Πλαϊνά σαμάρια OnOff...αξιολόγηση κατόχων-ενδιαφερομένων!

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Mηπως τελικα τα πηρες k0k0s τοτε;;γιατι ψηνομαι να τα παραγγειλω...παιζουν στο 50ρικο...και αξιζει το ρισκο νομιζω.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στο 50αρικο και τα δυο??????? Μεσααααα θελω και γω

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Στο 50αρικο και τα δυο??????? Μεσααααα θελω και γω

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Nαι και τα δυο...απο fc moto.τα χει προσφορα σε αυτα τα δυο χρωματα..


Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Mηπως τελικα τα πηρες k0k0s τοτε;;γιατι ψηνομαι να τα παραγγειλω...παιζουν στο 50ρικο...και αξιζει το ρισκο νομιζω.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ναι, τα πηρα, και μαλιστα ετρεχε μια εκπτωση τοτε και τα πηρα με 35€ αν θυμαμαι καλα, και αλλα 25€ για εναν σακο ουρας.

Τα σαμαρια ειναι οκ, τιποτε παραπανω τιποτε παρακατω. Δεν τα εχω δοκιμασει ακομη γιατι απο τοτε εκατσαν διαφορα και δεν ετυχε. Ειναι καλης ποιοτητας, με σχετικα χοντρο PVC και καλες ραφες. Συγκριτικα ενας σακος του Louis φθηνος που εχω εχει πιο λεπτο PVC και ραφες ετσι κι ετσι κι ομως εχει αντεξει ταξιδια και φορτωματα απο το 2015 και ακομη κραταει. Ενω δεν το αναφερει, η συσκευασια περιεχει φυσικα σετ 2 σαμαριων. Δενουν με τον κλασσικο τροπο βελκρο πανω απο σελα και εχουν θηλιες για δεσιμο σε πλαινα καγκελα βαλιτσων.

Γενικα για τα λεφτα τους τα παιρνεις χτες. Και σε 5 εκδρομες που λεει ο λογος να τα χρησιμοποιησεις και μετα να τα πεταξεις και παλι πιανουν τα λεφτα τους.


Ξεχασα, το μονο μειον τους ειναι οτι η μεμβρανη διπλωνει μονο μια πληρη περιστροφη ( 2 στροφες) στο κλεισιμο, αλλα πρεπει να ειναι αρκετο ωστε να μην εχουν θεμα με νερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Nαι και τα δυο...απο fc moto.τα χει προσφορα σε αυτα τα δυο χρωματα..


Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ειστε συγουροι ωρεεεε.... ;;; ακη εισαι αθηνα;;; εγω θελω μαυρα... Θες να τα παρουμε μαζι μια του μηνα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Ειστε συγουροι ωρεεεε.... ;;; ακη εισαι αθηνα;;; εγω θελω μαυρα... Θες να τα παρουμε μαζι μια του μηνα;

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αθηνα δεν ειμαι αλλα θα τη βρουμε την ακρη πιστευω...ετσι και αλλιως ερχομαι συχνα..οποτε μιλαμε και το κανονιζουμε..
k0k0s θενξ για την αξιολογηση..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Αθηνα δεν ειμαι αλλα θα τη βρουμε την ακρη πιστευω...ετσι και αλλιως ερχομαι συχνα..οποτε μιλαμε και το κανονιζουμε..
k0k0s θενξ για την αξιολογηση..

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Θα κοιταξω να ανεβασω μερικες φωτο αυριο.
 

apos.zeitou

Μέλος
Περιοχή
ATHENS
Όνομα
ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
Μοτό
Αναποφασιστος!!!
Εννοειτε αν ειμαστε σιγουροι οτι αφορα ζευγος το κλεισαμε ηδη.. Λογικα μεχρι το τροφυ θα τα χουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

KORAX

Γερολυκος
Περιοχή
Μεσσηνια
Όνομα
Δημητρης
Μοτό
Κουλουρι 650 ,2004
KTM exc300 '06
Ελαφινα 700 '23
Εαν κανετε την κινηση θελω κ εγω ενα ζευγαρι παιδια
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Εννοειτε αν ειμαστε σιγουροι οτι αφορα ζευγος το κλεισαμε ηδη.. Λογικα μεχρι το τροφυ θα τα χουμε

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Σιγουρα ζευγος....το λεει και στην περιγραφη..βεβαια δεν ξερω ποσες μερες κανουν να ρθουν γιατι δεν εχω ξαναπαραγγειλει απο το μαγαζι...
KORAX εννοειται κανονιζουμε και σου λεμε.
Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία:

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Περιπου εβδομαδα το πολυ 10μερες για Αθηνα, αν εχει στοκ.
 

anegis

Μέλος
Όνομα
Αιμίλιος Νεγκίζ
Μοτό
BMW 1200 GSA
Παιδιά δεν μπορεις να τις αγοράσεις γιατί έχει εξαντληθεί το στοκ !


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Παιδιά δεν μπορεις να τις αγοράσεις γιατί έχει εξαντληθεί το στοκ !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Τις δειχνει διαθεσιμες...εχεις επικοινωνησει μαζι τους;

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Στο σάιτ παντως δειχνει διαθεσιμοτητα για τις ΑΕΚ κ του γαυρου... Μονο ΠΑΟΚ δεν εχει. :p
 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Στο σάιτ παντως δειχνει διαθεσιμοτητα για τις ΑΕΚ κ του γαυρου... Μονο ΠΑΟΚ δεν εχει. :p
Ισχυει...εξαντληθηκαν λογω πρωταθληματος των βορειων τα ασπρομαυρα.

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

thenos

"Κάνε άλμα πιο γρήγορο από τη φθορά"
ADVRIDE Team
Περιοχή
Ελάτη
Όνομα
Θανασης
Μοτό
KTM 950 ADV & KTM EXC450
Στα σχόλια των αγοραστών διάβασα ότι δεν περιλαμβάνονται κάποιοι βασικοί ιμάντες...
Δεν ξέρω αν ισχύει στο 100% αλλά καλό θα ήταν να τσεκαριστεί... ;)
 

Pan-dvs

Μέλος
Περιοχή
Ιωαννινα
Όνομα
Παναγιωτης
Μοτό
tiger 955i-gs 1200
Μια καλη και βολικη λυση κατα την αποψη μου ειναι και η παρακατω.



https://www.aliexpress.com/item/32863565669.html?spm=2114.search0104.3.82.73fc57acPcf2yQ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_9_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10304_10307_10820_10821_537_10302_536,searchweb201603_51,ppcSwitch_0&algo_expid=6e81294b-41ef-48f7-b56a-ff5acd8ff43d-10&algo_pvid=6e81294b-41ef-48f7-b56a-ff5acd8ff43d&transAbTest=ae803_5

Με 12 περιπου ευρω κανεις για κανα χρονο την δουλεια σου και μετα αλλη.Την πηρα και μπορω να πω οτι με βολεψε αρκετα και το κυριοτερο δεν περναει σταγονα νερο.Δεν εχει ιμαντες αλλα νομιζω οτι αυτο το προβλημα λυνετε ευκολα.
 

XR Maniac

Skipper
ADVRIDE Team
Περιοχή
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
Όνομα
Κωστας
Μοτό
NX 650-HRC Gandhi!!
s1000xr
Να πω κάτι που συνέβη στο 3μερο της χαρτογράφησης.
Έφαγα έναν βρόντο στο χώμα και τα σαμάρια των πολωνων δεν έπαθαν ούτε γρατσουνιά.
Σκεφτόμουν ότι αν τρυπουσαν θα άφηνα βρακια μπλουζάκια και καλτσοδετες στη βαλια καλντα.
Το νου σας.... Στα πολύ πολύ φθηνά.
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Γι'αυτο το λογο καλο ειναι να κουβαλατε ενα ρολο duct-tape μαζι (την υφασματινη) ή ακομη καλυτερα την ειδικη για μπαλωματα σε σκηνες καμπινγκ, στρωματα, ροζ φλαμενγκο κτλ...

Αυτες ειναι οι φωτο απο τα Held.
Eχουν 3 ιμαντες για σελα, ο φαρδυς παει απο πανω και οι λεπτοι απο κατω (ή οπως βολευει τον καθενα).
Δεν λειπει τιποτα απο τη συσκευασια οπως λενε, για 50€ ελεος. Θες 4 κομματια βελκρο ή δεστρακια για να στηριξεις τις θηλιες στις δυο ακρες της καθε τσαντας πανω στα πλαινα καγκελα σου. Ακομα και με γερο σπαγγο το κανεις αυτο, που λεει ο λογος.

Α, εχουν και κομματια λεπτο φυλλο πλαστικο μεσα για να μη χανουν το σχημα τους οι τσαντες, αν θες.







 

akis92

Μέλος
Περιοχή
Αγια Χωματα(Ηλεια)
Όνομα
Aκης
Μοτό
R1200GS
Γι'αυτο το λογο καλο ειναι να κουβαλατε ενα ρολο duct-tape μαζι (την υφασματινη) ή ακομη καλυτερα την ειδικη για μπαλωματα σε σκηνες καμπινγκ, στρωματα, ροζ φλαμενγκο κτλ...

Αυτες ειναι οι φωτο απο τα Held.
Eχουν 3 ιμαντες για σελα, ο φαρδυς παει απο πανω και οι λεπτοι απο κατω (ή οπως βολευει τον καθενα).
Δεν λειπει τιποτα απο τη συσκευασια οπως λενε, για 50€ ελεος. Θες 4 κομματια βελκρο ή δεστρακια για να στηριξεις τις θηλιες στις δυο ακρες της καθε τσαντας πανω στα πλαινα καγκελα σου. Ακομα και με γερο σπαγγο το κανεις αυτο, που λεει ο λογος.

Α, εχουν και κομματια λεπτο φυλλο πλαστικο μεσα για να μη χανουν το σχημα τους οι τσαντες, αν θες.







Mια χαρα φαινονται...νομιζω και με μια χουφτα μεγαλα tire up γινεται η δουλεια....

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

k0k0s

Μέτζη του νεούκτη
Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κωστας
Μοτό
XTZ750 / DL650 / 1090R / Vespa 50s
Mια χαρα φαινονται...νομιζω και με μια χουφτα μεγαλα tire up γινεται η δουλεια....

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Aααα, εκει θες και κοφτακι για να τα κοβεις! Χαχαχαχαχα!

Ναι, μην τους ακους αυτους στα ριβιου, παιρνουν τσαντες του 50αρικου να τις βαλουν σε CBR και γκρινιαζουν οτι δεν κανουν... Για τη δουλεια που τις θεμε μια χαρα ειναι! Ξαναλεω, σε σχεση με τις SW Motech Dakar που εχω (και πουλαω) ειναι 3 επιπεδα κατω, καθως εκεινες εχουν εξωτερικο απο κορντουρα για αντοχη, καλυτερες ραφες αλλα και δεσιματα, αλλα και σχεδον πενταπλασια τιμη!!!
 
Top Bottom