο 30λτ και τριπλάσια σχεδον τιμη. Τα δικα μου είναι 20λτ δεν εξεχουν πολύ, χωράω τα ρουχα και λοιπα ενος 3ημερου και ειναι αδιάβροχα. Έβαλα just in case και εναν ιμάντα αλλά δεν με προβλημάτισαν μέχρι τα 180 χαω στο 36ωρο.
Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πολύ καλή ιδέα, βλέπω αυτά της Ortlieb και στο κατάλληλο χρωματάκι για το MT-07 μου:
Back-Roller Pro Classic | -> 70 lt / 180 ευρώ.
Ίσως αξίζει να τα πάρω..

Έχω τα Oxford First Time Panniers 3 χρόνια τώρα, τα έχω χρησιμοποιήσει 3 φορές, μόνο παράπονο θα έλεγα ότι είναι το άνοιγμά τους, δεν βολεύει ιδιαίτερα για να βάλεις/βγάλεις ρούχα άνετα. Για μια φορά να πας κάπου και να τα βάλεις/βγάλεις δεν είναι κόπος, απλά θα ήθελα κάτι πιο εύχρηστο.
Επίσης, για να είναι 100% αδιάβροχα θέλουν τα καλύματά τους. Κατά τα άλλα καλά είναι και οι έξτρα πλαινές θήκες είναι εύχρηστες για μικροπράγματα.
Θα ήθελα πλέον κάτι σε 100% αδιάβροχο με rolling τύπο γεμίσματος όπως αυτά τα Ortlieb.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Κι εγώ.. πριν κάμια ωρα έστειλα μην στο FB στον Πολωνό για διευκρινήσεις .Φαίνονται πολύ ωραία πραγματάκια. Αν μαζευτούμε μερικοί να μας κάνει και καλύτερη τιμή και λιγα μεταφορικά!
 

ibar

Μέλος
Περιοχή
Αρτεμιδα
Όνομα
Ηλιας
Μοτό
r1200gs

tsak8

Μέλος
Περιοχή
Ζωγραφου
Όνομα
Χρηστος
Μοτό
R 1200 GS
Αυτά πάντως δεν είναι των γνωστών. Ειναι ποδηλατικό Ortlieb, Roller classic η νεα έκδοση με ιμάντα και εσωτερική τσέπη. Τόσο τα βρίσκεις και Ελλαδα.

Εγώ έχω την απλή, 95€ απο Τσιρικος Bikes

Στάλθηκε από το LG-H930 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

stamulee

Μέλος
Όνομα
ΧΡΗΣΤΟΣ
Μοτό
KTM 950 Adventure
Μιας και πλέον έχω κάνει μερικά ταξίδια και έχω εικόνα από αρκετές καταστάσεις μπορώ να προτείνω τα σαμάρια της ENDURISTAN.
Enduristan Monsoon 3 Panniers 2x30lt (with/without Frames) - Most Wanted Warehouse
Βγάζει και μικρότερα.
Είναι 30 λίτρα το κάθε ένα. Σκληρό υλικό αντέχει αρκετά. Φουλ αδιάβροχα. Ανάλογα την μηχανή μπορεί να μη χρειάζεται καν κάγκελα. (στο ΚΤΜ 990 πχ δεν χρειάζεται). Πολύ εύχρηστα.
Έχω μείνει 100% ευχαριστημένος και είναι value for money.
Έχω πάρει και σάκο για πίσω απ την ίδια εταιρία πάλι 51 λίτρα.
Enduristan Tornado 2L Pack Sack 51lt - Most Wanted Warehouse
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Μιας και πλέον έχω κάνει μερικά ταξίδια και έχω εικόνα από αρκετές καταστάσεις μπορώ να προτείνω τα σαμάρια της ENDURISTAN.
Enduristan Monsoon 3 Panniers 2x30lt (with/without Frames) - Most Wanted Warehouse
Βγάζει και μικρότερα.
Είναι 30 λίτρα το κάθε ένα. Σκληρό υλικό αντέχει αρκετά. Φουλ αδιάβροχα. Ανάλογα την μηχανή μπορεί να μη χρειάζεται καν κάγκελα. (στο ΚΤΜ 990 πχ δεν χρειάζεται). Πολύ εύχρηστα.
Έχω μείνει 100% ευχαριστημένος και είναι value for money.
Έχω πάρει και σάκο για πίσω απ την ίδια εταιρία πάλι 51 λίτρα.
Enduristan Tornado 2L Pack Sack 51lt - Most Wanted Warehouse
Ελπιζω να βγουν οντως ανθεκτικα,τα αγορασα χτες
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Φαίνονται πολυ ωραία, αλλά γύρω στα 300 ευρώ υπάρχουν άπειρες επιλογες.
Δεν μπορεί να υπάρχει σύγκριση με σαμάρια αξίας 120-140 ευρα.
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Φαίνονται πολυ ωραία, αλλά γύρω στα 300 ευρώ υπάρχουν άπειρες επιλογες.
Δεν μπορεί να υπάρχει σύγκριση με σαμάρια αξίας 120-140 ευρα.
Το ξερω,ειναι πολυ ακριβα ,αλλα εχοντας ξεφτυλισει 3 ζευγαρια σαμαρια μεσα σε 2 χρονια (οχι ανθεκτικα,μετρια αδιαβροχοποιηση,περασα το τρακοσαρι και σαμαρια δεν ειχα,οποτε βλεποντας ενα review που ελεγε τα καλυτερα αποφασισα να τα σκασω και ελπιζω να μου βγουν καλα,εαν οχι θα βγω και θα τα ξεφτιλισω δημοσιως.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Το ξερω,ειναι πολυ ακριβα ,αλλα εχοντας ξεφτυλισει 3 ζευγαρια σαμαρια μεσα σε 2 χρονια (οχι ανθεκτικα,μετρια αδιαβροχοποιηση,περασα το τρακοσαρι και σαμαρια δεν ειχα,οποτε βλεποντας ενα review που ελεγε τα καλυτερα αποφασισα να τα σκασω και ελπιζω να μου βγουν καλα,εαν οχι θα βγω και θα τα ξεφτιλισω δημοσιως.
Καλά θα βγουν..... Το θέμα είναι το 300ρι!
 

Phoenix

Gender fluid
ADVRIDE Team
Περιοχή
Χαλκιδα
Όνομα
Στεργιος
Μοτό
bmw r1250gs adve Θα σε σκισω maniac
χουσβαρνα 510 πιστολ
Το ξερω,ειναι πολυ ακριβα ,αλλα εχοντας ξεφτυλισει 3 ζευγαρια σαμαρια μεσα σε 2 χρονια (οχι ανθεκτικα,μετρια αδιαβροχοποιηση,περασα το τρακοσαρι και σαμαρια δεν ειχα,οποτε βλεποντας ενα review που ελεγε τα καλυτερα αποφασισα να τα σκασω και ελπιζω να μου βγουν καλα,εαν οχι θα βγω και θα τα ξεφτιλισω δημοσιως.
Φίλε εσύ πέφτεις κάθε τρεις και λίγο!!
Δεν φταίνε τα σαμάρια
 

ilias.ali

Ready To Race
Περιοχή
Πειραιάς
Όνομα
Ali
Μοτό
KTM 625 SXC 2004
Μήτσο @KORAX γ@μ@νε τα σαμαρια . Κανά γαϊδούρι δεν βλέπω .

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

tc-drift

Μέλος
ADVRIDE Team
Περιοχή
Πειραια και πέριξ
Όνομα
Βαγγέλης
Μοτό
BMW F800GS - VOGE 300 RALLY
Λοιπόν παίδες όπως ανέφερα παραπάνω είχα επικοινωνήσει με τον Πολωνό που κάνει αυτά τα ωραία τους 21brothers.

Μου έστειλε πολύ αναλυτικό απαντητικό mail με τις διάφορες επιλογές και χρεώσεις που έχουν τα σαμάρια αυτά..

Μου έδωσε και Link σε ένα πολύ διαφωτιστικό βιντέάκι πόσο εύκολο είναι το βάλε βγάλε, αυτό..


Οι τσάντες Sakwy 2x30lt και με κάποιες μικρές επιβαρύνσεις μπορεί να προσθέσει όποιος θέλει θηκες για μπουκάλι, άλλες θηκούλες και ή και μικρότερες τσαντούλες πρόσθετες κλπ. Υπάρχουν όλα αναλυτικά στο mail μου μου έστειλε και με φωτογραφίες.

Αν πάρει κάποιος μόνος του είναι 125€ το σετ και 32€ τα μεταφορικά.

Θα ανοίξω ένα ποστ αν είναι αναλυτικό, να δούμε αν μπορούμε να μαζευτούμε και πόσοι έτσι ώστε να του στείλω ένα mail ακόμα ζητώντας έκπτωση για ομαδική παραγγελία και φυσικά να κερδίσουμε και απο τα μεταφορικά.

Θεωρώ πως ένα 10% να μας κάνει είναι εφικτό και αν πέσουν και τα μεταφορικά σε κάνα 10ρικο στον καθένα να πάρουμε τσαντούλες special με κάνα 120€..

Το καλό είναι πως μπορεί να πληρωθεί με paypal συνεπώς θα έχουμε ασφάλεια στην συναλλαγή (με επιβάρυνση βέβαια 3% αλλά είναι αμελητέο) και επίσης δεν θα χρειαστεί να κάνουμε μαζέματα χρημάτων και μεταφορές και άλλα χρονοβόρα και μπερδέματα. Θα μπορέσει λογικά να στείλει στον καθένα το δικό του προσωπικό Link πληρωμής στο paypal απλά θα βάλουμε μια κοινή διεύθυνση αποστολής προφανώς για τα μεταφορικά.

Το σημαντικό είναι πως δεν ε΄χει κάτι stock, χρειάζεται λίγο χρόνο αλλά μπορεί ο καθένας να φτιάξει την δική του προσωπική παραγγελία, με τα χρώματα που θέλει, με τα πρόσθετα που θέλει κλπ κλπ..
 
Top Bottom